Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

γεια σας!!!τι κανετε?

καταρχην να ευχηθω χρονια πολλα στον ευθυμιο να ειναι παντα καλα και ευτυχισμενος...

πως ειστε?εγω κουρασμενη σημερα εκανα κουραμπιεδες και μελομακαρονα και μια μηλοπιτα που μου ειπαν ομως ηταν σκετη αποτυχια....χιχιχιχι


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπραβο ειρηνη κ του χρονου!εγω σαν τεμπελα που ειμαι θα βολευτω με τα ετοιμα!:lol:

δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να αγορασω ετοιμα γιατι πολυ απλα δεν ειμαι και τοσο φανατικη.περισσοτερο για το καλο τα φτιαχνω,για να μυρισει το σπιτι και για να τα μοιρασω

πως ειστε?εγω κουρασμενη σημερα εκανα κουραμπιεδες και μελομακαρονα και μια μηλοπιτα που μου ειπαν ομως ηταν σκετη αποτυχια....χιχιχιχι

καλα και εσυ ολα μαζι τα εφτιαξες?και του χρονου!!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ εσεις είστε χρυσοχέρες :D Εγώ ούτε τον καφέ μου δεν πρόλαβα να φτιάξω σήμερα το απόγευμα :lol:

Γιώτα τα γιουβαρλάκια... νοστιμότατα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Πρωινη-πρωινη σημερα.Χτες το απογευμα πηγα οδοντιατρο κ εκανα εξαγωγη φρονιμιτη.

Γυρισα κατα τις 19 30 και τα διδυμα κοιμοντουσαν.Βαλαμε κ τον Τασο για υπνο κ περιμενα μηπως ξυπνησουν τα μικρα να φανε αλλα τζιφος.Τελικα ξυπνησε ο Θανος στις 04 00 κ εφαγε 100γρ γαλα,στις 05 00 ξυπνησε κ ο Χρηστος κ εφαγε 200γρ γαλα.

Τωρα κοιμηθηκανε παλι αλλα ηπια ηδη καφε παρεουλα με τον Βασιλη κ δεν μπορω να κανακοιμηθω.

Στις 8 20 εχω εμβολιο του Τασου κ μετα να τον παω σχολειο,μετα θα παω απ το ταχυδρομειο στο Κουκακι να παρω το τριτεκνικο επιδομα,και μου τη δινει αυτος ο παλιοκαιρος με το τσουρ-τσουρ-τσουρ που ριχνει.....ή να βρεξει ή ας μεινουμε με το κρυο......

Σοφια κι εγω μαζι σου,δε φτιαχνω ποτε μελομακαρονα και κουραμπιεδες,δεν εχω φτιαξει ποτε.Μονο το Πασχα κανενα κουλουρακι να μυρισει το σπιτι......Αλλα και παλι δεν ειναι το καλυτερο μου.....

Χριστινα ελπιζω οντως να σας αρεσαν τα γιουβαρλακια,πρεπει να τα εφτιαξε ωραια η Τζο!!!

Το μενου σημερα εχει μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο!Αρκει να παω να παρω πατατες βεβαια!!!!!

Σας φιλω προς το παρον!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

σας ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές! να'στε καλά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας. σαν χτες, πέρσυ τον γέννησα! πότε πέρασε ένας χρόνος? απίστευτο!

ήθελα να γράψω και χτες το βράδυ αλλά δεν τα κατάφερα! δεν ξέρω τί πάθανε την ώρα του ύπνου, ταυτόχρονη μαμακίαση. μαμά έλα να με χαϊδέψεις (παναγιώτης), μαμά θέλω να ξαπλώσεις δίπλα μου (ελένη), όχι μαμά θα έρθεις στο δικό μου κρεβάτι (κλέα), ε, και το μωρό που ήθελε να θηλάσει. ουφ. πήγα λίγο στον καθένα, σηκώθηκαν και από 2 φορές ο καθένας και εντάξει οι 3 τους. το μωρό μετά.... το θήλασα, ψιλοκοιμήθηκε, είδα ότι είχε χεστεί, το άλλαξα και...ξύπνησε! τελικά τα μεσάνυχτα τον πήρε ο ύπνος. και τί ώρα ξύπνησε? 6.30!!! μες στη χαρά :evil: τώρα φυσικά κοιμάται. αυτά τα ολίγα, :oops: σας ζάλισα!

να πω και στις χρυσοχέρες μας μαρία ντ, ειρήνη και ελένη μπράβο! εγώ δεν έχω φτιάξει ποτέ μελομακάρονα ή κουραμπιέδες :oops:. αλλά άλλα γλυκά (γαλακτομπ, κέικ, σοκολατόπ, κουλούρια, μηλόπιτα κτλ) έφτιαχνα συχνά παλιά όμως. μέχρι που παχύναμε οικογενειακώς και μου είπε ο νίκος τέρμα! και μετά μου έφυγε και η όρεξη να πω την αλήθεια. με βλέπω όμως με εσάς που έμπλεξα να ξαναρχίσω! (μακάρι) φιλιά

γιώτα καλή δύναμη και μακάρι να το πάρεις σήμερα το επίδομα.


Bl4Cp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιώτα καλή δύναμη και μακάρι να το πάρεις σήμερα το επίδομα.

Τελικα θα παω αυριο για το επιδομα γιατι σαν πρωην ξανθια ξεχασα οτι εχουν απεργια τα ΜΜΜ.Το εμβολιο του Τασου δε μας το εκαναν γιατι η ιατρος ηταν κολλημενη στον Πειραια λογω κινησης κ δεν ηθελα να χασουμε το σχολειο.Οποτε ή θα παω μολις σχολασει στις 12 30 ή θα τον παω αυριο το πρωι...αντε παλι τρεξιμο!!!!

Παω να πιω ενα πονσταν για τον πονοδοντο,να μαζεψω νεροχυτη και να βαλω το φαι στο φουρνο!!!!

Σας φιλω γλυκα γλυκα!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!τι κανετε?

γιωτα περαστικα για το πονοδοντο πτοσωρινος ειναι τουλαχιστον το βγαλες κ ησυχασες!

ελενη χρυσοχερα κ εσυ μπραβο και του χρονου!εγω μια χρονια εφτιαξα-προπερσι νομιζω-ε δεν ηταν κ πολυ χαλια τρωγοντουσαν θα θελα κ φετος να κανω παρεα με την ελισαβετ κ τον αντωνη αλλα μονο που σκεφτομαι το χαμο μετα τρελαινομαι!ασε που περιμενω πως κ πως την αδεια μου να παρουμε τους δρομους να το ευχαριστηθει η μικρη.

σημερα εχει γενεθλια ο αντωνης κλεινει τα 34 παει γερασε το χουφταλο:lol:

θα ρθουν κ τα πεθερικα μου σπιτι τ απογευμα ευτυχως για λιγο:)

πολλα φιλια σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ από το πρωί αλλά είμαι τόσο κομμάτια που δεν μπορώ ούτε να γράψω.

Θα αρκεστώ σε ένα σκέτο καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

πάλι ήμουν χωρίς τηλέφωνο και internet από χθες το βράδυ μέχρι σήμερα το μεσημέρι.:mad:

Τέλος πάντων...

Μπράβο στις χρυσοχέρες του τοπικ και του χρόνου να είστε καλά. :-D

Εγώ φτιάχνω μόνο βασιλόπιτα. Ένα κέικ δηλαδή που του χώνω ένα κέρμα από κάτω, το πασπαλίζω με άχνη ζάχαρη από πάνω και του βάζω και κάτι διακοσμητικά ελαφάκια, δεντράκια, αγιοβασιλάκια...τα ίδια κάθε χρόνο :mrgreen:

Σοφία να χαίρεσαι τον Αντώνη και μη τον λες χούφταλο. Εμείς οι τοξότες είμαστε σαν το κρασί. Όσο περνάει ο καιρός γινόμαστε καλύτεροι :tongue:

Επίσης Ειρήνη να χαίρεσαι το γάντζο σου, που σήμερα είναι 11 μηνών ακριβώς!

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γενεθλια ο Αντωνης?????

Σοφια μου να τον χαιρεστε τον "μπαμπα" σας!!!!Πολυχρονος να ειναι!!!!

Σοφία να χαίρεσαι τον Αντώνη και μη τον λες χούφταλο. Εμείς οι τοξότες είμαστε σαν το κρασί. Όσο περνάει ο καιρός γινόμαστε καλύτεροι :tongue:

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!μαρια χαχαχχα λες?θα δειξει:tongue:

ειρηνη χαρουμενα μηνογενεθλια!μεγαλωσε ο γατζ-ακης σ ενα μηνα χρονιζει!να τον χαιρεσαι!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!!

Χριστινα που εισαι????Ειπες καλημερα κ εξαφανιστηκες!!!!!Μηπως σε πειραξανε τα γιουβαρλακια????:roll::roll::roll:

Εγω ειμαι μονη με τους διδυμους αντρες μου.Ο Βασιλης πηγε μαγαζι κ πηρε κ τον Τασο μαζι να περασουνε μια βολτα απ το κομμωτηριο γιατι παραγινε....εδω και ενα μηνα λεω να παω να τον κουρεψω τον Τασο αλλα ευτυχως ανελαβε ο πατερας του!!!!!Τα μικρα ειναι ξυπνια αλλα τα εχω ταισει κ τα εχω αλλαξει οποτε εφτιαξα κ ενα καφεδακι κ παω προς βεραντα μερια να τσιγαριστω!!!!!Θα σκεπαστω βεβαια κ με κουβερτουλα γιατι δεν τα παω καλα με το κρυο.....ηπια παλι ενα πονσταν,με ποναει το δοντακι μου....αχ ατιμε φρονιμιτη....πιστευω αυριο θα ειμαι καλυτερα!!!!!

DEMS γιορταζει ο Διονυσης σας αυριο???


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι και σας παρακολουθώ αλλά χωρίς καθόλου χρόνου και κέφι να γράψω. Για το κέφι φταίει η αϋπνία και τα χέρια μου που υποφέρουν από τις ταλαιπωρίες Κων/νας και δουλειάς.

Σοφία να τον χαίρεσαι :D Ελπίζω ο δικός σου να μην αρρωστήσει τη μέρα της γιορτής του :P

Link to comment
Share on other sites

...

DEMS γιορταζει ο Διονυσης σας αυριο???

Ναι!

Εδώ είμαι και σας παρακολουθώ αλλά χωρίς καθόλου χρόνου και κέφι να γράψω. Για το κέφι φταίει η αϋπνία και τα χέρια μου που υποφέρουν από τις ταλαιπωρίες Κων/νας και δουλειάς...

Εύχομαι αύριο να είσαι καλύτερα :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Αν ενώσετε τις ευχές σας με τις δικές μου για συνεχόμενο ύπνο σήμερα μπορεί! Το κακό είναι ότι μας έχουν μαμήσει και στη δουλειά. Και δεν έχω καν την πολυτέλεια να "αρρωστήσω" γιατί είναι άρρωστος ο Λευτέρης! Χθες κοιμήθηκε στο κρεβάτι μαζί μου και στριφογύρναγε όλη νύχτα πάνω στο δεξί μου χέρι. Αυτή τη στιγμή και το ότι γράφω είναι υπέρβαση! Αισθάνομαι μόνο πόνο και στα δύο χέρια! Γιατί εκτός των άλλων έπρεπε να γεμίσω και τα "κενά" των ακροβατικών με τον μπαμπά αφού εκείνος λιώνει στον πυρετό! Όπου ακροβατικά: Πιάνεται από τα χέρια μου και σκαρφαλώνει πατώντας σε βυζιά, ώμους, και κάνει τσουλήθρα στην πλάτη μου κι εγώ πρεπει να την κρατάω για να μην φάει τα μούτρα της... α ναι... και το αλογάκι..

Μισώ τα αλογάκια σας το είπα; Άντε να έρθουν Χριστούγεννα να βγει το αλογάκι από το κουτί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...