Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Γιατι βρε μετα τα 30θα εισαι μεγαλη?χαχαχαχα...καλε η μενεγακη στα 45δεν γεννησε....ποτε δεν ξερεθς... :)

απλά δεν θέλω να έχω μεγάλη διαφορά ηλικίας με τα παιδιά..κ εκτός αυτού όσο μεγαλώνουμε έχουμε άλλες αντοχές..εγώ το είδα από τον γιο μου,τον έκανα στα 23,τώρα στα 27 τον 2ο είναι αλλιώς,.τώρα στα 30 με 31 δεν ξέρω..έτσι το σκέφτομαι εγώ..εννοώ στο να μείνω έγκυος το πολύ στα 30 άντε 31..όχι να έχω γεννήσει κιόλας..τεσπα δεν ξέρω ακόμα..ότι θέλει ας έρθει..ας γεννηθεί αυτος να δω πως θα είναι γιατί ο πρώτος ήταν πολύ ήσυχος μέχρι τα 2 μετά σιγά σιγά λίγο ζωηρεψε το φυσιολογικό δλδ...τώρα θα δείξει..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απλά δεν θέλω να έχω μεγάλη διαφορά ηλικίας με τα παιδιά..κ εκτός αυτού όσο μεγαλώνουμε έχουμε άλλες αντοχές..εγώ το είδα από τον γιο μου,τον έκανα στα 23,τώρα στα 27 τον 2ο είναι αλλιώς,.τώρα στα 30 με 31 δεν ξέρω..έτσι το σκέφτομαι εγώ..εννοώ στο να μείνω έγκυος το πολύ στα 30 άντε 31..όχι να έχω γεννήσει κιόλας..τεσπα δεν ξέρω ακόμα..ότι θέλει ας έρθει..ας γεννηθεί αυτος να δω πως θα είναι γιατί ο πρώτος ήταν πολύ ήσυχος μέχρι τα 2 μετά σιγά σιγά λίγο ζωηρεψε το φυσιολογικό δλδ...τώρα θα δείξει..

Εμείς οι 35+ νιώθουμε άσχημα... Μη λέτε άλλα......:(


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι 35+ νιώθουμε άσχημα... Μη λέτε άλλα......:(

χαχαχαχαχαχα...έλα μωρέ...δεν λέμε για σας...οι παρούσες εξαιρούνται....μην ανησυχείς...απλά εγώ λέω πως το λέω από την δική μου οπτική γωνία.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν ήθελα να κάνω παιδί πριν κλείσω 30!χαχχαα

Παντρεύτηκα 30 μισό κ ένα μήνα μετά τα 32α γενέθλια μου, θα κάνω το 1ο μου παιδάκι.

Έζησα τόσα πράγματα τη δεκαετία των 20-30. Θεωρώ ότι πρέπει να χεις κάποιες εμπειρίες πριν αποφασίσεις να κάνεις οικογένεια. Εμένα το όριο των 35 με φοβίζει..κ αυτό για ιατρικούς λόγους (αμνιοπαρακεντήσεις,σύνδρομα κλπ). Αλήθεια Αναστασία, σε υποχρέωσε ο γιατρός σου να κάνεις αμνιο.. λόγω ηλικίας? Δεξέρω..αλλά την τρέμω αυτήν την εξέταση!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν ήθελα να κάνω παιδί πριν κλείσω 30!χαχχαα

Παντρεύτηκα 30 μισό κ ένα μήνα μετά τα 32α γενέθλια μου, θα κάνω το 1ο μου παιδάκι.

Έζησα τόσα πράγματα τη δεκαετία των 20-30. Θεωρώ ότι πρέπει να χεις κάποιες εμπειρίες πριν αποφασίσεις να κάνεις οικογένεια. Εμένα το όριο των 35 με φοβίζει..κ αυτό για ιατρικούς λόγους (αμνιοπαρακεντήσεις,σύνδρομα κλπ). Αλήθεια Αναστασία, σε υποχρέωσε ο γιατρός σου να κάνεις αμνιο.. λόγω ηλικίας? Δεξέρω..αλλά την τρέμω αυτήν την εξέταση!

Δε με υποχρέωσε, αλλά μου είπε καλό είναι να την κάνω. Φυσικά ήθελε και ο άντρας μου περισσότερο απο μένα και γιαυτό την έκανα... Δεν ήταν επώδυνη διαδικασία, απλά με φόβιζε το τυχόν αρνητικό αποτέλεσμα και πώς παίρνεις αποφαση να......


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως το κοριτσι εχει δικιο...οτι μετα απο λιγα χρονια εχεις αλλες αντοχες...ε ναι εχεις αλλες...οσο για τις εμπειριες...μετα τα 2...τους λιγο πολυ ξεπεταγοντε κ μπορουμε να ζησουμε πολλες πολλες εμπειρίες ...κ μαζι κ χωρια..


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν ήθελα να κάνω παιδί πριν κλείσω 30!χαχχαα

Παντρεύτηκα 30 μισό κ ένα μήνα μετά τα 32α γενέθλια μου, θα κάνω το 1ο μου παιδάκι.

Έζησα τόσα πράγματα τη δεκαετία των 20-30. Θεωρώ ότι πρέπει να χεις κάποιες εμπειρίες πριν αποφασίσεις να κάνεις οικογένεια. Εμένα το όριο των 35 με φοβίζει..κ αυτό για ιατρικούς λόγους (αμνιοπαρακεντήσεις,σύνδρομα κλπ). Αλήθεια Αναστασία, σε υποχρέωσε ο γιατρός σου να κάνεις αμνιο.. λόγω ηλικίας? Δεξέρω..αλλά την τρέμω αυτήν την εξέταση!

κοίτα εγώ τον άντρα μου τον γνώρισα στα 17 τελείωνα την γ Λυκείου..ειμασταν μαζί 5 χρόνια κ παντρευτηκαμε όταν ήμουν εγώ 22 κ 28 εκείνος γιατί έχουμε 6 χρόνια διάφορα.εγώ έτσι κι αλλιώς ήθελα από νωρίς να κάνω οικογένεια κ εφόσον βρήκα τον άνθρωπο μου νωρίς κάναμε το επόμενο βήμα...οπότε ξέρεις είναι όλα θέμα συγκυριών νομίζω..σύνολο μαζί είμαστε 10 χρόνια κ πάμε για τα 11 σχέσης κ γάμου κλείσαμε τα 5 κ πάμε για τον 6ο


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, επειδή δεν έχω ρωτήσει το γιατρό επιτρέπετε να πίνουμε τσάι του βουνού και χαμομήλι? ήπια μια μέρα και το μωρό ήταν πολύυυυυυ ήσυχο, αφου έφτασα σε σημείο να ζουλάω την κοιλιά μου να βεβαιωθώ αν όλα οκ....


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, επειδή δεν έχω ρωτήσει το γιατρό επιτρέπετε να πίνουμε τσάι του βουνού και χαμομήλι? ήπια μια μέρα και το μωρό ήταν πολύυυυυυ ήσυχο, αφου έφτασα σε σημείο να ζουλάω την κοιλιά μου να βεβαιωθώ αν όλα οκ....

τσάι τύπου λιπτον εγώ πίνω αυτά που είναι πυραμίδες...τώρα το χαμομήλι όχι αλλά γενικά χαλαρώνει...εγώ δεν έτυχε να πιω..συνήθως πράσινο τσάι με φρούτα..ανάλογα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοίτα εγώ τον άντρα μου τον γνώρισα στα 17 τελείωνα την γ Λυκείου..ειμασταν μαζί 5 χρόνια κ παντρευτηκαμε όταν ήμουν εγώ 22 κ 28 εκείνος γιατί έχουμε 6 χρόνια διάφορα.εγώ έτσι κι αλλιώς ήθελα από νωρίς να κάνω οικογένεια κ εφόσον βρήκα τον άνθρωπο μου νωρίς κάναμε το επόμενο βήμα...οπότε ξέρεις είναι όλα θέμα συγκυριών νομίζω..σύνολο μαζί είμαστε 10 χρόνια κ πάμε για τα 11 σχέσης κ γάμου κλείσαμε τα 5 κ πάμε για τον 6ο

Είναι θέμα συγκυριών, έχεις δίκιο. Κι εμείς είμαστε μαζί 11,5 χρόνια (απ το 2005). 10 σχέση..κ 1,5 παντρεμένοι!:D 32 εγώ 35,5 ο άντρας μου! Όπως καταλαβαίνεις..αργούμε ώσπου να πάρουμε μια απόφαση! χαχαχα 10 χρόνια μας πήρε να παντρευτούμε κ σχεδόν 1 χρόνο για να πούμε..τώρα πάμε για παιδάκι! Ευτυχώς το πετύχαμε με την 1η προσπάθεια!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι????? Εγώ πίνω κάθε μέρα ή τσάι ή χαμομήλι!!! Γι αυτό είναι ήσυχο λες? Το χω υπνωτισμένο? χαχαχαχα

το τσάι δεν νομίζω να πειράζει...αλλά το χαμομήλι φαντάσου το είπε κ η παιδίατρος της συνειφαδας μου που θηλάζει να πίνει για να περνάει στο γάλα κ να ηρεμεί το μωρό όταν είχε τους κολικούς..τώρα είναι 2 μηνών η μικρή...αντίθετα με τον καφέ κ την σοκολάτα που έτρωγε το παιδί είχε κ πολύ πόνους κ κολικούς κ πολύ υπερένταση


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!Τι μου κανουν τα μπεμπουλινια μας?Εχω αρκετο καιρο να μπω να γραψω αν και παρακολουθουσα τακτικα τις συζητησεις σας...Μου λειψατε βρε...Λοιπον τα νεα μου...Πρωτον περιμενω την δευτερη κορακλα μου :D:DΟλες οι εξετασεις μας ηταν καλες και την τριτη εκανα και την καμπυλη που ηταν τελεια με 71 ζαχαρο ξεκινησα και εφτασε στα υψηλοτερα επιπεδα 114, κατω δηλαδη απο οτι συνιθιζεται οποτε βουρ στα μελομακαρονα που τοσο περιμενω και λαχταρω χιχιχιχι:tongue:Εχθες πηγαμε και στην γιατρο μας φτασαμε σχεδον στο 1 κιλο (973γρ)και τωρα ξανα ραντεβου μετα το νεο ετος...Μας ειπε οτι θα γεννησουμε αν ολα πανε κατευχην κοντα στις 15/03 (λογω καισαρικης)Ανυπομονω να περασουν οι γιορτες να μπουμε και στην τελικη ευθεια...αυτα απο μενααα...ευχομαι ολες να ειστε καλα και να φουσκωσουν οι κοιλιτσες μας ακομα πιο πολυ...πολλα πολλα φιλια σε ολες και ιδιαιτερα στα μικρα μπεμπακια μας!!!!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!Τι μου κανουν τα μπεμπουλινια μας?Εχω αρκετο καιρο να μπω να γραψω αν και παρακολουθουσα τακτικα τις συζητησεις σας...Μου λειψατε βρε...Λοιπον τα νεα μου...Πρωτον περιμενω την δευτερη κορακλα μου :D:DΟλες οι εξετασεις μας ηταν καλες και την τριτη εκανα και την καμπυλη που ηταν τελεια με 71 ζαχαρο ξεκινησα και εφτασε στα υψηλοτερα επιπεδα 114, κατω δηλαδη απο οτι συνιθιζεται οποτε βουρ στα μελομακαρονα που τοσο περιμενω και λαχταρω χιχιχιχι:tongue:Εχθες πηγαμε και στην γιατρο μας φτασαμε σχεδον στο 1 κιλο (973γρ)και τωρα ξανα ραντεβου μετα το νεο ετος...Μας ειπε οτι θα γεννησουμε αν ολα πανε κατευχην κοντα στις 15/03 (λογω καισαρικης)Ανυπομονω να περασουν οι γιορτες να μπουμε και στην τελικη ευθεια...αυτα απο μενααα...ευχομαι ολες να ειστε καλα και να φουσκωσουν οι κοιλιτσες μας ακομα πιο πολυ...πολλα πολλα φιλια σε ολες και ιδιαιτερα στα μικρα μπεμπακια μας!!!!

μπράβο άντε με το καλό κορίτσι μου!!!μια χαρά η μπέμπα Είναι!!!κ εμείς ραντεβού έχουμε στις 11/1..οπότε μετά τις γιορτές..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

anquen μπράβο, όλα καλά να πάνε....Κοντά είμαστε στις ημερομηνίες... Εγώ λόγω καισαρικής γύρω στις 10/3.

Μόνο εγώ έχω ραντεβού 28/12? Αν και πήγα 6/12 με έβαλε πάλι. Μάλλον όσο πλησιάζει ο καιρός θα πηγαίνουμε συχνότερα..

Τελικά χτες το τσαι (βουνού - φυσικό όχι του εμπορίου) δεν την ηρέμησε καθόλου, το χαμό έκανε..... Μετά τον ελληνικό το πρωί, με 1 κ.γ καφέ, θέλω και το απόγευμα κάτι να πιώ..:?:???::?


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...