Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, 7077maria είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Καινούργιο και γω, είναι η πρώτη φορά που γράφω, εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία στις προσπάθειες κ στον αγώνα που κάνουμε! 

Είμαι 42 κ προσπαθώ σε φυσικο κυκλο, στις 24/10 έκανα την πρώτη μου προσπάθεια στο πανεπιστημιακο Λάρισας, κάναμε εβριομεταφορα αλλά δυστυχώς δεν είχαμε θετικά αποτελέσματα! 

Θα συνεχίσω τις προσπάθειες, θα ήθελα όμως να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη από γιατρό σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη, μήπως γνωρίζετε ή έχει κάποια γιατρό που τα κατάφερες φυσικο κυκλο; 

Πραγματικά θα ήθελα την βοήθεια σας! 

Για φυσικούς κύκλους σε αυτή την ηλικία έχω ακούσει για το σφακιανουδη... Ίσως κάποια κοπέλα που τον έχει γιατρό μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Taggeris είπε:

Για φυσικούς κύκλους σε αυτή την ηλικία έχω ακούσει για το σφακιανουδη... Ίσως κάποια κοπέλα που τον έχει γιατρό μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

@7077maria Ειμαι κ εγω 42 και ειμαι στον Σφακιανουδη...θεωρω οτι ειναι απο τους πιο εξειδικευμενους στον φυσικο κυκλο....και πιστευει στις γυναικες ανω των 40 οτι μπορουν να τα καταφερουν! Εχω κανει 7 ωοληψιες...εχω 6 εμβρυα.. τον Φεβρουαριο θα κανω την πρωτη μου εμβρυομεταφορα...θεωρω οτι αξιζει να τον επισκεφτεις! Καλη δύναμη κορίτσι!! Οπλισου με υπομονη κ αισιοδοξία! 

Καλη επιτυχία!

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

@7077maria Ειμαι κ εγω 42 και ειμαι στον Σφακιανουδη...θεωρω οτι ειναι απο τους πιο εξειδικευμενους στον φυσικο κυκλο....και πιστευει στις γυναικες ανω των 40 οτι μπορουν να τα καταφερουν! Εχω κανει 7 ωοληψιες...εχω 6 εμβρυα.. τον Φεβρουαριο θα κανω την πρωτη μου εμβρυομεταφορα...θεωρω οτι αξιζει να τον επισκεφτεις! Καλη δύναμη κορίτσι!! Οπλισου με υπομονη κ αισιοδοξία! 

Καλη επιτυχία!

Κοριτσι τι κανεις??Με το καλο η εμβρυομεταφορα!Μπραβο σου που τα μαζεψες!!

Εννοειται οτι τα καταφερνουν και οι γυναικες ανω των 40!Αλιμονο!

Κοντευει χρονος απ οταν ξεκινησες τους φυσικους?Να σε ρωτησω,στο κεντρο σου τα βαζουν καταψυξη απο την 1μερα ετσι δεν ειναι?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι τι κανεις??Με το καλο η εμβρυομεταφορα!Μπραβο σου που τα μαζεψες!!

Εννοειται οτι τα καταφερνουν και οι γυναικες ανω των 40!Αλιμονο!

Κοντευει χρονος απ οταν ξεκινησες τους φυσικους?Να σε ρωτησω,στο κεντρο σου τα βαζουν καταψυξη απο την 1μερα ετσι δεν ειναι?

Σε ευχαριστω!!! Την πρωτη ωοληψια την εκανα περισυ τον Δεκεμβρη...εχασα 4 μηνες νομιζω...λογω καλοκαιριου, κακων κυκλων ,κυστεων κλπ.....

Τα εβαζαν καταψυξη την πρωτη μερα της γονιμοποιησης..ναι! Εκτος απο την τελευταια ωοληψια πριν ενα μηνα..το αφησαν να γινει 3ης μερας... για οικονομια χωρου στις καταψυξεις!!

Εσυ πως πας?? Δεν γραφω συχνα...σας διαβαζω καθε μερα σχεδον...αλλα δεν ειμαι κ στα πιο αισιοδοξα μου κεφια και γι αυτο δεν γραφω...


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

@7077maria Ειμαι κ εγω 42 και ειμαι στον Σφακιανουδη...θεωρω οτι ειναι απο τους πιο εξειδικευμενους στον φυσικο κυκλο....και πιστευει στις γυναικες ανω των 40 οτι μπορουν να τα καταφερουν! Εχω κανει 7 ωοληψιες...εχω 6 εμβρυα.. τον Φεβρουαριο θα κανω την πρωτη μου εμβρυομεταφορα...θεωρω οτι αξιζει να τον επισκεφτεις! Καλη δύναμη κορίτσι!! Οπλισου με υπομονη κ αισιοδοξία! 

Καλη επιτυχία!@eleni 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! 

Να σε ρωτήσω γιατί μαζεύεις ωάριο κ δεν έκανες κάποια προσπάθεια ακόμη; 

Είμαι από επαρχία κ δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι η συλλογή για μένα! 

 

 

Just now, eleni17 είπε:

 

Επίσης @eleni 17 οι ορμονολογικες σου εξετάσεις πώς είναι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 7077maria είπε:

 

Επίσης @eleni 17 οι ορμονολογικες σου εξετάσεις πώς είναι; 

Εχω υψηλη fsh....

Όμως ξερω γυναικα που στον 2ο φυσικο κυκλο ειχε 23 fsh...πηρε ενα μοναδικο ωαριο και αυτο της εδωσε το αγορακι της! Ελπιζω λοιπον ...

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακη! 

Το δικό μας θαυματακι ήρθε σε δική μου μεγάλη ηλικία, με πρωτόκολλο φ. κ, "παγωτάκι" 3 ημερών! Εννοειτε ότι με τα σημερινά ιατρικά δεδομένα τα καταφέρνουν γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας! Στον δικό μου τουλάχιστον περίγυρο έχω παρά πολλά παραδείγματα γυναικών που τεκνοποιησαν μετά τα 40 και κάποιες πολύ μετά. Καταθέτω την εμπειρία μου για να πάρει δύναμη οποίο κορίτσι είναι σε προσπάθεια, εύχομαι σύντομα με ευχάριστα νέα ❤️

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα !έγινα μόλις 42 και πριν μια βδομαδα πηρα για 3η φορα αρνητικό αποτέλεσμα σε προσπάθεια εξωσωματικής . Χθες ξεκινήσαμε τη νέα μας προσπάθεια ! Αυτή τη φορά η με τη βοήθεια της Παναγίας ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακη! 

Το δικό μας θαυματακι ήρθε σε δική μου μεγάλη ηλικία, με πρωτόκολλο φ. κ, "παγωτάκι" 3 ημερών! Εννοειτε ότι με τα σημερινά ιατρικά δεδομένα τα καταφέρνουν γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας! Στον δικό μου τουλάχιστον περίγυρο έχω παρά πολλά παραδείγματα γυναικών που τεκνοποιησαν μετά τα 40 και κάποιες πολύ μετά. Καταθέτω την εμπειρία μου για να πάρει δύναμη οποίο κορίτσι είναι σε προσπάθεια, εύχομαι σύντομα με ευχάριστα νέα ❤️

Νομίζω σε έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ! Με ποιον γιατρό πέτυχες; 

Οι εξετάσεις σου πως ήταν, ορμονολογικες εννοώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Βουλα77 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα !έγινα μόλις 42 και πριν μια βδομαδα πηρα για 3η φορα αρνητικό αποτέλεσμα σε προσπάθεια εξωσωματικής . Χθες ξεκινήσαμε τη νέα μας προσπάθεια ! Αυτή τη φορά η με τη βοήθεια της Παναγίας ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες

Αγαπη κανεις κατι διαφορετικο αυτη την φορα κ εγω 38 κ προσπαθω για 2ον!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη κανεις κατι διαφορετικο αυτη την φορα κ εγω 38 κ προσπαθω για 2ον!!!

Ειχα ξεκινήσει τις δύο πρώτες φορές βραχυ πρωτόκολλο με gonal .. Την 3η άλλαξα κέντρο , έκανα με meriofert βραχύ πρωτόκολλο. Και τώρα στο ίδιο παλι Κέντρο βραχύ με gonal. Καλή μας επιτυχία λοιπόν ! Αν κι εσύ που είσαι κάτω από 40 , είσαι μια χαρα μην ανησυχείς !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βουλα77 είπε:

Ειχα ξεκινήσει τις δύο πρώτες φορές βραχυ πρωτόκολλο με gonal .. Την 3η άλλαξα κέντρο , έκανα με meriofert βραχύ πρωτόκολλο. Και τώρα στο ίδιο παλι Κέντρο βραχύ με gonal. Καλή μας επιτυχία λοιπόν ! Αν κι εσύ που είσαι κάτω από 40 , είσαι μια χαρα μην ανησυχείς !

Θελω λιγη υποστηριξη κ εγω θα κανω την 3η μ ε.τ!!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω υποστήριξη ....Μεγάλη. Μ έχει πάρει λίγο από κάτω. Τι είναι η Ε.τ; κατάλαβα. Εμβρυομεταφορα.  Α μπράβο αυτό είναι τελειο . Δε θα ξεκινησεις λοιπον απο την αρχη οπως εγω ! Γλιτώνεις μεγάλο κομμάτι. Έχεις στην κατάψυξη εμβρυακια . Θα δεις η 3η θα είναι η ευλογημένη φορά και θα κρατήσεις μωρό στην αγκαλιά ! Κάνε το σταυρό σου και προχωρα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βουλα77 είπε:

Κι εγώ θέλω υποστήριξη ....Μεγάλη. Μ έχει πάρει λίγο από κάτω. Τι είναι η Ε.τ; κατάλαβα. Εμβρυομεταφορα.  Α μπράβο αυτό είναι τελειο . Δε θα ξεκινησεις λοιπον απο την αρχη οπως εγω ! Γλιτώνεις μεγάλο κομμάτι. Έχεις στην κατάψυξη εμβρυακια . Θα δεις η 3η θα είναι η ευλογημένη φορά και θα κρατήσεις μωρό στην αγκαλιά ! Κάνε το σταυρό σου και προχωρα!!!

Γιατι δεν δοκιμαζεις με μακρυ κ γκοναλ?σε αυτο το προτοκολο εκανα περισσοτερα εμβρυα κ ποιο ποιοτικα συμφωνα με εμβρυολογους βεβαια θαφανει τοαποτελεσμα!

Just now, Annita tsoupani είπε:

Γιατι δεν δοκιμαζεις με μακρυ κ γκοναλ?σε αυτο το προτοκολο εκανα περισσοτερα εμβρυα κ ποιο ποιοτικα συμφωνα με εμβρυολογους βεβαια θαφανει τοαποτελεσμα!

Εκανα διεγερση τον ιουνιο κ ακομα. Να τα βαλω


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...