Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

ONOMA ΠΗΤ ΦΥΛΟ ΜΩΡΟY

Athaki 07/3/2017

mantelena 07/3/2017 ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ?

Aura 10/3/2017 ΜΠΕΜΠΑ

LOVEISINTHEAIR 10/3/2017

SONIA @ 13/3/2017 ΜΠΕΜΠΑ

Elen 1988 14/3/2017

anguen 15/3/2017 ΜΠΕΜΠΑ

ANASTASIA S. 18/3/2017 ΜΠΕΜΠΑ

Babezou 21/3/2017

*ζουζουνα*!!! 21/3/2017 ΜΠΕΜΠΗΣ

SWEET MOMMY 25/3/2017 ΜΠΕΜΠΗΣ

Tami 29/3/2017

Andriana20 31/3/2017

dudu 14/4/2017 ΜΠΕΜΠΑ

ΛΕΝΙΑΜΠΕΜΠΗΔΕΣ2ΜΠΕΜΠΑ

anja

Marouskaki


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το πινακάκι θα γίνει όλο φούξια στο τέλος! Συγχαρητήρια anguen για τη μπεμπούλα!

Εγώ πήγα χθες στο γιατρό..όλα καλά. Ο παίδαρος 1 κιλό!!! Και γω δεν πήρα γραμμάριο μέσα σε ένα μήνα. Είμαι στα +11 από την αρχή κ πολύ χαίρομαι.. Μου είπε φυσικά να προσέχω τι τρώω.Να μην πάρω πολλά. Για το ζάκχαρο..είπε ότι είμαι μέσα στα όρια κ σίδηρο μου δωσε άλλο 1 χάπι να παίρνω το βράδυ(όπως το περίμενα). Ραντεβού μετά τις γιορτές τώρα.

Αν κατάλαβα καλά τσάι ΝΑΙ- χαμομήλι..πάλι ΝΑΙ. αφού το δίνουν κ οι γιατροί στις μανούλες που θηλάζουν. Σωστά?


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι μου κάνετε έτρεχα έξω από δω και από εκεί όλη την ώρα γι αυτό δεν προλάβαινα να μπω!!!

Dudu μου και εγώ στο ελενα θα γεννήσω μαζί θα μάθετε καλέ!!!

Sweet μου την καταλαβαίνω και ειδικά το κεφάλι της άσε που όταν γύρνα με πιέζει πολύ τι να πω πέρνει και η κοιλιά μου κάτι εξογκώματα ο άντρας μου γελάει!!Εσύ πως είσαι τι κάνει η αγόρινα σου??

Εγώ κοριτσια μου πήγα στο ενδοκρινολόγο μου είπε ότι ή καμπύλη μου είναι μία χαρά απλά το τελευταίο όριο είναι το σωστό 153 και όχι 120 έκανε λάθος το μικροβιολογικό μου φύγε μεγάλο βάρος!Αλλά είμαι +12 και μου πεις να προσέχω μην βάλω πολλά ουφφφφφ..

Όσο για την ηλικία και εγώ θα θελα πριν τα 30 να ζω τελειώσει ώστε να είμαι πιο κοντά τους ηλικιακά εγώ το Φεβρουάριο κλείνω τα 26 και ο άντρας μου θα ναι 25 τον περναω χα χα χα νιώθω λίγο ότι τον αποπλανησα


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι μου κάνετε έτρεχα έξω από δω και από εκεί όλη την ώρα γι αυτό δεν προλάβαινα να μπω!!!

Dudu μου και εγώ στο ελενα θα γεννήσω μαζί θα μάθετε καλέ!!!

Sweet μου την καταλαβαίνω και ειδικά το κεφάλι της άσε που όταν γύρνα με πιέζει πολύ τι να πω πέρνει και η κοιλιά μου κάτι εξογκώματα ο άντρας μου γελάει!!Εσύ πως είσαι τι κάνει η αγόρινα σου??

Εγώ κοριτσια μου πήγα στο ενδοκρινολόγο μου είπε ότι ή καμπύλη μου είναι μία χαρά απλά το τελευταίο όριο είναι το σωστό 153 και όχι 120 έκανε λάθος το μικροβιολογικό μου φύγε μεγάλο βάρος!Αλλά είμαι +12 και μου πεις να προσέχω μην βάλω πολλά ουφφφφφ..

Όσο για την ηλικία και εγώ θα θελα πριν τα 30 να ζω τελειώσει ώστε να είμαι πιο κοντά τους ηλικιακά εγώ το Φεβρουάριο κλείνω τα 26 και ο άντρας μου θα ναι 25 τον περναω χα χα χα νιώθω λίγο ότι τον αποπλανησα

αχ τι ωραία..αύριο έχω την καμπύλη κ αγχώνομαι..είδη εδώ κ 2 βδομάδες αν αφήσω πάνω από 3 ώρες το στομάχι μου άδειο κ Δεν φάω το φρούτο μου στο ενδιάμεσο αρχίζω κ τρέμω ,ζαλίζομαι μάλλον υπογλυκαιμία είναι..τεσπα εγώ +9 κ αγχώνομαι παρά πολύ...φοβάμαι ότι θα πάρω αλλά τόσα..τεσπα..γιατί από εδώ κ πέρα θα πάρουμε ...αχ κ προσέχω πολύ..ενδοκρινολογο έχω την Τετάρτη στις 9.00 το πρωί κ θα με ζυγισει κιόλας...αχ...δεν ξέρω..κ δεν θυμάμαι πόσο ήμουν κ στον γιο μου σε αυτή την φάση την προηγούμενη φορά καθόλου...

σονια ηλικιακά είσαι σούπερ...!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι μου κάνετε έτρεχα έξω από δω και από εκεί όλη την ώρα γι αυτό δεν προλάβαινα να μπω!!!

Dudu μου και εγώ στο ελενα θα γεννήσω μαζί θα μάθετε καλέ!!!

Sweet μου την καταλαβαίνω και ειδικά το κεφάλι της άσε που όταν γύρνα με πιέζει πολύ τι να πω πέρνει και η κοιλιά μου κάτι εξογκώματα ο άντρας μου γελάει!!Εσύ πως είσαι τι κάνει η αγόρινα σου??

Εγώ κοριτσια μου πήγα στο ενδοκρινολόγο μου είπε ότι ή καμπύλη μου είναι μία χαρά απλά το τελευταίο όριο είναι το σωστό 153 και όχι 120 έκανε λάθος το μικροβιολογικό μου φύγε μεγάλο βάρος!Αλλά είμαι +12 και μου πεις να προσέχω μην βάλω πολλά ουφφφφφ..

Όσο για την ηλικία και εγώ θα θελα πριν τα 30 να ζω τελειώσει ώστε να είμαι πιο κοντά τους ηλικιακά εγώ το Φεβρουάριο κλείνω τα 26 και ο άντρας μου θα ναι 25 τον περναω χα χα χα νιώθω λίγο ότι τον αποπλανησα

Χαχαχα γελασα πολυ με το τελευταιο:Pπιπινι χτυπησες δηλαδη...;)

Εγω η γομαρα ειμαι στο +15 αλλα ευτυχως και εγω τον τελευταιο μηνα δεν εβαλα..αλλα τωρα τα Χριστουγεννα μωρε κοριτσια ποσο να προσεξεις εδω στα καλα μου επερνα κανα 2 κιλακια οχι τωρα στην εγκυμοσυνη...ξερω και εγω μακαρι να με παταει η μπεμπα καμια κλοτσια στο στομαχι μπας και δεν τρωω χαχαχα:D

Οσο αναφορα τα τσαγακια το χαμομηλι δεν πειραζει αλλα του βουνου κοριτσια μου εχει πολυυυυ καφεινη ..προσοχη λιγο με του βουνου ειναι σαν να πινεις καφε...να πινετε κανα λιπτον φακελακι με διαφορες γευσεις που ειναι επεξεργασμενα και εχουν λιγοτερη καφεινη.


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τι ωραία..αύριο έχω την καμπύλη κ αγχώνομαι..είδη εδώ κ 2 βδομάδες αν αφήσω πάνω από 3 ώρες το στομάχι μου άδειο κ Δεν φάω το φρούτο μου στο ενδιάμεσο αρχίζω κ τρέμω ,ζαλίζομαι μάλλον υπογλυκαιμία είναι..τεσπα εγώ +9 κ αγχώνομαι παρά πολύ...φοβάμαι ότι θα πάρω αλλά τόσα..τεσπα..γιατί από εδώ κ πέρα θα πάρουμε ...αχ κ προσέχω πολύ..ενδοκρινολογο έχω την Τετάρτη στις 9.00 το πρωί κ θα με ζυγισει κιόλας...αχ...δεν ξέρω..κ δεν θυμάμαι πόσο ήμουν κ στον γιο μου σε αυτή την φάση την προηγούμενη φορά καθόλου...

σονια ηλικιακά είσαι σούπερ...!!!��������

Μην αγχωνεσαι καθολου ολα μια χαρα θα σαι απλα το τονίζω γιατι πολλες φορες μπερδευουν την τριτη μετρηση το οριο ειναι 153 και οχι 120 να μην την παθετε οπως εγω και πηγε τζαμπα η ψυχή μου στην κουλουρη..ασε και εγω πηρα και μου λεει ο ενδοκρινολογος οτι πηρα πολλα και να προσεχω μην παρω αλλα τωρα μεχρι το τελος και κου αλλαξε και το τ4 πλεον περνω το 112..εσυ μια χαρα εισαι απο θεμα κιλων εχεις ακομα περιθωριο παντως


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα γελασα πολυ με το τελευταιο:Pπιπινι χτυπησες δηλαδη...;)

Εγω η γομαρα ειμαι στο +15 αλλα ευτυχως και εγω τον τελευταιο μηνα δεν εβαλα..αλλα τωρα τα Χριστουγεννα μωρε κοριτσια ποσο να προσεξεις εδω στα καλα μου επερνα κανα 2 κιλακια οχι τωρα στην εγκυμοσυνη...ξερω και εγω μακαρι να με παταει η μπεμπα καμια κλοτσια στο στομαχι μπας και δεν τρωω χαχαχα:D

Οσο αναφορα τα τσαγακια το χαμομηλι δεν πειραζει αλλα του βουνου κοριτσια μου εχει πολυυυυ καφεινη ..προσοχη λιγο με του βουνου ειναι σαν να πινεις καφε...να πινετε κανα λιπτον φακελακι με διαφορες γευσεις που ειναι επεξεργασμενα και εχουν λιγοτερη καφεινη.

Κοπελα μου εχεις δικιο ποσο επιτελους να προσεξουμε και ειδικα τωρα εγω λατρευω και τα μελομακαρονα περιμενω καθε φορα τις γιορτες αυτες πως και πως!!

Μαζι ειμαστε στα κιλα τωρα για 1 πανω 1 κατω βλεπω τα κοριτσακια μας τρωνε καλα...

Εγω τσαι δεν πινω με το βουνου το χαμομηλι μονο πλυσεις κανω απλα πινω εναν γαλλικο την ημερα ρωτησα την γιατρο και το επετρεψε ευτυχως γιατι μου αρεσει..

Επιτελους την τεταρτη θα δω το κοριτσι μου εχω 1 μηνα και μου ελειψε τοσο πολυ..


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια χαρά..στα φυσιολογικά είμαστε με τα κιλά. Δε γίνεται να φτάσουμε κ 9 μηνών κ να μαστε +8 που ακούω! Εδώ άλλες πήραν 30 κ τα χασαν!Προσοχή λίγο με τα μελομακάρονα (1 τη μέρα χαχα). Ζουζούνα καλά αποτελέσματα να χεις με την καμπύλη! Sonia ο μπέμπης μου είναι σχετικά ήρεμος..σα ψαράκι που κολυμπάει τον νιώθω..σα κύμα. Δεν δίνει δυνατές κουτουλιές! Τώρα είμαι σε φάση που έχω κολλήσει κ ψάχνω στο ίντερνετ για το δωμάτιο του.Όλη μέρα κοιτάζω προίκες..και κουβερτάκια..κλπ κλπ. Ανυπομονώ να φύγουν οι γιορτές να ξεκινήσουμε το δωμάτιο..να παραλάβουμε την κούνια κ το καρότσι του..γενικώς κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! Νιώθω ότι πρέπει να γίνουν τόσα πράγματα κ αγχώνομαι!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια ευχαριστώ πολύ..την έκανα τώρα το απόγευμα θα βγουν..λίγο ζαλιζομουν πριν την κάνω κ λίγο μετά από 30 λεπτά που πήρα την καμπύλη...6.25 ξεκίνησα 8.25 είχα τελειώσει...

μεθαύριο ενδοκρινολογο άντε να δούμε..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια χαρά..στα φυσιολογικά είμαστε με τα κιλά. Δε γίνεται να φτάσουμε κ 9 μηνών κ να μαστε +8 που ακούω! Εδώ άλλες πήραν 30 κ τα χασαν!Προσοχή λίγο με τα μελομακάρονα (1 τη μέρα χαχα). Ζουζούνα καλά αποτελέσματα να χεις με την καμπύλη! Sonia ο μπέμπης μου είναι σχετικά ήρεμος..σα ψαράκι που κολυμπάει τον νιώθω..σα κύμα. Δεν δίνει δυνατές κουτουλιές! Τώρα είμαι σε φάση που έχω κολλήσει κ ψάχνω στο ίντερνετ για το δωμάτιο του.Όλη μέρα κοιτάζω προίκες..και κουβερτάκια..κλπ κλπ. Ανυπομονώ να φύγουν οι γιορτές να ξεκινήσουμε το δωμάτιο..να παραλάβουμε την κούνια κ το καρότσι του..γενικώς κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! Νιώθω ότι πρέπει να γίνουν τόσα πράγματα κ αγχώνομαι!

να τα πάρεις ουδέτερα κούνια ,πάντες,καρότσι, κ κάποια ρούχα για να είσαι οκ κ στο 2ο παιδί σου.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζουζουνα μου καλά αποτελέσματα και σε σένα εγώ δεν ζαλίστηκα αλλά με χάλασε στο στομάχι αρκετα!!!

Εγώ σήμερα πήγα πήρα σιφινιερα πάρκο και κάθισμα φαγητού και ραφακια για το δωμάτιο και τέλος με τα έξοδα μετά λίγο να τα διαμορφώσουμε λίγο..Και εγώ όλα ουδέτερα τα πήρα καθώς θέλω να τα δω και για το επόμενο!!

Sweet μου μία χαρά δεν σε ταλαιπωρεί ο μπεμπακος εμένα μου έδωσε κάνα δυο καλές στα πλευρά ήμουν και όρθια τα δα όλα!!Τώρα περιμένω πως και πως την τέταρτη να την δω..Άντε να περάσει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλίτσα επιτέλους..

Αναστασια μου τι κάνεις??Πως είναι η μπέμπα?


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζουζουνα μου καλά αποτελέσματα και σε σένα εγώ δεν ζαλίστηκα αλλά με χάλασε στο στομάχι αρκετα!!!

Εγώ σήμερα πήγα πήρα σιφινιερα πάρκο και κάθισμα φαγητού και ραφακια για το δωμάτιο και τέλος με τα έξοδα μετά λίγο να τα διαμορφώσουμε λίγο..Και εγώ όλα ουδέτερα τα πήρα καθώς θέλω να τα δω και για το επόμενο!!

Sweet μου μία χαρά δεν σε ταλαιπωρεί ο μπεμπακος εμένα μου έδωσε κάνα δυο καλές στα πλευρά ήμουν και όρθια τα δα όλα!!Τώρα περιμένω πως και πως την τέταρτη να την δω..Άντε να περάσει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλίτσα επιτέλους..

Αναστασια μου τι κάνεις??Πως είναι η μπέμπα?

τα πήρα τα αποτελέσματα κ είναι σούπερ!!!

0'=78

60'=122

120'=93

Καλημέρα!!!μια χαρά όλα ευτυχώς...το στομάχι κ μένα με έπιασε αλλά λίγο...μετά μου πέρασε...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Ζουζουνα μου καλά αποτελέσματα και σε σένα εγώ δεν ζαλίστηκα αλλά με χάλασε στο στομάχι αρκετα!!!

Εγώ σήμερα πήγα πήρα σιφινιερα πάρκο και κάθισμα φαγητού και ραφακια για το δωμάτιο και τέλος με τα έξοδα μετά λίγο να τα διαμορφώσουμε λίγο..Και εγώ όλα ουδέτερα τα πήρα καθώς θέλω να τα δω και για το επόμενο!!

Sweet μου μία χαρά δεν σε ταλαιπωρεί ο μπεμπακος εμένα μου έδωσε κάνα δυο καλές στα πλευρά ήμουν και όρθια τα δα όλα!!Τώρα περιμένω πως και πως την τέταρτη να την δω..Άντε να περάσει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλίτσα επιτέλους..

Αναστασια μου τι κάνεις??Πως είναι η μπέμπα?

Καλημέρα... Πήρες και πράγματα που θα χρειαστείς αργότερα, για να ξεμπερδευεις ε? Και γω άσπρη - εκρού κούνια με αρκουδάκια στο πλάι είχα πάρει και θα την έχω και τώρα, απλά πάπλωμα - πάντες κτλ ήταν λαχανί με κίτρινο. Φυσικά αυτά θα έχω και τώρα. Θα πάρω βέβαια καμιά ροζουλί κουβέρτα, αλλά δε βιάζομαι. Όπως ξανάπα μετά τις γιορτές..Κατά τα άλλα καλά και γω. Απλά τρέχουμε λίγο αυτές τις μέρες. Έχουμε γιορτή στα σχολεία κτλ. Η κοιλιά μου δεν πονάει τόσο πια, ελπίζω να ηρεμήσουμε λίγο.. Η μπέμπα, ως συνήθως, κινητικότατη... Ώρες ώρες με πονάει αρκετά με τα χτυπήματα....:)


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

τα πήρα τα αποτελέσματα κ είναι σούπερ!!!

0'=78

60'=122

120'=93

Καλημέρα!!!μια χαρά όλα ευτυχώς...το στομάχι κ μένα με έπιασε αλλά λίγο...μετά μου πέρασε...

Μπράβο τέλεια........


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μπραβο για τα αποτελεσματα...να δω κι εγω..αυριο εχω καμπυλη...

Μου ηρθε κ το δειγματακι απο την frezyderm ενα τοσο δα πακετακι μεσα ειχε βιβλιαρακι κ δειγμα σαμπουαν ..baby bath..baby cream με χαμομιλι...κ δειγμα intim area liquid..nipple cream..strech marks protection αυταααααα


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...