Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια κ εγω 42 κ ειναι 1 εβδομαδα τώρα που είχα την 5η αποτυχία στον χορό των εξωσωματικών από τα 39 διαλειμμα 1μιση χρόνο κ μετα απο υστεροσκοπηση εβαλα τα τελευταια παγωτινια κ μηδεν προσπαθειστε όσο αντεχετε κ οπως αντεχετε απλα την ηλικια μας θελει τυχη χύμα στο κεντρο μου ειπαν για περιπτωση που ειμαστε μαζι ήταν τυχερη εχεις καλυτερο προφιλ ολα καθαρα στην ηλικια μας με την 2η να βρουμε το τυχερο εμβρυακι δυσκολο οσο τουρμπο σπερμα κ αν ειναι είναι θαύμα οπότε κοιτάω κ αλλες επιλογες είναι αγώνας κ σημασία εχει να τερματίσουμε όρθιες κ με χαμόγελο❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, 7077maria είπε:

@Annita tsoupani  και @Βουλα77@ σας εύχομαι να παν όλα καλά!!!

Εδώ θα ήμαστε για να χαρούμε με την χαρά σας! 

Σε ποιο κέντρο κάνετε τις προσπάθειες σας; είμαι καινούργιος στο φόρουμ, οι προσπάθειές μου 2 έως τώρα στην επαρχία, κ οι 2 αποτύχαμε κ λέω να βρω κάποιο κέντρο στην Αθήνα κ να ξαναπροσπαθησω σε φυσικο κυκλο όσο γίνεται πιο γρήγορα γιατί σε λιγο θα κλείσω τα 42!!!!!ο χρόνος πολύτιμος!! Και η ψυχολογία μου στα τάρταρα!!! 

Εγω ειμαι κυπρο ετσι δεν μπορω να βοηθησω!!!

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ εγω 42 κ ειναι 1 εβδομαδα τώρα που είχα την 5η αποτυχία στον χορό των εξωσωματικών από τα 39 διαλειμμα 1μιση χρόνο κ μετα απο υστεροσκοπηση εβαλα τα τελευταια παγωτινια κ μηδεν προσπαθειστε όσο αντεχετε κ οπως αντεχετε απλα την ηλικια μας θελει τυχη χύμα στο κεντρο μου ειπαν για περιπτωση που ειμαστε μαζι ήταν τυχερη εχεις καλυτερο προφιλ ολα καθαρα στην ηλικια μας με την 2η να βρουμε το τυχερο εμβρυακι δυσκολο οσο τουρμπο σπερμα κ αν ειναι είναι θαύμα οπότε κοιτάω κ αλλες επιλογες είναι αγώνας κ σημασία εχει να τερματίσουμε όρθιες κ με χαμόγελο❤

Δημητρα. Μου με υπομονη και επιμονη ο αγωνας θα δικαιωθει ειμαι σιγουρη!!!

Εγω 38 κ προσπαθω για 2 ενα χρονο τωρα θα ειναι η 3 .μου ε.τ με νεα εμβρυα τωρα!!!

  • Μου αρέσει 2

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ εγω 42 κ ειναι 1 εβδομαδα τώρα που είχα την 5η αποτυχία στον χορό των εξωσωματικών από τα 39 διαλειμμα 1μιση χρόνο κ μετα απο υστεροσκοπηση εβαλα τα τελευταια παγωτινια κ μηδεν προσπαθειστε όσο αντεχετε κ οπως αντεχετε απλα την ηλικια μας θελει τυχη χύμα στο κεντρο μου ειπαν για περιπτωση που ειμαστε μαζι ήταν τυχερη εχεις καλυτερο προφιλ ολα καθαρα στην ηλικια μας με την 2η να βρουμε το τυχερο εμβρυακι δυσκολο οσο τουρμπο σπερμα κ αν ειναι είναι θαύμα οπότε κοιτάω κ αλλες επιλογες είναι αγώνας κ σημασία εχει να τερματίσουμε όρθιες κ με χαμόγελο❤

Λοιπόν γινόμαστε πολλές !!! Εντάξει ο Θεός είναι μεγάλος και μεγαλοψυχος! Δε χάνουμε την πίστη μας και προχωράμε με δύναμη και πείσμα ! DIMITRAS σε ποιο κέντρο πηγες;Όλες τις προσπάθειες τις έκανες σε ενα; Εγώ πήγα ιασω πρώτα , 2 προσπάθειες . Την 3η στο γέννημα στον Μαντουδη . Στις 4/11 πριν μια βδομάδα ακριβώς έμαθα το αρνητικό. Τώρα ξεκίνησα πάλι στον ίδιο . Κι ο Θεός βοηθός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βουλα77 είπε:

Λοιπόν γινόμαστε πολλές !!! Εντάξει ο Θεός είναι μεγάλος και μεγαλοψυχος! Δε χάνουμε την πίστη μας και προχωράμε με δύναμη και πείσμα ! DIMITRAS σε ποιο κέντρο πηγες;Όλες τις προσπάθειες τις έκανες σε ενα; Εγώ πήγα ιασω πρώτα , 2 προσπάθειες . Την 3η στο γέννημα στον Μαντουδη . Στις 4/11 πριν μια βδομάδα ακριβώς έμαθα το αρνητικό. Τώρα ξεκίνησα πάλι στον ίδιο . Κι ο Θεός βοηθός!

Εγω ειχα σε ολες εξωτερικο γιατρό εκανα 2 στο εμβρυογεννεσις 3 στο Ιασω κ τωρα παω με δανεικα πλεον εμβρυα σε ξενο κεντρο οικονομικά δεν αντεχω αλλο...κ ψυχολογικα την ρουλετα απο Μαντούδη εφυγα τρεχοντας δεν ξερω δεν μου εκατσε κατι δεν μου κολλησε επειδη λεγαμε για δανεικο σπερμα κ δεν ζητησε ο αντρας να κανει εξεταση κ πηγε ουρολογο ετοιμαζομουν κ για επιτροπη κ δεν βρισκαμε ε ξεκαθαρα πιστεψα οτι μας πηγαινε για βιοψια σπερματος κ να του δωσουμε το λιγουλακι που εχουμε καταψυξη ωστε να μεινουμε εκει..ετσι το ειδα εγω γιατι ειχαμε ξεκαθατο θεμα με το σπερμα προς ΘΕΟΥ εχει επιτυχιες κ ασχοληθηκε την 1 φορα που μας ειδε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Εγω ειχα σε ολες εξωτερικο γιατρό εκανα 2 στο εμβρυογεννεσις 3 στο Ιασω κ τωρα παω με δανεικα πλεον εμβρυα σε ξενο κεντρο οικονομικά δεν αντεχω αλλο...κ ψυχολογικα την ρουλετα απο Μαντούδη εφυγα τρεχοντας δεν ξερω δεν μου εκατσε κατι δεν μου κολλησε επειδη λεγαμε για δανεικο σπερμα κ δεν ζητησε ο αντρας να κανει εξεταση κ πηγε ουρολογο ετοιμαζομουν κ για επιτροπη κ δεν βρισκαμε ε ξεκαθαρα πιστεψα οτι μας πηγαινε για βιοψια σπερματος κ να του δωσουμε το λιγουλακι που εχουμε καταψυξη ωστε να μεινουμε εκει..ετσι το ειδα εγω γιατι ειχαμε ξεκαθατο θεμα με το σπερμα προς ΘΕΟΥ εχει επιτυχιες κ ασχοληθηκε την 1 φορα που μας ειδε

Κι εχω και την εντύπωση οτι ο Μαντουδης ειναι και ο πιο ακριβός απ όλους.

 Τωρα με τα δανεικά Δημητρουλα, τι πλήρωσες;

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, DIMITRAS είπε:

Εγω ειχα σε ολες εξωτερικο γιατρό εκανα 2 στο εμβρυογεννεσις 3 στο Ιασω κ τωρα παω με δανεικα πλεον εμβρυα σε ξενο κεντρο οικονομικά δεν αντεχω αλλο...κ ψυχολογικα την ρουλετα απο Μαντούδη εφυγα τρεχοντας δεν ξερω δεν μου εκατσε κατι δεν μου κολλησε επειδη λεγαμε για δανεικο σπερμα κ δεν ζητησε ο αντρας να κανει εξεταση κ πηγε ουρολογο ετοιμαζομουν κ για επιτροπη κ δεν βρισκαμε ε ξεκαθαρα πιστεψα οτι μας πηγαινε για βιοψια σπερματος κ να του δωσουμε το λιγουλακι που εχουμε καταψυξη ωστε να μεινουμε εκει..ετσι το ειδα εγω γιατι ειχαμε ξεκαθατο θεμα με το σπερμα προς ΘΕΟΥ εχει επιτυχιες κ ασχοληθηκε την 1 φορα που μας ειδε

Μπλεξιμο ....εννοειται οτι μιλαμε παντου για εμποριο. Η ψυχη μας ξέρει τι έχουμε περάσει και το άγχος βιώνουμε . Για εκείνους είμαστε απλά ένα νούμερο για τη συνολική τους στατιστική. Κι αν είναι κάποια και πάνω από 40 ...κλασικά για όλα φταίει αυτό. Τέλος πάντων. Μακάρι να μας πάνε όλα καλά !!! Έχει ο Θεός.  Kanti νομιζω Ναι...Ο μαντουδης είναι πιο ακριβός . 

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 12:30 ΠΜ, Luckystars είπε:

Όλα θα πάνε κατευχην κορίτσι μου καλό! Διαβασα και την χοριακη σου, είναι υπέροχο το νούμερο! Ολόψυχα μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη,, το ζουζούνι σου σε λίγο καιρό θα έχει παρειτσα, τι τέλεια! 

@Luckystars σε ευχαριστώ πολύ γούρι μου!έχω αγωνία αυριο πολύυυυ....1ος υπερηχος και επαναληψη χοριακής!!:):):)

12 ώρες πρίν, Βουλα77 είπε:

Στο ιασω εννοώ ... Και στο γέννημα . Και την 4η προσπάθεια που κάνω τώρα , στο γέννημα παλι. Καλή επιτυχία σε όλες μας ! Η Παναγία να μας βοηθάει !

@Annita tsoupani, @Βουλα77 μέσα απο την καρδιά μου σας ευχομαι να πάνε όλα καλα! Κι εγώ στο Γέννημα έκανα την πρωτη μου προσπάθεια για εξωσωματική και είμαι πολυ ευχαριστημένη σε όλα τα επιπεδα !πτιν λιγο διαστημα εμαθα οτι ειμαι εγκυος.!είμαι 43 ετων όπως εχω προαναφερθεί και μόνο όταν περάσεις αυτην την διαδικασία μπορείς να καταλάβεις την ψυχολογία του άλλου!

Μια συμβουλή μόνο ...που την τήρησα σε όλη την διαδικασία...όταν μου ελεγαν όλοι γυρω μου ότι το μόνο εμπόδιο στην ivf (όχι στο κέντρο που πήγα αλλά ο περιγυρος)είναι η ηλικία έκλεινα τα αυτιά μου και προσπαθούσα κάθε βραδυ να ονειρευτώ εικόνες απο το μέλλον με ένα μπεμπακι επιπλέον στην ζωή μου!κι ας εχω μια κόρη 15 ετών..Γιατί όλες μπορούμε !!!και θετική ενεργεια μόνο!και φυσικά διπλα μας ανθρώπους που μας δίνουν θαρρος και όχι μα μιζεριάζουν !  Μακρια και αγαπημένοι με αυτούς!:?

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

@Luckystars σε ευχαριστώ πολύ γούρι μου!έχω αγωνία αυριο πολύυυυ....1ος υπερηχος και επαναληψη χοριακής!!:):):)

@Annita tsoupani, @Βουλα77 μέσα απο την καρδιά μου σας ευχομαι να πάνε όλα καλα! Κι εγώ στο Γέννημα έκανα την πρωτη μου προσπάθεια για εξωσωματική και είμαι πολυ ευχαριστημένη σε όλα τα επιπεδα !πτιν λιγο διαστημα εμαθα οτι ειμαι εγκυος.!είμαι 43 ετων όπως εχω προαναφερθεί και μόνο όταν περάσεις αυτην την διαδικασία μπορείς να καταλάβεις την ψυχολογία του άλλου!

Μια συμβουλή μόνο ...που την τήρησα σε όλη την διαδικασία...όταν μου ελεγαν όλοι γυρω μου ότι το μόνο εμπόδιο στην ivf (όχι στο κέντρο που πήγα αλλά ο περιγυρος)είναι η ηλικία έκλεινα τα αυτιά μου και προσπαθούσα κάθε βραδυ να ονειρευτώ εικόνες απο το μέλλον με ένα μπεμπακι επιπλέον στην ζωή μου!κι ας εχω μια κόρη 15 ετών..Γιατί όλες μπορούμε !!!και θετική ενεργεια μόνο!και φυσικά διπλα μας ανθρώπους που μας δίνουν θαρρος και όχι μα μιζεριάζουν !  Μακρια και αγαπημένοι με αυτούς!:?

 

Δε μπορεις να φανταστείς πόση χαρά και δυναμη  πήρα από τα λόγια σου ! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη !!! Να είσαι καλά και να έχεις την Παναγία  μαζί σου ! Θα ακολουθήσουμε λοιπόν όλες μας τη συμβουλή σου !!! Έτσι κορίτσια ; Πάμε δυνατά λοιπόν ! Τα μωρά μας περιμένουν !!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Καντι είπε:

Κι εχω και την εντύπωση οτι ο Μαντουδης ειναι και ο πιο ακριβός απ όλους.

 Τωρα με τα δανεικά Δημητρουλα, τι πλήρωσες;

Δεν εχω κανει ακομα με δανεικα 3χιλιαδες θα παει συν κατι εξετασεις θυρεοειδη κ aquascan αλλα 300 αυτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσι! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε, όταν υπάρχει μικρόβιο στο σπέρμα (προτεας) αν θα πρέπει να γίνει εξωσωματικη ή θα υπάρχει πρόβλημα στην συνέχεια, το λαω γιατί ενώ έγινε η εβριομεταφορα δεν είχαμε θετικά αποτελέσματα. 

Αν γνωρίζει κανείς, σας παρακαλώ θα είναι πολύτιμη η απάντηση σας! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 7077maria είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε, όταν υπάρχει μικρόβιο στο σπέρμα (προτεας) αν θα πρέπει να γίνει εξωσωματικη ή θα υπάρχει πρόβλημα στην συνέχεια, το λαω γιατί ενώ έγινε η εβριομεταφορα δεν είχαμε θετικά αποτελέσματα. 

Αν γνωρίζει κανείς, σας παρακαλώ θα είναι πολύτιμη η απάντηση σας! 

το μικροβιο εχει επιρεασει το σπερμα ? μορφολογια κιvητηκοτητα ποσοτητα?? μοvο του το μικροβιο δεv λεει κατι αv εχεις εvα τελειο κατα τα αλλα σπερμοδιαΥραμμα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, 7077maria είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε, όταν υπάρχει μικρόβιο στο σπέρμα (προτεας) αν θα πρέπει να γίνει εξωσωματικη ή θα υπάρχει πρόβλημα στην συνέχεια, το λαω γιατί ενώ έγινε η εβριομεταφορα δεν είχαμε θετικά αποτελέσματα. 

Αν γνωρίζει κανείς, σας παρακαλώ θα είναι πολύτιμη η απάντηση σας! 

Απο προσωπική εμπειρία όταν μας εμφανίστηκε μικρόβιο στο σπέρμα ο γιατρός μας απαγορευσε καθε είδους επαφή,μεταφορά κλπ μεχρι να παρουμε αντιβίωση και οι δύο .Να επαναληφθεί καλλιεργεια και μετα free to go για όλα !  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ήρθα και εγώ στην παρέα σας!! Να ρωτήσω κάτι τις πιο έμπειρες, υπάρχει περίπτωση να επηρεάζονται οι fsh και Lh στον ακριβώς επόμενο κύκλο από τη διέγερση? Ξαφνικά η Lh μου, μετά από διέγερση που έκανα για πρώτη φορά τον προηγούμενο μήνα έπεσε πολύ σε σχέση με εξετάσεις προηγούμενες... ετών 38 στα 39 και εγώ με μία αποτυχημένη προσπάθεια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα!!!Καλημέρα !ένα έχω να σας πώ έτσι για να παίρνουμε θάρρος εμείς οι "μεγάλες " ( για τους έξω όχι για εμάς..εμείς ξέρουμε τι δύναμη έχουμε και τι μπορούμε)...χθες το πρωι β 'χοριακή 5297 και ο υπέρηχος εδειξε 2 σακους μεσα στο ενδομήτριο!!θα τρελαθώωω δίδυμαααα!!!!μακαρι όλα να πανε κατ'ευχήν...!

Και αυτό το αναφέρω για όσους μας έχουν ότι μετά τα 40 που πάμε ;;;;άντε τωρα γιατι μας έχουν φοβήσει τόσο πολύ με το θεμα της ηλικίας που τους θεωρώ συνυπευθυνους για την αρνητική ψυχολογία καθε προσπάθειας για εξωσωματική !όλες μπορούμε κορίτσια και μην ακούτε κανέναν μόνο την θέλησή σας...και πίστη ότι θα τα καταφέρουμε!

  

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...