Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πώς πάτε??

Εμείς πήγαμε στο δεύτερο ραντεβού και όλα καλά!! Το εμβρυάκι μας είναι λίγο παραπάνω από 1,6 εκ. :-)

Πήραμε και την λίστα με τις αιματολογικές εξετάσεις, τις έκανα χθες κ περιμένουμε αποτελέσματα. Αύριο θα πάρω να κλείσω και για κυστική ίνωση... Να τελειώσουμε και με αυτά... Επόμενη στάση μετά η αυχενική σε 4 εβδομάδες περίπου... Ανυπομονουμε με τον άντρα μου... :-)

Εκτός από αυχενική θα κάνουμε και την pappa (αν την γράφω σωστά) και μας είπε να κάνουμε κ καλλιέργεια (?) και ότι υπάρχει και μία προαιρετική αιματολογική εξέταση που στέλνουν τα αποτελέσματα στην Αμερική (!!!). Αυτή ή τελευταία εξέταση κοστίζει γύρω στα 400-500? αν θυμάμαι καλά...

Εσείς τα κάνετε όλα αυτά??


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πώς πάτε??

Εμείς πήγαμε στο δεύτερο ραντεβού και όλα καλά!! Το εμβρυάκι μας είναι λίγο παραπάνω από 1,6 εκ. :-)

Πήραμε και την λίστα με τις αιματολογικές εξετάσεις, τις έκανα χθες κ περιμένουμε αποτελέσματα. Αύριο θα πάρω να κλείσω και για κυστική ίνωση... Να τελειώσουμε και με αυτά... Επόμενη στάση μετά η αυχενική σε 4 εβδομάδες περίπου... Ανυπομονουμε με τον άντρα μου... :-)

Εκτός από αυχενική θα κάνουμε και την pappa (αν την γράφω σωστά) και μας είπε να κάνουμε κ καλλιέργεια (?) και ότι υπάρχει και μία προαιρετική αιματολογική εξέταση που στέλνουν τα αποτελέσματα στην Αμερική (!!!). Αυτή ή τελευταία εξέταση κοστίζει γύρω στα 400-500? αν θυμάμαι καλά...

Εσείς τα κάνετε όλα αυτά??

Καλημερα τι ωραια που πανε ολα καλα. Οταν λεμε αυχενικη παει πακετο με την pappa. Οι μετρησεις της αυχενικης σε συνδυασμο με την αιματολογικη(pappa), βγαζουν το αποτελεσμα. Τωρα προσωπικη μου γνωμη υπαεχουν πολλες προαιρετικες εξετασεις και οι γυναικολογοι τις προτεινουν, αλλα αν μπεις στον κοπο να τις κανεις ειναι δικη σου επιλογη. Εγω θεωρω πως τις κανεις σε περιπτωση που το εμβρυο παρουσιασει σοβαρο προβλημα. Απο κει και περα ειναι δικη σου αποφαση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πώς πάτε??

Εμείς πήγαμε στο δεύτερο ραντεβού και όλα καλά!! Το εμβρυάκι μας είναι λίγο παραπάνω από 1,6 εκ. :-)

Πήραμε και την λίστα με τις αιματολογικές εξετάσεις, τις έκανα χθες κ περιμένουμε αποτελέσματα. Αύριο θα πάρω να κλείσω και για κυστική ίνωση... Να τελειώσουμε και με αυτά... Επόμενη στάση μετά η αυχενική σε 4 εβδομάδες περίπου... Ανυπομονουμε με τον άντρα μου... :-)

Εκτός από αυχενική θα κάνουμε και την pappa (αν την γράφω σωστά) και μας είπε να κάνουμε κ καλλιέργεια (?) και ότι υπάρχει και μία προαιρετική αιματολογική εξέταση που στέλνουν τα αποτελέσματα στην Αμερική (!!!). Αυτή ή τελευταία εξέταση κοστίζει γύρω στα 400-500? αν θυμάμαι καλά...

Εσείς τα κάνετε όλα αυτά??

Οπως σου ειπε και ηΕλπιδα η pap a ειναι συνδυαστικη με την αυχενικη.Η αλλη τωρα ειναι αιματολογικη που τη κανεις αντι για αμνιοπαρακεντηση πχ. Και σε περιπτωσεις που υπαρχει θεμα.Καλλιεργει εννοεις κολπικη;Ειναι σημαντικη διοτι βλεπεις αν υπαρχουν μικροβια που μμπορει να βλαψουν το εμβρυο.Εγω εκανα στο προηγουμενο ραντεβου μαζι με το τεστ παπ

Μεγαλωσε το εμβρυακι σας!εμεις θα το δουμε ξανα Παρασκευη.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Ενω γενικα κολπιτιδες δεν κανω. Αλλα στις εγκυμοσυνες υποφερω. Τωρα που εκανα μαζι με τον προγεννετικο καλλιεργεια μου βρηκε λιγους μυκητες και μου ειπε να βαλω κολπικα υποθετα.

Θα ηθελα να σας ρωτησω κανα γιατροσοφι φυσικο για τον πονολαιμο. Τα μικρα μου ειναι αρρωστα με βρογχιολυτιδα και κολλησα και γριπωθηκα και γω. Και επειδη δεν κανει να παρω τπτ εκτος απο αντιβιωση, προσπαθω να την περασω φυσικα. Βεβαια δεν ειναι η κατασταση μ και για αντιβιωση. Πινω λεμονι με μελι και ζεστο νερο, τριβομαι με οινοπνευμα και κανω υπομονη. Καμια αλλη ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Ενω γενικα κολπιτιδες δεν κανω. Αλλα στις εγκυμοσυνες υποφερω. Τωρα που εκανα μαζι με τον προγεννετικο καλλιεργεια μου βρηκε λιγους μυκητες και μου ειπε να βαλω κολπικα υποθετα.

Θα ηθελα να σας ρωτησω κανα γιατροσοφι φυσικο για τον πονολαιμο. Τα μικρα μου ειναι αρρωστα με βρογχιολυτιδα και κολλησα και γριπωθηκα και γω. Και επειδη δεν κανει να παρω τπτ εκτος απο αντιβιωση, προσπαθω να την περασω φυσικα. Βεβαια δεν ειναι η κατασταση μ και για αντιβιωση. Πινω λεμονι με μελι και ζεστο νερο, τριβομαι με οινοπνευμα και κανω υπομονη. Καμια αλλη ιδεα;

Εκτος απο αυτα που ηδη κανεις μπορεις να πινεις ζεστο χαμομηλακι οχι καυτο ομως γιατι ερεθιζει το λαιμο και γαργαρες με αλατονερο.Κι εμενα με επιασε πριν 2 βδομαδες κολλησα απο τη δουλεια μου γιατι δουλευω με παιδια και τη περασα με ζεστα.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκτος απο αυτα που ηδη κανεις μπορεις να πινεις ζεστο χαμομηλακι οχι καυτο ομως γιατι ερεθιζει το λαιμο και γαργαρες με αλατονερο.Κι εμενα με επιασε πριν 2 βδομαδες κολλησα απο τη δουλεια μου γιατι δουλευω με παιδια και τη περασα με ζεστα.

Ευχαριστω παρα πολυ!!! Αυτο για το αλατονερο δεν το ξερα.

Link to comment
Share on other sites

Elpidaf & Evaki σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...

Είναι καλό να έχουμε κ μερικές έμπειρες να βοηθήσουν και εμάς τις πρωτομάνες... :-D

Αύριο παίρνω τις αιματολογικές κ την πέμπτη έκλεισα για κυστική ίνωση... Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!! :-)


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Elpidaf & Evaki σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...

Είναι καλό να έχουμε κ μερικές έμπειρες να βοηθήσουν και εμάς τις πρωτομάνες... :-D

Αύριο παίρνω τις αιματολογικές κ την πέμπτη έκλεισα για κυστική ίνωση... Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!! :-)

Παρακαλουμε να σαι καλα. Καλα αποτελεσματα να χουν ολα τα κοριτσια και τελειομηνες εγκυμοσυνες με γερα μωρα. Τις εξετασεις για την κυστικη δεν τις δικαιολογει το ταμειο; θελω να πω μια γυναικα επιλεγει αν θα τις κανει ή οχι. Εβλεπα σε μια εκπομπη σχετικα με την κυστικη οτι ο συλλογος κανει προσπαθειες να συμπεριληφθουν οι εξετασεις στον προγεννετικο, οπως γινεται με το στιγμα, αλλα δυστυχως δεν εχουν καταφερει κατι μεχρι τωρα.

Εμεις τωρα εχουμε ραντεβου 17/10 και μετα λογικα τελη οκτωβρη αρχες νοεμβρη αυχενικη.

Link to comment
Share on other sites

Με την επισκληρίδειο λενε ...δεν κατάλαβενεις τίποτα....

Ναι ισχυει αυτο σιγουρα..στον φυσιολογικο η δοση δεν ειναι μεγαλη τα ποδια σου τα κουνας κανονικα και τις συσπασεις τις νιωθεις απλα δεν πονας!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


evaki25-14/5/2017

Δεν ξερω να το βαλω στη λιστα.χαχα.εγω ανυπομονω για το ραντεβου μεθαυριο.Αυχενικη σε 20 μερες!!!Ελενακι θα εισαι η πρωτη μαλλον!!!

Με το καλο να το δειτε το μικρουλι!!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...