Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Kαλημέρααα!

Αθηνούλα τρώγανε κρακεράκια οι άνθρωποι των σπηλαίων; :P

Ωραία φαίνονται. θα μπορούσες να προσθέσεις και άλλα πράγματα. Τριμμένο καρότο, ηλιόσπορους, σκόρδο ή κρεμμύδι...

Εγώ φτιάχνω στον αφυγραντή τέτοια. Χτες έφτιαξα με τριμμένο λιναρόσπορο, ντομάτα, βασιλικό και σκόρδο. Πολύ νόστιμα έγιναν, τραγανιστά. Τα έφαγα πριν λίγο με ελιές και ντομάτα. Και φυσικά είναι τίγκα στα θρεπτικά συστατικά.


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:rolleyes: εγώ δεν κατάλαβα, γιατί στην ντετοξ διατροφή δεν πρέπει να μιλάς και πολύ;

Ενταξει, σ'αγαπάω μικρη μου φακλάνα!

ενταξει οι συνταγες που λέτε μου φαινονται πολυ εξωτικές! Σας πειραζει να τα φτιαχνετε εσεις και να μου τα δινετε να τα τρωω?

Καλα η Μυρτω ειπε να μην φυγουμε κ εφυγε αυτη???


Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxax

ναι κι εγω τωρα προσεξα τον τιτλο του σάιτ.

Αφροδιτη τα κρακερακια δεν ειναι καθολου εξωτικα πανευκολα και πεντανοστιμα, και ναι σιγουρα θα ειναι και με αλλους καρπους οπως λεει και η Χλοη πεντανοστιμα...

Σημερα θα παμε κολυμβητηριο πρωτη μερα μτ το Ρηνιω, εχουμε χασει τα σκουφια κλασσικα, θα αγορασουμε το τριτο τωρα.... εχω χαει τα δυο σκουφια και δυο σλινγκ που ολο μπορστα μου τα εβρισκα και τωρα που τα θελω να τα δωσω γιοκ. Θα κανω καμια υγιεινη φανουροπιτα μου φαινεται


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παίζει να τις καταλάβω αυτές τις συνταγές. Μόνο αυτή με τα κρακιεράκια μου φάνηκε εφικτή αλλά θέλω μετάφραση στα ελληνικά (ακους αθηνά;)

Καλά ακόμα γελάω με τον παππού... γμτ να μην είμαι πιο ετοιμόλογη!

Σήμερα θα πάμε στο circo cacivache όσοι πιστοί προσέλθετε! Ααα και κυριακή θα πάμε στην μια κυριακή του απρίλη στις 3.

Μαριλου ξέρεις για τις εκδηλώσεις στην κατάληψη στο θέατρο εμπρός;

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν παππού ρε Λέγκ!

Λοιπόν άντε ας μιλήσω λίγο και να αρχίσω από τα ευχάριστα!

Έχω εδώ και μια βδομάδα καινούργιο ανηψιό! Γέννησε η αδερφή μου! Γιες!

Κατά τα άλλα καμία συνταγή χωρίς γαλακτοκομικά, καφέ, ζάχαρη, κρέας, και άλλα έχετε?

Επίσης Κυριακή στις 11¨00 ή 12¨00 έχουμε παζάρι στην πλατεία με ΛΑΜΠΑΔΕΣ! Ελάτε, φθηνές και χωρίς κόπο, τον έχει βάλει άλλος! Εγώ θα φτιάξω κουλουράκια που όμως δεν θα ξέρω αν είναι καλά γιατί δεν μπορώ να δοκιμάσω...

Αυτά, θα κάνουμε κανένα ντιτόξ τραπέζι?


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρουλου θα πας; Σήμερα απογευμα τι θα κάνεις;

Λενιω να χαίρεσαι το ανήψι.

Ο παππούς είναι αυτός που δεν μπορεί να δεχτει ότι κάποιος με ελληνική ιθαγένεια υπερασπιζεται τους μετανάστες και με είχε ρωτήσει παλιοτερα αν έχω άδεια παραμονής και νομίζω και βιβλιαριο υγείας (συμφωνα με τα λεγομενα του οι μετανάστες στο χωριο του επειδή ήταν βρωμιαριδες κολησαν όλο το χωριο υπατιτιδα β!) Και σήμερα με ρώτησε πως πάνε τα πράγματα στη βουλγαρια. Επειδη δεν κατάλαβα στην αρχη του είπα που να ξέρω... καλα η μαμα σου ο πατερας σου τα αδελφια σου δεν σου λένε; Όχι γιατί έχουν έρθει όλοι ελλαδα. Με κοιταξε και έφυγε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω χαχαχαχαχαχ!!

Ελένη να σας ζήσει το ανιψούδι!

Εγώ μέσα για detox party!

Δε μπροώ να γράψω πολλά γιατί έχω πάθει τενοντίτιδα και προσπαθώ να ξεκουράσω το χέρι μου μην έχω χειρότερα μετά.

Ελένη τι συνταγές θέλεις; γλυκές ή αλμυρές; θα βρεις πολλές σε βίγκαν σάιτ χωρίς κρέας και ζωικά.


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα

Καλά πάθαμε υπερκουλτουρίαση το πσκ!

Την Παρασκευή το βράδυ πήγαμε στο circo cachivache που σας είχα γράψει και ήρθε και η αφροοικογένεια και περάσαμε τέλεια! Απίστευτο γέλιο και ενέργεια, έφευγες με τεράστιο χαμόγελο. Όταν ξανακάνουν παρασταση θα πάμε σιγουρα... Μετά πήγαμε και για ένα μικρό σουβλάκι σε ένα απίστευτο σουβλατζιδικο που λέγεται έλβις και έληξε πανηγυρικα το παρασκευόβραδο.

Σάββατο δυστυχώς κέρδισα προσκλήσεις για το που είναι η καμηλοπάρδαλη στον κινητήρα... θα προσπαθήσω να είναι συγκρατημένη αλλά η πρωτη λέξη όταν βγήκα τρέχοντας απο κει μέσα ηταν "τι μαλακια ήταν αυτή". Πραγματικά ήθελα να ηξερα αν έχουν με κάποιο τρόπο επαφή με παιδια, γιατί απ'την παράσταση φάνηκε ότι δεν έχουν καμία. Το πρώτο δεκάλεπτο σώματα κινιοντουσαν στο πάτωμα στο άκουσμα χτυπημάτων, μετά μία τύπισσα ξεκίνησε τα φωνητικά και δύο παληκάρια τους ήχους και οι ηθοποιοι κινιοντουσαν στο χώρο. Δεν λέω ωραια φωνιτικά, απαλευτοι αλλά με ενδιαφέρον ήχοι, και ωραία κίνηση... το αποτέλεσμα όμως ήταν ακατάλληλο για παιδια. Σιγά σιγά παιδια άρχιζαν να σηκώνονται και να τρέχουν ουρλιάζοντας αγνοώντας τους ηθοποιους που δεν κατάφερναν να αποχτήσουν καμια επαφή με τα παιδια ή με τους γονείς. Ο έρμος ο θοδωρής με ρωταγε επιτρέπεται; Που να ξέρω αφού δεν είχαν κάνει καμία κίνηση να καλέσουν τα παιδια ή να τα αποτρέψουν! Τελικά για μισή ώρα βλέπαμε παιδια να τρέχουν ανεξέλενκτα ουρλιάζοντας "τσίτα τα γκάσια", γονείς να ταίζουν τα παιδια τους, κάποιοι ταλαίπωροι ηθοποιοι να κάνουν σωματικη έκφραση και όλα αυτά υπο τους ήχους της ζουγκλας (φαντάζομαι). Αααα και λίγο πριν το τέλος απ'το πουθενά για να είναι σίγουροι ότι βρηκαμε την καμηλοπάρδαλη εμφανίστηκε και μια λουτρινη καμηλοπάρδαλη απ'το πουθενα. Μα είναι δυνατόν; Δεν νομίζω ότι έχω ξαναφύγει από θέατρο με τόσα νεύρα... ή μάλλον θυμάμαι μια παράσταση πέντε αστέρων που με είχε εκνευρίσει αλλά αυτό το σαββατιάτικο ήταν άνευ προηγουμένου. Πρώτα απ'ολα δεν μου έχει ξανατύχει τόσο νευρόβραστο χειροκρότημα. Και τώρα περιμένω τον αντίλογο απ'τη μυρτώ :-)

Ευτυχώς Κυριακή πήγαμε μετά απο τον πατέρα μου στις μικρές ιστορίες που παιζεται της τελευταιες κυριακές η "μια κυριακή του απρίλη" της άλκης ζέη. Πάρα πολύ ωραια παράσταση!!!! Έχει μείνει άλλη μία κυριακή προσπαθείστε να μην τη χάσετε... Πολύ ωραία στημένη, ο θοδωρής σε κάποια φάση μου λέει είναι τέλεια! Ο νικολας επίσης ήταν ενθουσιασμένος κι εγώ συνέχεια χαζογελούσα... παρα πολύ ωραια δουλεια και πολύ υλικό για σκέψη για τους γονείς. Και το συνδυάσαμε με βολτούλα στον διονυσίου αεροπαγήτου και μετά λιποθυμήσαμε χαχαχα

Μαριλου πήγα να σου στείλω μύνημα αλλά ίσα που πήγε στη μυρτώ και μετα έκλεισε το μπουρδελάκι (το κινητό), την απάντηση της μυρτώς την είδα το βράδυ στο σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα!

Κι εμάς το ΣΚ ήτανε γεμάτο διασκέδαση και κοινωνικές υποχρεώσεις....

Δεν πήγα Λέγκω στο αντιφα γιατί είχαμε πάρτυ το βράδυ του Σαββάτου και την Κυριακή βάφτιση. Όμως το Σαββάτο το πρωί πήγαμε με τον Ιασονίτο στο Αρχαιολογικό να δει τα εκθέματα του ναυάγιου των Αντικηθύρων μέσω ενός προγράμματος της Σπείρας http://www.thespiral.gr/

Ο Ιάσονας ενθουσιάστηκε πραγματικά! κι εγώ έκανα για 2 ώρες περίπου διαλογισμό :tongue: στο φοβερό αίθριο του μουσείου!

Θέλω κι εγώ να πάμε να δούμε το Μια Κυριακή του Απρίλη! Εντωμεταξύ μία από τις τύπισσες που έχει τις Μικρές Ιστορίες φέρνει το παιδί της στο Αικιντο. Κάθε φορά της λέω πως θα πάμε και δεν έχω αξιωθεί....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Κορίτσια περνάω ένα πολύ σέξυ τετραήμερο (που δεν έχει τελειώσει ακόμη) μόνη καθώς έστειλα τον σύζυγο να περάσει ένα περιπετειώδης 4μερο στα κατσάβραχα του Αγίου όρους με καλή παρεά και φουλ χαλάρωση...και εγώ από την Παρακσευή που σχόλασα σταματήσα το τρέξιμο σήμερα που ήρθα στη δουλειά. Αλλά τα μικρά το κατευχαριστήθηκαν, πηγαμε κολυμβητήριο, στον Φλοίσβο το Σάββατο απόγευμα που έχει αυτά τα τετράτροχα ποδήλατα που έχουν πολύ χαβαλέ, με φίλους σπίτι και κούνιες όλη την Κυριακή και εγώ να κυνηγαω των Έλλη....αλλά έχω παραδώσει πνεύμα. Ευτυχώς που πρόλαβα να πάω Πρασκευή βράδυ σε κάτι δερεάν σεμινάρια συγγραφής με την Ζουμπουλάκη για να ξεφύγω λιγάκι...

Λέγκω αυτό το τσίκρο που λες είναι ΑΠΑΙΧΤΟ το πετυχαμε το προηγούμενο Σάββατο που έδινε υπάιθρια παράσταση το macarthur glen, μας μάγεψε όλους...αλλά δυστυχώς δεν το προλάβαμε όλο.

Η Κυριακή του Απρίλη για τι ηλικίες είναι; Λατρεύω την Ζέη και το σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Απο 3-8 ετών είναι η παράσταση. Είναι ότι πρέπει για το Στέφανο.

Ευγενάκο μια χαρά την πέρασες την δύσκολη την πίστα σου απ'οτι γραφεις, μπραβο κοριτσαρα μου

Μαριλου με την κατερίνα βρίσκεστε στο αικίντο. Της Κατερίνας είναι η σκηνοθεσία. Πολύ ωραίο φαίνεται το εργαστήρι που πήγατε! Απο τι ηλικίες είναι;

Εγώ σάββατο βράδυ πήγα στη φίλη μου τη δήμητρα που μαζευτήκαμε για να κάνουμε κάποια πράγματα για τον πολιτικο της γάμο και κρεπάλιασα μέχρι της 4 το πουρνο με καραόκε και κρασα... δύο πράγματα κατάλαβα για άλλη μια φορα, το πόσο κουφή είμαι και το πόσο φάλτσα, ο τέλειος συνδυασμος :-)

Πότε θα βγουμε; Αν και είναι τέλος του μηνου και τέλος του μισθου αλλά κάτι εναλλακτικό μπορούμε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω οι ομαδούλες ξεκινάνε από 4,5 χρονών.

Η επόμενη δράση θα είναι για την αίθουσα των αιγυπτιακών στο Αρχαιολογικό και (νομίζω) στις 25 Μαϊου θα ανέβουμε στην Ακρόπολη (είναι για μαμά και παιδί αυτό). Εκεί θέλω να πάω οπωσδήποτε!

Ευγενία πολύ καλά τα κατάφερες! και παιδιά και δραστηριότητες και φίλοι! Μια χαρά τα συνδύασες όλα!

Λεγκ ωραίο το καραόκε. έχει πολύ γέλιο!

Να κανονίσουμε σίγουρα να βγούμε έξω! Θέλω βόλτα με μαμάδες only!;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα κ καλη βδομαδα!

τι κανουμε πως παμε?

Λεγκ θελω ινφο γι ατο τσιρκο. Που παιζεται ,ωρες κλπ.

τζενακι μια χαρα τα καταφερες μπραβο!!!! Ξεκουρασου τωρα στην δουλεια λιγακι χαχαχα

Λεγκουλι μου θυμισες μι αθεατρικη παρασταση που ειχαμε παει πριν 2 χρονια κ ειμασταν εμεις κ αλλο ενα ζευγαρι με παιδακια. ΣΤο διαλειμα ο Μητσος ηθελε να φυγουμε....

Μαριλενακι ριξε μια υπενθιμιση οταν ειναι για την Ακροπολυ μπας κ ερθουμε κ εμεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Τι καλημερα δλδ περασε απο 2 και δεν το πηρα χαμπαρι σημερα, παλι καλα!

Το circo catchivace ηταν υπεροχο. Ηταν ακριβως ατι επρεπε για οικογενειακη εξοδο! Διασκεδασαμε και μικροι και μεγαλοι! Τους λατρεψα ολους, πολυ καλη δουλεια και το κυριοτερο για μενα ηταν οτι τους ενιωθες πολυ ανθρωπινους και πολυ φιλοξενους. Ειλικρινα δεν ηθελα να φυγω! Μπραβο τους, και μπραβο και στη λεγκουιν που μας τραβηξε και πήγαμε!

Μαριλου, πες καμια πληροφορια για το αικίντο, ψαχνω για μια δραστηριοτητα που θα αρεσει στον αγγελο αλλα δεν εχω αποψη για πολλα πραματα!

Επίσης και οι δραστηριοτητες αυτες με τα μουσεια και την ακροπολη μου φαινονται καταπληκτικά. σε πειραζει να δινεις συρμα για αυτα τα ωραια? Αν δεν θες να δινεις το στιγμα σου δημοσια, στειλε κανα μνμ στο κιν ή πμ.

Και γω θελω εξοδο μαμαδιστικη και αμα την κανονισουμε θα χαλασω και τη διαιτα!

Σματς!!!

Α, Τζενακι, το πσκ ηταν οι τελευταιες παραστασεις. Δεν ξερω αν κανουν καμια επαναληπτική....


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...