Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΕΑΝ ΚΕΡΔΙΖΑΤΕ ΤΟ ΤΖΟΚΕΡ...


love4four

Recommended Posts

Μεταφέρω εδώ το θέμα μιας και στο forum του parents το "έκοψαν"... Για πείτε ιδέες !!!!

Επιτρέπεται να ονειρευτούμε έστω και για λίγο ????????

Λέω εγώ τώρα: εάν κερδίζατε ας πούμε 1.000.000 ευρώ στο Τζόκερ (είδατε δεν σας μιλάω για 4.000.000 ευρώ --- είμαι "φειδωλή") πώς θα τα διαχειριζόσασταν ????

Ρωτάω επειδή κάθε φορά που ανοίγω σχετική κουβέντα με τον άντρα μου ψιλοδιαφωνούμε ως προς το πού/πώς θα τα ξοδεύαμε...

Υ.Γ. Είμαι κλασική περίπτωση αυτού που λέμε "Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα, εμεις οποτε κανουμε τετοια ονειρα συμφωνουμε στο οτι θα φευγαμε απο Θεσ/νικη και θα πηγαιναμε εκει που μενουν οι δικοι μου(παραθαλασσια, επαρχιακη πολη)...θ΄ αγοραζαμε ενα δικο μας σπιτι και θα ζουσαμε εκει ηρεμα με τα παιδακια μας που θα κανουμε...τωρα με το καλο περιμενουμε το πρωτο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάθε φορά που παίζουμε κανά τζόκερ (μια φορά το χρόνο δηλαδή) κάνουμε τέτοια όνειρα, αλλά εμείς συμφωνούμε:P. Λοιπόν, για αρχή θα φτιάχναμε το σπίτι των ονείρων μας, μη φανταστείς πισίνες και γήπεδα, είμαστε απλοί άνθρωποι... απλά να είναι άνετο και ευχάριστο για τα παιδάκια μας. Άσε που 1 εκ. δε φτάνει πλέον... Το επόμενο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να επιδοθώ σε ένα όργιο shopping (η απλότητα που λέγαμε:D) και μετά θα πηγαίναμε για διακοπές διαρκείας. Τις δουλειές μας δεν θα τις αφήναμε φυσικά ή θα ανοίγαμε μια δική μας επιχείρηση. Θα βλέπαμε... Ε και τα υπόλοιπα κάπου θα τα επενδύαμε, αυτό θα το αποφάσιζε ο βασίλης. Αυτά...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

ARNIKOL,

Βλέπω πως είσαι από Καρδίτσα... είναι τα πάτρια εδάφη του συζύγου μου...

Κι εμείς σκεφτόμασταν πρώτα-πρώτα πως θα κλείναμε τις "τρύπες" που έχουμε να βουλώσουμε -μικροποσά όχι τπτ σημαντικό ευτυχώς-, πως αφού δίναμε κάτι στα αδέρφια μας (κι αυτά με οικογένειες και φέσια) θα αγοράζαμε ένα σπίτι ανθρώπινο (όχι τραγικά πράγματα με 3 υπνοδωμάτια, πολλέεεεεεεεες ντουλάπες και αυλή για να παίζουν τα παιδιά) σε κάποια περιοχή με λίγη "άπλα" βρε παιδί μου να ανοίγει τα μάτι σου, που λένε, και τα ρέστα... δεν ξέρω ίσως να επενδύαμε σε κάτι δεν ξέρω τι.

Αυτά είναι δουλειές του άντρα μου καθότι εγώ είμαι σκράπας στα οικονομικά...

Αλλά τις δουλειές μας θα τις κρατούσαμε σίγουρα !

Απλά να μην ζεις μες στο ρημαδιασμένο το άγχος ...

Κατά τα άλλα ούτε ιδιωτικά σχολεία θέλουμε, ούτε πολυτέλειες ούτε τίποτα !

Ίσως μόνο να μπορούσαμε να κάναμε κανένα πιο μακρινό ταξιδάκι με τα παιδιά που μας αρέσουν !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εμεις οποτε κανουμε τετοια ονειρα συμφωνουμε στο οτι θα φευγαμε απο Θεσ/νικη και θα πηγαιναμε εκει που μενουν οι δικοι μου(παραθαλασσια, επαρχιακη πολη)...θ΄ αγοραζαμε ενα δικο μας σπιτι και θα ζουσαμε εκει ηρεμα με τα παιδακια μας που θα κανουμε...τωρα με το καλο περιμενουμε το πρωτο!!!!!!

Sandy μου,

Με το καλό να γεννήσεις !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ARNIKOL,

Απλά να μην ζεις μες στο ρημαδιασμένο το άγχος ...

Ακριβώς αυτό! Ένα στεγαστικό θα θέλαμε να πάρουμε να φτιάξουμε ένα σπιτάκι (όπως το περιέγραψες παρεμπιπτόντως) και δεν τολμάμε... φοβόμαστε να κάνουμε τέτοια ανοιγματα με τη σημερινή κατάσταση. Ευτυχώς δάνεια δεν είχαμε ποτέ. Αυτό το τσίμα-τσίμα όμως μου τη δίνει και να φανταστείς ούτε βγαίνουμε, ούτε διασκεδάζουμε, ούτε ψωνίζουμε τα πανάκριβα πράγματα... Παρ'όλα αυτά πάλι ίσα-ίσα είμαστε στα λεφτά... άντε πιά! όλο άγχος!:evil:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Sandy μου,

Με το καλό να γεννήσεις !!!!

Ευχαριστω πολυ!!!! Ειναι το μονο που με απασχολει αυτο το καιρο, ειμαι και ξαπλα στο σπιτι γιατι ειχα κατι ελαφρυες συσπασουλες και δε σκεφτομαι ουτε ψωνια για το μωρο, ουτε εξοδα γεννας ουτε τιποτα....εχω αφησει τον αντρα μου ν΄ αγχωνεται γι΄ αυτα χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Ένα στεγαστικό θα θέλαμε να πάρουμε να φτιάξουμε ένα σπιτάκι (όπως το περιέγραψες παρεμπιπτόντως) και δεν τολμάμε... φοβόμαστε να κάνουμε τέτοια ανοιγματα με τη σημερινή κατάσταση. Ευτυχώς δάνεια δεν είχαμε ποτέ. Αυτό το τσίμα-τσίμα όμως μου τη δίνει και να φανταστείς ούτε βγαίνουμε, ούτε διασκεδάζουμε, ούτε ψωνίζουμε τα πανάκριβα πράγματα... Παρ'όλα αυτά πάλι ίσα-ίσα είμαστε στα λεφτά... άντε πιά! όλο άγχος!:evil:
Ακριβως ετσι ειμαστε και μεις.....μονο ενοικια να βαλεις, παγια του σπιτιου και s.m. τελειωσε που να μεινει μετα χρημα να κανεις κατι αλλο........
Link to comment
Share on other sites

Αχ τί ωραίο θέμα!!!Λέτε να μας φέρει γούρι;χιχιχιχιχι!!!!!

Λοιπόν εμείς,επειδή είμαστε τρίτεκνοι και έχουμε ένα ψιλοπροβληματάκι με κάποια θέματα τελευταία,θα εξοφλούσαμε κάτι δάνεια που έχουμε, θα αγοράζαμε ένα σπιτάκι με ξεχωριστά δωμάτια για τον κάθε ένα και ένα μεγάλο αυτοκίνητο για να μας χωράει όλους με άνεση και με τα υπόλοιπα θα ανακαινίζαμε τους επαγγελματικούς μας χώρους!!!!!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αποπληρωμή χρεών και επένδυση του υπολοίπου:P

Θα γινόμουν ο προσωπικός μου χρηματοοικονομικός σύμβουλος:tongue:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα ξεχρεωναμε τα δανεια θα προπληρωνα τα σουξουμουξου των μεγαλων παιδιων(πολυ θα ηθελα να μην τα χω ανχος) θα εγραφα τον μικρουλη μου μουσικο ωδειο(τωρα δεν μπορω),εχω κατι κουμπαρους και φιλους επεισης με δανεια αλλα μονο τα δανεια τους θα τα ξεχρεωναμε και αυτα....και της συναδευλφισσας μου τωρα (δουλευουμε για 470ε το μηνα και εχει και αυτη 3 παιδια)θα ανοιγα ενα μαγαζι με τον μεγαλο μου αδερφο και για αρχη σιγουρα θα πηγαινα τα χριστουγεννα νορβηγια,σουηδια και στο χωριο του αγ.βασιλη.μετα εχω και αλλα σχεδια αλλα μετα.α!και θα τελιωνα σιγουρα την συμβαση μου(δεν ξερω πως σας ακουγετε αλλα θα συνεχιζα μεχρι το τελος της)


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεπληρώναμε τα Δάνεια μας, θα αγοράζαμε ένα σπιτάκι μεγαλούτσικό (άχτι το έχω γιατι ζω σε ένα 42 τμ).

Θα το εξοπλιζα με τα πιο ομορφα έπιπλα της αγοράς και θα έφτιαχνα ένα ονειρικό δωματιο στο μπεμπάκι μου, θα αγοράζαμε ένα αυτοκινητο διότι έχουμε μόνο μια μηχανη η οποια χρησιμοποιειται για να πηγαίνει στην δουλειά του ο άνδρας μου.

Θα αγοραζα ένα σπιτάκι στον αδερφούλι μου τον μικρό για να μην είναι στα νοικια μεγαλόνωντας και αυτος...

Θα έβαζα ένα μεγαλο ποσο στην άκρη για να το βρεί μεγαλόνωντας ο μπεμπακος μου...

Τέλος αν περισευαν χρήματα θα τα έβαζα στην άκρη διότι έρχετε ο μικρούλης μας μπεμπάκος σε λίγο καιρό και θα έχουμε πολλά πολλά έξοδα...


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

τωρα δεν ξερω πως θα κερδιζω αν παιζω μονο τις γιορτες (οπως τωρα)...αλλα τελος παντον....εγω το πρωτο πραγμα που θα εκανα εναι να σταματησω τη δουλεια!!!!!!!!μετα θα φτιαχναμε το σπιτι μας..ενα ωραιο ανετο ισογειο με μεγαλη αυλη κ κηπο κ μια μικρη παιδικη χαρα για τα παιδια..καποια θα τα επενδυαμε καπου κ τα υπολοιπα ρουχα πολλα ρουχα..κ ταξιδια τα καλοκαιρια στα νησια μας.......αχχχ ονειρα!!


am598zs70897.png
Link to comment
Share on other sites

θα πήγαινα την επόμενη μέρα στη δουλειά με ένα τασάκι τεραστίων διαστάσεων, θα άναβα μέσα στο γραφείο και θα έβαζα τα πόδια χαλαρά πάνω στο γραφείο.

σοβαρά τώρα, θα τους τσίτωνα! και πριν το ανοίξουν, θα το άνοιγα. και θα τους έκανα αγωγή για τα χρωστούμενα.

θα άλλαζα σπίτι, θα προτιμούσα μονοκατοικία με αυλή.

δεν θα δούλευα.

θα έκανα αμέσως πολλά παιδιά, το ένα πίσω από το άλλο.

θα κάναμε ταξίδια.

θα έκανα φιλανθρωπίες.

θα έδινα στην αδερφή μου τόσα όσα για να μη ξανασκεφτεί τη δουλειά, τίποτα.

θα έκανα δώρα.

θα έπαιρνα αυτοκίνητο για το σύζυγο, για την αδερφή μου, για τον πατέρα μου.

θα έστελνα τους γονείς μου διακοπές.

θα αγόραζα ένα εξοχικό σε βουνό, κι ένα σε θάλασσα.

φρη ντρημς!

Link to comment
Share on other sites

χμμμ....ενδιαφερον τοπικ :lol:

λοιπον εαν κερδιζα τζοκερ θα

*αποκαθηστουσα την οικογενεια μου

*για τα πεθερικα μου δεν το εχω σκεφτει ακομα....χαχαχαχαχαχαχα...μαλλον θα τους εστελνα ενα μακρινο ταξιδι κ χωρις εισιτηρια επιστροφης :tongue::tongue::tongue:

*θα εκανα στο σπιτι ενα ξεχωριστο δωμματιο για τα ρουχα-παππουτσια μου

*θα κανονιζα πολλα ταξιδια να γνωρισω ΟΛΟ τον κοσμο!!!

*θα βοηθουσα οικονομικα ιδρυματα και ανθρωπους που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα

*....νομιζω οτι μετα απο ολα αυτα θα μεινω αφραγκη οποτε δεν κανω αλλα ονειρα :tongue::tongue::tongue:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...