Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ


MELINASP

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΔΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ Η ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ 12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕ ΚΥΚΛΟ 28-30 ΜΕΡΕΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΤΙΣ 26 & 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ 27 ΕΙΧΑ ΩΟΡΗΞΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΣΤΙΣ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 13 ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ. ΣΤΙΣ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ CLEARBLUE ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ 1. ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΧΘΕΣ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΘΕΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ (ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ) ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ. ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

28 minutes ago, MELINASP είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ 12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕ ΚΥΚΛΟ 28-30 ΜΕΡΕΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΤΙΣ 26 & 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ 27 ΕΙΧΑ ΩΟΡΗΞΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΣΤΙΣ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 13 ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ. ΣΤΙΣ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ CLEARBLUE ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ 1. ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΧΘΕΣ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΘΕΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ (ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ) ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ. ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

Καλοσηρθες στο φορουμ σου ευχομαι το ονειρο σου να γινει πραγματικοτιτα κ συντομα να εχεις ενα υγειη μωρο στην αγκαλια σου... Εγω αυτο που μπορω να σου προτεινω ειναι να κανεις αλη μια χωριακη γιατι εαν υπαρχει το ενδεχωμενο η συληψη να εγινε στην επαφη που ειχατε στης 4 του φλεβαρη εαν εκανες την χοριακη στην 6 εκτη μερα της καθυστερησης ισως ηταν νωρις για να δειξει... Εαν κανεις τωρα αλη μια πιστευω πως συγουρα το το τοπιο θα ξεκαθαρησει...σου ευχομαι τα καλητερα...,.!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xaroumenh mama είπε:

Καλοσηρθες στο φορουμ σου ευχομαι το ονειρο σου να γινει πραγματικοτιτα κ συντομα να εχεις ενα υγειη μωρο στην αγκαλια σου... Εγω αυτο που μπορω να σου προτεινω ειναι να κανεις αλη μια χωριακη γιατι εαν υπαρχει το ενδεχωμενο η συληψη να εγινε στην επαφη που ειχατε στης 4 του φλεβαρη εαν εκανες την χοριακη στην 6 εκτη μερα της καθυστερησης ισως ηταν νωρις για να δειξει... Εαν κανεις τωρα αλη μια πιστευω πως συγουρα το το τοπιο θα ξεκαθαρησει...σου ευχομαι τα καλητερα...,.!!!

Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. :( ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ 4 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΔΕΙΧΝΕ Η ΧΩΡΙΑΚΗ? ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MELINASP είπε:

Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. :( ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ 4 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΔΕΙΧΝΕ Η ΧΩΡΙΑΚΗ? ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Ο γυναικολογος συγουρα ξερει καλυτερα αυτο το θεμα ...αλα κ στις 7 του φλεβαρη να εγινε η συληψη αν υποθεσουμε πως το σπερμα ζει απο 48 μεχρι 72 ωρες ωρες μεσα στον κολπο ναι πιστευω πως θα διξει...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, vikib είπε:

Η εμφυτευση γινεται 5-12μερες μετα τη συλληψη οποτε κ 4του μηνα να εγινε θα φανει.κανε μια χοριακη αυριο

Σε ευχαριστω παρα πολυ!

2 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

Ο γυναικολογος συγουρα ξερει καλυτερα αυτο το θεμα ...αλα κ στις 7 του φλεβαρη να εγινε η συληψη αν υποθεσουμε πως το σπερμα ζει απο 48 μεχρι 72 ωρες ωρες μεσα στον κολπο ναι πιστευω πως θα διξει...

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Μακαρι τι να πω! Το θελω τοσο πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα δυστυχως σημερα το πρωι ξυπνησα και ειχα εντονους πονους περιοδου και ειπα να περιμενω λιγο και επιβεβαιωθηκα πριν 2 ωρες αδιαθετησα :(

Σας ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...