Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

Γιώτα άνοιξε ένα λογαριασμό στην αγροτική τράπεζα και κανόνισε να μπαίνει εκεί το επίδομα, γιατί τα ελληνικά ταχυδρομεία δεν πάνε καλά. Εμένα μου έρχονται όλοι οι λογαριασμοί είτε ληγμένοι ή μια μέρα πριν λήξουν :twisted:


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σονια πολυ καλα τα λινκ που εβαλες.Αυτο με τις πιπιλες βεβαια το ειχα διαβασει στο αλλο παρεντς κ επειδη ειχα 2 των διδυμων τις πεταξα.Το αλλο για τα σιροπια το βρισκω λογικο (σαν νοσηλευτρια που ειμαι) επειδη η κωδεινη θεωρειτε ναρκωτικο και ειναι βασικη ουσια για τα Lonarid-N!!!!

Βασικά δεν ξέρω ποια είναι τα σιρόπια που έχουν κωδείνη, τα Lonarid-N είναι σιρόπια;

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι ίσως η επιστροφή στα βότανα (με λογική χρήση πάντα) ίσως είναι η καλύτερη λύση. Θα το συζητήσω με την παιδίατρο, αν και γενικά οι γιατροί σήμερα δεν υποστηρίζουν τόσο τα βότανα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι το Lonarid δε βγαινει σε σιροπι,απλα το ανεφερα επειδη ειναι γνωστο παυσιπονο.

Δες εδω

http://eof1.eof.gr/Syntagologio/Chapter3.htm

Ειναι μεγαλο κεφαλειο αλλα μπορεις να δεις ποιες ουσιες περιεχει το σιροπι που της δινεις συνηθως.Εγω πχ στον Τασο δινω trebon,με οδηγια παιδιατρου εννοειται.

Στο αλλο παρεντς μου εγραψε μια κοπελα οτι ευτυχως οι πληρωμες γι αυτον τον μηνα απο τον ΟΓΑ ειναι μεχρι τις 20,οποτε αυριο θα παω μια βολτα απο κει παλι γιατι μαλλον εκανα πατατα κ επρεπε να παω στο ταχυδρομειο.Θα παω αυριο μια βολτα να βρω το ταχυδρομειο στο Κουκακι.Μηπως τα παρω απο κει!!!Αντε για να δουμε,Χριστουγεννιατικο δωρακι!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που εξαφανιστηκατε ολες????

Ξεχασα να σας πω....αυριο εχω οδοντιατρο κ παω για εξαγωγη φρονιμιτη.....η αληθεια ειναι πως δε θελω αλλα πρεπει.....

Την Παρασκευη ευελπιστω να παρω τα χρηματα απ τον ΟΓΑ οποτε θα μου περασει ο πονοδοντος!!!!!

Και ο καλος μου αντρουλης μου ειπε να παρω ολα τα χρηματα αυτα κ να τα διαθεσω στον εαυτο μου!!!!!Αλλα το σκεφτομαι.....ελεγα να τα ξοδεψουμε για τη βαφτιση....θα δουμε......εχω αρκετα στο μυαλο μου!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για τα εισητηρια......

ρωτησα αν τα μωρα πληρωνουν και μου ειπε οχι.τις ειπα μετα οτι κερδισα δυο εισητηρια απο το παρεντσ και μου ειπε οτι αφορα ενα συνοδο και ενα παιδι.εγω τις ειπα οτι εχω μωρο και μου λεει δεν εχετε αλλο παιδακι?τελος παντων ηθελε να μου πει οτι το δωρο αφορα εναν γονιο και ενα παιδι στην προκειμενη το μωρο.ετσι κι αλλιως με τον δημητρη θα παω οποτε αν ειναι να πληρωσουμε θα πληρωσουμε.δηλαδη αν το κερδισει το δωρο ενα ζευγαρι που δεν εχει παιδι τι γινεται?πρεπει να βρει ενα......?

Δηλαδη εγω που θελω να παω με τον Βασιλη και τα διδυμα κ τον Τασο(εννοειται) ποσο θα πληρωσουμε?????οεο?????


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα αν κατάλαβα καλά θα πληρώσει μόνο ο Βασίλης αφού τα μωρά δεν πληρώνουν και έχεις το εισιτήριο για Τάσο κι εσένα απο την κλήρωση ;)

Εμείς μόλις γυρισαμε από μια γρήγορη επιδρομή στον Βασιλόπουλο στο Mall και κάναμε και την περατζάδα μας απο του πιγκουΐνους :D

Link to comment
Share on other sites

Α και Γιώτα... αύριο πες μια καλή συνταγή στη μικρή για γιουρβαρλάκια που λύσσαξε να φτιάξει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Η σύνδεσή μου μάλλον αποκαταστάθηκε :D

Τι γίνεται ρε παιδιά στο forum (και σε αυτό και στο διπλανό) αυτές τις ημέρες; :confused::confused: Κουλά θέματα, μαλλιοτραβήγματα, οικογενειακά δράματα, φτυάρια...:roll::roll:

Ο Θεός να μας φυλάει...

Πάω να φάω και να δω λίγο τηλεόραση. Αν δεν με πάρει ο ύπνος στον καναπέ (το συνηθίζω :mrgreen: ) τα λέμε αργότερα :D

Φιλάκια :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά στο forum (και σε αυτό και στο διπλανό) αυτές τις ημέρες; :confused::confused: Κουλά θέματα, μαλλιοτραβήγματα, οικογενειακά δράματα, φτυάρια...:roll::roll:

Εγω δεν πηρα χαμπαρι τιποτιςςςςςςςςς.......

Χριστινα θα βγαλω τσελεμεντε αυριο!!!!!

Εγω δεν ξερω τι να φτιαξω αυριο....θα μου ερθει εμπνευση σε λιγο....8-)8-):cool:


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα άνοιξε ένα λογαριασμό στην αγροτική τράπεζα και κανόνισε να μπαίνει εκεί το επίδομα, γιατί τα ελληνικά ταχυδρομεία δεν πάνε καλά. Εμένα μου έρχονται όλοι οι λογαριασμοί είτε ληγμένοι ή μια μέρα πριν λήξουν :twisted:

Εχω λογαριασμο στην Εθνικη αλλα μου ειχανε πει κ οταν πηγα να κανω την αιτηση οτι τα παιρνω μονο απο ταχυδρομειο.....απλα θα δωσω ενα χαρτζιλικι στον ταχυδρομο να μου χτυπαει το κουδουνι αν δεν μπορει να τα φερνει ο ιδιος.


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας, τι κάνετε?

Αυτά τα παιδιά μου όλο απορίες είναι. Προηγουμένος έβλεπε ο Δημήτρης φωτογραφία από την βάπτιση του Νικόλα που είμουνα έγγυος και με ρώτησε εκείνος που ήτανε και γιατί δεν βγήκε φωτογραφία. Του απαντάω και εγώ στην κοιλιά μου είσουνα. Ποιος με έβαλε μέσα, με ξαναρώταει. Τι απαντάς τώρα στο 3χρονο?

Γιώτα καλοφάγοτο το δώρο, ελπίζω δηλαδή να το πάρεις σύντομα

Μαρία ούτε εγώ πηρα χαμπάρι τίποτα. Τι έγινε?

Χριστίνα τα γιουβαρλάκια πως τα θες κοκκινιστά ή λεμονάτα?

Σόνια τα παιδιά όταν πήγανε παραμυθούπολη μήπως ήτανε άρρωστη η Κυριακή? Πήγανε τον προηγούμενο μήνα αν θυμάμαι καλά. Λοιπόν ρώτησα και τον Δημήτρη για τον Μιχάλη και μου απάντησε πως κάνει συνέχεια φασαρία!!!

Ειρήνη θα πας τελικά παραμυθούπολη? Πάντως το λογικό κατά την δική μου γνώμη αφού το παιδάκι είναι μικρό και δεν πληρώνει έτσι και αλλιώς και αφού έχετε κερδίσει υποτίθεται 2 εισητήρια να τα χρησιμοποιήσουνε οι 2 γονείς.


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa του απαντάς φυσικά... ο μπαμπάς :D στο μετά σε θέλω :lol: Εγώ πάλι το έχω λύσει αυτο το πρόβλημα... θα της απαντήσω... ο γιατρός :lol:

Αυγολέμονο. Εγώ ξέρω να τα φτιάχνω αλλά αν της το έλεγα από σήμερα αύριο θα με έπαιρνε τηλέφωνο να της τα ξαναπώ και για να τα γράψω ούτε λόγος :lol:

Εκτός αυτού επειδή την εκπαιδεύω στο φαγητό, μιας και δεν ξέρει να μαγειρεύει, θέλω να αρχίσει να παίρνει γνώσεις και από άλλες μαγείρισες κι εγώ να κάνω τον κασίδη (στο σπίτι μας μαγειρεύει και ως προς αυτό πρέπει να της κάνω άγαλμα αλλά έχουμε φάει και κάαααααατι φόόοοοολες όλες δικές μας :lol: [γιώτα μην της το πεις αυτό :lol: ]). Θέλω γενικά δηλαδή να αναπτυχθεί σε αυτό γιατί είναι αφενός ολιγόφαγη αφετέρου έχει απορρίψει πολλά φαγητά γιατί εκεί που μεγάλωσε τα φαγητά ήταν άθλια και έχει μάθει στο delivery.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δείτε αυτό: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1833352 και σκεφτείτε μήπως μπορούμε να μαζέψουμε ένα ποσό όλες μαζί να κάνουμε μια σοβαρή παραγγελία σε ένα S/M και να στείλουμε κάποια πράγματα στη γιαγιά

Την rkt την εμπιστεύομαι και εφόσον το διαπίστωσε ιδίοις όμασι είμαι διατεθειμένη να βοηθήσω αλλά μην πάρω και παραγγείλω online 30ευρώ για αποστολή... θα με πάρουν με τις ντομάτες. Έρχονται και χριστούγεννα γμτ και δεν θέλω να σκέφτομαι ένα μωρουδέλι με μια γιαγιά απελπισμένη εις διπλούν. Θέλω να δώσω κι ένα μάθημα στην κοπέλα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι μπας και το πάρει αλλιώς το θέμα και αποτοξινωθεί! Είναι κρίμα :(

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλι :)

Δεν είναι ένα θέμα και δύο .... π.χ. αυτό

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=738208#post738208

ή αυτό

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1831626#post1831626

Χριστίνα τα γιουβαρλάκια τα κάνω λεμονάτα χωρίς να τα αυγοκόψω.

Υλικά

1 κιλό κιμά

1 ποτήρι του κρασιού ρύζι για σούπες

1 μικρή ντομάτα τριμένη

1 μέτριο κρεμμύδι ψιλοκομένο

1 κουταλιά της σούπας ξύδι

1 αυγό

λίγο μαϊντανό, αλάτι και πιπέρι

αφού τα πλάσω, βάζω τρία ποτήρια νερό με λίγο λάδι και αλάτι σε μια κατσαρόλα και μόλις βράσει, ρίχνω τα γιουβαρλάκια μέσα και τα αφήνω να βράσουν σε σιγανή φωτιά για μισή ώρα. Στο τέλος τα περυχύνω με το χυμό από ένα λεμόνι.

maria nd την ιστορία με το σποράκι που έδωσε ο μπαμπάς στη μαμά δεν την ξέρεις; :lol:


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...