Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Just now, Foffiko είπε:

@Luckystars τι υπέροχα λόγια!!!! Σε ευχαριστώ τόσο πολύ...!!! Παίρνω θάρρος από τις ιστορίες σας!

Με τρομάζει το γεγονός ότι έχω μόνο ένα ωάριο. Βλαστοκύστη 6 ημερών. Σκέφτομαι ότι οι πιθανότητες είναι λίγες όταν βάζεις ένα... Είμαι από επαρχία κ δεν έχω πάει ακόμα να μιλήσω με τον γιατρό μου στο κέντρο να δούμε πως θα προχωρήσω...Υπάρχουν πολλοί που μου λένε ότι ακόμα κ ένα μπορεί να είναι το τυχερό. Όμως επειδή με το θέμα "τύχη" γενικότερα δεν τα πάω κ πολύ καλά, με πιάνουν οι ανασφάλειές μου... Βέβαια, θα ακούσω κ το γιατρό μου που σίγουρα θα έχει την γνώση κ την εμπειρία να με συμβουλέψει! Θα δούμε... 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι

@Foffiko Στην θεση σου ημουν και εγω πολλες φορες κοριτσι μου και στην δικη μου θεση υπηρξαν ακομα περισσότερα κοριτσια που με στηριξαν και δεν το ξεχνάω αυτο.... 

Ακολουθησε ευλαβικα τις συμβουλες του γιατρού σου.... Καθε περιπτωση ειναι μοναδική..... Σαφως και υπηρξαν περιπτώσεις και με ενα ωαριο και τα καταφεραν, οπως αντίστοιχα και με περισσοτερα και οχι.... Η ποσοτητα ειναι ενας παράγοντας ναι αλλα η ποιοτητα εχει καταλυτικη σημασια!Αυτο θα το κρινει ομως μονο ο γιατρος σου που εξατομικευει την περίπτωσή σου.... Μαζεψε δυναμεις και ψυχικα αποθεματα και οποτε το νιωσεις κανε το βημα σου! Να θυμασαι καθε μα κάθε φορά ισως εισαι ενα βημα μακρια απο το μελλοντικο μωρακι σου! Μονο και μονο αυτο σαν σκεψη πιστεψε με σε οδηγει απο μονο του στις αποφασεις και τα ενιοτε διλήμματα! Και παλι απο καρδιας καλη καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Foffiko είπε:

Καλημέρα στην παρέα, 

Μετά από χρόνια που σας διαβάζω κ μου κρατάτε συντροφιά, είπα να γράψω κ γω τον πόνο μου... Είμαι 41, πρόσφατα είχα μια παλίνδρομη κύηση στην τρίτη μου προσπάθεια (2 σε δημόσιο, κ η τρίτη σε ιδιωτικό). Έχω ένα κατεψυγμένο αλλά μετά την παλίνδρομη νιώθω ένα κουρέλι...  θέλω πολύ να προσπαθήσω πάλι, αλλά φοβάμαι πολύ μήπως αποτύχω πάλι ή ακόμα χειρότερα μήπως μου συμβεί το ίδιο. Η παλίνδρομη είναι πολύ άσχημη εμπειρία... εκεί που παίρνεις τη χαρά, σου την παίρνουν πίσω...Διαβάζω τις εμπειρίες σας κ μια παίρνω κουράγιο, μια απογοητεύομαι... Εύχομαι όλες μας να πραγματοποιήσουμε σύντομα το όνειρό μας.

Βίωσα 3 παλλινδρομες πριν την κόρη μου( η μία δίδυμα) μεταξύ της 8-9 βδομάδας...και δύο αφού έκανα την κόρη μου...το δικοου μοτό ήταν ότι έχω μεγάλο φόβο αλλά έχω ακόμα μεγαλύτερο θεό να με στηρίζει...ο φόβος δε με κράτησε ποτέ πίσω...στα 38 μου φοβάμαι πια μόνο μην πάθει κ;τι το παιδιου κ εγώ πριν το μεγαλώσω...τίποτα άλλο...Υπήρξες άτυχη ναι κ το συναίσθημα πίστεψε με το γνωρίζω πολύ καλύτερα από πολλές εδώ μέσα και; Θα μείνεις σε αυτό; Η ζωή κοριτσάκι μου σε τραβάει μπροστά κ είναι τόσο απροβλεπτη με την @νικηαντωνια81 μιλάγαμε πριν χρόνια..έκανε δύο παιδιά κ φιλιά φύγε το ένα....έφυγε κοντά στα 4... Σηκώθηκε όμως κ είπε θα τη μουδιασω την πληγή μου κ θα προσπαθήσω πάλι...πάρε κουράγιο λοιπόν από όλες κ σήκω! Το μωρό σου είναι εκεί έξω..όσες πιθανότητες έχεις να αποτύχεις άλλες τόσες έχεις κ να πετύχεις!!! Κι αν όμως αποτύχεις τι; Θα σπαταλήσεις τη ζωή σου κλαίγοντας; Βίωσε τον πόνο σου κάνοντας βήματα μπροστά...ξέρει ο θεός πότε θα στο δώσει κ θα στο δώσει ...τη μέρα που έχασα τη δίδυμη κύηση σήκωσα το τηλέφωνο να πάρω τη μαμά μου...ως τότε δε γνώριζε κάτι( φοβόμουν λόγω της προηγούμενης) . Δεν πρόλαβα να της πω τα νέα μου..με ενημέρωσε πως μπαίνει για χειρουργείο καρκίνου του μαστού εδώ στην Αθήνα κ θεραπείες...ήμουν η μόνη που θα μπορούσα να της σταθώ...κ αν ήμουν έγκυος η μαμά μου όλο αυτό θα το περνούσε μόνη της...όσο κι αν με πονούσε ήρθαν στα αφτιά μου τα λόγια της ηγουμένης της Μονής της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου που μου είπε" ο θεός δε λέει όχι! Λέει περίμενε!! Κ εμείς το εκλαμβάνουμε ως όχι" ... Λοιπόν το μωρό σου έρχεται! Στο χρόνο που εκείνος ορίζει....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Βίωσα 3 παλλινδρομες πριν την κόρη μου( η μία δίδυμα) μεταξύ της 8-9 βδομάδας...και δύο αφού έκανα την κόρη μου...το δικοου μοτό ήταν ότι έχω μεγάλο φόβο αλλά έχω ακόμα μεγαλύτερο θεό να με στηρίζει...ο φόβος δε με κράτησε ποτέ πίσω...στα 38 μου φοβάμαι πια μόνο μην πάθει κ;τι το παιδιου κ εγώ πριν το μεγαλώσω...τίποτα άλλο...Υπήρξες άτυχη ναι κ το συναίσθημα πίστεψε με το γνωρίζω πολύ καλύτερα από πολλές εδώ μέσα και; Θα μείνεις σε αυτό; Η ζωή κοριτσάκι μου σε τραβάει μπροστά κ είναι τόσο απροβλεπτη με την @νικηαντωνια81 μιλάγαμε πριν χρόνια..έκανε δύο παιδιά κ φιλιά φύγε το ένα....έφυγε κοντά στα 4... Σηκώθηκε όμως κ είπε θα τη μουδιασω την πληγή μου κ θα προσπαθήσω πάλι...πάρε κουράγιο λοιπόν από όλες κ σήκω! Το μωρό σου είναι εκεί έξω..όσες πιθανότητες έχεις να αποτύχεις άλλες τόσες έχεις κ να πετύχεις!!! Κι αν όμως αποτύχεις τι; Θα σπαταλήσεις τη ζωή σου κλαίγοντας; Βίωσε τον πόνο σου κάνοντας βήματα μπροστά...ξέρει ο θεός πότε θα στο δώσει κ θα στο δώσει ...τη μέρα που έχασα τη δίδυμη κύηση σήκωσα το τηλέφωνο να πάρω τη μαμά μου...ως τότε δε γνώριζε κάτι( φοβόμουν λόγω της προηγούμενης) . Δεν πρόλαβα να της πω τα νέα μου..με ενημέρωσε πως μπαίνει για χειρουργείο καρκίνου του μαστού εδώ στην Αθήνα κ θεραπείες...ήμουν η μόνη που θα μπορούσα να της σταθώ...κ αν ήμουν έγκυος η μαμά μου όλο αυτό θα το περνούσε μόνη της...όσο κι αν με πονούσε ήρθαν στα αφτιά μου τα λόγια της ηγουμένης της Μονής της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου που μου είπε" ο θεός δε λέει όχι! Λέει περίμενε!! Κ εμείς το εκλαμβάνουμε ως όχι" ... Λοιπόν το μωρό σου έρχεται! Στο χρόνο που εκείνος ορίζει....

Πόσο δύναμη δίνεις με αυτά τα λόγια.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntinaki76 είπε:

Πόσο δύναμη δίνεις με αυτά τα λόγια.... 

Η πραγματικότητα είναι....άλλωστε τι είναι η Μενεγάκη καλύτερη που έκανε στα 46;;; Δεν θέλω ηττοπάθειας το 2019( σχεδόν 2020) μια χαρά μπορείτε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@island1 σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά λόγια... Σε καταλαβαίνω μπορώ να σου πω γιατί και γω δεν έχω περάσει εύκολα... κ να, νόμιζα ότι μετά από όλα αυτά που μας έχουν συμβεί, ήταν η ώρα να χαμογελάσουμε επιτέλους...αλλά όχι...

Έχασα κ γω την μητέρα μου από καρκίνο πριν 2 χρόνια. Σε αυτή τη μάχη ήμουν πάντα δίπλα της με  όλο μου το είναι, κ όταν την έχασα, έχασα κ τον κόσμο μου. Πριν από αυτό είχα αρρωστήσει κ γω από μια σοβαρή, αλλά ευτυχώς όχι ανίατη αρρώστια. Ταλαιπωρήθηκα με χειρουργεία κ θεραπείες κ πάντα έλεγα, πάει κ αυτό ... κάτι καλό θα έρθει τώρα... αλλά αυτό το καλό δεν ερχόταν ποτέ. Γιαυτό έχω χάσει λίγο το κουράγιο μου αλλά ναι, θα το βρω κ πάλι! θα πάω μέχρι εκεί που μπορώ. Το ξέρω ότι δεν είμαι η μόνη, διαβάζω τόσες ιστορίες εδώ μέσα. Χαίρομαι πολύ που μπήκα στην παρέα σας. Σίγουρα μόνο θετική ενέργεια θα πάρω κ εύχομαι να δώσω κ γω. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/11/2019 at 2:09 ΠΜ, DIMITRAS είπε:

Δεν εχω κανει ακομα με δανεικα 3χιλιαδες θα παει συν κατι εξετασεις θυρεοειδη κ aquascan αλλα 300 αυτα...

Σε ποιο κέντρο θα το κάνεις με δανεικά;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Σε ποιο κέντρο θα το κάνεις με δανεικά;

Στo serum ειναι κεντρο που εχει κατα κύριο λογο ξενους κ προσεχουν τα παντα μου ελεγαν για ήπια διεγερση κ δωρητη αλλα τους ειπα τα δοκιμασα εξαντλησα τις αντοχες μου πάμε ετσι κ τελος φέτος μας λειπει ενα παιδι πιο πολυ απο ποτέ.Μακάρι να είναι για ολες που προσπαθουμε η τελευταια χρονια χωρις μπεμπε τετοια εποχη του Χρονου να ειμαστε με τα μωρα μας αγκαλια ή με φουσκωμενη κοιλίτσα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Στo serum ειναι κεντρο που εχει κατα κύριο λογο ξενους κ προσεχουν τα παντα μου ελεγαν για ήπια διεγερση κ δωρητη αλλα τους ειπα τα δοκιμασα εξαντλησα τις αντοχες μου πάμε ετσι κ τελος φέτος μας λειπει ενα παιδι πιο πολυ απο ποτέ.Μακάρι να είναι για ολες που προσπαθουμε η τελευταια χρονια χωρις μπεμπε τετοια εποχη του Χρονου να ειμαστε με τα μωρα μας αγκαλια ή με φουσκωμενη κοιλίτσα

Μπορείς να μου πεις σε pm το κόστος σε παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλησπερα! Βρηκα αυτο το φορουμ και ειπα να γραψω και εγω γιατι δεν εχω με ποιον να μιλησω... εκανα την πρωτη μου εξοσωματικη το δεκεμβριο και εμεινα εγκυος. Η χαρα  και η αγαπη που νιωσαμε μεσα σε μια μερα ηταν ανεπαναληπτη. Δυστυχως παλλινδρομησε την 8η εβδομαδα και τωρα, 2 εβδομαδες μετα, προσπαθω να συνελθω. Θα προσπαθησουμε παλι με τη δευτερη αδιαθεσια αλλα φοβαμαι τοσο πολυ.. ειμαι και 45 με χαμηλη αμη.. θελω να σας ευχαριστησω που γραφετε και δινετε κουραγιο γιατι κανατε μια δυσκολη εβδομαδα λιγο ευκολοτερη για μενα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2019 at 2:20 ΜΜ, Taggeris είπε:

Μπορείς να μου πεις σε pm το κόστος σε παρακαλώ;

Καλησπερα και απο εμενα κλεινω τα 42κ παω στα 43 .Εκανα προκληση ωοριξιας με κλομιφεν αλτερμον 75 για 5κυκλους αλλα τιποτα .Τωρα εχω παει σε Δημοσιο νοσοκομειο για εξωσωματικη .Εχει καμια σας εμπειρια απο Δημοσιο νοσ στην βορεια Ελλαδα ???θα χαρω να ακουσω εμπειριες για να μην νοιωθω μονη!!

Just now, Sandykou είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Βρηκα αυτο το φορουμ και ειπα να γραψω και εγω γιατι δεν εχω με ποιον να μιλησω... εκανα την πρωτη μου εξοσωματικη το δεκεμβριο και εμεινα εγκυος. Η χαρα  και η αγαπη που νιωσαμε μεσα σε μια μερα ηταν ανεπαναληπτη. Δυστυχως παλλινδρομησε την 8η εβδομαδα και τωρα, 2 εβδομαδες μετα, προσπαθω να συνελθω. Θα προσπαθησουμε παλι με τη δευτερη αδιαθεσια αλλα φοβαμαι τοσο πολυ.. ειμαι και 45 με χαμηλη αμη.. θελω να σας ευχαριστησω που γραφετε και δινετε κουραγιο γιατι κανατε μια δυσκολη εβδομαδα λιγο ευκολοτερη για μενα...

Καλησπερα μπορουμε να μιλησουμε σε προσωπικο μνμ  ξερεις πως γινεται??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ said:

Καλησπερα και απο εμενα κλεινω τα 42κ παω στα 43 .Εκανα προκληση ωοριξιας με κλομιφεν αλτερμον 75 για 5κυκλους αλλα τιποτα .Τωρα εχω παει σε Δημοσιο νοσοκομειο για εξωσωματικη .Εχει καμια σας εμπειρια απο Δημοσιο νοσ στην βορεια Ελλαδα ???θα χαρω να ακουσω εμπειριες για να μην νοιωθω μονη!!

Καλησπερα μπορουμε να μιλησουμε σε προσωπικο μνμ  ξερεις πως γινεται??

Οχι ειμαι ασχετη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Οχι ειμαι ασχετη!!

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου .Αλλα σκεψου εμεινες κ αυτο δειχνει οτι μπορεις να ξαναμεινεις εγκυος .Οσον αφορα την ΑΜΗ ξερω κοπελα στα 39με 0,33Αμη κ εμεινε  .Δεν παιζει ρολο μονο η αμη. Τωρα χαλαρωσε πανε κ ενα ταξιδακι  και θα δεις θα ερθει..Εγω ουτε ενα σημαδι  ..εκανα κ προκληση ωορηξιας  5μηνες αλλα τιποτα  ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sandykou είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Βρηκα αυτο το φορουμ και ειπα να γραψω και εγω γιατι δεν εχω με ποιον να μιλησω... εκανα την πρωτη μου εξοσωματικη το δεκεμβριο και εμεινα εγκυος. Η χαρα  και η αγαπη που νιωσαμε μεσα σε μια μερα ηταν ανεπαναληπτη. Δυστυχως παλλινδρομησε την 8η εβδομαδα και τωρα, 2 εβδομαδες μετα, προσπαθω να συνελθω. Θα προσπαθησουμε παλι με τη δευτερη αδιαθεσια αλλα φοβαμαι τοσο πολυ.. ειμαι και 45 με χαμηλη αμη.. θελω να σας ευχαριστησω που γραφετε και δινετε κουραγιο γιατι κανατε μια δυσκολη εβδομαδα λιγο ευκολοτερη για μενα...

Να μη φοβασαι καθολου!! Να κοιτας μπροστα κ μονο μπροστα! Εμεινες εγγυος με τη πρωτη κ αυτο ειναι που κρατας! Μιλα με το γιατρο σου για το πως θα κινηθειτε..τι αλλες εξετασεις πρεπει να γινουν.. ο γιατρος σου τι ειπε? Κουραγιο κουκλα μου, μονο χαρες απο δω κ περα σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ said:

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου .Αλλα σκεψου εμεινες κ αυτο δειχνει οτι μπορεις να ξαναμεινεις εγκυος .Οσον αφορα την ΑΜΗ ξερω κοπελα στα 39με 0,33Αμη κ εμεινε  .Δεν παιζει ρολο μονο η αμη. Τωρα χαλαρωσε πανε κ ενα ταξιδακι  και θα δεις θα ερθει..Με φυσικη συλληψη η εξωσωματικη??Εγω ουτε ενα σημαδι  ..εκανα κ προκληση ωορηξιας  5μηνες αλλα τιποτα  ..

 Σου ευχομαι γρηγορσ ενα μωρακι! Εξοσωματικη εκανσ, η πρωτη μου, εσυ το εχεις σκεφτει;

Just now, tina79 said:

Να μη φοβασαι καθολου!! Να κοιτας μπροστα κ μονο μπροστα! Εμεινες εγγυος με τη πρωτη κ αυτο ειναι που κρατας! Μιλα με το γιατρο σου για το πως θα κινηθειτε..τι αλλες εξετασεις πρεπει να γινουν.. ο γιατρος σου τι ειπε? Κουραγιο κουκλα μου, μονο χαρες απο δω κ περα σου ευχομαι!

Σε ευχαριστω για το κουραγιο. Ο γιατρος θσ ερθει την σλλη εβδομαδα κσι θσ δουμε πως προχωραμε αλλα θελουμρ το συντομοτερο δυνατο.. εσυ σε τι φαση εισαι?

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2019 at 6:12 ΜΜ, Foffiko είπε:

@island1 σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά λόγια... Σε καταλαβαίνω μπορώ να σου πω γιατί και γω δεν έχω περάσει εύκολα... κ να, νόμιζα ότι μετά από όλα αυτά που μας έχουν συμβεί, ήταν η ώρα να χαμογελάσουμε επιτέλους...αλλά όχι...

Έχασα κ γω την μητέρα μου από καρκίνο πριν 2 χρόνια. Σε αυτή τη μάχη ήμουν πάντα δίπλα της με  όλο μου το είναι, κ όταν την έχασα, έχασα κ τον κόσμο μου. Πριν από αυτό είχα αρρωστήσει κ γω από μια σοβαρή, αλλά ευτυχώς όχι ανίατη αρρώστια. Ταλαιπωρήθηκα με χειρουργεία κ θεραπείες κ πάντα έλεγα, πάει κ αυτό ... κάτι καλό θα έρθει τώρα... αλλά αυτό το καλό δεν ερχόταν ποτέ. Γιαυτό έχω χάσει λίγο το κουράγιο μου αλλά ναι, θα το βρω κ πάλι! θα πάω μέχρι εκεί που μπορώ. Το ξέρω ότι δεν είμαι η μόνη, διαβάζω τόσες ιστορίες εδώ μέσα. Χαίρομαι πολύ που μπήκα στην παρέα σας. Σίγουρα μόνο θετική ενέργεια θα πάρω κ εύχομαι να δώσω κ γω. 

 

@Foffiko κοριτσι μου, καλησπέρα! Τα λογια σου δειχνουν απεριόριστη δύναμη και να ξερεις εχεις κάνει ηδη τη μιση διαδρομή με αυτη την δύναμή σου! Κοιτα μπροστά, καθολου πισω, μπροστα ειναι το Φως και σε περιμένει στο τελος της διαδρομής! Ολόψυχα να μας ανακοινώνεις τις χαρές σου εύχομαι! 

πρίν από 18 λεπτά , Sandykou είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Βρηκα αυτο το φορουμ και ειπα να γραψω και εγω γιατι δεν εχω με ποιον να μιλησω... εκανα την πρωτη μου εξοσωματικη το δεκεμβριο και εμεινα εγκυος. Η χαρα  και η αγαπη που νιωσαμε μεσα σε μια μερα ηταν ανεπαναληπτη. Δυστυχως παλλινδρομησε την 8η εβδομαδα και τωρα, 2 εβδομαδες μετα, προσπαθω να συνελθω. Θα προσπαθησουμε παλι με τη δευτερη αδιαθεσια αλλα φοβαμαι τοσο πολυ.. ειμαι και 45 με χαμηλη αμη.. θελω να σας ευχαριστησω που γραφετε και δινετε κουραγιο γιατι κανατε μια δυσκολη εβδομαδα λιγο ευκολοτερη για μενα...

@Sandykou κοριτσι μου, καλησπερα! Εχω βρεθει στην θεση σου και σε νιώθω....Εμενα προσωπικά μου πήρε πολυ μεγάλο διάστημα να διαχειριστω τοσο την απωλεια οσο και να προχωρήσω.... Καποια στιγμη ειπα στον συζυγο τέλος.... Ομως να ξέρεις, ειμαι σιγουρη το ξέρεις, εχουμε μεσα μας τόση δύναμη.... μα τοση δύναμη! Θα σου ευχηθώ οτι και στο προηγούμενο κορίτσι.... Να κοιτας μπροστα και να κοιτας τον στοχο σου και οτι βρίσκεται εμποδιο να το υπερνικας! Στο εύχομαι και σε εσενα ολοψυχα σύντομα στις χαρές σου! Οσον αφορα την ΑΜΗ, είναι ένας δείκτης που συνεκτιμαται με άλλες ορμονικές. Να θυμασαι εσυ θέλεις ενα και καλο ωαριακι!

πρίν από 11 λεπτά , ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ είπε:

Καλησπερα και απο εμενα κλεινω τα 42κ παω στα 43 .Εκανα προκληση ωοριξιας με κλομιφεν αλτερμον 75 για 5κυκλους αλλα τιποτα .Τωρα εχω παει σε Δημοσιο νοσοκομειο για εξωσωματικη .Εχει καμια σας εμπειρια απο Δημοσιο νοσ στην βορεια Ελλαδα ???θα χαρω να ακουσω εμπειριες για να μην νοιωθω μονη!!

Καλησπερα μπορουμε να μιλησουμε σε προσωπικο μνμ  ξερεις πως γινεται??

@ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν εχω αντιστοιχη εμπειρια, να ευχηθω και σε εσενα οτι το καλύτερο απο καρδιας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...