Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

On 22/1/2017 at 1:50 ΜΜ, anguen είπε:

Εγω της proderm πηρα και μαλακτικο και απορρυπαντικο τα ειχα χρησιμοποιησει και στην μικρη μου και δεν μου ειχε βγαλει καμια ευαισθησια οποτε αυτα πηρα χωρις να το πολυ ψαξω..εχουν βγει και αρκετα αλλα ομως αν καμια μαμα ξερει και εχει συγκρινει ας μας πει την γνωμη της !

Κ εγώ πρόδερμ έχω πάρει αλλά μου έχουν πει ότι της frezederm το απορρυπαντικό που είναι κ ειδικό σε τυχόν ατοπική δερματίτιδα είναι πολύ καλό..μαλακτικό βάζω αλλά ίσως το μειώσω κι αυτό..της frezederm Δεν έχει μαλακτικό...ο γιος μου επειδή είχε κ ατοπική κ έκζεμα κ γενικά αλλεργία θα πάρω αυτό της frezederm προληπτικά να έχω αυτό να βάζω στον μικρό.

14 hours ago, anastasia s είπε:

εγώ δεν πήρα ποτέ μιας χρήσης. Κανονικά με μεγάλη σερβιέτα... Α όσο για τη ροή, μεγαλύτερη είχα εγώ στο φυσιολογικό και για περισσότερο καιρό απ οτι στην καισαρική... Αυτό βέβαια συνέβη σε μένα...

 

θεωρώ υπερβολή το σίδερο μέσα έξω(μην το παρακάνουμε) όπως και το μαλακτικό, γτ αφήνει κατάλοιπα.. Όπως άλλωστε και το νερό και ο μολυσμένος αέρας. Εκτός και μετά το μαλακτικό γίνονται έξτρα ξεβγάλματα..Εγώ τα στέγνωσα 'εξω γτ ΣΚ εδώ είχε ήλιο και αέρα... Μέσα αποφεύγω το στέγνωμα γτ θα γεμίσει το σπίτι υγρασία, αν και μερικές φορές δεν έχω λύση.. Έχω και γω αφυγραντήρα, αλλά ας γίνεται όταν δεν υπάρχει άλλη λύση.

Ο αποστειρωτής ίσως χρειαστεί στο μαιευτήριο, γιατί στην αρχή άσχετα με το θηλασμό δίνουν ζαχαρόνερο και γάλα..Φυσικά και για τις πιπίλες....

Αφού αντέχεις με ένα γιαούρτι όλη νύχτα είσαι καλά, εγώ το τρώω μετά το φαγητό:-D

Α χρειαζόμαστε και 2 μικρά μπουκάλια για τις πρώτες φορές, άσχετα με το θηλασμό. Εγώ θα πάρω τα πιο οικονομικά γυάλινα που βρώ...

αποστειρωτη κορίτσια πάρετε μετά,δες τε πρώτα πως θα πάτε με τον θηλασμό,μπουκάλια οκ μπορείτε να έχετε 3 με 4 (2 μικρά κ 2 μεγαλα)Κ βλέπετε,...Τώρα αυτό που δίνουν ζαχαρονερο κ γάλα τουλάχιστον εδώ στα μαιευτήρια στο μητέρα που γέννησα εγώ είχα πει αποκλειστικό θηλασμό μόνο κ δεν μου είπαν ότι έδωσαν κάτι..παρολαυτα θα ρωτήσω την μαία μου τώρα που το λες μιας Κ θα έχω Αυτή την φορά.επίσης πιπίλα μέχρι τις πρώτες 40 μέρες δεν επιτρέπεται πρώτον γιατί μπορεί να μειωθούν τα γεύματα κ δεύτερον μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων.

On 21/1/2017 at 2:35 ΜΜ, sonia@ είπε:

Αναστασία μου τα σεντονακια μικρά τα θεωρώ και εγώ αλλά ανάλογα και τι κούνια έχεις αυτές τις μεγάλες η τις μικρές σίγουρα θα χρειαστούν όπως είπε και η sweet...

Ζουζούνα μου κατάλαβα ακόμα πόνους περιόδου δεν έχω νιώσει ;αλλά που και που σε κάποια σημεία σκληραινει για λίγο η κοιλιτσα μου και μετα επανέρχεται αυτό που νιώθω πιο πολύ είναι κάτι τράβηγμα τα στο πουλάκι μου απο μέσα συγνώμη κιόλας αλλά σας το λέω για να κατάλάβετε...

Αύριο θα βάλω το τελευταίο πλυντήριο και θα αρχίσω το σιδέρωμα εσείς τι λέτε μέσα εξω σιδέρωμα????

Και εγώ έχω βγάλει πολλές φωτο την κοιλιτσα μου σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τις βλέπω ακόμα και τώρα και λέω πως ήμουν και πως εγινα

 

σιδέρωμα εγώ μόνο από έξω....έχω κ εχω αφυγραντηρα κ τα στεγνώνω μέσα πρώτον μην μυρίζουν έξω τζάκι κ 2ον γιατί εδώ δεν κάνει κ καιρό..άσε που μέσα στεγνώνουν πολύ γρήγορα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αναστασία απλα δεν θα μπερδευτεί το μωρο μια στήθος μια μπιμπερο αυτό σκέφτομαι και μετά δεν θέλει στήθος και αν γίνει αυτό θα τους φάω ζωντανους.. Βρακακια μαζί μου λέω να πάρω 4με 5και αν το πολύ δεν φτάσουν στα 5χιλ είναι το σπίτι θα μου φέρουν απλα θα πάρω και εγώ προτιμώ να διάθεσω αλλου τα χρήματα..

Sweet μου καλά πλυντήρια άντε να ετοιμάζεται και εσύ σιγά σιγά..και κατι ακόμα για την αλλαγή Πανάς τι να πάρω να της βάζω??? Αλλά κρέμα που να την χρησιμοποιώ σε κάθε αλλαγή θέλω ουφφφ ποσά πραγματα βρε κορίτσια μου..


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία απλα δεν θα μπερδευτεί το μωρο μια στήθος μια μπιμπερο αυτό σκέφτομαι και μετά δεν θέλει στήθος και αν γίνει αυτό θα τους φάω ζωντανους.. Βρακακια μαζί μου λέω να πάρω 4με 5και αν το πολύ δεν φτάσουν στα 5χιλ είναι το σπίτι θα μου φέρουν απλα θα πάρω και εγώ προτιμώ να διάθεσω αλλου τα χρήματα..

Sweet μου καλά πλυντήρια άντε να ετοιμάζεται και εσύ σιγά σιγά..και κατι ακόμα για την αλλαγή Πανάς τι να πάρω να της βάζω??? Αλλά κρέμα που να την χρησιμοποιώ σε κάθε αλλαγή θέλω ουφφφ ποσά πραγματα βρε κορίτσια μου..

Ξερεις ποσες κρεμουλες εχουν βγει για αλλαγη πανας...πααααρα πολλες! Το θεμα ειναι οτι αλλες ειναι πιο οικονομικες αλλες πιο τζιμπημενες ...να σου πω την αληθεια εγω παραγγειλα μερικα προιοντα της frezyderm  και μερικα της pharmacept της πρωτης εταιριας ειναι λιγο τζιμπημενα τα προιοντα αλλα πιστευω ειναι τα καλυτερα κατα προσωπικη μου παντα αποψη ενοοειτε.Πολυ καλη ειναι ομως και η proderm και η fissan και τις δυο τις ειχα χρησιμοποιησει στην κορη μου και ημουν αρκετα ευχαριστημενη και ειναι πιο οικονομικες...Γνωμη μου δες στο ιντερνετ στα site  με φαρμακεια κανε μια ερευνα αγορας γιατι πολλα βγαζουν πολυ καλες προσφορες και πακετα...εγω ετσι τα αγορασα!Καλες αγορες!

  • Μου αρέσει 2

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για μετα το μπάνιο πήρα και εγώ της frezyderm και σαμπουάν κσι αφρολουτρο όπως ειπες ήταν τσιμπημενα αλλά σίγουρα τα βρήκα στο Σκρουτζ πολύ πιο οικονομικά..αλλά δεν σκέφτηκα να πάρω και για την αλλαγή Πανάς το ξέχασα τέλειος αυτές είναι μονο για μετα το μπάνιο..γι αυτό Ρώτησα..εσύ πως είσαι κοπελα μου??σήμερα κάνω την βαλίτσα επιτέλους..

Οι υπόλοιπες πως είστε??η ζουζουνα που χάθηκε ελπίζω να ναι καλα

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε ωραια καλη αρχη με την βαλιτσουλα!Ας λεω καλα πουλακι μου γιατι ακομα σερνοντας παω..κουτσα κουτσα κανω οτι κανω δυστηχως και απο γονεις και απο πεθερα δεν εχω βοηθεια, ευτυχως βοηθαει πολυ ο αντρας μου και ετσι δεν εχω σαλεψει!Κανω υπομονη για χαρη της μπεμπουλας μου αλλιως πιστευω δεν θα ειχα το σθενος (ψυχολογικα πιο πολυ) να συνεχισω για πολυ ακομα.Αν ειναι μονο για κρεμουλα για την πανα παρε απο το σουπερ της fissan...αν δεις αργοτερα οτι εχει ευαισθητο δερματακι και ερεθιζεται ευκολα το ποπουδακι του παρε την penaten η την sudocream ...εμενα η δευτερη με εσωσε αλλα δεν θυμαμαι επακριβως εαν ειναι ασφαλης να την βαλεις απο τον πρωτο μηνα ...(εχουν περασει και 7 χρονια και ειναι λιγο θολα στο μυαλο μου :-D)

Ασχετο αλλα εχουμε ενα σκατοκαιρο εδω εμεις κοριτσια αλλο πραγμα ...ομιχλη ,υγρασια πωωω...μονο για καταθλιψη!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

Καλέ μεσα στη μέρα κανω πολλά μικρά γεύματα, Ενω στο πρωινό και στο μεσημεριανό μου οι ποσοτητεσ που καταναλώνω ειναι αρκετα μεγάλες. Αλλιώς δεν θα μπορούσα να αντέξω με ενα γιαούρτι...:):eek:

  έκανα και γω μια έρευνα στο Ίντερνετ για τα καλλυντικά του μωρού..

Και πειστηκα οτι τα προϊόντα της frezyderm ειναι αρκετα καλα.

οποτε προχωρησα χθες σε παραγγελία απο σκρουτζομαγαζο αφρουλοτρο, κρέμα για αλλαγή πάνας και ενα λαδακι για το σωμα(αυτο δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσω εξαρχής αλλα το πήρα). Για την sudocream ειναι διφορούμενες οι απόψεις, παντως το σίγουρο ειναι οτι για νεογέννητα δεν ειναι και η ενδεικνυόμενη.

Εντωμεταξύ με τον σκατοκαιρο δεν βγαίνω και έξω και είχα κατι ψώνια να κανω για να τελειώσω και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου... οχι τιποτα εχει και εκπτώσεις και πρεπει να τις εκμεταλλευτούμε..

  • Μου αρέσει 2

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ευτυχώς έχει ήλιο σήμερα..και θα στεγνώσουν τα ρούχα μας!!! Το κρύο-κρύο πάντως! Όχι τίποτ 'άλλο, δε κουμπώνει πλέον και το μπουφάν!!!χαχαχα

Όλες στη φάση ''καλλυντικά μωρού'' είμαστε βλέπω.. Και γω κοιτάζω στο ιντερνετ για προσφορές.. τα fissan μ αρέσουν..αλλά σίγουρα έχουμε να δοκιμάσουμε πολλά μέχρι να καταλήξουμε ποιο μας αρέσει για το μωράκι μας! Υπάρχει και το weleda για την αλλαγή της πάνας.. σίγουρα θα πάρω αυτήν την μάρκα για κρέμα θηλών.Για τα υπόλοιπα ότι βρω σε προσφορά.

Χτες γέννησε στο Ιασώ με φ.τ η γυναίκα του ξάδερφου του άντρα μου! Στις 36+3... μόλις είχε μπει στο μήνα της δηλαδή! Αγχώθηκα δε μπορώ να πω..! Το μωράκι 2.300!!! Ευτυχώς όλα καλά..χαίρει άκρας υγείας! Η μαμά είχε πάρει μόλις 9 κιλά. Σε 2 μήνες..(αν θηλάσει κιόλας) θα ναι πιο αδύνατη από πριν! 

Άντε και στα δικά μας τώρα! φιλιά!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία απλα δεν θα μπερδευτεί το μωρο μια στήθος μια μπιμπερο αυτό σκέφτομαι και μετά δεν θέλει στήθος και αν γίνει αυτό θα τους φάω ζωντανους.. Βρακακια μαζί μου λέω να πάρω 4με 5και αν το πολύ δεν φτάσουν στα 5χιλ είναι το σπίτι θα μου φέρουν απλα θα πάρω και εγώ προτιμώ να διάθεσω αλλου τα χρήματα..

Sweet μου καλά πλυντήρια άντε να ετοιμάζεται και εσύ σιγά σιγά..και κατι ακόμα για την αλλαγή Πανάς τι να πάρω να της βάζω??? Αλλά κρέμα που να την χρησιμοποιώ σε κάθε αλλαγή θέλω ουφφφ ποσά πραγματα βρε κορίτσια μου..

Εμένα δεν μπερδεύτηκε κανένα απο τα δυο, βέβαια δεν πήραν πιπίλα.. Η αλήθεια είναι οτι δεν προσπάθησα κιόλας... Λίγες μέρες προσπάθησα και μετά κουράστηκα.. Έχω την εντύπωση πως όσα δε θηλάζουν την παίρνουν πολύ  εύκολα. Αυτή τη φορά βέβαια είμαι αποφασισμένη, γτ δεν έχω το κουράγιο να την έχω μέρα νύχτα στο στήθος, όπως τον πρώτο κυρίως,

9 hours ago, anguen είπε:

Ξερεις ποσες κρεμουλες εχουν βγει για αλλαγη πανας...πααααρα πολλες! Το θεμα ειναι οτι αλλες ειναι πιο οικονομικες αλλες πιο τζιμπημενες ...να σου πω την αληθεια εγω παραγγειλα μερικα προιοντα της frezyderm  και μερικα της pharmacept της πρωτης εταιριας ειναι λιγο τζιμπημενα τα προιοντα αλλα πιστευω ειναι τα καλυτερα κατα προσωπικη μου παντα αποψη ενοοειτε.Πολυ καλη ειναι ομως και η proderm και η fissan και τις δυο τις ειχα χρησιμοποιησει στην κορη μου και ημουν αρκετα ευχαριστημενη και ειναι πιο οικονομικες...Γνωμη μου δες στο ιντερνετ στα site  με φαρμακεια κανε μια ερευνα αγορας γιατι πολλα βγαζουν πολυ καλες προσφορες και πακετα...εγω ετσι τα αγορασα!Καλες αγορες!

Για τον πρώτο καιρό και εγώ αυτά είχα πάρει... Είναι ακριβά, αλλά βάζεις ελάχιστη ποσότητα και περνάς καιρό..Για την αλλαγή πάνας πήρα και wel..... Απλά θεωρώ οτι είναι θέμα.....πωπού.... Ο πρώτος μου είχε συγκαεί πολύ άσχημα, ο δεύτερος πάλι ελάχιστα... Στον πρώτο μου είχαν πεί, σε κάθε αλλαγή πάνας να του βάζω. Φυσικά αυτό δε με βοήθησε.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας εγω επειδη τα κανω ολα μονη κ σουπερ μαρκετ κ λαικη κ ξυπναω μες την νυχτα για πανα κ γαλα για την μικρη κ μετα 7 για να ξυπνησω τον γιοκα μου κ να τον παω σχολειο...εχω κουραστει κ νιωθω το μωρο να ερχεται...μετα τις 6 το απογευμα νιωθω απιστευτη πιεση προς τα κατω πρεπει να πηγαινω βημα βημα λιγο λιγο κ σαν τον πιγκουινο γιατι ποναω οτι κ αν κανω..σαν το χαζουλι ειμαι...ο αντρας μου δεν προλαβαινει..

 

Εγεινε κ ενας φρικτος τσακωμος προφανος πιεζεται στην δουλεια κ δεν το μοιραζεται...κ κοιμαμαι η στο δοματιο της μικρης η του μεγαλου εδω κ 3 μερες...κ εχω καταπιαστει χαχαχαχα...δεν ξερω αν μεχρι να γεννησω θα κοιμηθουμε παρεα παλι..με πικρανε πολυ πληγωθηκα πολυ κ δεν θελει ουτε συγνωμη να ζητησει εγω παλι ειμαι πολυ υποχωριτικη οταν αγαπαω κ τα ξεχναω ολα πολυ ευκολα με αποτελεσμα οι αλλοι να επαναπαυονται σε αυτο...αδικια..

Τωρα σχετικα με τα κιλοτακια...καλε παρτε μεγαλα κανονικα με μεγαλες σερβιετες οπως λενε τα κοριτσια...τις πρωτες 2 μερες σου βαζουν κατι πελωριες πανες διπλες κ τριπλες ετσι κι αλλιως...

Απο την λαικη κ θα ειστε μια χαρα..σιγααα

 

Οσο για την ζωνη εγω κοριτσια ειμαι μικροκαμωμενη αλλα κανω μεγαλες κοιλιες...δεν ειχα παρει ζωνη αλλα δενομουν με ελλαστικους επιδεσμους...για ενα 3 μηνο χαλαρα...πλακα η κοιλια....μονο το στηθος την πληρωσε...

 

Να παρετε κ μερικα μουφα σουτιεν ελαστικα χωρις μπανελες γιατι κοριτσια 2 η 3 σουτιεν δεν φτανουν θα γινεστε χαλια με τα γαλατα οσο κ αν προσεξετε....ασε που το σουτιεν κ τα επιθεματα(μην ξεχασετε να παρετε επιθεματα)...τα φωραμε κ την νυχτα...εγω παντως δυο σουτιεν την μερα αλλαζα ολο λερονομουν ητε μες την μερα με το μωρο αγκαλια ητε την νυχτα...τι να πω...

 

Στο μαιευτηριο δεν παιρνουμε αποστειρωτη εχουν εκει κ εσεις να χρειαστειτε εχουν..δινουν μιας χρισης γαλατακια σε μινι μπιμπερο που τα πετας μετα ...αλλιως αν βγαζετε γαλατακι σας δινουν κ μπιμπερο κ σωλινακια μονο δικα σας που τα συνδεετε σε ενα επαγγελματικο θηλαστρο ...

Εχουν κ αποστηρωτη απλωσ θελει νερο..

 

Τρεις πετσετες μια για μαμα μια για μωρο κ μια μικρη για την ευαισθητη περιοχη σας..

 

Αυτα δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα..σαμπουαν..οχι αρωμα ενοχλει τα μωρα...κ οχι πολυ ζεστα ρουχα για σας..εχει ζεστη... για το μωρακι μια λεπτη φλις μαζι με σεντονακια χοντρα αγκαλιας κ τα ρουχαλακια του ειναι κομπλε το μωρακι....προτημιστε

Φορμακια που κλεινουν απο μπροστα χιαστι οι νεες μαμαδες...σου λυνουν τα χερια...

 

Κ νισεστε σε περιπτωση συγκαματος που δεν φευγει...μεγαλο γιατρικο...θα με θυμηθητε..

 

Φιλια πολλα

 

Τωρα σχετικα με τα κιλοτακια...καλε παρτε μεγαλα κανονικα με μεγαλες σερβιετες οπως λενε τα κοριτσια...τις πρωτες 2 μερες σου βαζουν κατι πελωριες πανες διπλες κ τριπλες ετσι κι αλλιως...

Απο την λαικη κ θα ειστε μια χαρα..σιγααα

 

Οσο για την ζωνη εγω κοριτσια ειμαι μικροκαμωμενη αλλα κανω μεγαλες κοιλιες...δεν ειχα παρει ζωνη αλλα δενομουν με ελλαστικους επιδεσμους...για ενα 3 μηνο χαλαρα...πλακα η κοιλια....μονο το στηθος την πληρωσε...

 

Να παρετε κ μερικα μουφα σουτιεν ελαστικα χωρις μπανελες γιατι κοριτσια 2 η 3 σουτιεν δεν φτανουν θα γινεστε χαλια με τα γαλατα οσο κ αν προσεξετε....ασε που το σουτιεν κ τα επιθεματα(μην ξεχασετε να παρετε επιθεματα)...τα φωραμε κ την νυχτα...εγω παντως δυο σουτιεν την μερα αλλαζα ολο λερονομουν ητε μες την μερα με το μωρο αγκαλια ητε την νυχτα...τι να πω...

 

Στο μαιευτηριο δεν παιρνουμε αποστειρωτη εχουν εκει κ εσεις να χρειαστειτε εχουν..δινουν μιας χρισης γαλατακια σε μινι μπιμπερο που τα πετας μετα ...αλλιως αν βγαζετε γαλατακι σας δινουν κ μπιμπερο κ σωλινακια μονο δικα σας που τα συνδεετε σε ενα επαγγελματικο θηλαστρο ...

Εχουν κ αποστηρωτη απλωσ θελει νερο..

 

Τρεις πετσετες μια για μαμα μια για μωρο κ μια μικρη για την ευαισθητη περιοχη σας..

 

Αυτα δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα..σαμπουαν..οχι αρωμα ενοχλει τα μωρα...κ οχι πολυ ζεστα ρουχα για σας..εχει ζεστη... για το μωρακι μια λεπτη φλις μαζι με σεντονακια χοντρα αγκαλιας κ τα ρουχαλακια του ειναι κομπλε το μωρακι....προτημιστε

Φορμακια που κλεινουν απο μπροστα χιαστι οι νεες μαμαδες...σου λυνουν τα χερια...

 

Κ νισεστε σε περιπτωση συγκαματος που δεν φευγει...μεγαλο γιατρικο...θα με θυμηθητε..

 

Φιλια πολλα

 


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σχετικα με τα κιλοτακια...καλε παρτε μεγαλα κανονικα με μεγαλες σερβιετες οπως λενε τα κοριτσια...τις πρωτες 2 μερες σου βαζουν κατι πελωριες πανες διπλες κ τριπλες ετσι κι αλλιως...

Απο την λαικη κ θα ειστε μια χαρα..σιγααα

 

Οσο για την ζωνη εγω κοριτσια ειμαι μικροκαμωμενη αλλα κανω μεγαλες κοιλιες...δεν ειχα παρει ζωνη αλλα δενομουν με ελλαστικους επιδεσμους...για ενα 3 μηνο χαλαρα...πλακα η κοιλια....μονο το στηθος την πληρωσε...

 

Να παρετε κ μερικα μουφα σουτιεν ελαστικα χωρις μπανελες γιατι κοριτσια 2 η 3 σουτιεν δεν φτανουν θα γινεστε χαλια με τα γαλατα οσο κ αν προσεξετε....ασε που το σουτιεν κ τα επιθεματα(μην ξεχασετε να παρετε επιθεματα)...τα φωραμε κ την νυχτα...εγω παντως δυο σουτιεν την μερα αλλαζα ολο λερονομουν ειτε μες την μερα με το μωρο αγκαλια ειτε την νυχτα...τι να πω...

 

Στο μαιευτηριο δεν παιρνουμε αποστειρωτη εχουν εκει κ εσεις να χρειαστειτε εχουν..δινουν μιας χρισης γαλατακια σε μινι μπιμπερο που τα πετας μετα τετοια δινανε στην μπεμπα συμπληρωματικα μετα τον θηλασμο. Τις πρωτες 3 μερες αλλα επειδη ηταν μια εβδομαδα προωρη κ ειχε ικτερο την ειχαν στις λαμπες...εγω καθε 3 ωρες πηγαινα να θηλασω... ..αλλιως αν βγαζετε γαλατακι σας δινουν κ μπιμπερο κ σωλινακια μονο δικα σας που τα συνδεετε σε ενα επαγγελματικο θηλαστρο ...

Εχουν κ αποστηρωτη απλωσ θελει νερο..

Τον πρωτο μου τον θηλαζα τις πρωτες ημερες συναιιιιιιχεια...μπορει κ θαθε μιση ωρα...καμια φωρα στο 15 λεπτο....ειναι το πρωτο που κανεις οταν κλαιει το παιδι στο μαιευτηριο....κ συνηθως αυτο ειναι κ που θελει τελικα

Τρεις πετσετες μια για μαμα μια για μωρο κ μια μικρη για την ευαισθητη περιοχη σας..

 

Αυτα δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα..σαμπουαν..οχι αρωμα ενοχλει τα μωρα...κ οχι πολυ ζεστα ρουχα για σας..εχει ζεστη... για το μωρακι μια λεπτη φλις μαζι με σεντονακια χοντρα αγκαλιας κ τα ρουχαλακια του ειναι κομπλε το μωρακι....προτημιστε

Φορμακια που κλεινουν απο μπροστα χιαστι οι νεες μαμαδες...σου λυνουν τα χερια...

 

Κ νισεστε σε περιπτωση συγκαματος που δεν φευγει...μεγαλο γιατρικο...θα με θυμηθητε..

 

Φιλια πολλα

 


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/1/2017 at 1:31 ΠΜ, sonia@ είπε:

Για μετα το μπάνιο πήρα και εγώ της frezyderm και σαμπουάν κσι αφρολουτρο όπως ειπες ήταν τσιμπημενα αλλά σίγουρα τα βρήκα στο Σκρουτζ πολύ πιο οικονομικά..αλλά δεν σκέφτηκα να πάρω και για την αλλαγή Πανάς το ξέχασα τέλειος αυτές είναι μονο για μετα το μπάνιο..γι αυτό Ρώτησα..εσύ πως είσαι κοπελα μου??σήμερα κάνω την βαλίτσα επιτέλους..

Οι υπόλοιπες πως είστε??η ζουζουνα που χάθηκε ελπίζω να ναι καλα

που χάθηκα βρε εδώ σας διαβάζω κ απαντάω σε όλες σας..αλλά αυτό το καινούργιο Φόρουμ πολύ με ενοχλεί,ακόμα στην τελευταία σελίδα πρέπει να μπαίνεις για να δεις τα νέα..

τεσπα..λοιπόν εχθές είχα υπέρηχο,ο μικρός είναι μια χαρά εχθές ήμουν 32+1 κ σε βάρος ήταν 1960..μια χαρά..δλδ..κ 9/2 εχω το ντοπλερ...αυτά τα νέα μου..κατά τα άλλα ήσυχα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Sweetmommy μου να χαιρεστε το καινουργιο μελος στην οικογενεια να ειναι γερο και καλοτυχο!

Dudu κοπελα μου ευχομαι τα πραγματα να ειναι απο σημερα κιολας καλυτερα με τον αντρα σου...Το οτι ειναι πιεσμενος στην δουλεια δεν δικαιολογει τα νευρα και τους τσακωμους μαζι σου...ειδικα στην κατασταση που ειμαστε ολες...Επισης κοριτσακι μου κουραζεσαι πολυυυυ θελει πουλακι μου λιγο να κοιταξεις παραπανω τον εαυτο σου για να μπορεις μετα να εισαι εκει για τα παιδια σου.!Οσο πιο καλα εισαι εσυ θα ειναι και τα παιδια σου.Αν σε παρηγορει και εγω ετσι νιωθω απο κατω τα βραδια λες και θα ξεσκιστει η λεκανη μου τετοιο πονο ασε που για να ξαπλωσω στο κρεβατι η να γυρισω πλευρο περναω γολγοθα.!

Ζουζουνα και εσενα ο παιδαρος φοβερος!!!Εφτασε κιολας στα 2 κιλα!Αντε με το καλο και η εξεταση,ολα θα πανε καλα..!Εγω εχω ξανα 8/02 υπερηχο οποτε αργω ακομα να δω ποσο πηγε η μπουμπου μου...Αληθεια ποσα γρ. βαζουν την εβδομαδα τωρα στον ογδοο?

Κοριτσια μου απιστευτο αλλα φαγαμε τον γαιδαρο, η ουρα εμεινε!Και ειναι δυσκολοχονευτη η ατιμη...λιγη υπομονη ακομα και λιγο παραπανω προσοχη τωρα στον ογδοο, να μπουμε στον μηνα μας πρωτα και μετα να ερθουν στην αγκαλια μας τα σπορακια μας.Φιλια πολλα και καλη μερα να εχουμε.

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Να σας ζήσει το ανήψακι sweet mommy, μικρούλη βγήκε μωρε...γερό να ναι το ζουζουνι...

Dudu μακάρι να περάσει γρήγορα αυτή η ένταση.. δεν πειράζει που πάντα υπόχωρεις εσυ, κάποιος πρεπει να το κανει στο γάμο για να ξεπερνιούνται πιο γρήγορα οι ανούσιοι τσακωμοί. Μίλησε του λοιπόν για να σου πει τι συμβαίνει στη δουλειά του και πες του οτι και συ πιέζεται αρκετα και με την εγκυμοσυνη και με την φροντίδα  των παιδιών και του σπιτιού. Καμία φορά νιώθουν παραμελημένοι και αυτοί οταν εμεις ασχολούμαστε όλη την ωρα με τα καθημερινά του σπιτιού και των παιδιών μας.. και προσπάθησε οςο γίνεται να ξεκουράζεσαι, ειναι δύσκολο το ξέρω αλλα πρεπει.

ζουζουνα μια χαρα ο μπεμπακος μεγαλώνει!

Anguen δεν εχω ιδέα ποσά γραμμάρια  βάζουν τα ζουζούνια μας.. τη Δευτερα εχω υπέρηχο με τον γιατρο μου, θα τον ρωτησω.

 

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

dudu  σε καταλαβαίνω απόλυτα σε όλα. Κάτι η κούραση, κάτι οι ορμόνες, όλα στο κόκκινο.. Ηρεμία, δεν είμαστε για προωρότητες.... Κ....... ξεκούραση.... Αν και όσο γίνεται φυσικά. Υπομονή, για ένα εξάμηνο ακόμη θα είμαστε στο κόκκινο. Μετά ελπίζω να ηρεμήσουμε και να ξαναμπούμε στους ρυθμούς μας... Καλή υπομονή.....Κ μας έμεινε η ουρά......Θα τη φάμε, αν και .......δυσκολοχώνευτη....

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια μου καλησπέρα

Sweet μου να σας ζησει το νεο μέλος με το καλό και το δικο σου τώρα

Dudu μου υπομονή κοπελα και όσο μπορείς να ξεκουραζεσαι  είναι δύσκολο γιατί εχεις και την Μπέμπα αλλά να σαι δυνατή και όλα θα γίνουν όσο για τον άντρα σου ελπίζω να ηρεμήσουν τα πραγματα

Ζουζουνα μου ουτε εμένα μου αρέσει έτσι όπως το κάνανε με μπερδεύει αρκετα..πω πω μεγάλωσε πολύ η αγόρινα σου..και εγώ ξανά υπέρηχο έχω 8/2 και ανυπομωνο..

Εγώ είμαι άρρωστη κάνω και πυρετό απο 36.9-37.8 εκεί κυμαίνεται πονάει το κορμί μου όλο δεν την παλευω άλλο με ντεπον και χλιαρά μπάνια μου είπε ο γιατρός θα το περάσουμε..ουφφφφ να φύγει γιατί με έχει βγάλει off..


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...