Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Κορίτσια κι εγώ 14/5/17 έχω ΠΗΤ!!! Συμπληρωστε με στη λίστα σας παρακαλώ!!! :-)

Κλεισαμε αυχενική για 31/10 :-) Ανυπομονουμε!!! Εκεί παίζει να μάθουμε κ φύλλο, σωστά???


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερουδια κοριτσια κ απο εμενα...

Ειμαι απο τις τελευταιες του μηνα μας με ΠΗΤ: 29/05/2017 οποτε λογικα αρχες ιουνη με βλεπω..

Με λενε Ελινα, ειμαι 28 ετων κ εχω ηδη μια κορουλα 11 χρονων που μετα απο ποοοοοσα χρονια που μου το ζηταει θα γινει επιτελους η μεγαλη αδερφη!!

Πρωτο ραντεβου πηγα τη Δευτερα που μας περασε στο γιατρο και ειδαμε και το μωρακι μας κ τη καρδουλα που χτυπαγε με 130 παλμους...

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας..

Απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα σε σχεση με την 1η εγκυμοσυνη που ειχα φουλ εμετους κ ζαλαδες μεχρι τον 4ο. Τωρα μονο υπνηλια τρελη τη βδομαδα της συλληψης μεχρι κ 2 μερες πριν τη καθηστερηση.Μετα μονο το στηθος μου παρεμεινε πρησμένο κ εχει ηρεμησει τωρα ευτυχως συν μια φορα που εκανα εμετο. Κατα τα αλλα τιποτα, ουτε μυρωδιες ουτε τιποτα. Μονο κατι ψιλοελαφριες αναγουλες αλλα στιγμιαιες ευτυχως.


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ 14/5/17 έχω ΠΗΤ!!! Συμπληρωστε με στη λίστα σας παρακαλώ!!! :-)

Κλεισαμε αυχενική για 31/10 :-) Ανυπομονουμε!!! Εκεί παίζει να μάθουμε κ φύλλο, σωστά???

Λογικα ναι θα φανει αν εχει κατσει σωστα κ δε σας κανει κολπα για να σας κρατησει σε αγωνια... Αλλα μια πρωτη ιδεα τη παιρνεις συνηθως τοτε.

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ!!!!!!!!!! (updated):-P

elenaki1987~ 03/05/2017

evaki25~ 14/05/2017

ekrs ~ 14/05/2017

Owl28~ 29/05/2017


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσια κ απο εμενα...

Ειμαι απο τις τελευταιες του μηνα μας με ΠΗΤ: 29/05/2017 οποτε λογικα αρχες ιουνη με βλεπω..

Με λενε Ελινα, ειμαι 28 ετων κ εχω ηδη μια κορουλα 11 χρονων που μετα απο ποοοοοσα χρονια που μου το ζηταει θα γινει επιτελους η μεγαλη αδερφη!!

Πρωτο ραντεβου πηγα τη Δευτερα που μας περασε στο γιατρο και ειδαμε και το μωρακι μας κ τη καρδουλα που χτυπαγε με 130 παλμους...

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας..

Απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα σε σχεση με την 1η εγκυμοσυνη που ειχα φουλ εμετους κ ζαλαδες μεχρι τον 4ο. Τωρα μονο υπνηλια τρελη τη βδομαδα της συλληψης μεχρι κ 2 μερες πριν τη καθηστερηση.Μετα μονο το στηθος μου παρεμεινε πρησμένο κ εχει ηρεμησει τωρα ευτυχως συν μια φορα που εκανα εμετο. Κατα τα αλλα τιποτα, ουτε μυρωδιες ουτε τιποτα. Μονο κατι ψιλοελαφριες αναγουλες αλλα στιγμιαιες ευτυχως.

Καλωσηρθες!!!Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη κ σε σενα!!!


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ 14/5/17 έχω ΠΗΤ!!! Συμπληρωστε με στη λίστα σας παρακαλώ!!! :-)

Κλεισαμε αυχενική για 31/10 :-) Ανυπομονουμε!!! Εκεί παίζει να μάθουμε κ φύλλο, σωστά???

Εμεις στην αυχενικη το ειδαμε.Τις πιο πολλες φορες φαινεται αναλογα και τη θεση.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελινα καλωσηλθες!!! Αντε να μαζευομαστε κι αλλες μανουλες. Πωπω εντωμεταξυ ειναι και η κολλητη μου και κουμπαρα μου εγκυος. Ειναι δυομιση βδομαδες πιο μπροστα. Και στην προηγουμενη εγκυμοσυη ειμασταν συνεγκυες αλλα ειχαμε 5 μηνες διαφορα. Τωρα ομως μαζι.

Λοιπον την αυχενικη θα μου κανει ο γιατρος μου, ο οποιος για να πει φυλο πρεπει να πας 16 βδομαδων. Το χει σαν κανονα για να ναι σιγουρος. Στο δευτερο επειδη την αυχενικη την εκανα στο νοσοκομειο ο γιατρος εκει μου ειχε πει φυλο(αγορι). Αεγοτερα εμαθα οτι τα αγορια τα καταλαβαινουν πιο ευκολα. Στην κουμπαρα μου τοτε στην αυχενικη της ειπαν αγορι και αργοτερα ειδαν οτι ηταν κοριτσι.

Κοριτσια το εχετε ανακοινωσει στους γυρω σας ή το κρατατε ακομα μυστικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ρωταω γιατι με βασανιζουν διαφορεε σκεψεις. Ξερω οτι δεν πρεπει να μας νοιαζει τι λενε οι αλλοι αλλα να κραταμε ρα αυτια μας κλειστα. Αλλα να που μας επηρεαζουν τα βαρια τα λογια. Εγω το ειπα σ ανθρωπους πολυ κοντα μου που ηξερα οτι θα χαρουν. Και ετσι εγινε!!! Ειπα στν αντρα μου να μην το πει στην παρεα του γιατι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μας ειχαν πει ασχημα πραγματα. Ξερετε "μεσα στην κριση κανετε παιδια", "προφυλακτικα δεν χρησιμοποιειται;". Οποτε τωρα του λεω μην πεις τιποτα. Επισης εχω θεμα με την οικογενεια του αντρα μου ειναι καπως πολυπλοκη η κατασταση. Εκτος απο την πεθερα μου οι υπολοιπη ειπαν πολλες βλακειες. Αλλα τι να του πω μην το πεις στους δικους σου, ενω το ξερουν οι δικοι μου; αδικια θα ηταν.

Με λιγα λογια δεν μ αρεσει να ακουω σχολια στην εγκυμοσυνη και ποσο μαλλον στην αρχη. Αδιαφορησε αλλα μην λες τιποτα. Δεν καταλαβαινει ο κοσμος οτι σε μια εγκυο το μονο πραγμα που πρεπει να ευχεσαι ειναι να χει μια τελειομην εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρο.

Πιστευω στον Θεο πολυ αλλα την γρουσουζια δεν την μπορω.

Σορρυ που σας πρηζω αλλα με βασανιζαν αυτες οι σκεψεις και ο αντρας μου σχολαει αργα και δεν θελει να τον πρηζω με τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιδακι μου δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι ετσι ουτε να σκας για τα σχολια των τοξικων ανθρωπων.. Προβλημα τους, αλλωστε πολλες φορες αυτα τα σχολια κρυβουν μια ζηλεια απο πισω κ ετσι προσπαθουν τις φοβιες που εχουν αυτοι μεσα τους, να τις βγαλουν σε εσενα που κανεις τωρα ,αυτο, που εκεινοι δε τολμουν..

Απολαυσε την εγκυμοσυνη με τους ανθρωπους που οντως νοιαζονται για σας κ χαιρονται μαζι σας και που για καθε φοβο ''οικονομικο κ μη'' θα προσπαθησουν μαζι σας να βρουν μια λυση 'η τουλαχιστον θα πουν δε πειραζει θα το παλεψουμε και θα τα καταφερουμε και ασ'τα αυτα γιατι η καθε εγκυμοσυνη ειναι μοναδικη κ δε τη ξαναζεις.

Εγω μπορω να σου πω οτι καπως ετσι χωρις πολλες ανακοινωσεις κ αρκετα ''ταπεινα'' να το πω?, εζησα τη 1η μου εγκυμοσυνη κ ακομα το μετανιωνω.

Ομως ημουν 16-17 χρονων κ ηταν πολυ δυσκολο το να νιωθεις μια απεραντη φυσικοτητα και αποδοχη για τη ζωη που μεγαλωνει μεσα σου κ ομως οι εξω να σε αντιμετωπιζουν σαν τον εξωγηινο 'η την αλητισα 'η δε ξερω κ γω τι μπορει να σκεφτοταν ο καθενας που ημουν εγκυος σε αυτη την ηλικια. Μεχρι κ φιλη της μανας μου θυμαμαι ειχε εμφανιστει τοτε στο σπιτι οταν ημουν εγκυος η οποια χρονια προσπαθουσε να κανει παιδι κ δε τα καταφερε ποτε , κ ειχε τη καταπληκτικη ιδεα να μου προτεινει να της το δωσω οταν γεννησω, μια αλλη ελεγε οτι καλο θα ηταν να το παμε στο ιδρυμα Μητερα γιατι ημουν μικρη κ δε θα τα καταφερνα... Οοοοτι να'ναι.

Το οτι εγω προετοιμαζομουν να γινω μανα κ το να το ριξω ή να το δωσω δεν υπηρχε καν σαν επιλογη στο κεφαλι μου δε τους ενοιαζε, ναι μεν ημουν μικρη αλλα το ενιωθα τοσο φυσικο αυτο που συνεβαινε μεσα μου, το πως ενιωθα σαν εγκυμονουσα που ακουει 3000 μ@λακιες επισης δεν τους ενοιαξε, ετσι λοιπον ουτε κ εμενα με ενοιζε τι μπουρδες πεταγε ο καθενας. Φυσικα κ δε ξαναασχοληθηκα ποτε με το συγκεκριμενα προσωπα. Ολο αυτο ειχε ως αποτελεσμα ενω αγαπουσα πολυ αυτο που εκανα , να κομπλαρω υποσυνείδητα κ ετσι ουτε πολλες φωτογραφιες απο την εγκυμοσυνη μου εχω τωρα γτ ντρεπομουν τοτε να βγαλω (γιατι μεσα μου ειχε περασει οτι δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που συμβαινει ασχετα αν το ηθελα πολυ) , ουτε τη σιγουρια να πατησω λιγο ποδι στον τοτε γιατρο μου να μη με βαλει για καισαρικη παρολο που το μωρο ηταν φυσιολογικοτατο, ουτε να ενημερωθω περισσοτερο για τον θηλασμο τοτε γιατι ντρεπομουν να ρωταω πολλα για το θεμα(ξερω οτι ακουγεται χαζο αλλα ετσι ειναι) με αποτελεσμα να θηλασω μονο 1,5 μηνα κ αυτο ενστικτωδως..

Και το καλυτερο 11 χρονια μετα, τωρα δηλαδη εκατσα απο απορια κ μετρησα μια-μια τις βδομαδες τοτε να δω στις ποσες γεννησα, γιατι με τα λεγομενα του γιατρου πηγα για καισαρικη επειδη ημουν ηδη στις 41 βδομαδες , κ το μωρο δεν κατεβαινε κ μετα δε θα μπορουσε να τραφει το μωρο απ τον πλακουντα αν το αφηναμε κ αλλο.

Το αποτελεσμα της μετρησης που εκανα τωρα ξερεις ποιο ειναι ? (γιατι τοτε δεν ειχα καταλαβει το πως μετραμε την εγκυμοσυνη,με μπερδευε, αλλα πλεον ξεμπερδευτηκα)

Στις 38+3 μερες γεννησα παρακαλω.. Ειχα τουλαχιστον 2-3 εβδομαδες να περιμενω αλλα τοτε χαμπαααρι!!

Γι αυτο σου λεω.. Μονο αγαπη κοντα σου κ αυτους που μπορουν να στη προσφερουν.

Συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο αλλα θα'σκαγα..χαχαχαχχα


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Να κλεισεις τα αφτια σου στις κακιες και να απολαυσεις την οικογενεια και την εγκυμοσυνη σου!!!Αν ηταν να περιμενουμε να περασει η κριστυ για να κανουμε παιδια καηκαμε.......

Εμεις το εχουμε πει σε ολους σχεδον και ευτυχως δεν ακουσαμε καμμια μπουρδα ολοι εδειξαν να χαιρονται!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω , καουρες εχετε ή μονο εγω βασανιζομαι??

Τρωω κ το σκεφτομαι γιατι δε ξερω τι θα ακολουθησει μετα... Τι πραγμα κ αυτο ?? κ ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο αν επιτρεπεται κανα μαλοξ ή σιμεκο κλπ να παιρνω οταν παραφουντωνει..


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Να κλεισεις τα αφτια σου στις κακιες και να απολαυσεις την οικογενεια και την εγκυμοσυνη σου!!!Αν ηταν να περιμενουμε να περασει η κριστυ για να κανουμε παιδια καηκαμε.......

Εμεις το εχουμε πει σε ολους σχεδον και ευτυχως δεν ακουσαμε καμμια μπουρδα ολοι εδειξαν να χαιρονται!!

Ακριβως..

Αν ηταν ετσι παααει..

Θα ειχαμε εξαφανιστει σαν γενος προ πολλου!!!!


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...