Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 24/2/2020 at 9:10 ΜΜ, Sandykou είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Υπαρχει καμια που ξεκιναει κυκλο εξοσωματικης τον απριλιο για να προχωραμε παρεα?

Κουκλα καλημερα !!!Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!Εγω μαλλον τον Μαιο...Θα χαρουμε να μαθουμε νεα σου ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ said:

Κουκλα καλημερα !!!Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!Εγω μαλλον τον Μαιο...Θα χαρουμε να μαθουμε νεα σου ..

Καλημερα! Μαζι θα ειμαστε λοιπον, εγω τελοε απριλιου με βλεπω να αδιαθετω! Παιρνεις καποια χαπια για προετοιμασια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ

@Sandykou

Κοριτσια καλη αρχη, εύχομαι ολόψυχα καλη καλη επιτυχια! Συντομα με θετικες χοριακες, ηρεμες εγκυμοσύνες και σε λιγους μηνες μανουλες! Να γεμισουν οι αγκαλιτσες σας και οι οικογένειες σας με γερα μωρουδακια! 

@Rafaelatarzan Ταρζανακι μου περασε ο καιρός ειδες;;; Σε λιγο καιρο θα κρατας τη μπουμπου σου αγκαλίτσα! Με το καλο, με το καλο❤️Πως είσαι γλυκια μου;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.. Αδιαθετησα τελικα εχθες, αφου εκανε 8 ωρες για να κατεβει.. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ειχα παλι κυκλο 17 ημερες..οπως ειχα κ τον Νοεμβριο.. Μυριζομαι οτι μπαινω σε προκλιμακτηριακη φαση, με τοσες ανωμαλιες στο κυκλο.. Τι να πω..απογοητευση

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2020 at 11:39 ΠΜ, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. Αδιαθετησα τελικα εχθες, αφου εκανε 8 ωρες για να κατεβει.. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ειχα παλι κυκλο 17 ημερες..οπως ειχα κ τον Νοεμβριο.. Μυριζομαι οτι μπαινω σε προκλιμακτηριακη φαση, με τοσες ανωμαλιες στο κυκλο.. Τι να πω..απογοητευση

Πόσο χρονών είσαι? Κι εγώ είχα κύκλο 17 ημερών πρόσφατα κι έτσι ακύρωσα τον φυσικό κύκλο για τον οποίο ετοιμαζόμουν. Πραγματικά πολλές ανωμαλίες τον τελευταίο χρόνο, είμαι 45. Λες να είναι προκλιμακτήριος?

 

Γεια σας κι από μένα. Όπως είπα είμαι 45, έκανα ένα αποτυχημένο ivf τον Οκτώβριο, τον Ιανουάριο κατέψυξα ένα έμβρυο κι ετοιμάζομαι για φυσικούς κύκλους. Μόνο που μας τα χάλασε ο κορονοιός. Δεν ξέρω αν μπορώ να κατέβω Αθήνα. Παραείναι ριψοκίνδυνο. 

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2020 at 6:34 ΜΜ, Manoulitsa75 είπε:

Πόσο χρονών είσαι? Κι εγώ είχα κύκλο 17 ημερών πρόσφατα κι έτσι ακύρωσα τον φυσικό κύκλο για τον οποίο ετοιμαζόμουν. Πραγματικά πολλές ανωμαλίες τον τελευταίο χρόνο, είμαι 45. Λες να είναι προκλιμακτήριος?

 

Γεια σας κι από μένα. Όπως είπα είμαι 45, έκανα ένα αποτυχημένο ivf τον Οκτώβριο, τον Ιανουάριο κατέψυξα ένα έμβρυο κι ετοιμάζομαι για φυσικούς κύκλους. Μόνο που μας τα χάλασε ο κορονοιός. Δεν ξέρω αν μπορώ να κατέβω Αθήνα. Παραείναι ριψοκίνδυνο. 

Καλησπερα, καλη επιτυχια κοριτσι στους φκ. Πλεον παντου ειναι επικυνδινα.... Σε συνεννόηση με τον γιατρο σου βλεποντας και κανοντας και φυσικά και κυριότερα όπως εσυ νιωθεις! Ακολουθείς πρωτόκολλο τροποιημενου φκ ή χωρις φαρμακα; Γιατί αν ειναι χωρις φάρμακα το να περιμένεις να κοπασει το θέμα του ιου δεν σε δεσμεύει σε κάτι απο θέμα φαρμάκων να ακολουθείς εννοω μια αγωγη πχ διεγερση που πρεπει να προχωρήσει η διαδικασία. 

Κοριτσια καλησπέρα, τι κανετε; πως είστε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/3/2020 at 8:55 ΜΜ, Luckystars είπε:

Καλησπερα, καλη επιτυχια κοριτσι στους φκ. Πλεον παντου ειναι επικυνδινα.... Σε συνεννόηση με τον γιατρο σου βλεποντας και κανοντας και φυσικά και κυριότερα όπως εσυ νιωθεις! Ακολουθείς πρωτόκολλο τροποιημενου φκ ή χωρις φαρμακα; Γιατί αν ειναι χωρις φάρμακα το να περιμένεις να κοπασει το θέμα του ιου δεν σε δεσμεύει σε κάτι απο θέμα φαρμάκων να ακολουθείς εννοω μια αγωγη πχ διεγερση που πρεπει να προχωρήσει η διαδικασία. 

Κοριτσια καλησπέρα, τι κανετε; πως είστε; 

Καλησπερα..  επειδη με ενδιαφερει δεν καταλαβα τι ισχυει.. σε φυσικο κυκλο δεν υπαρχει η απαγορευση λογω κορωνοιου αλλα μονο στην διέγερση με φαρμακα?

On 14/3/2020 at 6:34 ΜΜ, Manoulitsa75 είπε:

Πόσο χρονών είσαι? Κι εγώ είχα κύκλο 17 ημερών πρόσφατα κι έτσι ακύρωσα τον φυσικό κύκλο για τον οποίο ετοιμαζόμουν. Πραγματικά πολλές ανωμαλίες τον τελευταίο χρόνο, είμαι 45. Λες να είναι προκλιμακτήριος?

 

Γεια σας κι από μένα. Όπως είπα είμαι 45, έκανα ένα αποτυχημένο ivf τον Οκτώβριο, τον Ιανουάριο κατέψυξα ένα έμβρυο κι ετοιμάζομαι για φυσικούς κύκλους. Μόνο που μας τα χάλασε ο κορονοιός. Δεν ξέρω αν μπορώ να κατέβω Αθήνα. Παραείναι ριψοκίνδυνο. 

Κι εγω ηταν να ξεκινησω αλλα μια κυστη με εμποδιζει δεν την εδωσαν σημασια ουτε η γιατρος που με προωθησε στο κεντρο ουτε στο κέντρο ενω την ειδαν... ασχετοι ρε γμ ειναι??  .. τριτος μηνας τωρα  αντισυλληπτικων μπας και φυγει και ξεκινησω.. πεσαμε και  πανω στην απαγόρευση..  Απο Θεσσαλονικη καμία κοπέλα? Ειμαι 43,5 και Amh κατω απο 1/pmol..τραγικά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Καλησπερα..  επειδη με ενδιαφερει δεν καταλαβα τι ισχυει.. σε φυσικο κυκλο δεν υπαρχει η απαγορευση λογω κορωνοιου αλλα μονο στην διέγερση με φαρμακα?

Κι εγω ηταν να ξεκινησω αλλα μια κυστη με εμποδιζει δεν την εδωσαν σημασια ουτε η γιατρος που με προωθησε στο κεντρο ουτε στο κέντρο ενω την ειδαν... ασχετοι ρε γμ ειναι??  .. τριτος μηνας τωρα  αντισυλληπτικων μπας και φυγει και ξεκινησω.. πεσαμε και  πανω στην απαγόρευση..  Απο Θεσσαλονικη καμία κοπέλα? Ειμαι 43,5 και Amh κατω απο 1/pmol..τραγικά 

Καλησπερα, φκ γινονται με δυο τρόπους ή με τελειως φυσικο τροπο ή συνδυαστικα με πρωτοκολλο λιγων φαρμακων-τροποποιημενος φκ. Και στις δυο περιπτώσεις παρακολουθωντας υπερηχογραφικα και με ορμονικες εξετάσεις την ωορρηξια του μηνα,απλα στο τελειως φυσικο τροπο θελει πιο στενη παρακολουθηση και εμπειρο γιατρο να μην "χαθει" το ωαριο. 

Εννοουσα πως αν δεν εχεις ξεκινησει καποιο συνδυαστικο πρωτοκολλο με φάρμακα, λογω της δεδομενης κατάστασης, μπορεις να περιμένεις να κοπασει αυτο που βιωνουμε και να συνεχίσεις μετα τις προσπάθειές σου.

Η ΑΜΗ ειναι ενας δεικτης, που συνεκτιμαται με άλλες ορμονικες εξετάσεις. Συζητησε το με τον γιατρο σου. Εγω πχ έμεινα εγκυος σε μεγαλύτερη απο την δικη σου ηλικια και πολυ χαμηλη ΑΜΗ. 

Καλη επιτυχια εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2020 at 9:10 ΜΜ, Sandykou είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Υπαρχει καμια που ξεκιναει κυκλο εξοσωματικης τον απριλιο για να προχωραμε παρεα?

 

On 9/3/2020 at 4:56 ΠΜ, ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ είπε:

Κουκλα καλημερα !!!Σου ευχομαι καλη επιτυχια!!Εγω μαλλον τον Μαιο...Θα χαρουμε να μαθουμε νεα σου ..

Έχω ξεκινήσει πριν ένα μήνα! Θα πάρει όμως χρόνο αρκετό διότι είμαι σε φυσικό κύκλο! Καλή αρχή έστω και με τις δυσκολίες του κορονοιου!

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Clouds said:

 

Έχω ξεκινήσει πριν ένα μήνα! Θα πάρει όμως χρόνο αρκετό διότι είμαι σε φυσικό κύκλο! Καλή αρχή έστω και με τις δυσκολίες του κορονοιου!

 

Καλη επιτυχια! Ποσο καιρο κανει ο φυσικος μεχρι την ετ; εγω συνεχιζω να παιρνω τις βιταμινες, dhea κτλ που μου ειχε πει ο γιατρος να παρω για 45 μερες, μεχρι μεσα απριλιου δηλαδη. Δεν του εχω μιλησει ακομα να δω τι γινεται εδω με τον κορονα κσι σν προχωρανε. Το αποφευγω να τον ρωτησω οσο μπορω για νσ μην απογοητευτω. Θα περιμενω μεχρι αρχες απριλιου... λες κσι θα εχει αλλαξει κατι...

On 3/14/2020 at 6:34 PM, Manoulitsa75 said:

Πόσο χρονών είσαι? Κι εγώ είχα κύκλο 17 ημερών πρόσφατα κι έτσι ακύρωσα τον φυσικό κύκλο για τον οποίο ετοιμαζόμουν. Πραγματικά πολλές ανωμαλίες τον τελευταίο χρόνο, είμαι 45. Λες να είναι προκλιμακτήριος?

 

Γεια σας κι από μένα. Όπως είπα είμαι 45, έκανα ένα αποτυχημένο ivf τον Οκτώβριο, τον Ιανουάριο κατέψυξα ένα έμβρυο κι ετοιμάζομαι για φυσικούς κύκλους. Μόνο που μας τα χάλασε ο κορονοιός. Δεν ξέρω αν μπορώ να κατέβω Αθήνα. Παραείναι ριψοκίνδυνο. 

Καλημερα! Να ρωτησω γιατι επελεξες φυσικους κυκλους? Δεν ξερω καθολου απο φυσικο κυκλο γι'αυτο ρωταω!

13 hours ago, CATHRINE said:

Καλησπερα..  επειδη με ενδιαφερει δεν καταλαβα τι ισχυει.. σε φυσικο κυκλο δεν υπαρχει η απαγορευση λογω κορωνοιου αλλα μονο στην διέγερση με φαρμακα?

Κι εγω ηταν να ξεκινησω αλλα μια κυστη με εμποδιζει δεν την εδωσαν σημασια ουτε η γιατρος που με προωθησε στο κεντρο ουτε στο κέντρο ενω την ειδαν... ασχετοι ρε γμ ειναι??  .. τριτος μηνας τωρα  αντισυλληπτικων μπας και φυγει και ξεκινησω.. πεσαμε και  πανω στην απαγόρευση..  Απο Θεσσαλονικη καμία κοπέλα? Ειμαι 43,5 και Amh κατω απο 1/pmol..τραγικά 

Εμενα μια γαιδουρα κυστη που ειχα εκσνε 3.5 μηνες να φυγει. Οσο για το amh και εμενα εινσι παρα πολυ χαμηλο και πηρα  dhea πριν την πρωτη ivf και συξηθηκε κσι ειχα και αποτελεσμσ  (εγκυμοσυνη που δυστυχως παλλινδρομησε) και ξσναπαιρνω τωρα γισ τη δευτερη ivf.

On 3/13/2020 at 11:39 AM, tina79 said:

Καλημερα κοριτσια.. Αδιαθετησα τελικα εχθες, αφου εκανε 8 ωρες για να κατεβει.. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ειχα παλι κυκλο 17 ημερες..οπως ειχα κ τον Νοεμβριο.. Μυριζομαι οτι μπαινω σε προκλιμακτηριακη φαση, με τοσες ανωμαλιες στο κυκλο.. Τι να πω..απογοητευση

Μηπως παιρνεις καποια χαπια η βιταμινες που μπορει να επηρεαζουν τον κυκλο; και σιγουρα δεν εχειε καποια κυστη η πολλιποδα ε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...