Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Μιας και λέτε για πλυσίματα.. ποιο απορρυπαντικό προτιμήσατε? Ξέρατε ότι τα μαλακτικά προκαλούν αλλεργίες στα μωρά? Έτσι μου είπανε..και λεγα να βάλω το proderm το μαλακτικό για βρέφη.. τώρα το σκέφτομαι! Μέσα -έξω σιδέρωμα?? Τέτοια λέγε μου.. μήπως είμαστε λίγο υπερβολικές?! Έχουν να μπουν πολλά πλυντήρια.... και ο καιρός δεν είναι με το μέρος μας!

Αύριο θα πάω μια βόλτα στα μαγαζιά..θέλω να κοιτάξω για ύφασμα για τις κουρτίνες! Υπάρχει μια αναβλητικότητα σε όλα και έχω αρχίσει και αγχώνομαι! 

Για τις καούρες( ευτυχώς έχω μόνο δυσπεψία-και όχι κάψιμο)..βοηθάνε τα μήλα, το γάλα κ τα ανθρακούχα νερά!

Υπομονή και όλα θα περάσουν! Θα τα θυμόμαστε μετά και θα γελάμε! 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

38 minutes ago, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μιας και λέτε για πλυσίματα.. ποιο απορρυπαντικό προτιμήσατε? Ξέρατε ότι τα μαλακτικά προκαλούν αλλεργίες στα μωρά? Έτσι μου είπανε..και λεγα να βάλω το proderm το μαλακτικό για βρέφη.. τώρα το σκέφτομαι! Μέσα -έξω σιδέρωμα?? Τέτοια λέγε μου.. μήπως είμαστε λίγο υπερβολικές?! Έχουν να μπουν πολλά πλυντήρια.... και ο καιρός δεν είναι με το μέρος μας!

Αύριο θα πάω μια βόλτα στα μαγαζιά..θέλω να κοιτάξω για ύφασμα για τις κουρτίνες! Υπάρχει μια αναβλητικότητα σε όλα και έχω αρχίσει και αγχώνομαι! 

Για τις καούρες( ευτυχώς έχω μόνο δυσπεψία-και όχι κάψιμο)..βοηθάνε τα μήλα, το γάλα κ τα ανθρακούχα νερά!

Υπομονή και όλα θα περάσουν! Θα τα θυμόμαστε μετά και θα γελάμε! 

Εγω της proderm πηρα και μαλακτικο και απορρυπαντικο τα ειχα χρησιμοποιησει και στην μικρη μου και δεν μου ειχε βγαλει καμια ευαισθησια οποτε αυτα πηρα χωρις να το πολυ ψαξω..εχουν βγει και αρκετα αλλα ομως αν καμια μαμα ξερει και εχει συγκρινει ας μας πει την γνωμη της !


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.  

Κ γω proderm πηρα.ειδα κ ενα bio αλλά δεν το πηρα.Βρεφικο Μαλακτικο δεν πηρα-έβαλα ποτέ.  Έβαλα μπουγάδα κ ειναι έτοιμα για σιδερο τα περισσοτερα  δλδ. Ενα περασμα, οχι μεσα εξω εγω...

Α πηρατε κουβερτα fleece? Θελω να πω αρκει η πανα κ η βελουτε ή θελουμε κιαλλη κουβερτα?

Εγω δεν εχω καουρες,, ποτε δεν είχα δλδ. Απλα μουχει ανοίξει τρελα η ορεξη. Θα καταστρογγυλεψω.

Φωτο Την κοιλια δεν πολυεβγαλα, αν κ θα έπρεπε, μιας κ ειναι η τελευταία μου εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αναστασια μου,απο κουβερτες πηρα μια αγκαλιας και μια για την κουνια...πηρα και καποιες πανουλες ..νομιζω για το νοσοκομειο η βελουτε και οι πανες ειναι αρκετες,για το σπιτι ας εχεις αλλη μια μικρη μηπως σε λερωθει η βελουτε και μεχρι να την πλυνεις και να σε στεγνωσει να εχεις την εφεδρικη...να ρωτησω εγω κατι ,λαβετες πηρατε η θα βολευτειτε με τις σαλιαρες?Μου ειπαν να παρω και λαβετες για τις γουλιτσες αλλα δεν θυμαμαι στην Ρανια μου να ειχα παρει τετοια ...εχω σαστισει με τοσα πραγματα που πηρα...ολο λεω τελειωσα και ολο με βγαινει και κατι ακομα ...


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, anguen είπε:

Καλημερα αναστασια μου,απο κουβερτες πηρα μια αγκαλιας και μια για την κουνια...πηρα και καποιες πανουλες ..νομιζω για το νοσοκομειο η βελουτε και οι πανες ειναι αρκετες,για το σπιτι ας εχεις αλλη μια μικρη μηπως σε λερωθει η βελουτε και μεχρι να την πλυνεις και να σε στεγνωσει να εχεις την εφεδρικη...να ρωτησω εγω κατι ,λαβετες πηρατε η θα βολευτειτε με τις σαλιαρες?Μου ειπαν να παρω και λαβετες για τις γουλιτσες αλλα δεν θυμαμαι στην Ρανια μου να ειχα παρει τετοια ...εχω σαστισει με τοσα πραγματα που πηρα...ολο λεω τελειωσα και ολο με βγαινει και κατι ακομα ...

Εγω πηρα απλα μερικα πανακια- πετσετουλες ή λαβετες ή οπως τα λενε. Λογω θηλασμου δε θα χρειαστω κ σαλιαρες..τουλαχιστον πριν μπουν τα φαγητα.

Εχω αλλα πανακια για γουλιτσες κ αλλα για τοπικο πλύσιμο.  Κ στα αλλα μου παιδια τα επλενα τοπικα με νερακι.Δεν πολυχρησιμοποιουσα μωρομαντηλα. Μονο οταν ημασταν εξω.

Γνωμη μου ειναι ηρεμησε. Γέννα με το καλο κ οτι χρειαστει το αγοραζεις κ τοτε... Εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω..

2 hours ago, anguen είπε:

 

 

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε και γω έχω πάρει λαβέτες..νομίζω ότι θα χρειαστούν πάντως. Είναι στα προσεχώς.

Κουβερτούλες βελουτέ πήρα μία αγκαλιάς και μία για την κούνια. Επίσης έχω και 2 φλις μικρές.

Άν μας λείπει και κάτι..το παίρνουμε αργότερα.. μη τρελαθούμε κιόλας. Είναι τόσα πολλά όσα χρειάζονται.

Επίσης ούτε αποστειρωτή έχω..ούτε θήλαστρο..ούτε μπουκαλάκια για φύλαξη μητρικού..δε ξέρω τι θα χρειαστώ απ αυτά.

Βλέποντας και κάνοντας. 

καλό βράδυ σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!!!

Anguan έτσι ακριβως κάνω το σίδερο και εγώ..τυχερή είσαι με το στεγνωτηριο είναι απαραίτητο αυτό κατάλαβα...ουτε εγώ βγαινω γιατί έχω κάτι τραβηγματακια χαμηλά και ο γιατρός μου είπε ξεκούραση μονο χθες βγήκαν που είχα ενδοκρινολόγο...αχχχχ αυτές οι καούρες οτι και να κάνω τις έχω πάρει αγκαλιά και μικρά γεύματα κάνω και όταν κοιμάμαι λίγο πιο ψιλά έβαλα το κεφάλι μου αλλά τίποτα μονο τα γιαουρτακια με ανακουφίζουν και τα έχω τελεψει...εγώ απο αγορες είμαι κοπλε το μονο που θέλω ακόμα είναι την πουδρα που θαβαζω σε κάθε αλλαγή Πανάς οινόπνευμα για το αφαλο της και αποστηρωμενες γαζουλες αυτά και έτοιμη να την υποδεχτω...απλα με έχει πιασει ενας πανικός αυτές τις μέρες μην τύχει και γεννησω πριν μπω στο μήνα μου δεν ξέρω γιατί..

On 22/1/2017 at 10:09 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μιας και λέτε για πλυσίματα.. ποιο απορρυπαντικό προτιμήσατε? Ξέρατε ότι τα μαλακτικά προκαλούν αλλεργίες στα μωρά? Έτσι μου είπανε..και λεγα να βάλω το proderm το μαλακτικό για βρέφη.. τώρα το σκέφτομαι! Μέσα -έξω σιδέρωμα?? Τέτοια λέγε μου.. μήπως είμαστε λίγο υπερβολικές?! Έχουν να μπουν πολλά πλυντήρια.... και ο καιρός δεν είναι με το μέρος μας!

Αύριο θα πάω μια βόλτα στα μαγαζιά..θέλω να κοιτάξω για ύφασμα για τις κουρτίνες! Υπάρχει μια αναβλητικότητα σε όλα και έχω αρχίσει και αγχώνομαι! 

Για τις καούρες( ευτυχώς έχω μόνο δυσπεψία-και όχι κάψιμο)..βοηθάνε τα μήλα, το γάλα κ τα ανθρακούχα νερά!

Υπομονή και όλα θα περάσουν! Θα τα θυμόμαστε μετά και θα γελάμε! 

Εγώ τα σιδέρωμα μέχρι και τα σεντονακια μέσα εξω τίποτα δεν άφησα υπερβολική είμαι το ξέρω αλλά έχω ακούσει τοσα βρε κορίτσια μου γι αυτό...και εγώ proderm πήρα και μαλακτικο μοσχομυριζουν..αα και κάτι ακόμα εμένα μου ειπαν και τα απλωσα όλα μέσα στο σπίτι όχι εξω..έβαλα και την θέρμανση και στεγνωσαν εσείς που τα στεγνωνετε?

7 hours ago, sweet mommy είπε:

Ούτε και γω έχω πάρει λαβέτες..νομίζω ότι θα χρειαστούν πάντως. Είναι στα προσεχώς.

Κουβερτούλες βελουτέ πήρα μία αγκαλιάς και μία για την κούνια. Επίσης έχω και 2 φλις μικρές.

Άν μας λείπει και κάτι..το παίρνουμε αργότερα.. μη τρελαθούμε κιόλας. Είναι τόσα πολλά όσα χρειάζονται.

Επίσης ούτε αποστειρωτή έχω..ούτε θήλαστρο..ούτε μπουκαλάκια για φύλαξη μητρικού..δε ξέρω τι θα χρειαστώ απ αυτά.

Βλέποντας και κάνοντας. 

καλό βράδυ σε όλες!

Εγώ απο κουβέρτες πήρα 1βελουτε 1 Φλις και έχω και μια χοντρή για την κούνια συν το πάπλωμα που φέτος δεν θα χρειαστεί θεωρώ αλλά μου ειπαν πως για το νοσοκομείο χρειάζομαι Πικέ κουβέρτα εγώ έλεγα να πάρω την βελουτε εσείς τι λέτε??απο σαλιαρες πήρα καμια 10να βρίσκονται και λαβετες 3 αν και θεωρώ θα χρειαστω κι αλλες αλλά τώρα τα έξτρα αφού γεννηθεί η μπουμπου βλέποντας και κανοντας..θηλαστρο και αποστείρωση είχε η κουνιάδα μου ο Μπέμπης έκλεισε τα 9 μηνών και μου τα δώσε επόμενος ενα εξοδο λιγοτερο..το θέμα είναι το θηλαστρο αν θα το χρησιμοποιησω


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!!

Σε πυρετωδης  ετοιμασίες ειμαστε όλες... εγω στο σίδερο δε σιδέρωσα μεσα έξω τα φορμάκια.. αν δω ευαισθησία τότε θα το σκεφτώ, δε θέλω να κανω υπερβολές.

Απο απορρυπαντικό εγω πήρα το Αρκάδι και το μαλακτικο της ίδιας μάρκας, βεβαια μια φίλη μου ειπε οτι εχει έντονη μυρωδιά, αλλα εμένα δεν μου φάνηκε τοσο.. οταν τα άπλωσα να στεγνώσουν μύριζε έντονα μια εσάνς καθαριότητας, όμως οταν στέγνωσαν και τα σιδερωσα δεν μπορώ να πω οτι η μυρωδιά ηταν ενοχλητική.

Έξω δεν απλώνω σε καμία περιπτωση ειδικά τωρα το χειμώνα. Όσες φορές το είχα κανει τα ρούχα μου μύριζαν καπνά και υγρασία. Οποτε απο πέρσι πήρα αφυγραντηρα και τα στεγνώνω μεσα στο σπιτι...σωθηκα

πανες εχω και γω αρκετές, αγορά εγω τρεις και μου έδωσε η μαμα κατι δικές μου που ειχε κρατημενες οι οποίες ειναι σα καινούργιες.. Κουβέρτα εχω παρει δυο βελουτε κούνιας που τα είχα βρει σε καλη τιμη, και τωρα λεω να παρω και καμία φλις για το μαιευτήριο. Λάβετες πήρα μερικές αν χρειαστούν και άλλες θα παρω αργότερα.

Αποστειρωτη είχα απο δωρο γάμου...χαχα πολυ μπροστά ο άνθρωπος, αν και θέλω να θηλασω οποτε μάλλον αχρείαστο θα ειναι προς το παρόν.

απο καούρες είχα αρκετές προς τα τέλη του έκτου μήνα και εκει στο έβδομο, αλλα τωρα δεν εχω ευτυχως.

κοιταω να μην τρωω πολυ αργά το βραδυ και προτιμο κατι ελαφρύ οπως γιαούρτι με δημητριακά η φρούτα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα σε μένα δούλεψε..


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σονια μου καπως ετσι σκεφτομαι και εγω με τα πονιδια που εχω, οτι λεω θα θελει να βγει το καημενο απο πιο νωρις γιατι με βαρεθηκε ωχ και ωχ ολη την ωρα χαχαχα!

Ωχ ρε κοριτσια πως αντεχετε με γιαουρτι το βραδυ ????Εγω εχω τρελαθει στην πεινα εδω και μια εβδομαδα και μονο που σκεφτομαι οτι θα μεινω με ενα γιαουρτι ολη νυχτα με πιανει τρεμουλο ...χιχιχι ειμαι λιγο λιχουδο και γομαρουλα το ξερω.!

Λοιπον κατι αλλο τωρα μου ειπαν για το μαιευτηριο να παρω βρακακια μιας χρησης λενε ειναι πιο βολικα για τις πρωτες μερες μιας και εγω με την καισαρικη θα εχω πιο πολυ αιμα :oops: πια ειναι η γνωμη σας...και το αλλο?Πηγα να παραγγειλω εσωρουχα κανονικα για το μαιευτηριο και οταν ειδα τιμες επαθα πλακα 10 ευρω το βρακι???Τρελαθηκα...μεταξωτα θα ηταν δεν παιζει...δηλαδη για 5 βρακια θελω 50 ευρω και ενα σουτιεν που θελω να παρω ειδικο αλλα 35 ευρω(στην καλυτερη που βρηκα ενα με προσφορα)...Δεν βγαινω οικονομικα!Ο αντρας κοντευει να βγαλει μαλλια με αυτα που του λεω και με το δικιο του!(ειναι φαλακρουλης το πουλακι μου)

Σημερα αν και παω ακομα σαν Γ φανταστειτε το λιγο...ειμαι πιο ευδιαθετη...τελικα αυτες οι ορμονες κανουν τα τρελα τους μια στα χαι και μια στα ταρταρα...Περιμενω και κατι τελευταια που παραγγειλα και θα κατσω στα αυγα μου με τα εξοδα..ετσι λεω τουλαχιστον!

Αν και μενει ενας μηνας και βαλε ακομα εγω νομιζω οτι θα γεννησω αυριο τοσο αγχος με εχει πιασει να τα τελειωσω ολα λες και δεν θα εχω την ευκαιρια να τα κανω αλλη μερα...κουλο?Αυτα με τον παραλογισμο μου...ελπιζω να μην σας κουρασα ΠΟΛΥ...φιλακια πολλα!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2017 at 10:09 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Bebezu τόσο ποου δουλεια καλέ κανει ο αφυγραντηρας???αν είναι έτσι να τον έχω στα υπόψιν μου εγώ μέσα τα απλωσα και με το καλοριφέρ εκανε δουλειά αλλά πήρε 1.5μερα...εγώ τέλος και με το σιδέρωμα..αύριο σιγά σιγά θα ξεκίνησε την βαλίτσα..το Αρκάδι δεν το ξέρω και να σου πω απο σένα το ακούω τώρα θα το κοιτάξω την επόμενη φορά που θα χρειαστω γιατί προς το παρόν έχω μπόλικο προδερμ..

Anguen όντως πολλά τα έξοδα σε νιώθω εμένα έχει μαλλια αλλά θα του πέσουν σίγουρα όλο ζητάω αλλά ευτυχώς δεν έχω παράπονα οι γονεις μας μας έκαναν τα δώρα που χρειαζόμασταν περισσότερο το καρότσι με πορτ Μπεμπέ και κάθισμα και η αλλη πλευρα κούνια και μείνανε χρήματα και για μας..άντε αύριο να κάνω και την βαλίτσα να τελειωνω επιτελους


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, anguen είπε:

Σονια μου καπως ετσι σκεφτομαι και εγω με τα πονιδια που εχω, οτι λεω θα θελει να βγει το καημενο απο πιο νωρις γιατι με βαρεθηκε ωχ και ωχ ολη την ωρα χαχαχα!

Ωχ ρε κοριτσια πως αντεχετε με γιαουρτι το βραδυ ????Εγω εχω τρελαθει στην πεινα εδω και μια εβδομαδα και μονο που σκεφτομαι οτι θα μεινω με ενα γιαουρτι ολη νυχτα με πιανει τρεμουλο ...χιχιχι ειμαι λιγο λιχουδο και γομαρουλα το ξερω.!

Λοιπον κατι αλλο τωρα μου ειπαν για το μαιευτηριο να παρω βρακακια μιας χρησης λενε ειναι πιο βολικα για τις πρωτες μερες μιας και εγω με την καισαρικη θα εχω πιο πολυ αιμα :oops: πια ειναι η γνωμη σας...και το αλλο?Πηγα να παραγγειλω εσωρουχα κανονικα για το μαιευτηριο και οταν ειδα τιμες επαθα πλακα 10 ευρω το βρακι???Τρελαθηκα...μεταξωτα θα ηταν δεν παιζει...δηλαδη για 5 βρακια θελω 50 ευρω και ενα σουτιεν που θελω να παρω ειδικο αλλα 35 ευρω(στην καλυτερη που βρηκα ενα με προσφορα)...Δεν βγαινω οικονομικα!Ο αντρας κοντευει να βγαλει μαλλια με αυτα που του λεω και με το δικιο του!(ειναι φαλακρουλης το πουλακι μου)

Σημερα αν και παω ακομα σαν Γ φανταστειτε το λιγο...ειμαι πιο ευδιαθετη...τελικα αυτες οι ορμονες κανουν τα τρελα τους μια στα χαι και μια στα ταρταρα...Περιμενω και κατι τελευταια που παραγγειλα και θα κατσω στα αυγα μου με τα εξοδα..ετσι λεω τουλαχιστον!

Αν και μενει ενας μηνας και βαλε ακομα εγω νομιζω οτι θα γεννησω αυριο τοσο αγχος με εχει πιασει να τα τελειωσω ολα λες και δεν θα εχω την ευκαιρια να τα κανω αλλη μερα...κουλο?Αυτα με τον παραλογισμο μου...ελπιζω να μην σας κουρασα ΠΟΛΥ...φιλακια πολλα!

εγώ δεν πήρα ποτέ μιας χρήσης. Κανονικά με μεγάλη σερβιέτα... Α όσο για τη ροή, μεγαλύτερη είχα εγώ στο φυσιολογικό και για περισσότερο καιρό απ οτι στην καισαρική... Αυτό βέβαια συνέβη σε μένα...

 

5 hours ago, Babezu είπε:

Καλημέρα κούκλες!!

Σε πυρετωδης  ετοιμασίες ειμαστε όλες... εγω στο σίδερο δε σιδέρωσα μεσα έξω τα φορμάκια.. αν δω ευαισθησία τότε θα το σκεφτώ, δε θέλω να κανω υπερβολές.

Απο απορρυπαντικό εγω πήρα το Αρκάδι και το μαλακτικο της ίδιας μάρκας, βεβαια μια φίλη μου ειπε οτι εχει έντονη μυρωδιά, αλλα εμένα δεν μου φάνηκε τοσο.. οταν τα άπλωσα να στεγνώσουν μύριζε έντονα μια εσάνς καθαριότητας, όμως οταν στέγνωσαν και τα σιδερωσα δεν μπορώ να πω οτι η μυρωδιά ηταν ενοχλητική.

Έξω δεν απλώνω σε καμία περιπτωση ειδικά τωρα το χειμώνα. Όσες φορές το είχα κανει τα ρούχα μου μύριζαν καπνά και υγρασία. Οποτε απο πέρσι πήρα αφυγραντηρα και τα στεγνώνω μεσα στο σπιτι...σωθηκα

πανες εχω και γω αρκετές, αγορά εγω τρεις και μου έδωσε η μαμα κατι δικές μου που ειχε κρατημενες οι οποίες ειναι σα καινούργιες.. Κουβέρτα εχω παρει δυο βελουτε κούνιας που τα είχα βρει σε καλη τιμη, και τωρα λεω να παρω και καμία φλις για το μαιευτήριο. Λάβετες πήρα μερικές αν χρειαστούν και άλλες θα παρω αργότερα.

Αποστειρωτη είχα απο δωρο γάμου...χαχα πολυ μπροστά ο άνθρωπος, αν και θέλω να θηλασω οποτε μάλλον αχρείαστο θα ειναι προς το παρόν.

απο καούρες είχα αρκετές προς τα τέλη του έκτου μήνα και εκει στο έβδομο, αλλα τωρα δεν εχω ευτυχως.

κοιταω να μην τρωω πολυ αργά το βραδυ και προτιμο κατι ελαφρύ οπως γιαούρτι με δημητριακά η φρούτα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα σε μένα δούλεψε..

θεωρώ υπερβολή το σίδερο μέσα έξω(μην το παρακάνουμε) όπως και το μαλακτικό, γτ αφήνει κατάλοιπα.. Όπως άλλωστε και το νερό και ο μολυσμένος αέρας. Εκτός και μετά το μαλακτικό γίνονται έξτρα ξεβγάλματα..Εγώ τα στέγνωσα 'εξω γτ ΣΚ εδώ είχε ήλιο και αέρα... Μέσα αποφεύγω το στέγνωμα γτ θα γεμίσει το σπίτι υγρασία, αν και μερικές φορές δεν έχω λύση.. Έχω και γω αφυγραντήρα, αλλά ας γίνεται όταν δεν υπάρχει άλλη λύση.

Ο αποστειρωτής ίσως χρειαστεί στο μαιευτήριο, γιατί στην αρχή άσχετα με το θηλασμό δίνουν ζαχαρόνερο και γάλα..Φυσικά και για τις πιπίλες....

Αφού αντέχεις με ένα γιαούρτι όλη νύχτα είσαι καλά, εγώ το τρώω μετά το φαγητό:-D

Α χρειαζόμαστε και 2 μικρά μπουκάλια για τις πρώτες φορές, άσχετα με το θηλασμό. Εγώ θα πάρω τα πιο οικονομικά γυάλινα που βρώ...


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλε ποιος αντεχει με ενα γιαουρτι?(παντως οχι εγω)για τα κοριτσια το εγραψα που ειπαν οτι για βραδυ τρωνε ενα γιαουρτι εγω μονο στην σκεψη και πειναω.!Αυτο εννοουσα οτι μονο που το σκεφτομαι οτι θα φαω ενα γιαουρτι μονο με ποιανει τρεμουλο...εκτος και εαν ειναι ενα γιαουρτι του κιλου:-DΑυριο ξεκινας βαλιτσα Σονια μου?Πωωω και θα βαλεις και του μωρου η θα τα αφησεις εκεινα προς το τελος?Πωωω εγω εχω ακομα μερικα για πλυσιμο στεγνωμα....Θεου θελοντος θα ξεκινισω βαλιτσα εγω απο εβδομαδα.!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου δίκιο εχεις αλλά με φαγανε οι γνωστές μου και με αγχωσανε με το σίδερο..ναι θα κάνω βαλίτσα αύριο με όλα μέσα αποστηρωτη δεν περνώ μου είπε στο Έλενα ο γιατρός μου οτι έχουν μπουκάλια μιας χρήσης και συμπλήρωμα θα δώσουν με αυτά ακόμα μου είπε για το μωρο να πάρω μονο ρούχα και οτι πάνες κρέμες και όλα τα διαθέτουν εκεί...να ρωτησω κάτι γιατί δίνουν και ξένο γάλα εφόσον θέλω να θηλασω???δεν το καταλαβαίνω..

Anguen μου ουτε εγώ αντεχα αλλά με τις καούρες που έχω δεν την πάλευω γι αυτό και το βράδυ τρώω νωρίς και πολύ ελαφριά..αλλά έχω πλουσιοπάροχο πρωινό..σαν ψέμα μου φαίνεται που έφτασε σιγά σιγά ο καιρός..καλά και απο την στιγμή που την είδα και στο ντομπλερ 3d έχουν πάρει τα μυαλά μου αέρα δεν μπορώ άλλο θέλω πολύ να την δω και να την πάρω αγκαλιτσα

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας διάβασα μονοκοπανιά..και τα χω μπλέξει. 

Σχολιάζω ανακατεμένα..ό,τι θυμάμαι!

Στο μαιευτήριο και γω τη μικρή βελουτέ κουβερτούλα έλεγα να πάρω..ίσως και την fleece(αν κάνει πολύ ζέστη κ δεν χρειαστεί η βελουτέ). Βρακιά μιας χρήσης δε νομίζω να πάρω.. σιγά μη με βολέψει το δίχτυ. Άλλωστε τις πρώτες 2 μέρες με την μεγάλη ροή..σου δίνουν πάνα τεράστια και φοράς. Μετά..θα χω τα δικά μου εσώρουχα με μεγάλη σερβιέτα. Καινούρια θα πάρω 3-4 από κινέζικο. Άκου 10 ε το βρακί! Θα ναι για μεταξωτούς..ποπούς!!! χαχααχα

Αποστειρωτή πρώτη φορά ακούω..να κουβαλάνε σε μαιευτήριο. Σίγουρα αν χρειαστεί να δώσουν γάλα..αποστειρώνουν τα μπιμπερό οι μαίες. Θα πάρω κανα μικρό μπιμπερό μαζί μου..δεν το χα σκεφτεί αυτό.

Γιαούρτι με δημητριακά..έφαγα χτες βράδυ και στριφογύρναγα και σκεφτόμουν να σηκωθώ να φάω κ τίποτ άλλο!

Αλλά άντεξα...άλλες φορές πίνω γάλα με δημητριακά κ κοιμάμαι καλύτερα. Επειδή κάτι βλακειούλα θα φάω μες στη μέρα..κοιτάω το βράδυ να πέφτω ελαφριά..με φρουτάκι το απόγευμα. Μεθαύριο έχω γενικές αίματος..ζάχαρο κλπ.Πρέπει να προσέχω.

Φοβάμαι και γω μην γεννήσω πριν την ώρα μου..και δεν έχω πλύνει τίποτα ακόμα. Αλλά μετά σκέφτομαι τα ποσοστά πρωορότητας που έδειξε η β επιπέδου και ηρεμώ!

Παρέλαβα την προίκα σήμερα..σεντονάκια,παπλωματοθήκη..μαξιλαράκι φιγούρας, πετσετούλες..όλα ασορτί!

Ξεκινάω τα πλυντήρια αύριο.. ο θεός βοηθός! Σταμάτα να βρέχειςςςς!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sweet mommy είπε:

Σας διάβασα μονοκοπανιά..και τα χω μπλέξει. 

Σχολιάζω ανακατεμένα..ό,τι θυμάμαι!

Στο μαιευτήριο και γω τη μικρή βελουτέ κουβερτούλα έλεγα να πάρω..ίσως και την fleece(αν κάνει πολύ ζέστη κ δεν χρειαστεί η βελουτέ). Βρακιά μιας χρήσης δε νομίζω να πάρω.. σιγά μη με βολέψει το δίχτυ. Άλλωστε τις πρώτες 2 μέρες με την μεγάλη ροή..σου δίνουν πάνα τεράστια και φοράς. Μετά..θα χω τα δικά μου εσώρουχα με μεγάλη σερβιέτα. Καινούρια θα πάρω 3-4 από κινέζικο. Άκου 10 ε το βρακί! Θα ναι για μεταξωτούς..ποπούς!!! χαχααχα

Αποστειρωτή πρώτη φορά ακούω..να κουβαλάνε σε μαιευτήριο. Σίγουρα αν χρειαστεί να δώσουν γάλα..αποστειρώνουν τα μπιμπερό οι μαίες. Θα πάρω κανα μικρό μπιμπερό μαζί μου..δεν το χα σκεφτεί αυτό.

Γιαούρτι με δημητριακά..έφαγα χτες βράδυ και στριφογύρναγα και σκεφτόμουν να σηκωθώ να φάω κ τίποτ άλλο!

Αλλά άντεξα...άλλες φορές πίνω γάλα με δημητριακά κ κοιμάμαι καλύτερα. Επειδή κάτι βλακειούλα θα φάω μες στη μέρα..κοιτάω το βράδυ να πέφτω ελαφριά..με φρουτάκι το απόγευμα. Μεθαύριο έχω γενικές αίματος..ζάχαρο κλπ.Πρέπει να προσέχω.

Φοβάμαι και γω μην γεννήσω πριν την ώρα μου..και δεν έχω πλύνει τίποτα ακόμα. Αλλά μετά σκέφτομαι τα ποσοστά πρωορότητας που έδειξε η β επιπέδου και ηρεμώ!

Παρέλαβα την προίκα σήμερα..σεντονάκια,παπλωματοθήκη..μαξιλαράκι φιγούρας, πετσετούλες..όλα ασορτί!

Ξεκινάω τα πλυντήρια αύριο.. ο θεός βοηθός! Σταμάτα να βρέχειςςςς!!!!

 

Αποστειρωτές σε μένα δεν είχαν και τα πηγαίναμε σπίτι ή απλά μπάνιο σε καυτό νερό..

1 hour ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου δίκιο εχεις αλλά με φαγανε οι γνωστές μου και με αγχωσανε με το σίδερο..ναι θα κάνω βαλίτσα αύριο με όλα μέσα αποστηρωτη δεν περνώ μου είπε στο Έλενα ο γιατρός μου οτι έχουν μπουκάλια μιας χρήσης και συμπλήρωμα θα δώσουν με αυτά ακόμα μου είπε για το μωρο να πάρω μονο ρούχα και οτι πάνες κρέμες και όλα τα διαθέτουν εκεί...να ρωτησω κάτι γιατί δίνουν και ξένο γάλα εφόσον θέλω να θηλασω???δεν το καταλαβαίνω..

Anguen μου ουτε εγώ αντεχα αλλά με τις καούρες που έχω δεν την πάλευω γι αυτό και το βράδυ τρώω νωρίς και πολύ ελαφριά..αλλά έχω πλουσιοπάροχο πρωινό..σαν ψέμα μου φαίνεται που έφτασε σιγά σιγά ο καιρός..καλά και απο την στιγμή που την είδα και στο ντομπλερ 3d έχουν πάρει τα μυαλά μου αέρα δεν μπορώ άλλο θέλω πολύ να την δω και να την πάρω αγκαλιτσα

Αυτή ήταν και η δική μου απορία, αλλά αυτή είναι η γραμμή που ακολουθούν τουλάχιστον εκεί που γέννησα εγω, γτ αργεί λέει 2-3 μέρες να έρθει το γάλα.. Παράλληλα βέβαια το βάζεις να θηλάζει..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...