Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

8 hours ago, dudu said:

Καλημερα κοριτσια χρονια πολλαα

 

Τελειο το παπλωμα φτου φτου...

Εμεις ημαστε απληρωτοι κ μολιχ εχθες βαλαμε πετρελαιο..αστα κ μενουμε κ διπλα στην παρνιθα..καταλαβαινεις.....να τα εχεις δουλεψει κ να μην σου τα δινουν ειναι οτι χειροτερο...εχουμε κ τα τελη την δεη κ την εφορια αντε τους χαζους πια...σε καταλαβαίνω sweet mommy ...

 

Anyway..  το ντοπλερ απο την 28η εβδομαδα νομιζω...εμας μας ειπε να κανουμε 26 και 32 δυο..γιατι κ αυτη η μπεμπα εχει κιστουλα...32 ευρω στο ελενα...

 

Κουράγιο και σε σένα κορίτσι! Μακάρι η κύστουλα που λες να χει εξαφανιστεί στο ντόπλερ κ να μη φαίνεται τίποτα ανησυχητικό! Αυτό έχει σημασία.. 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου χρονια πολλαααα υγεια ευτυχια και με το καλο τα μωρακια μας..

Ζουζουνα μην αγχωνεσαι και πηγαι ε στο γιατρο σου να σου πει ακριβώς..

Οσο για την ντομπλερ εγω σημερα μπηκα 29η βδομαδα σημερα και θα παω να την κανω 18 ιανουαριου στο ιασω γιατι θελει και αυτη εξιδικευμενο γιατρο

Κοριτσια μου γιατι μας το αλλαξαν ουτε εγω μπορω να συγχρονιστω με αυτο το φόρουμ

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, sonia@ said:

Κοριτσια μου χρονια πολλαααα υγεια ευτυχια και με το καλο τα μωρακια μας..

Ζουζουνα μην αγχωνεσαι και πηγαι ε στο γιατρο σου να σου πει ακριβώς..

Οσο για την ντομπλερ εγω σημερα μπηκα 29η βδομαδα σημερα και θα παω να την κανω 18 ιανουαριου στο ιασω γιατι θελει και αυτη εξιδικευμενο γιατρο

Κοριτσια μου γιατι μας το αλλαξαν ουτε εγω μπορω να συγχρονιστω με αυτο το φόρουμ

Ναι θα πάω μεθαύριο την Πέμπτη..να δούμε...εντωμεταξύ είναι κ ανάποδα όλα..δλδ οι νέες δημοσιεύσεις είναι στο κάτω μέρος..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά, με υγεία.. Ελπίζω να είστε καλά και να περάσατε καλύτερα.. Εμείς οικογενειακά τα χριστούγεννα, ωραίος καιρός, αν και εγώ δεν βγήκα.. Απλά κουράζομαι πολύ και προτιμώ να κάθομαι μέσα. Πόσο ζηλευω εσας που βολτάρετε.

Αυριο έχω γιατρό και θα σας πω τα νέα μας..

Α to dopler, αν θυμάμαι καλά το έκανα κάπου στον 8ο και μέχρι να γεννήσω.. Μου το έκανε ο γιατρός που με παρακολουθούσε..Αν και στις δυο μεγάλες εξετάσεις με είχε παραπέμψει σε ειδικό.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, μόλις γύρισα απο το γιατρό.

Όλα καλά μου είπε, φυσιολογική ανάπτυξη, γύρω στα 1200γρ το έμβρυο. Μου έκανε και ντόπλερ, στο λόρο και στον εγκέφαλο. Μια χαρά είπε.. Θα ξαναπάω σε περίπου 20 μέρες. Α είμαι ήδη στα +10κιλά...

Εσείς τι κάνετε?

 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, anastasia s said:

Καλημέρα, μόλις γύρισα απο το γιατρό.

Όλα καλά μου είπε, φυσιολογική ανάπτυξη, γύρω στα 1200γρ το έμβρυο. Μου έκανε και ντόπλερ, στο λόρο και στον εγκέφαλο. Μια χαρά είπε.. Θα ξαναπάω σε περίπου 20 μέρες. Α είμαι ήδη στα +10κιλά...

Εσείς τι κάνετε?

 

τέλεια νεακια!!!μπράβο!!!!

κορίτσια μου γύρισα από τον γιατρό!!!όλα είναι τέλεια ο μικρός μια χαρά !!!!έχει πάει 1200γρ σούπερ...κ είμαι 28+2 σήμερα...ντοπλερ θα κάνω αρχές Φλεβάρη κ τώρα θα ξανά πάω αφού με είδε τώρα 25/1 ...τελικά η κοιλίτσα μια χαρά δεν γενναμε...απλά μου είπε ότι φαίνεται χαμηλή γιατί τα τοιχώματα της μήτρας είναι πιο χαλαρά σε 2η εγκυμοσύνη κ πολλές γυναίκες μπερδεύονται..οπότε όλα σούπερ...μου έφυγε ένα βάρος!!!από κιλά τώρα είμαι στα 10 ακριβώς συν κ μου είπε μια χαρά είμαι...αυτά..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου χρονια πολλα ελπιζω να περασατε καλα τα χριστουγεννα και ακομα καλυτερα σημερα με το καλο να μπει το νεο ετος!!

Ζουζουνα μου μπραβο καλα που μας το πες να ξερουμε και εμεις για αργοτερα τελεια τα νεα απο το αντρακι σου...

Αναστασία μου και τα δικα σου τελεια τα νεα μπραβοοοο!!

Εγω αρρωστησα βασικα κρυωσα ειμαι καλυτερα την παλεψα με χαμομήλι και μελι..γιατρο θα ξανα παω 7/1 να την δω..ελπιζω να ναι μια χαρα γιατι πολυ την ταλαιπωρησα την μπουμπου..

Sweet???? Dudu???? Κοριτσια μου πως ειστε εσεις ολα καλα

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες να χαιρεατε τις οικογένειες σας και με το καλο το 2017 να μας φερει τα ωραιτερα δωρα τα μωρα μας

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημεραααα ξυπνησα...τι ξυπνησα δηλαδη...να αλαξω πανα ατην Αλικη...το στομαχι μου ακομη αρρωστο..γαστρεντεριτιδα οικογενιακως ...χαχαχαχα τα χριστουγεννα μας κολλησαν ....με ψωμακι κ λαπα κ αυριο...Σονια μου σε νιωθω..τολμησα να φαω σουπιτσα με λαχανικα κτωρα ρευομαι κλουβια αυγα...χαχαχαα ταλαιπωρια.. λιτα κ κομψα...χασαμε κ 2κιλα...ετσι μου μπηκε ο χρονος...κουκλαρα θα γινω φετος χαχαχαχα...

 

Να ειμαστε ολοι καλα υγεια σε εμας κ τα μωρακια μας..ευχομαι να κοιμουνται ευκολα...να μας λατρευουν οι αντρες μας..εποικοινωνια ..αγαπη κ υπομονη φετος α και πολλα χρηματα να μοιρασει η χρονια...

 

Χρονια μας πολλααα


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!καλή χρονιά με υγεία κ ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος !!!!με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!!!

dudu  περαστικά κοριτσάκι μου...πω πω γαστρεντερίτιδα κυκλοφορεί πολύ..να προσέχετε!!!!

sonia μου κ εγώ πέρασα την Δευτέρα ένα ελαφρύ κρύωμα μόνο με λίγο μπούκωμα μόνο..κ ευτυχώς ήταν για 1 με 2 μέρες μόνο...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλη Χρονια κοριτσια και Χρονια πολλα και απο μενα με υγεια αγαπη και κατανοηση...με το καλο ο καινουργιος χρονος να μας φερει υγιεστατα μωρακια να μας χαρισουν πολλα χαμογελα.

Περαστικα dudu και sonia, και εμεις χαλια εχω ηδη μια εβδομαδα με μπουκωμα και η μικρη μου με πυρετο και βηχα εκει που γινομαστε λιγο καλυτερα ξανα απο την αρχη...ελπιζω να μας περασει σιγα σιγα τι να πω γιατι η μπεμπα εχει τρελαθει με τοσο αψου...με εχει πιασει και ισχυαλγια και πραγματικα ονομα και πραγμα ειμαι κουτση-Μαρια...αλλοι 2 μηνες υπομονη ...φιλια σε ολες και καλα να περασετε το υπολοιπο των γιορτων!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μανούλες! Υγεία-χαρά-αγάπη στις οικογένειες σας κ με το καλό τα αστεράκια μας!!!

Περαστικά στις αρρωστούλες..μείνετε λίγο μέσα για να αναρρώσετε!

 Εγώ έφαγα πολύ στις γιορτές..κ είμαι σα μπαλονάκι, πίνω καμιά σόδα μπας κ ηρεμήσω λίγο! Γιατρό θα πάω κ γω στις 7/1. Λογικά θα ''πήρε'' βάρος και ο μπέμπης..τον νιώθω κάθε μέρα και περισσότερο, τώρα κουνιέται και η κοιλιά όταν κλωτσάει. Επίσης εκεί που χτυπούσε χαμηλά..τώρα νιώθω τις κλωτσίτσες ψηλά. Λέτε να γύρισε? ποιος ξέρει..θα μάθω σύντομα! φιλιά σε όλες!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Πώς είστε? Εγώ τελικά θα πάω αύριο στο γιατρό..μιας κ θέλω να μου γράψει κ φάρμακα.

Ο μπέμπης έχει λίγες μέρες που χορεύει.. ακόμα και το βράδυ, όπως είμαι ξαπλωμένη στο πλάι..νιώθω ότι σκάβει να μπει μέσα στο στρώμα! χαχα..

Σκέφτηκα ν ανοίξω ένα θεματάκι στην ομάδα! Αφού υπάρχουν ήδη μανούλες θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας περιγράψετε (σε μας τις μέλλουσες) την εμπειρία του/των τοκετού/τών σας! Γεννήσατε με φυσιολογικό τοκετό, με επισκληρίδιο (ποιά η γνώμη σας γι αυτήν?), ή με καισαρική τομή? Πόσες ώρες κράτησε ο τοκετός σας, πόσο σας πήρε ν αναρρώσετε... τα πάντα! Όσο πιο αναλυτικές γίνετε τόσο το καλύτερο.. δε βαριόμαστε ν ακούμε.. ίσα ίσα ενημερωνόμαστε περισσότερο! 

Περιμένω ''κατεβατά'' από τις ήδη μαμάδες και νεάκια από τις υπόλοιπες... 

φιλιά σε όλες!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...