Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

Αν ενώσετε τις ευχές σας με τις δικές μου για συνεχόμενο ύπνο σήμερα μπορεί! Το κακό είναι ότι μας έχουν μαμήσει και στη δουλειά. Και δεν έχω καν την πολυτέλεια να "αρρωστήσω" γιατί είναι άρρωστος ο Λευτέρης! Χθες κοιμήθηκε στο κρεβάτι μαζί μου και στριφογύρναγε όλη νύχτα πάνω στο δεξί μου χέρι. Αυτή τη στιγμή και το ότι γράφω είναι υπέρβαση! Αισθάνομαι μόνο πόνο και στα δύο χέρια! Γιατί εκτός των άλλων έπρεπε να γεμίσω και τα "κενά" των ακροβατικών με τον μπαμπά αφού εκείνος λιώνει στον πυρετό! Όπου ακροβατικά: Πιάνεται από τα χέρια μου και σκαρφαλώνει πατώντας σε βυζιά, ώμους, και κάνει τσουλήθρα στην πλάτη μου κι εγώ πρεπει να την κρατάω για να μην φάει τα μούτρα της... α ναι... και το αλογάκι..

Μισώ τα αλογάκια σας το είπα; Άντε να έρθουν Χριστούγεννα να βγει το αλογάκι από το κουτί!

:lol::lol::lol:

Αφού διατηρείς το χιούμορ σου, είσαι σε καλό δρόμο. Μακάρι να κοιμηθούν όλα τα παιδάκια (μικρά και μεγάλα) μέχρι το πρωί. Περαστικά και στο Λευτέρη (μα στη γιορτή του τού έλαχε; :roll: )


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα...τι κανετε?εγω μια χαρα ξεκουραση ειχε σημερα αφου χθες εκανα τοσα...

βεβαια επειδη ειμαι και λαιμαργη εφαγα αρκετα γλυκα οποτε σημερα φωναζω γιατι δεν μπορω να χασω κιλα....αχαχαχ...ποτε θα τα χασω επιτελους????


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

(μα στη γιορτή του τού έλαχε; :roll: )

Ναι για να γλιτώσει το "κράξιμο" αλλά δεν... θα περάσει ο πυρετός...και θα τα ακούσει!

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχ...ποτε θα τα χασω επιτελους????

Όταν σταματήσουμε να τα τρώμε θα τα χάσουμε όλες :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κοριτσακια !!

αλεξια μαλλον εισαι η σουπερ μαμα.μπραβο!σιγουρα ολες στην θεση σου αναγκαστηκα η οχι ανταπεξερχονται σε αυτους τους ρυθμους αλλα ειναι λιγες που εχουν τα κοτσια να ερθουν στην θεση σου.και παλι μπραβο!!

σας ευχαριστω για τις ευχες!!αντε λιγο ακομα και τον πιασαμε τον χρονο!

σοφιτσα να χαιρεστε τον αντρα σου και η ελισαβετ τον μπακουλη της.εγω παλι νομιζω οτι ο αντωνης σου ειναι η καλυτεροτερη ηλικια

μαρια να χαιρεστε και εσεις τον αντρα σου και πατερα των παιδιων σου!!

χριστινα περαστικα στον αντρα σου.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σοφία να χαίρεσαι τον αντώνη σου, πολύχρονος!

χριστίνα περαστικά στον άντρα σου και στα χέρια σου. ελπίζω σήμερα να κοιμήθηκες, μη σου πω και στο διπλό μόνη σου να το καταευχαριστηθείς ρε αδερφέ! ;)

ειρήνη παιδί μου, ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, αλλά τα παραλές! έχω πολύ βοήθεια, τον άντρα μου (μην κοιτάς που έπαθαν προχτές όλοι μαζί μαμακίαση, συνήθως τα κορίτσια έχουν μπαμπακίαση -πάλι καλά!-), έχω πλέον γυναίκα για τις δουλειές τα πρωινά (αλλιώς θα τα είχα παίξει), έχω τους γονείς μου (από νοέμβρη πηγαινοέρχονται κύπρο βέβαια, αλλά χωρίς αυτούς δε θα έκανα 4 παιδιά τόσο κοντά ηλικιακά) και την αδερφή μου, εντάξει και τα πεθερικά μου (λιγότερο, αλλά βοηθάνε όποτε τους πούμε).

σκέφτομαι ότι υπάρχουν άλλες (ακόμα και με 1 παιδί) χωρίς την παραμικρή βοήθεια, ούτε από τον άντρα τους, αυτές είναι σούπερμαμάδες! καλά δε λέω?

φιλιά πολλά στο γαντζάκι σου!

όπως καταλάβατε ξύπνησε το μωρό και θήλασε. "δεν μπαίνεις λέω τώρα, που έχεις ησυχία?" γιατί δεν προλαβαίνω τη μέρα και το βράδυ που βάζω το μωρό για ύπνο κοιμάμαι κι εγώ (μη σας πω πρώτη!). αμ το άλλο? πάλι με τους φακούς κοιμήθηκα! θα τα καταστρέψω τα μάτια μου έτσι όπως πάω.


Bl4Cp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!τι κανετε?

σας ευχαριστω πολυ γι ατις ευχες σας να ειστε ολες καλα κ να χαιρεστε τις οικογενειες σας!

χριστινα περαστικα και στο λευτερη κ σε σενα.ελπιζω το χθεσινο βραδυ να κοιμηθηκατε καλυτερα.

μαρια να χαιρεσαι το διονυση!χρονια του πολλα!

χθες ηρθανε τα πεθερικα μου τ απογευμα(ποιο απογευμα αντι για 7 που ειχαμε πει ηρθαν 8μιση:twisted:) εφεραν τουρτα για τον αντωνη εσβησε και κερακια:-D μου σπασε τα νευρα ο πεθερος μου ειχε φερει κατι τυριπιτακια κ προσπαθουσε σωνει κ καλα να δωσει στην ελισαβετ να φαει(ενω ξερει πολυ καλα οτι δε κανει) να του λεω μη της δινετε κ να επιμενει μου ρθε να του σπασω το ξεροκεφακεφαλο του εχω βαρεθει τις βλακειες του πια κ ο αντωνης να μη μιλαει(ο κουνιαδος μου τον εβαλε στη θεση του ευτυχως).εντωμεταξυ η ελισαβετ ηταν πολυ κουρασμενη την περνει μεσα ο αντωνης να την αλλαξει κ να την κοιμισει μπουκαρει στο δωματιο χωρις να σκεφτει οτι το παιδι ηθελε να ηρεμησει(μονο η κοπελα του κουνιαδου μου το σκεφτηκε σας εχω πει ποσο τη συμπαθω ε?:-D) και το κερασακι στη τουρτα....ρωταω τη πεθερα μου γιατι αργησανε(καλα ειχε κ τρελη κινηση χθες λογω απεργιων) κ τι μου λεει?καθοταν κ εβλεπε τη τουρκικη σειρα-ο πεθερος μου-κ αργησαν να ξεκινησουν:twisted::twisted::twisted:..ελεος δηλαδη μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι!!ουφ...τα πα κ ξεθυμανα καπως!!!

σημερα θα φυγω νωρις απ τη δουλεια-ευελπιστω δηλαδη γιατι λειπει κ η αλλη συναδελφος-κ λεω να παω καμια βολτα απο τζαμπο μουστακα κτλ.

να εχετε ολες μια ομορφη μερα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τα περαστικά :D θα του τα μεταφέρω.

χριστίνα περαστικά στον άντρα σου και στα χέρια σου. ελπίζω σήμερα να κοιμήθηκες, μη σου πω και στο διπλό μόνη σου να το καταευχαριστηθείς ρε αδερφέ! ;)

Μπα που τέτοια τύχη. Ευτυχώς η μικρή ξύπνησε μόνο τρεις φορές και ξανακοιμήθηκε εύκολα... αλλά το διπλό ήταν κατειλλημένο από το θωρηκτό! Ζέστη και θόρυβος επικρατούσε. Που θα πάει θα γίνει καλά... και τότε θα έρθει η ώρα μου να κοιμηθώ κι εγώ σαν άνθρωπος :lol:

Σοφία κουράγιο! Αυτό με την ηρεμία του μωρού πόσες φορές το έχουμε πει! Μόνο όταν έμεινε μαζί τους και έπρεπε να την κοιμήσουν εκείνοι το κατάλαβαν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα γρηγορα!!!!

DEMS Χρονια Πολλα Πολλα για τον Διονυση!!!!Πολυχρονος να ειναι κ να τον χαιρεστε!!!!

Χριστινα Περαστικα στον Λευτερη.οσο για την Τζο....ειναι ολα τα λεφτα!!!!Μεχρι κ μια φιλη μου ζητησε να της κραταει το παιδι αλλα της ειπα οτι δεν την δινω!!!!!

Πηγα ταχυδρομειο,πηρα το επιδομα του ΟΓΑ (επιτελους),πηγα πληρωθηκα,μπηκε κ το δωρο...μισο βεβαια αλλα απ το τιποτα κατι ειναι κ αυτο!!!

Σοφια και σε σας μπηκε λογικα το δωρο!!!!

Το πρωι πηγαμε καναμε το εμβολιο κ πηγα τον Τασο στις 9 30 στο σχολειο του,αλλα ειχαμε ενημερωσει,τους μοιρασαμε κ δωρακια για τις γιορτες κ ετσι δε μας ειπανε τιποτα!!!!Πριν λιγο μπηκα σπιτι,φτιαχνω φακες κ παω να παρω τον Τασο απ τον παιδικο!!!!

Σας φιλω ολες γλυκα γλυκα κ αν προλαβω θα μπω αργοτερα!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Να είστε όλες καλά με τις οικογένειές σας :D

Έχω κολλήσει λίγο με το Cityville στο facebook. Πρώτη φορά παίζω και έχω πέσει με τα μούτρα. :lol:

Φιλάκια σε όλες θα τα πούμε αργότερα :-D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι να τον χαίρεσαι βρε :D Το ξέχασα τελείως !

Γιώτα μου χαίρομαι :D Αν την θέλει για τα μεσημερο/απογεύματα κάτι κάνουμε αν και θα μου λείψει ομολογουμένως ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από από εμένα

Μαρία χρόνια πολλά στον Διονύση (θα έρθετε κολυμβητήριο? )

Σοφία χρόνια πολλά στον Αντώνη να τα εκατοστήσει.

Μαρία έλα και από την φάρμα σου λέω, εκεί να δεις κόλλημα!!


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!τι κανετε?εγω ειχα παει στο mall για βολτα με τον ευθυμιο και περασαμε τελεια..βεβαια δεν ψωνισα και πολλα δυο δωρακια μονο γιατι το ταμειο ειναι μειον...


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασε....για τον πονοκεφαλο μιλαω που με πεθανε σημερα μαλλον λογω φρονιμιτη.

Το μεσημερι κοιμισα ολα μου τα παιδακια κ ενω πεινουσα δεν ειχα κουραγιο να φαω κ επεσα κ εγω για υπνο!Ευτυχως κοιμηθηκαμε ολοι μεχρι τις 16 30.Ταισα τα διδυμα,ετοιμασα τον Τασο κ εφυγε μαζι με τον μπαμπα του.Θα τον παει στην μαμα μου κ μετα θα παει στο μαγαζι.Αυριο θα της παω κ τα διδυμα για λιγο γιατι εχω να παω να φτιαξω τα νυχια μου....γιορτες ερχονται κ πρεπει να σουλουπωθω λιγουλακι!!!!

Παρηγγειλα κ απ το ινερνετ ενα ρολοι του Βασιλη για τη γιορτη του που θα το φερει ο Αγιος Βασιλης!!!!Ο ιδιος το διαλεξε κ εκανε 250ευρω.....γουρλωσα τα ματια μου η αληθεια ειναι αλλα μου ειπε να μου δωσει τα 150 κ να βαλω τα 100...ντροπη ομως...

η κανεις το καλο ή δεν το κανεις καθολου!!!!!

Παω να φτιαξω καφε!Σας φιλω!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιμόμαστε ήδη γιατί αύριο το πρωί έχουμε την παράσταση και η καλλιτέχνιδα πρέπει να είναι ξεκούραστη :lol:

Εσείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...