Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Αχ αφου τα εχετε δοκιμασμενα Μου φαίνεται και εγω θα παω να παρω τελικα αν ειναι να ανακουφιστώ. Άδικα το τρενάρω, τουλαχιστον να κοιμάμαι συνεχόμενα το βράδυ!


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυπλα στο κρεβατι μου τα ειχα και οποτε ενιωθα καψημο επερνα και απο ενα..... αφοβα μπορεις να περνεις οσα θες την ημερα...!!! σημερα με εχει ποιασει μια υπνηλια τρομερη με το ζορι κραταω τα ματια μου ανοιχταα πριν λιγο κοιμηθηκε και ο μπεμπης και εκατσα λιγο να χαλαρωσω.. αλλα με βλεπω για υπνο...!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω χαρούμενη μαμά, θα πάω να τα πάρω!

Εκμεταλεύσου το!!! Ο υπνος ειδικα για σένα που έχεις και άλλο ένα παιδάκι και εισαι full time μανούλα είναι πολύτιμος!!!


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια ,  Περαστικά σε όσες είμαι κρυωμενες. Εγώ λόγο δουλειας δεν μπορώ να μπαίνω συχνά, να σας ρωτήσω κορίτσια έχετε πει στους φίλουσ και συγγενείς για την εγκυμοσύνη ?  ή θα περιμένετε να περάσει τι τρίμηνο ?  

Την χοριακη σας βάζει ο γιατρός σας να την κανετε? εγώ δεν έχω κάνει , ούτε και ο γιατρός μου είπε να την κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

26 minutes ago, Sirena είπε:

Μόλις σχολασα εγώ... Όλα καλά με την χοριακη... Διπλασιαστηκε και πήρε και άλλο 200....επανάληψη την τρίτη 

Μπράβο πολύ ευχάριστο αυτό!!

Η γιατρός μου είπε να την κάνω. Κ τα Χριστούγεννα με έστειλε στο Ιασώ για επαναληπτική!!

Εμείς μόνο στους γονείς μου το έχουμε πει. Σε πολύ κοντινούς μόλις ακούσουμε καρδούλα είπαμε κ στους υπόλοιπους μετά το τρίμηνο λέμε. 


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να ανέβει και άλλο sirena!!!!Εμένα μου ειπε ο γιατρός να κάνω χοριακή και έκανα δύο . 

Προσωπικα το ειπαμε μολις ακουσαμε καρδούλες στους γονεις μας κ δεν θα το πουμε σε κανεναν αλλο λογω προηγουμενης αποβολης.Νομιζω πως αν μας αξιωσει ο Θεος αυτη τη φορα μολις περασω την 14η θα χαλαρωσω..

Μου αρεσει που δεν το ξερει κανενας ακομα γιατι εχω την απολυτη ησυχια μου!Θυμαμαι την πρωτη φορα επδ το ανακοινωσαμε νωρις,σαν να μην ειχαν αλλη εννοια ηταν ολο ερωτησεις και υποδειξεις επι καθημερινης βασεως.Ειμαι  απολυτα ηρεμη να το ξερουμε μεταξυ μας και αυτο ειναι που μου χρειαζεται σε αυτη τη φαση. νομιζω εχω πολυ χρονο και δρομο μπροστα μου για να το ανακοινωσω. Εν τω μεταξυ εγω δεν εργαζομαι για να δωσω τυχον αναφορές για καποια αδιαθεσία ή αδεια που μπορει να προκυψει..


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες του Αυγούστου!!! Όλες κρυωμένες βλέπω. Εγώ αποφεύγω να βγαίνω έξω. Δεν είναι και πολύ καλός ο καιρός και εδώ στα ξένα, όχι ότι χιονίζει όπως στην Ελλάδα μας, αλλά το κρύο και εδώ είναι αισθητό. Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορώ βέβαια να συνεχίσω να παίρνω αναρρωτικές αλλά όσο συνεχίζονται οι ναυτίες τόσο θα μένω σπίτι. 

Πως θα περάσετε την Πρωτοχρονιά σας? Ελπίζω οικογενειακά και με πολλούς φίλους!! 

Αυτό με τα κιλά που συζητάτε δεν νομίζω ότι θα αφήσω τον εαυτό μου να αγχωθεί τώρα στο πρώτο τρίμηνο... Θέλω απλά να είναι γερό και δυνατό το μωράκι μου και θα ασχοληθώ με το σώμα μου και αργότερα. Ανυπομονώ να ξανακάνω υπέρηχο να δω το μικρό μου! Κάθε πότε κάνετε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ritsalondon, Εγώ κάνω υπέρηχο κάθε 2 εβδομαδες,τώρα έχω την τρίτη ραντεβού ανυπομονώ να το δω και να ακούσω την καρδουλα..  karmaki και εγώ δεν θέλω να το πω ακόμα , και εγω έχασα το πρώτο μου και ακόμα φοβάμαι, στο πρώτο έλεγα ότι προκαταληψεις είναι γιατί να μην το λέμε , αλλά εντάξει τελικά μάλλον δεν χρειάζεται να το λες , μετά όλοι σε αγχωνουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Nini, ξέρω ότι δεν πρέπει να το λέμε για να μην γίνει κάτι και μετά νιώθουμε άσχημα όταν μας ρωτάνε και μας το θυμίζουν, αλλά από την άλλη πως κρατιέσαι... 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ομορφο να μοιραζεσαι τη χαρα σου και νομιζω πως σε αυτο δεν υπαρχει χρονικο περιθωριο. Οπως αισθάνεται η καθε κοπέλα!Τις χαιρομαι τις γυναικες που το ανακοινωνουν και τους πανε ολα υπέροχα, ετσι πρέπει να είναι!! Τωρα οσες βιωσαμε μια απωλεια φυλαμε τα ρουχα μας για να χουμε τα μισά.Ειμαστε πιο σφιγμένες και στρεσαρισμένες επιπλέον, ομως δεν πρεπει αυτο να εμποδιζει και τη χαρα μας.  Αυτο που λεω παντα ειναι Πεπρωμένο φυγειν αδυνατον. Ας εχουμε ηρεμία ψυχική, καλή διάθεση για να προσελκύουμε μόνο τα καλά στη ζωη μας και βηματακι βατακι προχωράμε. 

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Titin: ΠΗΤ 14/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Xaroumenh mama: ΠΗΤ 18/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Ariadne29: ΠΗΤ ???

Kat21: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλωσήρθατε οι νέες κοπέλες! Σας πρόσθεσα όλες ήδη στη λίστα!

Άρρωστη είμαι κι εγώ. Έχω βηχαλάκι, αλλά δεν έχω πάρει τίποτα ακομα. Για να δούμε πού θα πάει...

Πωπω! Το θέμα των κιλών είναι το χειρότερο και μόλις διαπίστωσα σήμερα το πρωί ότι έχω πάρει ήδη 1 κιλό και είμαι μόνο στον 3ο μήνα! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ξεκίνησα 55 (κανονική) και πήρα 7 κιλά συνολικά μέχρι το τέλος, τα οποία όταν έφτασα σπίτι από το μαιευτήριο, είχαν φύγει όλα. Τώρα ξεκίνησα 57 (γκρρρ...) και έχω ήδη πάρει 1 κιλό. Πρέπει να μαζευτώ αυτές τις μέρες και, κυρίως, μετά τις γιορτές γιατί στις 3/1 έχω γιατρό και θα με ζυγίσει πάλι (αυτός είναι ο μεγαλύτερος φόβος μου). Θα το ρίξω στο λάχανο όταν πεινάω.

Εμένα η κοιλιά μου φαινόταν πολύ από τον 2ο μήνα (σε αυτήν την εγκυμοσύνη). Το είχαν καταλάβει όλοι ότι είμαι έγκυος. Στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησε να φανεί.

Πολύ χάρηκα που όλα πήγαν καλά στις ιατρικές επισκέψεις σας. Έτσι να συνεχίσουμε!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιιιιααααααααααααααααααα σημερα επιτελους ξυπνησαμε και εμεις με χιονακιιιιι και ειναι τελειααααα!!!! Μα τι ονειρικα Χριστουγεννα ειναι αυτα φετος! Λευκα, ευτυχισμενα και με το καλυτερο δωρο χιχιιιι.

Με τα κιλα και εγω εχω φρικαρει γιατι ηδη ειμαι 2 πανω και ξεκινησα με 62, αλλα φταιει και η τουαλετα ρε κοριτσια τι κακο και αυτο με τη δυσκοιλιοτητα! 

Να περασετε τελεια σημερα, εγω θα κανω αλλαγη χρονιας στον καναπε παρεα με το ψυχουλακι μου γιατι ο μπαμπας μας δουλευει και δεν ειμαστε για φασαρια κοσμο και καπνο :-(

ROZALI thanks που προσθεσες και εμας τις καινουριες!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...