Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τοκ τοκ....ειναι κανεις εδω?????

Λιωσαμε στ παιχνιδι με τον Τασο,ειχα τα μωρα στον καναπε,ειχα βαλει τραγουδακια κ χορευα με τον Τασο!!!!!Ριξαμε πολυ γελιο.Στις 20 00 ηπιε το γαλατακι του κ κοιμηθηκε!!!!!Αυριο θα σηκωθει φρεσκος-φρεσκος για το σχολειο!!!!

Σοφια αυριο εμεις εχουμε παιδικο μεχρι τις 11 30....μαλλο κι εσεις ε?Επειδη εχουν σταση εργασιας!!!!

Τωρα κοιμιζω τα μωρα κ παω κι εγω γιατι κουραστηκα αρκετα σημερα!

Σας φιλω ολες σας!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την πατήσαμε άσχημα! Πήγα να φτιάξω γάλα της Κωνσταντίνας και διαπίστωσα ότι δεν έχουμε γάλα για το πρωί. Τώρα παίρνει σβάρνα όλα τα διανυκτερεύοντα ο Λευτέρης για να βρει και δεν έχει κανένας! Καλά να πάθουμε. Έβλεπα ένα κουτί ακόμα αλλά δεν ήξερα ότι ήταν ανοιγμένο και τελειωμένο σχεδόν! Να μάθω άλλη φορά να τα κάνω μόνη μου τα πράγματα για να ξέρω τι μου γίνεται.

Με τη μικρή δώσαμε 60λεπτη μάχη μέχρι να δώσουμε γάλα. Κάναμε μπάνιο αφού πρώτα ήπιαμε το γλυκάκι μας (prospan). Μετά έπρεπε να στεγνώσουμε μαλλιά όπου μου ήρθε να της κοψω τη φράτζα γιατί πλέον έμπαιναν στα μάτια της... κουνήθηκε πάρε μια ψαλιδιά ωραιότατη :( μετά έπρεπε να κόψουμε νύχια...γκρίνια εκεί... μετά να βάλουμε ορό και tombrex στα μάτια (η μάχη του δράμαλη) και μετά ορό και ρούφηγμα τη μύτη (η νύχτα του Αγίου Βαρθολομαίου). Πραγματικά πιο κουραστικό βράδυ... δεν έχω αντιμετωπίσει. Ίσως γιατί δεν κοιμηθήκαμε καλά και χθες βράδυ και το απόγευμα ρίξαμε μόνο ένα μισάωρο ύπνο... Μετά το γάλα την έβαλα στο κρεβάτι και ήθελε και κούνημα από την υπερένταση.

Ελπίζω τουλάχιστον να κοιμηθεί χωρίς τα χθεσινοβραδινά προβλήματα.

Εν τω μεταξύ έχω την εντύπωση πως μαζί με την ίωση πρέπει να την τρώνε και τα πάνω δόντια. Εκτός απο μυξουλες είχε και πολλά σάλια αλλά πάλι μπορεί να ήταν επειδή δεν μπορεί να αναπνεύσει σωστα. Ίδωμεν.

Δεν μας βλέπω ούτε την Τετάρτη να πηγαίνουμε κολυμβητήριο αν συνεχίσει η ιστορία με το μάτι της :(

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη νομιζω πως το εισητηριο που λεει για 2 ατομα,προφανως εννοει δυο συνοδους.Νομιζω πως για το παιδι ειναι δωρεαν.Δεν ξερω ομως και σιγουρα.

πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για τα εισητηρια......

ρωτησα αν τα μωρα πληρωνουν και μου ειπε οχι.τις ειπα μετα οτι κερδισα δυο εισητηρια απο το παρεντσ και μου ειπε οτι αφορα ενα συνοδο και ενα παιδι.εγω τις ειπα οτι εχω μωρο και μου λεει δεν εχετε αλλο παιδακι?τελος παντων ηθελε να μου πει οτι το δωρο αφορα εναν γονιο και ενα παιδι στην προκειμενη το μωρο.ετσι κι αλλιως με τον δημητρη θα παω οποτε αν ειναι να πληρωσουμε θα πληρωσουμε.δηλαδη αν το κερδισει το δωρο ενα ζευγαρι που δεν εχει παιδι τι γινεται?πρεπει να βρει ενα......?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!τι κανετε?

χριστινα πως ηταν το βραδυ σας?ελπιζω να ναι καπως καλυτερα η κωνσταντινα σημερα.βρηκατε γαλα?

ειρηνη τι να πω κ εγω φανταζομουν οτι εννουσαν τα διπλα εισητηρια οτι ειναι για 2 συνοδους οπως κ να χει ευχομαι να το απολαυσετε!

γιωτα ο δικος μας παιδικος θα λειτουργησει μεχρι τις 1 και σημερα κ αυριο.ευτυχως θα χουνε φαγητο σημερα γ αυριο δε ξερουν ακομα.

κ η ελισαβετ δε κοιμηθηκε καλα το βραδυ ξυπναγε κ εκλαιγε δε ξερω γιατι ισψς βγαζει κανα δοντι η της επεσε βαρυς ο σιδηρος δε ξερω...εχει κ μυξουλες παλι να δουμε πως θα εξελιχθει.κλεισαμε κ ραντεβου με μια αλλη παιδιατρο να παρουμε μια δευτερη γνωμη δευτερα θα παμε ελπιζω να μη με αγχωσει περισσοτερο.

παω για δουλιτσα!φιλια πολλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημέρα :)

Περαστικά στην ελισάβετ :)

Όχι δεν βρήκαμε γάλα απλά πήγαμε το πρωί στον φούρνο και πήραμε φρέσκο... Δεν ξέρω αν της άρεσε ή όχι γιατί δεν είναι κριτήριο η συμπεριφορά της το πρωί με το γάλα. Το μάτι της ήταν λίιιιιιιιιιιγο καλύτερα σήμερα... δεν ήταν τελείως κλειστό :lol: Με τις μυξούλες μάλλον είμαστε λίγο καλύτερα. Το βράδυ τσούλησε πιο ανθρώπινα. Ξύπνησε κατά τις 4.00 και μας πήρε δύο τρεις προσπάθειες για να ξανακοιμηθεί αλλά τελικά κοιμήθηκε μέχρι το πρωί :)

Το πρωί τρέχαμε σαν τους παλαβούς γιατί εγώ θα έπαιρνα και μία συνάδελφο μαζί και τον Λευτέρη θα τον παραλάμβανε άλλη συνάδελφος από τη Μ.Αντύπα και έπρεπε να πάει με τα πόδια αφού εγώ έπρεπε να ετοιμάσω το παιδί! Και φυσικά τη στιγμή που μάζευα τα πράγματά μου να φύγουμε με την Κωνσταντίνα έτοιμη τι έκανε;

ΚΑΚΑ! :lol: Αυτό το πράγμα που τα φυλάει να τα κάνει με το κλειδί στο χέρι έχει αρχίσει να με εκνευρίζει :lol: Τρέχα Χριστίνα να την αλλάξεις σε χρόνο dt.

Ευτυχώς δεν ταλαιπωρηθήκαμε πολύ στη διαδρομή γιατί το έκοψα μέσα από τα στενά του Βύρωνα και στην Κατεχάκη ψιλοτσούλαγε μέχρι το σημείο που βγαίνεις από Καισαριανή. Ε από εκεί πήρα αττική οδό κι ας ήταν μόνο μία έξοδς μέχρι τη δουλειά γιατί αλλιώς θα είμασταν ακόμα Παπάγου :lol:

Άντε καλή μας μέρα και κουράγιο σε όσους κυκλοφορήσουν έξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Σημερα ειναι η μερα του πανικου!

Πηγα τον Τασο σχολειο,μου αναψε λαμπακι βενζικης κ εκανα σχεδον 1 ωρα να φτασω στο βενζιναδικο!!!!Αγχωθηκα μηπως δε με εφτανε μεχρι το βενζιναδικο!!!!!

Τωρα εβαλα ενα πλυντηριο,περιμενω να τελειωσει να το απλωσω,μαζεψα κ το νεροχυτη και κατα τις 11 00 θα παω να παρω τον Τασο!!!!

Σας φιλω γλυκα!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Περάσαμε και εμείς την ιωσούλα μας για αυτό δεν έχω μπει τόσες μέρες... μιλάμε για πολύ βήχα & μύξα. :( Ευτυχώς μου ανέβασε μόνο ελάχιστο πυρετό. Την έστειλα σήμερα σταθμό και βλέπουμε.

Καλά να περάσετε στην παραμυθούπολη. Ούτε εγώ το ήξερα ... και ζηλεύω!!!! Για αυτό θα δηλώσω συμμετοχή την επόμενη φορά, αν και δεν είμαι και πολύ τυχερή σε διαγωνισμούς. Για να δούμε.

Μαρίανδ πότε πήγανε από τον παιδικό στην παραμυθούπολη, και εμείς το χάσαμε;;; :( Αααα και τι ήταν αυτή η ερώτηση καλέ του Νικόλα; Και εγώ θα βρισκόμουν σε πολύ δύσκολη θέση. Πάντως μπορείς να ρωτήσεις και την παιδοψυχολόγο του παιδικού σε τέτοιες περιπτώσεις (θα μου πεις μετά δεν έχει νόημα, αλλά γενικά για πράγματα πιυ σε απασχολούν).

Η Κυριακή τώρα τελευταία οπότε κάνει καμία σκανταλιά (π.χ σκίζει ένα βιβλίο, σπάει κάτι) μου λέει "Ο Μιχάλης μου είπε να το κάνω." (ενώ δεν υπάρχει άλλο παιδάκι δίπλα) Ρώτησα στον παιδικό αν έχει η κυριακή μιχάλη στην τάξη και μου είπαν πως έχει, θα μου δώσει και η παιδοψυχολόγος εξήγηση γιατί το κάνει αυτό και θα σας πω. Αν έχετ παρόμοια εμπειρία πείτε μου και εσείς.

Σοφία δεν ξέρω αν σου το είπε ο φιτσιάλος, αλλά το σίδηρο μην το δώσεις μαζί με το γάλα. Δεν ξέρω πότε της δίνεις γάλα, αλλά το σίδηρο καλύτερα μισή ώρα πριν το φαγητό & ένα ποτήρι χυμό προτοκάλι (μισή ώρα μετά το σίδηρο και αυτό για καλύτερη απορρόφηση). Τι σου είπε η άλλη παιδίατρος; Πάντως μην ανησυχείς, έτσι ήταν και η Κυριακή αρρώσταινε συχνά. Θα δεις, με το σίδηρο θα δυναμώσει αρκετά, αλλά θα δεις αποτελέσματα μετά τον πρώτο μήνα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

από χθες έχουμε πρόβλημα με το τηλέφωνο και το internet. Αν με χάσετε, να ξέρετε ότι θα είναι παρά τη θέλησή μου :lol::lol:

...........

μαρια dems πες στον ευριπιδη οτι οποτε θελετε εισαστε καλοδεχουμενοι και με πολλα πολλα κρουασαν και κεικ και χυμους....

Ευχαριστούμε, αλλά είδες; αυτά κάνεις. Δίνεις θάρρος και μετά φταίει ο χωριάτης που θα σου ανέβει στο κρεβάτι; :rolleyes: (και θα σουφρώσει και τα μωρομάντηλα :oops::oops::oops::oops::oops: )

Αν τα καταφέρω να ξαναμπώ, τα λέμε και αργότερα.

Φιλάκια :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Σοφία δεν ξέρω αν σου το είπε ο φιτσιάλος, αλλά το σίδηρο μην το δώσεις μαζί με το γάλα. Δεν ξέρω πότε της δίνεις γάλα, αλλά το σίδηρο καλύτερα μισή ώρα πριν το φαγητό & ένα ποτήρι χυμό προτοκάλι (μισή ώρα μετά το σίδηρο και αυτό για καλύτερη απορρόφηση). Τι σου είπε η άλλη παιδίατρος; Πάντως μην ανησυχείς, έτσι ήταν και η Κυριακή αρρώσταινε συχνά. Θα δεις, με το σίδηρο θα δυναμώσει αρκετά, αλλά θα δεις αποτελέσματα μετά τον πρώτο μήνα!!!

καλημερα σονια!περαστικα στη κυριακη!

το ξερω αυτο με το σιδηρο τον πηρα τηλ κ μου ειπε να το δινω μαζι με το γαλα:roll:τωρα τι να πω κ γω δε ξερω αναγκαστικα με το γαλα το δινω το πρωι κ το απογευμα μετα τα φρουτα.στην αλλη παιδιατρο τη δευτερα που μας ερχεται θα παμε δεν ανησυχω γαι τις ιωσεις αλλωστε σχετικα λιγες εχει περασει κ τις περισσοτερες στο ποδι για την αναπτυξη της θελω δευτερη γνωμη:wink: σ ευχαριστω για το ενδιαφερον!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδω ειμαι κι εγω!!!!

Να σας περιγραψω τον πανικο που περασα!!!!!

Πηγα να παρω τον Τασο απ τον παιδικο κ την μαμα μου οπου θα την αφηνα σπιτι της μαζι του.Φευγοντας λοιπον απ το σπιτι κοιταζω το γραμματοκιβωτιο βλεπω εναν φακελλο,ανοιγω παιρνω τον φακελλο,κοιταζω κ στον πατο βλεπω ενα ειδοποιητηριο.Διαβαζω,απο τον ΟΓΑ ηρθε το τριτεκνικο επιδομα!!!!Γιουπι!!!!!!

Γραφει λοιπον οτι εχει ξεκινησει η πληρωμη απο τις 6/12 και ειναι μεχρι τις 15....δηλαδη μεχρι αυριο!!!!!!Τρεχω πανικοβλητη,παω στο ταχυδρομειο μου λενε οχι απο δω πηγαινε Βεικου 81....οκ λεω,κι ας μην κυκλοφορω θα παω μεσα απ τον δακτυλιο και ο Θεος βοηθος!!!!!!Παω Βεικου 81,πουθενα ταχυδρομειο,μονο μια τραπεζα αγροτικη.....κοιταζω,κλειστη η τραπεζα........τωρα θα παω και αυριο μια βολτα να δω αν εχουν παλι απεργια.Λογικα μετα τα χρηματα θα γυρισουν στον ΟΓΑ οποτε θα πρεπει να παω εκει να τα παρω....τρεχα-γυρευε.......

Γυρνοντας λοιπον απο την τραπεζα στο δρομο προς το σπιτι μου στελνει μηνυμα η Τζοαννα "Γιωτα προσεχε οταν ερχεσαι μη γλιστρησεις γιατι εχει νερα στην εισοδο"

Με το που το διαβαζω σκεφτομαι οτι εχει πλημμυρισει το wc κ δεν το εγραψε για να μην πανικοβληθω,φτανω σπιτι κ περιμενω να βρω την Τζοαννα παραμασχαλα με τα μωρα εξω απο το σπιτι!!!!!

Ευτυχως δεν ηταν ζημια απο μας,εσπασαν κατι σωληνες καλοριφερ απ τον 5ο κ φτασανε τα νερα μεχρι την εισοδο μας!!!!!

Ουφ....ευτυχως τωρα ηρεμησα.....Τα ειπα κ ξεθυμανα!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιωτα τι τρεξιμο ηταν αυτο!ευτυχως που δε πλημμυρισατε σπιτι.

οσο για τη τραπεζα μη πας αδικα εχουν 48ωρη απεργια σημερα κ αυριο.παρε καλυτερα ενα τηλ στον ογα να ρωτησεις απο που θα τα παρεις τα χρηματα.καλα ξεμπερδεματα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Θα τον σκισω τον ταχυδρομο που δε μου χτυπησε το κουδουνι!!!!!!

Εχει ερθει εδω κ τοσες μερες κι εγω χαμπαρι.....τωρα...τρεχατε ποδαρακια μου.....

Και δεν τα περιμενα τοσο γρηγορα,με τα νεα μετρα κ ολα αυτα τα περιμενα κατα τον Φεβρουαριο.....τεσπα.....τωρα ειμαι σε αναμονη με τον ΟΓΑ.Μεχρι να απαντησουν θα εχουν σχολασει!!!!!:D:D:D:D


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα ξεμπερδεματα γιώτα.. είναι δύσκολη αυτή η εβδομάδα!!!

Ρίξτε μια ματιά σε αυτά τα δύο links

http://www.iatronet.gr/newsarticle.asp?art_id=13546

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=33&artId=361092&dt=16%2F10%2F2010


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σονια πολυ καλα τα λινκ που εβαλες.Αυτο με τις πιπιλες βεβαια το ειχα διαβασει στο αλλο παρεντς κ επειδη ειχα 2 των διδυμων τις πεταξα.Το αλλο για τα σιροπια το βρισκω λογικο (σαν νοσηλευτρια που ειμαι) επειδη η κωδεινη θεωρειτε ναρκωτικο και ειναι βασικη ουσια για τα Lonarid-N!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...