Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Να σας ρωτησω , καουρες εχετε ή μονο εγω βασανιζομαι??

Τρωω κ το σκεφτομαι γιατι δε ξερω τι θα ακολουθησει μετα... Τι πραγμα κ αυτο ?? κ ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο αν επιτρεπεται κανα μαλοξ ή σιμεκο κλπ να παιρνω οταν παραφουντωνει..

Σας ευχαριστω ολες για τις σκεψεις σας. Φταινε και οι ορμονες. Λοιπον Ελινα αν και δεν εχω καουρες αλλα μονο εμετους, ο γιατρος μου επιτρεπει το μαλοξ. Αλλα μερικοι γιατροι δεν ειναι τοσο ελαστικοι με τα φαρμακα. Καλυτερα ρωτα τον γιατι ειναι κριμα να υποφερεις.

Χαχα καλα ο κοσμος και ειδικα εμεις οι γυναικες πωπω και τι δεν λεμε. Αν κανεις παιδια γιατι κανεθς πολμα; αν δεν κανεις, ποτε θα κανεις; αν θηλαζεις πολυ γιατι θηλαζεις μεχρι τοτε. Αν δεν θηλαζεις πολυ, παλι λενε. Κατι ξερουν που οι αντρες ειναι ζαμαν φου.

Καλα εννοειται αυτο με την κριση αν περιμεναμε να περασει για τα επομενα 10 και χρονια δεν θα πρεπε να γεννιεται παιδι. Αφηστε που εμεις μπορει να κανουμε πλανα και προγραμματισμο και τελικα να μην γινουν τα πραγματα ετσι.

Ασχετο σε λιγο θα παω να κανω εξαγωγη τον φρονιμιτη. Ουφ θα ηρεμησω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σαι καλα για το μαλοξ.. Θα του κανω ενα τηλεφωνημα βεβαια πρωτα κ βλεπουμε γιατι αληθεια τα απογευματα δεεεν παλευονται κ πειναααω!!!

Τωρα μπορεις να κανεις αναισθησια σε οδοντιατρο? Δεν υπαρχει θεμα ε??

Με το καλο η εξαγωγη...


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σε μια φιλη μου Ελινα ο γιατρος της εκανε καισαρικη επειδη ηταν 15 μισο στα 16 και δεν θ αντεχε ο οργανισμος φ.τ λογω μικρης ηλικιας. Οι περισσοτεροι γιατροι παντως και την επομενη καισαρικη την κανουν στις 38 εβδομαδες. Λιγοι ειναι αυτοι που την τραβανε. Ασε που στην προτεινουν και χωρις να υπαρχει προβλημα. Στο πρωτο παιδι οταν πηγα να κανω ντοπλερ γ τριμηνου ο γιατρος του νοσοκομειου στις παρατηρησεις ειχε γραψει 1,56!!! Καισαρικη. Μου λεει εισαι κοντη για φ.τ. Οι αλλοι γιατροι και οι μαιες οταν ειδαν τ αποτελεσματα γελουσαν. Μου λενε δεν εισαι και ψηλη αλλα ολες δεν ειναι και 1,70. Εμ το ξερω αλλα οχι και καισαρικη χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα για το μαλοξ.. Θα του κανω ενα τηλεφωνημα βεβαια πρωτα κ βλεπουμε γιατι αληθεια τα απογευματα δεεεν παλευονται κ πειναααω!!!

Τωρα μπορεις να κανεις αναισθησια σε οδοντιατρο? Δεν υπαρχει θεμα ε??

Με το καλο η εξαγωγη...

Μου εδωσε αδεια ο γυναικολογος γιατι επειγει. Θα ειναι η πιο απλη που δεν επηρεαζει το εμβρυο. Ετσι που ποναω ηθελα να του πω βγαλτο και χωρις αναισθησια αρκει να ηρεμησω

Παπα οι καουρες ειναι ενοχλητικες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον σε μια φιλη μου Ελινα ο γιατρος της εκανε καισαρικη επειδη ηταν 15 μισο στα 16 και δεν θ αντεχε ο οργανισμος φ.τ λογω μικρης ηλικιας. Οι περισσοτεροι γιατροι παντως και την επομενη καισαρικη την κανουν στις 38 εβδομαδες. Λιγοι ειναι αυτοι που την τραβανε. Ασε που στην προτεινουν και χωρις να υπαρχει προβλημα. Στο πρωτο παιδι οταν πηγα να κανω ντοπλερ γ τριμηνου ο γιατρος του νοσοκομειου στις παρατηρησεις ειχε γραψει 1,56!!! Καισαρικη. Μου λεει εισαι κοντη για φ.τ. Οι αλλοι γιατροι και οι μαιες οταν ειδαν τ αποτελεσματα γελουσαν. Μου λενε δεν εισαι και ψηλη αλλα ολες δεν ειναι και 1,70. Εμ το ξερω αλλα οχι και καισαρικη χωρις λογο.

Οτι θελουν λενε...Οσο για το υψος εχω στο σοι το Ν1 παραδειγμα που ειναι μια θεια μου 1,42 υψος (σκεψου οτι η κορη μου ηδη την εχει περασει,χαχαχα) ο αντρας της 1,90 και εκανε 3 γεννες, ολες φυσιολογικοτατες και ευκολες απλα τα παιδια ηταν 3000-3500 κιλα κ οχι μεγαλυτερα...

Τωρα θα παω για φυσιολογικο κ ας λενε οτι θελουν, αρκει να κατσει το μπεμπακι σωστα και τα υπολοιπα θα τα φροντισει η φυση..

Η ηλικια δεν ηταν λογος ουτε που τον ανεφερε, ασε που ετυχε να γεννησει γνωστη μου τοτε στην ιδια ηλικια με εμενα κ με το ιδιο λεπτοκαμωμενο σουλουπι σαν το δικο μου μια χαρα φυσιολογικα κ μετα εκανε αλλα 2 ολα καλα. Απλα ηταν ενα ακομα καλοκαιρινο μωρο που τον χαλαγε προφανως να περιμενει. (Ιουνιος)

Τεσπα, περασμενα ξεχασμενα.

Παθαμε κ μαθαμε εστω κ τωρα..


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Καουρα δεν εχω προς το παρον αλλα αναγουλες πολυ!!

Πλακα κανεις καισαρικη για το υψος πρωτη φορα ακουω....οτι να 'ναι!!

Κατι αναγουλες εχω κ εγω κυριως το απογευμα, κ κυριως οταν με πιανουν οι καλες οι καουρες..


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε; Ελίνα καλώς μας ήρθες! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό εύχομαι.

Εγώ καλά με τις αναγούλες μου εδώ. Έχω γυναικολόγο στις 17/10 και αυχενική στις 2/11. Ανυπομονώ.

Άσχετο αλλά τώρα που μεγαλώσαμε και γίναμε και μαμάδες δεν έχουν πάψει να σας απασχολούν σχόλια τρίτων για τις επιλογές σας; Ο κόσμος πάντα θα έχει άποψη για τους άλλους, είναι δική μας δουλειά είτε να μην δίνουμε σημασία είτε να γειώνουμε τα σχόλια τους.


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

Καουρα δεν εχω προς το παρον αλλα αναγουλες πολυ!!

Πλακα κανεις καισαρικη για το υψος πρωτη φορα ακουω....οτι να 'ναι!!

Καλα φυσιολογικα γεννησα εννοειται. Βεβαι εβγαλα μικρα παιδια κατω απο 3 κιλα. Αλλα μου λεει μια θεια μου που ναι σαν εμενα κοντουλα οτι ο γιατρος της ελεγε μικρη κοτα μικρο αυγο. Χαχα μ αρεσει αυτη η ατακα πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οτι θελουν λενε...Οσο για το υψος εχω στο σοι το Ν1 παραδειγμα που ειναι μια θεια μου 1,42 υψος (σκεψου οτι η κορη μου ηδη την εχει περασει,χαχαχα) ο αντρας της 1,90 και εκανε 3 γεννες, ολες φυσιολογικοτατες και ευκολες απλα τα παιδια ηταν 3000-3500 κιλα κ οχι μεγαλυτερα...

Τωρα θα παω για φυσιολογικο κ ας λενε οτι θελουν, αρκει να κατσει το μπεμπακι σωστα και τα υπολοιπα θα τα φροντισει η φυση..

Η ηλικια δεν ηταν λογος ουτε που τον ανεφερε, ασε που ετυχε να γεννησει γνωστη μου τοτε στην ιδια ηλικια με εμενα κ με το ιδιο λεπτοκαμωμενο σουλουπι σαν το δικο μου μια χαρα φυσιολογικα κ μετα εκανε αλλα 2 ολα καλα. Απλα ηταν ενα ακομα καλοκαιρινο μωρο που τον χαλαγε προφανως να περιμενει. (Ιουνιος)

Τεσπα, περασμενα ξεχασμενα.

Παθαμε κ μαθαμε εστω κ τωρα..

Παντως τι ωραια η κορουλα σου θα σε βοηθαει και θα της αρεσει παρα πολυ. Φανταζομαι χαρα που θα κανε. Εχει ιδια ηλικια με τον τεταρτο αδελφακι μου, εχουμε 17 χρονια διαφορα. Ο καλος μου χαιρεται τοσο μετα ανιψακια και αυτα τον εχουν μια λατρεια. Στην μεγαλη της εξηγησα οτι η μαμα εχει μωρο στην κοιλια της. Νομιζει οτι ολοι στην κοιλια τους εχουν μωρο.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου ποσα γραψατε χαχαχα.

Ελπιδακι θα συμφωνηδω με τα κοριτσια.Γραψτους ολους.Αυτοι που πραγματικα σσς αγαπανε μονο ευχες μπορουν να δωσουν.Οι αλλοι ζηλευουν προφανως κι ειναι κομπλεξικοι.

Owl πραγματικα σε ζηλευω που σε τοσο μικρη ηλικια εδειξες τετοια αποφασιστικότητα.Απορω πραγματικα με ορισμενους ανθρωπους αντι να στηριξουν μια τετοια αποφαση καθονται κ πετανε μονο δηλητηριο.Και χιλια μπραβο που θα προσπαθησεις για vbac.

Οσο για τις δικαιολογιες για καισαρικη οι γιατροι βρισκουν ενα καρο.

Κατα τα αλλαπηγαμε σημερα κ ειδαμε το μωρο μας και κουναει χερια ποδια σωμα!θα ξαναπαμε στις 25 και μετα αυχενικη 1/11


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Είμαι η μεγαλύτερη μάλλον στην παρέα! Είμαι 32 και έγκυος στο 1ο! Διάβασα προσεκτικά τα μνμτα σας κ χαίρομαι που θα κάνουμε παρέα εδώ για αυτή την όμορφη περίοδο της ζωής μας. ΠΗΤ 25/5 . Εχω κάνει τον επιγενετικό κ έχω ακούσει καρδουλα. Όλα καλά ως τώρα. Τον άλλο μήνα αυχενική. Προς τ παρόν ναυτία, κουραζομαι εύκολα κ νυσταζω πολύ. Σταματαω κ από τη δουλειά γιατί δεν αντεχα άλλο. Είμαι νηπιαγωγός σε παιδάκια 2,5-3. Εύχομαι καλή συνέχεια και γερά μωρά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου ποσα γραψατε χαχαχα.

Ελπιδακι θα συμφωνηδω με τα κοριτσια.Γραψτους ολους.Αυτοι που πραγματικα σσς αγαπανε μονο ευχες μπορουν να δωσουν.Οι αλλοι ζηλευουν προφανως κι ειναι κομπλεξικοι.

Owl πραγματικα σε ζηλευω που σε τοσο μικρη ηλικια εδειξες τετοια αποφασιστικότητα.Απορω πραγματικα με ορισμενους ανθρωπους αντι να στηριξουν μια τετοια αποφαση καθονται κ πετανε μονο δηλητηριο.Και χιλια μπραβο που θα προσπαθησεις για vbac.

Οσο για τις δικαιολογιες για καισαρικη οι γιατροι βρισκουν ενα καρο.

Κατα τα αλλαπηγαμε σημερα κ ειδαμε το μωρο μας και κουναει χερια ποδια σωμα!θα ξαναπαμε στις 25 και μετα αυχενικη 1/11

Αχ θα τρελαθω δηλαδη πλεον τα εμβρυακια μας πηραν μορφη!!! Τρελαινομαι. Εμεις δευτερα θα παμε και το περιμενω πως κ πως. Αυχενικη θα χουμε πιστευω οι πιο πολλες τις ιδιες μερες. Παρατηρησα οτι ειμαστε αρκετες που χουμε ΠΗΤ με 2-3 μερες διαφορα.

Να ναι καλοτυχο αυτο το καφε Μαιου 2017 και να μαθαινουμε μονο καλα νεα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...