Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Αναστασια μου 27 εβδομάδα μπαίνουμε στον 7ο επιτελους μπαινω αυριο αλιλουιαααα...

Dudu μου ευχαριστω θα μπω μα δω..κοιτα η δικια μας το κρυβε γι αυτο εμαθα με σιγουρια στην β επιπεδου ειναι αναλογα το μωρο πως βολευετε αχχ μακαρι να ναι αγορακι να μας πεις τα ευχαριστα αυριο αλλα και μπουμπου να ναι χαρα στον αντρα σου θα ζηταει μερο και θα σκοτωνονται να του φερουν..εγω πλεον δςν προσεχω παντως αλλα η μπουμπου αντεχει οταν λεω δεν προσεχω εννοω απο δουλειες κανω τα παντα


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sonia μου σε ευχαριστω πολυ...για να δουμε..ναι νομιζω πλεον λιγο πολυ ειναι στπν αυτοματο τα μωρακια...αντε να προσεξουμε την διατροφη μας οταν θελουμε μονο ψωμια ζυμες κ μερεντες...ουφφφ...: p


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια εγώ έχω θέμα..η γιατρός μου είπε να προσέχω..παρά πολύ...κ με τον μικρό δεν μπορώ...τεσπα..τον είχα κ μια βδομάδα σπίτι γιατί είχε ίωση ,αύριο όμως θα πάει κανονικά σχολείο,κ λίγο είναι πιο κουραστικό για μένα..από δουλειές τπτ δεν κάνω..μόνο σιδέρωμα μια φορά την εβδομάδα που τα μαζεύω όλα.. ...υπομονή αλλά φοβάμαι βρε κορίτσια πολύ...γιατί σε αυτή είμαι πιο ευαίσθητη,την εγκυμοσύνη εννοώ..τώρα.. θα δούμε..από κοιλιά είδη Μεγάλη κ πονάω πολύ αρκετά σε Μέση κ πλάτη,πήρα είδη ζώνη εγκυμοσύνης κ είναι κάπως καλύτερα..η κοιλιά είναι μυτερη όπως κ στον στον γιο μου..τον 1ο,συνήθως στα κορίτσια ανοίγεις στις λεκάνες πιο πολύ..τεσπα..dudu γερό παιδάκι να είναι κ ότι να Ναι!!!😃😃😃😃


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.. πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης σήμερα! Όλα καλά..εντός ορίων όλες οι τιμές.. δεν τις είδε ο γιατρός ακόμα (στις 15/12 θα πάω),αλλά η μικροβιολόγος που τις τσέκαρε μου είπε ότι είναι καλές. Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη με το ζάκχαρο μου πρωτού πιω τη γλυκόζη (99)..αλλά το όριο ήταν 110. Ούτε ο γιατρός θα ναι όταν το δει..διατροφή κ προσοχή θα πει...αλλά τουλάχιστον είμαι μέσα στα όρια! Μετά από 3 ώρες είχε φτάσει στο 94. α! και ο αιματοκρίτης μου λίγο χαμηλός..ίσως μου πει για κανα χαπάκι σιδήρου επιπλέον. Παίρνω 1 το πρωί. Κατα τ άλλα όμως τέλεια. Υπομονή 2 μερούλες..για να δω τον μπεμπάκο μου!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.. πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης σήμερα! Όλα καλά..εντός ορίων όλες οι τιμές.. δεν τις είδε ο γιατρός ακόμα (στις 15/12 θα πάω),αλλά η μικροβιολόγος που τις τσέκαρε μου είπε ότι είναι καλές. Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη με το ζάκχαρο μου πρωτού πιω τη γλυκόζη (99)..αλλά το όριο ήταν 110. Ούτε ο γιατρός θα ναι όταν το δει..διατροφή κ προσοχή θα πει...αλλά τουλάχιστον είμαι μέσα στα όρια! Μετά από 3 ώρες είχε φτάσει στο 94. α! και ο αιματοκρίτης μου λίγο χαμηλός..ίσως μου πει για κανα χαπάκι σιδήρου επιπλέον. Παίρνω 1 το πρωί. Κατα τ άλλα όμως τέλεια. Υπομονή 2 μερούλες..για να δω τον μπεμπάκο μου!!!

αχ άντε ωραία..μια χαρά..εγώ φαντάσου σίδηρο παίρνω 2 κ είναι 35...ενώ είχε πάει 37.5 τώρα τέλη Δεκεμβρίου που θα κάνω θα δω..αλλά η καμπύλη σ πολυ καλή.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια...καλημερα ...κοριτσακι κ αυτο τελικα...δυο κορες λοιπον..ο γιος με φτανει στα ορια μου τελευταια...του λεω πηγαινε να δεις στην ντουλαπα αν ειναι εκει το μπουφαν...πηγαινει κ λεει δεν ειναι...ανεβαινω να δω κ φυσικα ειναι εκει...του λεω...γιατι δεν κοιταξεσ?δεν ειπα ξεκαθαρα ανοιξε την ντουλαπα κ δες?...κ απανταει ..δεν εχω καποια απαντηση σε αυτο...κουναω το κεφαλι μου εγω...κ κλαιει γιατι νιωθει χαζος...κ ετσι δημιουργιτε φαυλος κοικλος δεκαπεντε φωρες την μερα με απουελεσμα να μην εχω καμια διαθεση να κανω αλλη υπομονη..να μιλαω αποτομα ...κλπ... δεν ξερω πια...εχω αγανακτησει.. δεν εχω ξαναυπαρξει μαμα 8χρονου αγοριου...εχει αλλαξει απιστευτα...κ ημαστε τρυφεροι..τον ακουμε..τον αντιμετοπιζουμε ως ισο με εμας..του μιλαμε τρυφερα κ αγκαλιαζομαστε συναιχως...κ παλι τιποτα δεν πιανει..δεν ξερω πια


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...καλημερα ...κοριτσακι κ αυτο τελικα...δυο κορες λοιπον..ο γιος με φτανει στα ορια μου τελευταια...του λεω πηγαινε να δεις στην ντουλαπα αν ειναι εκει το μπουφαν...πηγαινει κ λεει δεν ειναι...ανεβαινω να δω κ φυσικα ειναι εκει...του λεω...γιατι δεν κοιταξεσ?δεν ειπα ξεκαθαρα ανοιξε την ντουλαπα κ δες?...κ απανταει ..δεν εχω καποια απαντηση σε αυτο...κουναω το κεφαλι μου εγω...κ κλαιει γιατι νιωθει χαζος...κ ετσι δημιουργιτε φαυλος κοικλος δεκαπεντε φωρες την μερα με απουελεσμα να μην εχω καμια διαθεση να κανω αλλη υπομονη..να μιλαω αποτομα ...κλπ... δεν ξερω πια...εχω αγανακτησει.. δεν εχω ξαναυπαρξει μαμα 8χρονου αγοριου...εχει αλλαξει απιστευτα...κ ημαστε τρυφεροι..τον ακουμε..τον αντιμετοπιζουμε ως ισο με εμας..του μιλαμε τρυφερα κ αγκαλιαζομαστε συναιχως...κ παλι τιποτα δεν πιανει..δεν ξερω πια

άντε όποτε μια χαρά..κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα μας!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...καλημερα ...κοριτσακι κ αυτο τελικα...δυο κορες λοιπον..ο γιος με φτανει στα ορια μου τελευταια...του λεω πηγαινε να δεις στην ντουλαπα αν ειναι εκει το μπουφαν...πηγαινει κ λεει δεν ειναι...ανεβαινω να δω κ φυσικα ειναι εκει...του λεω...γιατι δεν κοιταξεσ?δεν ειπα ξεκαθαρα ανοιξε την ντουλαπα κ δες?...κ απανταει ..δεν εχω καποια απαντηση σε αυτο...κουναω το κεφαλι μου εγω...κ κλαιει γιατι νιωθει χαζος...κ ετσι δημιουργιτε φαυλος κοικλος δεκαπεντε φωρες την μερα με απουελεσμα να μην εχω καμια διαθεση να κανω αλλη υπομονη..να μιλαω αποτομα ...κλπ... δεν ξερω πια...εχω αγανακτησει.. δεν εχω ξαναυπαρξει μαμα 8χρονου αγοριου...εχει αλλαξει απιστευτα...κ ημαστε τρυφεροι..τον ακουμε..τον αντιμετοπιζουμε ως ισο με εμας..του μιλαμε τρυφερα κ αγκαλιαζομαστε συναιχως...κ παλι τιποτα δεν πιανει..δεν ξερω πια

Με το καλό....η μικρή!!!!!

Όσο για το αγόρι, υπομονήηηηηηη. Και γω όση μπορώ κάνω με δυο..Εσύ θα έχεις ένας γιο και 2 μπέμπες σα δίδυμες....


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???

Sweet τελεια μια χαρα φανταζομαι το ποσο ηρεμησες και το πρωτο μια χαρα ειναι μην αγχωνεσαι καθολου κοπελα μου..

Dudu μια χαρα ειναι και η κόρη θα τα εχεις ηδη ετοιμα ολα απο την μικρη σου αλλωστε θα εχεις και τον μεγαλο αργοτερα να τις προσεχεις μην σε νοιάζει καθολου γερα πανω απο ολα

Και μενα ζουζουνα με ποναει πολυ η μεση και η πλατη και ειδικα οταν ερχετε το κεφαλι προς τα πανω υποφερω και λεω ωχ πως θα αντέξω που θακεγαλωσρι κι αλλο..εσυ ξεκουρασου οσο μπορεις δυσκολο αλλα οσο γινεται


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eyχαριστω κοριτσια...στο ελενα θα γεννησουνε εμεις...καποια αλλη κοπελα?

Σουιτ μπραβο για τα αποτελεσματα φτου φτου

Εγώ στο μητέρα κορίτσια θα γεννήσω όπως κ το πρώτο μου..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

ONOMA ΠΗΤ ΦΥΛΟ ΜΩΡΟY

Athaki 07/3/2017

mantelena 07/3/2017 ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ?

Aura 10/3/2017 ΜΠΕΜΠΑ

LOVEISINTHEAIR 10/3/2017

SONIA @ 13/3/2017 ΜΠΕΜΠΑ

Elen 1988 14/3/2017

ANASTASIA S. 18/3/2017 ΜΠΕΜΠΑ

Babezou 21/3/2017

*ζουζουνα*!!! 21/3/2017 ΜΠΕΜΠΗΣ[/color]

SWEET MOMMY 25/3/2017 ΜΠΕΜΠΗΣ

anguen 27/3/2017

Tami 29/3/2017

Andriana20 31/3/2017

dudu 14/4/2017 ΜΠΕΜΠΑ

ΛΕΝΙΑΜΠΕΜΠΗΔΕΣ2ΜΠΕΜΠΑ

anja

Marouskaki


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα τη λίστα με την ''μπεμπούλα'' της dudu! Συγχαρητήρια κορίτσι! Πραγματικά θα τα χεις όλα έτοιμα από τη μικρή σου..κ θα γίνουν αυτοκόλλητες οι μικρές αδερφούλες! Όσο για το μεγάλο σου παιδάκι..υπομονή! Σίγουρα αισθάνεται παραμελημένο, βλέποντας εσένα με ένα μωρό στην αγκαλιά και ένα στην κοιλιά! Είμαι η πρωτότοκη(ακολουθούν 1 κορίτσι κ 2 αγόρια) κ μπορώ να μπω στη θέση του! Άλλωστε έχει και αρκετή διαφορά από τα μωρά..που σημαίνει ότι μεγάλωσε σαν μοναχοπαίδι 7 ολόκληρα χρόνια και είχε την απόλυτη προσοχή όλων!

Sonia@ εντυπωσιάστηκα που καταλαβαίνεις πότε γυρνάει με το κεφάλι προς τα πάνω! Καλά κατάλαβα..αυτό δεν είπες? Εγώ το ακούω βραδυνές ώρες συνήθως και είναι συνέχεια χαμηλά, κάτω απ τον αφαλό μου και συχνά χτυπάει τις σάλπιγγες! Τούμπα δε καταλαβαίνω αν γυρνάει..ούτε κι αν είναι από χέρι,πόδι,κεφάλι το χτύπημα του! Γενικώς είναι ήσυχο μωράκι! Το δωματιάκι σας έτοιμο? Εγώ προσπαθώ να καταλήξω στα χρώματα..ανυπομονώ ν αρχίσουμε τα βαψίματα και τις μετακομίσεις!

Ζουζούνα δε σε χω ρωτήσει..είσαι η μόνη της παρέας που περιμένεις παιδάκι του ίδιου φύλου. Σε απασχολεί να κάνεις 3ο παιδι-κόρη ή ούτε που σου περνάει απ το μυαλό? Εγώ πάντα ονειρευόμουν να κάνω αγοράκι..οπότε με 2 αγοράκια δε θα σκεφτόμουν 3ο παιδί! Με ένα κ ένα θα ήμουν στην απόλυτη ισορροπία. Με 2 κόρες...θα νιωθα ότι κάτι μου λείπει κ θα πήγαινα για το γιο! Βέβαια ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται..γιατί ο μπαμπάς θέλει κοριτσάκι το επόμενο!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα τη λίστα με την ''μπεμπούλα'' της dudu! Συγχαρητήρια κορίτσι! Πραγματικά θα τα χεις όλα έτοιμα από τη μικρή σου..κ θα γίνουν αυτοκόλλητες οι μικρές αδερφούλες! Όσο για το μεγάλο σου παιδάκι..υπομονή! Σίγουρα αισθάνεται παραμελημένο, βλέποντας εσένα με ένα μωρό στην αγκαλιά και ένα στην κοιλιά! Είμαι η πρωτότοκη(ακολουθούν 1 κορίτσι κ 2 αγόρια) κ μπορώ να μπω στη θέση του! Άλλωστε έχει και αρκετή διαφορά από τα μωρά..που σημαίνει ότι μεγάλωσε σαν μοναχοπαίδι 7 ολόκληρα χρόνια και είχε την απόλυτη προσοχή όλων!

Sonia@ εντυπωσιάστηκα που καταλαβαίνεις πότε γυρνάει με το κεφάλι προς τα πάνω! Καλά κατάλαβα..αυτό δεν είπες? Εγώ το ακούω βραδυνές ώρες συνήθως και είναι συνέχεια χαμηλά, κάτω απ τον αφαλό μου και συχνά χτυπάει τις σάλπιγγες! Τούμπα δε καταλαβαίνω αν γυρνάει..ούτε κι αν είναι από χέρι,πόδι,κεφάλι το χτύπημα του! Γενικώς είναι ήσυχο μωράκι! Το δωματιάκι σας έτοιμο? Εγώ προσπαθώ να καταλήξω στα χρώματα..ανυπομονώ ν αρχίσουμε τα βαψίματα και τις μετακομίσεις!

Ζουζούνα δε σε χω ρωτήσει..είσαι η μόνη της παρέας που περιμένεις παιδάκι του ίδιου φύλου. Σε απασχολεί να κάνεις 3ο παιδι-κόρη ή ούτε που σου περνάει απ το μυαλό? Εγώ πάντα ονειρευόμουν να κάνω αγοράκι..οπότε με 2 αγοράκια δε θα σκεφτόμουν 3ο παιδί! Με ένα κ ένα θα ήμουν στην απόλυτη ισορροπία. Με 2 κόρες...θα νιωθα ότι κάτι μου λείπει κ θα πήγαινα για το γιο! Βέβαια ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται..γιατί ο μπαμπάς θέλει κοριτσάκι το επόμενο!

μεγάλη ερώτηση...έλεγα ότι θα κάνω 2 κ ήθελα πολύ το 2ο να είναι κορίτσι...έτσι λοιπόν όταν μου είπαν για μπέμπη Ε δεν το πίστεψα...ο άντρας μου μετά τον γιο ήθελε πάλι γιο παρόλο που ήθελε στην αρχή κόρη...εγώ το σκέφτομαι για 3ο που στην αρχή ούτε καν αλλά για κόρη να βγει..τώρα δεν ξέρω...ο άντρας μου για θέμα οικονομικών δεν πολύ θέλει.Τώρα θα δούμε...το ιδανικό είναι το ένα κ ενα κ αν ήταν έτσι θα σταματαγα..τώρα δεν ξέρω..δεν εξαρτάται μόνο από μένα...έχω πει μέχρι τα 30 μου ότι κάνω..σε 3 μήνες θα κλείνω τα 28 στις 31/3


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...