Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Συμφωνώ. Η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν εντελώς ξέγνοιαστη.την χάρηκα απ την αρχή μέχρι το τέλος. Να έχεις μαία δική σου και να κάνεις μαθήματα ανώδυνου εμένα με βοήθησε πολύ.όσο για την διάθεση σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έρχονται αλλαγές στη ζωή σου και δε ξέρεις πως να τις χειριστείς.όταν θα το βλέπεις στον υπέρηχο και θα σε κλωτσάει θα δεις τι όμορφα που είναι.

Μακάρι γτ εχω απο την 7 βδομάδα που είμαι χάλια ψυχολογικά. 😳😳😳😳😳


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια! Έκλεισα αυχενική στις 2/11, πήγα και το μικρό στον παιδικό (πρώτη φορά 'χολείο') και μπήκα να δω τα νέα σας και να σας πω μια καλημέρα. Εντύπωση μου κάνει πως είναι λίγες οι πρωτότοκες, οι περισσότερες έχουμε ήδη παιδάκια. Στο προηγούμενο φόρουμ ήμασταν σχεδόν όλες πρωτότοκες!

Καλημεραααααα

Καλή αρχή στο σχολείο !!


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η επισκληριδιος απο οτι εχω ακουσει στο φυσιολογικο ειναι πολυ ανακουφιστικη.Αλλα οπως λενε και τα κοριτσια αν εχεις κανει μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης μπορεις να γεννησεις και χωρις.Εγω γεννησα με καισαρικη και επισκληριδιο και φυσικα δεν ενιωθα τιποτα απο η μεση και κατω.Καμια αισθηση μονο πιεση οταν βγηκε το μωρο.Αλλα στο φυσιολογικο η δοση της επισκληριδιου ειναι μικροτερη για να μπορεις να εχεις ελεγχο και να σπρωχνεις

Αυτή τη φορά πως θα γεννήσεις ;


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γτ εχω απο την 7 βδομάδα που είμαι χάλια ψυχολογικά. 😳😳😳😳😳

Ολα καλα θα πανε. Θα δεις το δευτερο τριμηνο θα νιωθεις πολυ καλυτερα. Εσυ οταν ερθει η ωρα θα γεννησεις σε κλινικη ή νοσοκομειο;

Απο κιλα δεν εχω παρει, εχω χασει κιολας γιατι ημουν χαλια απο ναυτιες και εμετους και δεν μπορουσα να φαω τιποτα. Εχει δυο μερες που πηρα τα βραχιολακια κατα της ναυτιας και νιωθω επιτελους καλα.

Επισης παρατηρησα οτι ειμαστε φορουμ με μαμαδες μεχρι τα 30, νεες δηλαδη. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι κατω των 32 να χει 4 κοπελες εγκυες. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Έκλεισα αυχενική στις 2/11, πήγα και το μικρό στον παιδικό (πρώτη φορά 'χολείο') και μπήκα να δω τα νέα σας και να σας πω μια καλημέρα. Εντύπωση μου κάνει πως είναι λίγες οι πρωτότοκες, οι περισσότερες έχουμε ήδη παιδάκια. Στο προηγούμενο φόρουμ ήμασταν σχεδόν όλες πρωτότοκες!

Γλυκερια και συ απο Θεσσαλονικη; Και μεις πρωτη φορα σχολειο, τα εστειλα με προοπτικη να δουλεψω, αλλα προεκυψε η εγκυμοσυνη. Και εχουμε αρρωστησει ηδη δυο φορες. Αυχενικη που εκλεισες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα καλα θα πανε. Θα δεις το δευτερο τριμηνο θα νιωθεις πολυ καλυτερα. Εσυ οταν ερθει η ωρα θα γεννησεις σε κλινικη ή νοσοκομειο;

Απο κιλα δεν εχω παρει, εχω χασει κιολας γιατι ημουν χαλια απο ναυτιες και εμετους και δεν μπορουσα να φαω τιποτα. Εχει δυο μερες που πηρα τα βραχιολακια κατα της ναυτιας και νιωθω επιτελους καλα.

Επισης παρατηρησα οτι ειμαστε φορουμ με μαμαδες μεχρι τα 30, νεες δηλαδη. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι κατω των 32 να χει 4 κοπελες εγκυες. :)

Στο ΡΕΑ θα γεννήσω

Είχα κ εγω κάτι ανακατοσουρες έκανα κ κάτι εμετούς αλλα μου κράτησε μια βδομάδα κ μου σταμάτησε ...

Ναι ανέβηκε το όριο ηλικίας !!!!! 🙀😜😍☃👍🏽


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκερια και συ απο Θεσσαλονικη; Και μεις πρωτη φορα σχολειο, τα εστειλα με προοπτικη να δουλεψω, αλλα προεκυψε η εγκυμοσυνη. Και εχουμε αρρωστησει ηδη δυο φορες. Αυχενικη που εκλεισες;

Ο ιατρός μου είπε οτι στις 24/10 που εχω κ το επόμενο Ράντευου θα κάνουμε αυχενική μήπως θα ειναι λίγο νωρίς τότε θα μπαίνω 11 εβδ


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά πως θα γεννήσεις ;

Λογικα ξανα με τον ιδιο τροπο.vbac αναλμβανει μονο ενας γιατρος στη πολη μου αλλα δν ξερω ακομα.Τη δικια μου την εμπιστευομαι πολυ σα γιατρο για να την αλλαξω.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Ο ιατρός μου είπε οτι στις 24/10 που εχω κ το επόμενο Ράντευου θα κάνουμε αυχενική μήπως θα ειναι λίγο νωρίς τότε θα μπαίνω 11 εβδ

Θα μπαινεις 11 η θα εισαι 11και κατι;Η αυχενικη γινεται απο 11 εως 13και6 οποτε αν εισαι σε αυτες τις εβδομαδες θα εισαι οκ.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Ο ιατρός μου είπε οτι στις 24/10 που εχω κ το επόμενο Ράντευου θα κάνουμε αυχενική μήπως θα ειναι λίγο νωρίς τότε θα μπαίνω 11 εβδ

Τωρα ειδα οτι εχουμε 2 μερες διαφορα αρα θα εισαι 10και6.Ειναι νωρις


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λογικα ξανα με τον ιδιο τροπο.vbac αναλμβανει μονο ενας γιατρος στη πολη μου αλλα δν ξερω ακομα.Τη δικια μου την εμπιστευομαι πολυ σα γιατρο για να την αλλαξω.

Καλά όπως αισθανεσαι ΕΣΥ άνετα.....


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα μπαινεις 11 η θα εισαι 11και κατι;Η αυχενικη γινεται απο 11 εως 13και6 οποτε αν εισαι σε αυτες τις εβδομαδες θα εισαι οκ.

Θα κανονίσω να πάω κατα τις 27 του μήνα που θα ειμαι 11+ γτ έρχομαι απο μακριά.....


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά όπως αισθανεσαι ΕΣΥ άνετα.....

Χαχα δν ξερω καν πως αισθανομαι ανετα.Απλα εμπιστευομαι τη γιατρο μου γιατι στη πρωτη εγκυμοσυνη πιυ ειχα σοβαρα θεματα με στηριξε απιστευτα κ με παρακολουθουσε πολυ στενα.Θα ηθελα πολυ το φυσιολογικο.Αλλα αυτος που αναλαμβανει εδω δν ειμαι σιγουρη κατα ποσο δινει σημασια σε καποια πραγματα.Αυτο με κολλαει.Κατα τα αλλα το vbac. ειναι ονειρο..


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Γλυκερια και συ απο Θεσσαλονικη; Και μεις πρωτη φορα σχολειο, τα εστειλα με προοπτικη να δουλεψω, αλλα προεκυψε η εγκυμοσυνη. Και εχουμε αρρωστησει ηδη δυο φορες. Αυχενικη που εκλεισες;

Ναι, μένουμε Καλαμαριά. Έκλεισα στον Αρναούτογλου, εκεί είχα πάει και στο Δημητρέλη μου.


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...