Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Καλημερα

Τουρλου στο φουρνο σημερα

Κ μεις βαρεθηκαμε λιγο τα μπανια,δ ξερουμε αν θα κανουμε κ αλλα,αλλα εδω κρυωσε σχετικα ο καιρος.χθες το βραδακι που γυρνουσαμε απο βολτα κατα τις 9ειχε 23βαθμους.στα μικρα βαζω κοντο μανικι,μακρυ παντελονι,οχι καλτσες,γτ δ σκεπαζονται.κ ψιλοκλεινω παραθυρα

Κ γω ψαχνομαι να παω τη μικρη καποια δραστηριοτητα γτ δ θα παει σχολειο φετος,σκεφτομαι για κολυμβητηριο,μουσικοκινητηκη

Κ γω ετσι ελεγα αναθ,τι ωραια φτασαμε τα δυο αλλα κοιμομαστε σερι αλλα μετα ειχα τον μικρο.ευτυχως κοιμαται καλυτερα αυτος

Δ ειναι μονο λογω αποθηλασμου,ερχονται τα τρομερα 2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , vikib είπε:

Καλημερα

Τουρλου στο φουρνο σημερα

Κ μεις βαρεθηκαμε λιγο τα μπανια,δ ξερουμε αν θα κανουμε κ αλλα,αλλα εδω κρυωσε σχετικα ο καιρος.χθες το βραδακι που γυρνουσαμε απο βολτα κατα τις 9ειχε 23βαθμους.στα μικρα βαζω κοντο μανικι,μακρυ παντελονι,οχι καλτσες,γτ δ σκεπαζονται.κ ψιλοκλεινω παραθυρα

Κ γω ψαχνομαι να παω τη μικρη καποια δραστηριοτητα γτ δ θα παει σχολειο φετος,σκεφτομαι για κολυμβητηριο,μουσικοκινητηκη

Κ γω ετσι ελεγα αναθ,τι ωραια φτασαμε τα δυο αλλα κοιμομαστε σερι αλλα μετα ειχα τον μικρο.ευτυχως κοιμαται καλυτερα αυτος

Δ ειναι μονο λογω αποθηλασμου,ερχονται τα τρομερα 2

Εγω ακομη γυμνα τα εχω στον υπνο!

Ασε βικυ..2 χρονια κακος υπνος δεν αντεχεται..ποσο μαλλον 4 χρονια! Ευτυχως για εμενα δν προβλεπεται αλλο μικρουλι!!!

Αααχχχ αυτα τα τρομερα 2!!! Ξεκινησαν μαλλον ε;;; εκσφενδονιζει αντικειμενα, χτυπαει ποδαρακια κλπ κλπ. Το ωραιο οταν κλαει ειναι οτι ζηταει επιμονα τον αδερφο του ν ερθει κοντα του! 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια φιλετο κοτοπουλο σημερα στο γκριλ...και εμας εδω οι ζεστες καλα κρατουν εχει λιγη ελαφρια δροσουλα το πρωι...τα μελτεμια του αυγουστου που λενε..!!! και εγω ακομα γυμνο τον κοιμιζω..!!!!αχ μακαρι να καταφερουμε να κανουμε κανε δυο μπανακια ακομα !!! και εμενα αναθ ο δικος μου εκσφεντονιζει τα πραγματα του κ οποιον παρει ο χαρος ωρες και φορες...για την ωρα δε του λεω ακομα τιποτα γιατι πιστευω πως αν του πω κατι τωρα θα το κανει μετα ποιο εντονα και ποιο πολυ.. μηπως ο μικρος σου αναζηταει τα παιδακια και τον παιδικο σταθμο (τωρα που λογικα εχει κλεισει..) και γιαυτο ειναι ποιο γκρινιαρης αυτες τις μερες;;;;;


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια φιλετο κοτοπουλο σημερα στο γκριλ...και εμας εδω οι ζεστες καλα κρατουν εχει λιγη ελαφρια δροσουλα το πρωι...τα μελτεμια του αυγουστου που λενε..!!! και εγω ακομα γυμνο τον κοιμιζω..!!!!αχ μακαρι να καταφερουμε να κανουμε κανε δυο μπανακια ακομα !!! και εμενα αναθ ο δικος μου εκσφεντονιζει τα πραγματα του κ οποιον παρει ο χαρος ωρες και φορες...για την ωρα δε του λεω ακομα τιποτα γιατι πιστευω πως αν του πω κατι τωρα θα το κανει μετα ποιο εντονα και ποιο πολυ.. μηπως ο μικρος σου αναζηταει τα παιδακια και τον παιδικο σταθμο (τωρα που λογικα εχει κλεισει..) και γιαυτο ειναι ποιο γκρινιαρης αυτες τις μερες;;;;;

Καλα αυτο δεν το συζητω... καθε μερα λεει "θα φυβω, θα παω κολειο" χαχαχα

Εγω προσπαθω ν του εξηγω αφου ηρεμησει, πιανει συνηθως, αλλα οταν βγαινει εκτος ελεγχου επανερχεται!

  • Μου αρέσει 1

dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε 27 μηνών να κοιμηθούμε σερί και ας είχε κόψει από.μονος του το θηλασμό στους 20 μήνες 

Σήμερα ξυπνησε στις έξι και ακόμα συνεχίζει ντουρασελ . πήγαμε και για φωτογραφίες διαβατηρίου το καημένο δυσκολεύτηκε πολύ

Το πρωί πιγ σηκωθηκαμε πήρα είδηση ότι πείραξε τη θερμοκρασία του ψυγείο χάλια πάγωσαν όλα .τώρα έκλεισα.το ψυγείο να το καθαρισω ελπίζω να φτιάξει 

Κοπέλα μου νιώθει ανησυχία λόγω αποθηλασμου; Ήταν δικιά σου απόφαση να το σταματήσεις;

Εμένα το έκοψε σταδιακά και μόνο του

Να προσπαθήσεις να μην είσαστε μαζί πολλές ώρες τη μέρα η να του αποσπάσεις την προσοχή με κάτι άλλο να ξεχάσει ότι θέλει γάλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, rozoulini είπε:

Εμείς πήγαμε 27 μηνών να κοιμηθούμε σερί και ας είχε κόψει από.μονος του το θηλασμό στους 20 μήνες 

Σήμερα ξυπνησε στις έξι και ακόμα συνεχίζει ντουρασελ . πήγαμε και για φωτογραφίες διαβατηρίου το καημένο δυσκολεύτηκε πολύ

Το πρωί πιγ σηκωθηκαμε πήρα είδηση ότι πείραξε τη θερμοκρασία του ψυγείο χάλια πάγωσαν όλα .τώρα έκλεισα.το ψυγείο να το καθαρισω ελπίζω να φτιάξει 

Κοπέλα μου νιώθει ανησυχία λόγω αποθηλασμου; Ήταν δικιά σου απόφαση να το σταματήσεις;

Εμένα το έκοψε σταδιακά και μόνο του

Να προσπαθήσεις να μην είσαστε μαζί πολλές ώρες τη μέρα η να του αποσπάσεις την προσοχή με κάτι άλλο να ξεχάσει ότι θέλει γάλα

Εγω το αποφασισα αλλα σταδιακα κ χωρις ν τον πιεζω ιδιαιτερα. Θα ηθελα ως τα 2 ν εχει αποθηλασει. Βλεπω οτι το δεχεται καλυτερα απο παλιοτερες προσπαθειες, ας πουμε εχει αποσυνδεσει πλεον τον υπνο απο το θηλασμο.. κατα τα αλλα ναι, οταν εχει αυτες τις κρισεις βαζω τα δυνατα μου να τον στρεψω σε κτ αλλο..

Ολα οκ θα ειναι με το ψυγειο, θα του κανεις αποψυξη ε; ειναι σκανταλιαρης ο μικρουλης σου! Χαχα


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοπέλα μου , το έκλεισα χτες το καθάρισα το βράδυ και το έφτιαξα για να δουμε αν θα πάνε καλά ,δεν έβγαλα μπρίζα μόνο το κάτω μέρος γιατί είχα πολλά πράγματα που χαλάνε στην κατάψθξη αν δε φτιάξει θα το κλείσω από τη πρίζα

εμένα το βραδινο το έκοψε τελευταία και δυστυχώς δεν είχα άλλο τρόπο να το κοιμίζω και τον κοίμιζα με κούνημα

αυτός κάπου 19 μηνών ενώ θήλαζε αρκετές φορές μου έκανε το εξης: σήκωνε μπλόυζα και μετά δεν ήθελα και την άφηνε και είχε και πολύ κρύο εκείνη τη περίοδο και δεν το μπορούσα. μίλησα με το γιατρό και μου είχε πει ότι μάλλον βαριέται πια τη διαδικασία και να του πω όταν δε θέλει να μην το κάνει αυτό...το έκανα λοπόν έτσι για περίπου δέκα μέρες θήλαζε το πρωί καθόλου πριν το μεσημερι και μετά θήλαζε το μεσημέρι για ύπνο κάποιες φορές το απόγευμα το βράδυ πριν κοιμηθεί και πολλές φορές μέσα στη νύχτα (το βράδυ το έπαιρνα στο κρεβάτι αφού είχαμε περάσει και τη φάση ότι κοιμάται απευθείας στο κρεβάτι μου)

μετά από λίγο καιρό σταμάτησε και το άπογευμα και θήλαζε πρωί μεσημέρι βράδυ..

μετά πάλι από 10-12 μέρες σταμάτησε και το πρωί σηκονόταν και ήθελε να του κάνω χυμό αντί γαλα ή απλά πήγαινε να παίξει...πέρασαν πάλι ίδιες μέρες κα το μεσημέρι ζήτησε κρεβάτι και μου είπε όχι γαλα..μετά χαλάρωσε και τα βραδινά δηλαδή ξυπνούσε μεν το βράδυ τον έπαιρνα στο κρεβάτι μου και δε θήλαζε απλά με έπαιρνε αγκαλιά ...μετά απο μερικές μέρες μπήκε και το βράδυ στο κρεβάτι χωρίς γάλα και ήθελε μόνο τα ξημερώματα.. ύστερα έκοψε και τα ξημερώματα . πήγαμε όμως τρεις μέρες μετά από αυτό στη Κύπρο και εκεί η ανηψια μου ήταν μωράκι και θήλαζε οπότε ζήτησε γάλα αλλά μέσα στο βράδυ είχε όμως αρχίζει να τελειώνει το γάλα μου παρόλαυτα του έδινα αν έκανε πισωγύρισμα ήξερα ότι θα ξανακατέβει. το έκανε όμως μια δυο φορές και τέλος .. εγώ ήθλεα να θηλάζει κανονικότατα μέχρι τα δύο αλλά δεν ηθελε.. ζοριστήκαμε όμως μετά να το κοιμίζουμε γιατί έκοψε και το μεσημεριανό ύπνο ήταν κουρασμένος το βράδυ και δεν είχε τρόπο να χαλαρώσει και πήγαμε στο κούνημα αλλά το έκοψα και αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

επιστρεψαμε και εμεις 

περασαμε πολυ ωραια τα παιδια ξεσαλωσαν και ευχαριστηθηκαν βολτες 

μουσακα απο τα χερακια της μαμας μου σημεραροζουλινι καλως ηρθες  υπομονη με τον μικρουλι σου περναει την φαση των 3 τα ιδια τραβαω και εγω με τον μικρο μου που ειναι 3,5

κοριτσια να σας ζησουν τα μικρουλια σας

και ο δικος μου ο μεγαλος στις 12 του μηνα εγινε 5 απιστευο πως περασαν τα χρονια 

εμεις τα γενεθλια θα τα κανουμε οικογενειακα την κυριακη μιας και τωρα μαζευτηκαν ολοι 

ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ !!!


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοπέλα.μοθ να.σου ζήσει ο μικρός 

Από την ηλικία των δύο.μου λένε ότι περνάει φάση χιχι 

Εμείς θα κάνουμε.πατατες.κι αβγά σήμερα δικαιούμαι ρεπό

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια παστίτσιο σήμερα με κιμά κοτόπουλο κ μανιτάρια (δικιά μου συνταγή ) καλή επιστροφή στη καθημερινότητα πάλι θωμαι κ να χερεσε το παιδάκι σου!!!! 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να τον χαιρεστε θωμαη!

Φασολακια κ σημερα

Ροζουλινι ειναι δυσκολη ηλικια,συνηθως μετα τα 4ηρεμουν,ισως κ με το σχολειο(οσα ειναι να ηρεμησουν)

Χαρουμενη μαμα πολυ ωραια συνταγη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα 

μακαρονια με κιμα σημερα

αχ ποσο βαρετη ειναι η επιστροφη απο τι διακοπες και ολες αυτες οι δουλειες που πρεπει να γινουν και μεσα σε ολα αυτα ψαχνω και για δουλεια


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Θωμαη καλωσηρθατε.. Να χαίρεσαι το γιο σου! Και καλη επιτυχια με την αναζήτηση....

Καλα μου ανοιξατε την ορεξη πρωι πρωι με τα φαγητα σας!!! Εμεις θα φαμε οτι φτιαξει η πεθερα!

Υπομονη σε οσες εχουμε παιδακια 2-4! όλες δηλαδη...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

είναι όντως βαρετές οι δουλειές , τι να κάνουμε το πιο δύσκολο έργο μαζί με τα παιδιά που κανείς δεν το εκτιμά κιολας..

καλή επιτυχία στην αναζήτηση δουλειάς..

κορίτσια τώρα που έχω μάθει να μη δουλεύω και θα πάω έστω για ένα μήνα μου είναι πολύ δύσκολο έχω αγχωθεί χωρίς να το καταλαβω τρελά και όχι τόσο για το μικρό όσο πως θα τα ρυθμίσω όλα στο σπίτι και ειδικά το φαγητό του μικρού πφ..δε ξέρω τι είναι πιο καλό τελικ'α

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...