Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Καλημερα κοπελίες!

Ναι ρε τα μυζηθρομαφινάκια ειναι τελεια. Απο εκεινο το παρτυ και μετα τα εχω φτιαξει ν φορες και τα τα εχουμε τσακίσει (καλα οχι τα παιδια μου, ειναι ζαβά αυτα). Ασε τωρα που με την διατροφη μου δινει κατι κεικάκια συσκευασμενα τα οποια μοιαζουν πολύ στη γευση διοτι, λέει εχουν πρωτεινη τυρογάλακτος!!! οποτε μπορουμε να τα βαφτισουμε και υγιεινα!

Καλό λόγο απο αγορι, μην περιμένεις να ακουσεις πάντως.... Αλλα εσυ τουλάχιστον εχεις ρεαλιστικά επιχειρήματα να το αντικρούσεις!

Γιατι το σκηνικό με το καζανακι μου εφερε τον μπιγκ λεμποφκι?

Ελεν, που χαθηκες και συ? Πήγες Ιταλια? Κανεις και την ντιτοξ? Ρε συ μην πολυζορίζεσαι, ειναι τοσο κακο αν δεν την κανεις και 100%?

(((Αναστασακι))), τι παθατε? Ελπίζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο και να ειναι περαστικά συντομα και οσο πιο ανωδυνα γινεται!

Καλα, Χλοη πολυ σουπερ φαινεται η συνταγουλα. Κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου, θα την φτιαξω οπωσδήποτε! Αμα εχεις κ αλλες τετοιες ευκολες, βαλε οποτε μπορεσεις. Τι εχεις εσυ κοριτσακι και ειναι ανάκατο το μυαλό σου? Κουρασμένο εισαι?

Και μεις παντως με τον Αγγελο, αν δεν τον βαλουμε μες στη νυχτα για κατουρημα εχουμε σοβαρες πιθονότητες να κατουρηθει. Και δεν λεω, ειναι μανικι μες στον υπνο σου να σηκώνεις ενα 20κιλο βαριδι που δεν μπορει να πατησει στα ποδια του, αλλα το προτιμάω απο το να αλλαζω σεντονια, πιτζαμες στρωματα μες στη νυχτα...

Οσο για την διαφημιση, την εβαλε χτες στο γυμναστηριο και πηγε η κοπελα και εκλεισε το ραδιοφωνο και φωναζει μονη της "έλεος"! Σε θυμηθηκα και γελαγα!

Χτες ειχα ρεπο με μεγαλεπιβολα σχεδια... Ξερετε, καθαρισμα, μαγειρμα, ψωνια και να φτιαξω και ντουλαπες! Το μονο που εκανα ηταν να κοιμηθω ενα τριωρο και να παω γυμναστηριο! Σουπερ, λέμε!

Επιπλεον, προχτες, πανω στο παιχνιδι, παραπάτησα και επεσα πανω στο δαχτυλακι απο το χερι της Δαναης, με αποτελεσμα να τουμπανιασει και να κλαιει το παιδι για μια ωρα. Χτες ηταν ακομα λιγο πρησμενο, αλλα δεν πονουσε πολύ, οποτε δεν την πηγα για ακτινογραφια. Ελπιζω να μην εκανα μλκ... Φανταζεστε ενοχες κτλ που ειχα, αλλα με παρηγορησε η λέγκω που μου ειπε "φαντασου να μην ειχες κανει και διαιτα?"...

Σοφακι, ειναι πολυ ωραια η ζωγραφια! Ολες ειναι πολυ ομορφες, μπραβο στα παιδια! Καλη τυχη!

Σας φιλώ!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάρες

Βάζω κι εγώ το μαμάτο αυτό άσμα για να ανάψουν τα πνεύματα

6LuREkiF_Hs

Αφροδιτάκο ήταν το απόλυτο επικοδομιτικο πρωινο το χθεσινο γιατι φόρτισες τις μπαταρίες για να παλέψεις τις επόμενες μέρες! φιλάκι

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa αμαν γελαω μονη μου πρωι πρωι !!!

Αφροδιτη συμβαινει σε καθε οικογενεια δεν το εκανες επιτηδες μωρε!! ακους εκει φαντασου να μην ειχες κανει διαιτα !! θεα Λεγκουλι μου !!

Ωραια δροσιζεται ο Σοζωρης ρε πωπω αυτα τα γορια ελεος,,, αλλα οτι εχεις κωλο μεγαλο αυτο ειναια απο τα αγραφα !!!!

κατσαφακι που χαθηκες εσυ? Κ τι ειναι αυτη η διατροφη ντετοξ που μου θυμιζει το ντετολ?

Εγω καλα παω με τη δικη μου κουτσα κουτσα κατι χανω αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι τοσο στερητικη οσο λετε εχει κ το γλυκακι της μια-δυο φορες την βδομαδα κ 2 ποτα την βδομαδα κ απ ολα ..... οποτε δεν μιλαω καθολου ...

Χλοη εννοειτε θα τα φτιαξω αμεσα τα τρουφακια σου !!!

Πηγαμε χτες στην παιδιατρο για εμβολιο του μικρου κ το υγρο στο αυτι του Μ δεν εχει φυγει εντελως... αμαν αυτο το παιδι καθε χρονο με αυτο το αυτι ταλαιπωρια! μαζευει υγρο χωρις να εχει κατι απο μυξα βηχα κλπ κ ετυχε κ πηγαμε παιδιατρο παλι για εμβολιο του μικρου τον προηγουμενο μηνα κ παντα τον κοιταει κ αυτον προληπτικα κ το ειδε .... αφηστε που δεν ακουει κ καλα κ εχουμε τα παντα στο σπιτι στερεο .....

να σας ρωτησω κατι βρε τσουπρες , τι παιρνουν στα βαφτηστηρια το Πασχα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Τι ωραία, γράφω με μουσική υπόκρουση Γκόγκολ Μπορντέλο, θα αρχίσω να χοροπηδάω!!! Τους αγαπώ!

Ρε συ Λέγκω, στο είπα και στο τηλέφωνο, ας το πω κι από δω για να περάσει στην αιωνιότητα, πρέπει να κάνουμε κάτι μ'αυτό το θεματάκι της ελευθερίας έκφρασης των τέκνων μας. Νομίζω ότι αρκετά κράτησε το αστειάκι. Ο Μάριος έρχεται, μου πιάνει την κοιλιά και λέει ''χοντροκοιλούμπα!!!''. Αι σιχτίρ.

Λοιπόν, κι εγώ αποτοξινώνομαι! Είμαι έτοιμη για το μοναστήρι! Αλλά έχω να καταγγείλω ένα διατροφικό σκάνδαλο. Τέσσερις μέρες τώρα (εντάξει τρισήμιση) τρώω σαν αγιορίτης μοναχός και δεν έχω χάσει ούτε μισό κιλό!!! ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;

Γενικά την παλεύω αλλά μας έχει βάλει να πίνουμε τρία λίτρα νερό τη μέρα (που αποκλείεται) και θα πρέπει να κυκλοφορώ με το τρέινινγκ πότυ των παιδιών! Το τσιγάρο δε μου λείπει. Να πω την αλήθεια δεν είχα σκοπό να το κόψω αλλά την πρώτη μέρα από την πολύ γεύση αγιοσύνης δεν που πήγαινε καθόλου να καπνίσω, οπότε κόπηκε από μόνο του.

Πάντως αν κλείσω τις δύο βδομάδες και δεν έχω χάσει κιλό, θα πάω να του το γκρεμίσω το αγιουρβεδικό-ταντρο-νιου έιτζ μαγαζί!!! Στο λέω Κατσαφάδου!!!

Αφροδιτούλι!!! Μουτς-μουτς, σκέψου τύψεις που είχε η δική μου η μάνα που μου το ράγισε το δάχτυλο επειδή πήγε να με χτυπήσει και εγώ έβαλα τα χέρια μπροστά! Πόσα χρόνια εκμεταλλεύτηκα τις τύψεις της δεν θες να ξέρεις!!!

Άντε την επόμενη φορά που θα βρεθούμε θα ανταλλάξουμε μαρούλια!

Σοφάκι σας ψήφισα! Και τα'χω και καλά με την συνείδηση μου γιατί ήταν από τα πιο ωραία!

Ματς-μουτς!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λέγκω! :D:D:D

Μυρτώ μας κοριδεύεις? Ποια κοιλιά? Και εσύ Λέγκω καλέ ποιο πωπό? Σας κοροιδεύουνε!

Αλήθεια γιατί κάνετε αποτοξίνωση; Για δίαιτα; Η συντονιστήκατε με την περίοδο της νηστείας;

Εγώ προσπάθω να το ράψω μόνη μου αλλά ομολογώ ότι δεν είμαι και πολύ αυστηρή, αλλά δεν πειράζει καλά να είμαστε και τα παχάκια ας μείνουν, τα έχω κάνει φίλους πια...:tongue:

Τζένη, συνήθως παπούτσια λέει το έθιμο εδώ στα νότια (τώρα το έμαθα και αυτό, δεν το ήξερα) αλλά τώρα φυσικά παίρνεις ότι θέλεις εσύ, ρουχα, παιχνίδι ή και κανένα βιβλίο. Συν λαμπάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παλι δεν εω καταλαβει τι ειναι αυτο το ντετοξ που κανετε .... Αλλα σας πηραν τα παχη κ τις δυο !!!! απο που θελετε να χασετε δεν μπορω να καταλαβω απο τα αυτια ??

Αη μαρη Μυρτω που θες να χασεις κ κιλα ασε μας !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλι!!! Μουτς-μουτς, σκέψου τύψεις που είχε η δική μου η μάνα που μου το ράγισε το δάχτυλο επειδή πήγε να με χτυπήσει και εγώ έβαλα τα χέρια μπροστά! Πόσα χρόνια εκμεταλλεύτηκα τις τύψεις της δεν θες να ξέρεις!!!

Μωρε, το κραταγα αγκαλια το καημενο, οταν πονουσε και εκλαιγε και της έλεγα "συγγνωμη-συγγνωμη" και με λυγμους μου λέει "δεν φταις εσυ μαμα, κανενας δεν φταιει". Ενταξει, με έλιωσε...

Λαμπάδα και παπουτσια λέει το εθιμο! Εγω αυτα θα παρω στην δεσποινιδουλα μου παντως, οσο ακομα μπορω να της παίρνω παπουτσια χωρις να χρειαζεται να τα δοκιμάσει. Και ειδα κατι τελεια κοριτσιστικα σανδαλάκια που ευχαριστως θα τα φορουσα και γω αν εβγαιναν σε 42.... λαμπαδ, ονειρευομουν να φτιαξω μονη μου, αλλα ως γνωστον εχω πολυ ταλεντο σε αυτα τα πραματα και δεν θελω να τους κομπλαρω, οποτε θα παρω καμια έτοιμη...

Κοριτσια, το ντιτοξ, εκτος απο την ποιοτητα του φαγητου, εχει περιορισμο και στην ποσοτητα? Δεν υπαρχει κατι που να σας αρεσει απο αυτα που επιτρεπονται να φατε να σταθειτε λιγακι? Ή ειναι όλα σαλατες και βαριεστε να βοσκατε?

Ωραια, θα κάνουμε λοιπον ενα τραπέζι με υγιεινα εδέσματα (δλδ χωρις φαϊ), χωρις ποτο και χωρις τσιγάρο και να δουμε τι θα βγει. Κανα χαρτι επιτρέπεται να παιξουμε ή ειναι αμαρτωλό?


Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, detox: αποτοξίνωση, δε τρως τρόφιμα που έχουν τοξίνες. Απ'ότι φαίνεται ΠΑΡΑ πολλά τρόφιμα έχουν τοξίνες! :)

Βέβαια για σωστή αποτοξίνωση φαντάζομαι θα έπρεπε να είμαστε σε κάποιο ρισόρτ σαν αυτό που θα φτιάξει στο μέλλον η Κατσαφά, δίπλα σε γάργαρη πηγή, με το περβόλι από δίπλα να αρπάζουμε το κολοκύθι το αγνό, και να κάνουμε χαιρετισμούς στον ήλιο! Ταυτόχρονα σάουνες απολεπίσεις και τέτοια! Μόνες μας χωρίς παιδιά, να μην πολυμιλάμε....ε, ναι! Τότε θα γινόμασταν άλλοι άνθρωποι!!!!! Τότε θα λάμπαμε κύρα Ελένη!!!

Οσο για τα κιλά, η καθεμιά ξέρει τα καλά της κιλά, έτσι δεν είναι; Ε, εγώ απέχω κάποια κιλά, και το βλέπω στα ρούχα μου. Φταίνε αυτές οι παλιοθερμίδες που μπαίνουν στο ντουλάπι και μου τα στενεύουν!!!

Αυτά, πάω να βοσκήσω!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Oxi φταίνε τα ρουχα. Στενευουν. Ταδε εφη με καρδιτσιωτικη προφορα η πεθερίξ, οταν είδε μια γούνα του 70 κρεμασμενη στο μπαλκόνι να αεριστεί, ο β και τη ρωτησε καλα τη τη θες??? Απαντηση, ελα ντε? σαμπως μου κανει? Εχει στενέψ΄ !!! Καταλαβατε κουριτσια μ? η γουνα στενεψε ΔΕΝ παχυνε η πεθερίξ!

Αφροδίτη στείλε στοιχεία του διαιτολογου σου, τον βλεπω πολυ ψαγμένο και εχω 5 κιλά αλευρι καρυδας σπιτι κατι πρεπει να το κάνω!

εσεις με το ντετοξ, καντε και μπανια σε epsom άλατα. Δεν ξερω που τα πουλάνε αλλα ειναι must συμπληρωμα για τετοιες διαιτες κλπ. Καλη επιτυχία χαχαχαχα

Επισης εγω εχω αποδεχτει οτι ποτε μετα τεκνων δεν προκειται να ξαναπαω στα καλα κιλα μου οποτε δε βαριεσαι.... ας χασω οσα μπορεσω και βλεπουμε


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχχχ θέλω κι εγώ να χάσω κιλάαααα......:cry:

μπουχου χου έχω γίνει μια παλιοφακλάνα..... μπουχουχου....

κι εμένα μου λέει το θκατο για την κοιλιά μου και τον πισινό. Βέβαια εδώ το παιδί έχει ένα δίκιο.... είμαι μια χοντρήηηηηηηηη:cry:

Σοφάκι καλή επιτυχία! όντως το καλύτερο doodle είναι το δικό σας!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!

Δεν προλαβαίνω ούτε να γράψω ούτε να διαβάσω. Ήθελα μόνο να πω οτι τα υλικά για τα τρουφάκια δεν τα βάζω όλα μαζί, πρώτα κάνω τα καρύδια σκόνη και μετά προσθέτω τα υπόλοιπα. Σορρυ, αλλά όπως είπα το κεφάλι μου είναι καζάνι.

Μ'έχει τρελάνει το μικρός. Δε μπορώ ούτε να βάλω τις σκέψεις μου σε σειρά.

φιλάκιαααα


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχχχ θέλω κι εγώ να χάσω κιλάαααα......:cry:

μπουχου χου έχω γίνει μια παλιοφακλάνα..... μπουχουχου....

κι εμένα μου λέει το θκατο για την κοιλιά μου και τον πισινό. Βέβαια εδώ το παιδί έχει ένα δίκιο.... είμαι μια χοντρήηηηηηηηη:cry:

Σοφάκι καλή επιτυχία! όντως το καλύτερο doodle είναι το δικό σας!

αυτό δε μπορώ να μην το σχολιάσω...

Μαριλού είσαι κούκλα! ΚΟΥΚΛΑΑΑΑ!! Αλήθεια το λέω, είσαι πολυ όμορφη και γλυκιά! Και μοιάζεις και τουλάχιστον 10 χρόνια μικρότερη!!


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φανταζεστε ενοχες κτλ που ειχα, αλλα με παρηγορησε η λέγκω που μου ειπε "φαντασου να μην ειχες κανει και διαιτα?"...

αχαχαχαχαχαχα δε μπορώ κλαίωωω!!!

Περαστικά στη Δανάη βρε Αφροδιτάκι! Πωπω τι γλυκούλα που είναι!

Το μυαλό μου είναι μπερδεμένο για πολλούς λόγους. Ψάχνουμε για δουλειά, φτιάχνουμε βιογραφικά, στέλνουμε παντού, κάνουμε τα χαρτιά μας για Καναδά μπας και... είχαμε κάτι προβληματάκια υγείας κλπ, αλλά κυρίως, ο Απόλλωνας δε μ'αφήνει ούτε δευτερόλεπτο να σκεφτώ, να βάλω ένα πρόγραμμα. Όλη μέρα σκαρφαλώνει πάνω μου, μου τραβάει τα μαλλιά, θέλει να θηλάσει, να παίξουμε, να φτιάξουμε παζλ, να κάνει το πάντα στη φωτογραφία να χορέψει, και γιατι δε χορεεεεεεεεύει;;;;; Γιατί του έδωσα το κουνουπίδι με το κοτσάνι, γιατί του σηκώθηκε το παντελόνι της πυτζάμας, γιατί θέλει αυτός να πατήσει το κουμπίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ααααααααααααααααααααααααα... ε αυτά... χαχαχαχαχ

Φεύγω τώρα φεύγω ελπίζω να μη σας άγχωσα :lol:


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...