Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα ο γιατρος μου είναι στο Ελενα κ θα γεννήσω με το καλό εκεί..

Καλώς σας βρηκα.. Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη..Στις αρχές είχα λίγες καουρες κ αναγουλες..Τίποτα όμως το σπουδαιο..Πολλή υπνηλία ομως..Δεν χορταίνα υπνο..χαχα..εσεις???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

oneira_glyka τι έγινε πηγες στο γιατρό; μάθατε τελικά το φύλο; ;; αχ και εγώ την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού! !! Ρόζα μου με το καλό το μωράκι σου. Εμένα είναι το δεύτερο. Εχω εναν κουκλο 14 μηνων !Είχα αρκετές αναγουλες αυτή τη φορά αλλά και λιγουρες! Τώρα απλά δεν αντέχω μυρωδιές αρωμάτων -απορρυπαντικων κυρίως! Καλά να ναι τα μωράκια μας κ οι μανούλες αντέχουμε τα πάντα! !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αυτά τα αρώματα Κ τα απορρυπαντικά...Έχουμε γεμίσει μαλακτικα Που τα παίρνω Κ τλκ τα αφήνω στη ντουλάπα τλκ... 

Κορίτσια περιμένουμε δεύτερο αγοράκι πρώτα ο Θεος.. ελπίζω αυτή τη φορά ν ισχύει όντως...χαχα.γτ το πρώτο για κορίτσι ξεκίνησε Κ τλκ μας βγήκε αγοράκι.. αγχώθηκα λίγο..δυο αγορια...Κ μικρές ηλικίες...ποιον θ προλαβαινω....:blink: χαχαχα...

Όσο για την καισαρική είπε ότι Πάμε για Φ.τ.  εννοείται παρακολουθουμε τη μητρα.. Αλλά σαν στόχος είναι ο Φ.τ... άντε ν δούμε...14/11 πητ...απο 23/11... 200 γραμμάρια το γιαβρακι μας... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Ρόζα καλωηρθες με το καλό το μωράκι σου! 

Μου φαίνεται πως έχω τελευταία ΠΗΤ εδώ μέσα παίζει να μεταφερθώ και Δεκέμβρη χιχι! Πείτε λίγο τις ΠΗΤ σας και φύλο του μωρού αν ξέρετε για να κάνουμε πινακάκι! 

oneira_glyka με το καλό το αγοράκι σου!! Όντως κοντινές ηλικίες αλλά καλύτερα έτσι θα μεγαλώσουν μαζί, θα παίζουν μαζί και μετά το πρώτο δύσκολο χρόνο του μικρού θα τους απολαμβάνεις περισσοτερο πιστεύω! Είναι τέλεα τα αγοράκια στο λέω ως γνήσια αγορομάνα χαχα!! (και ειδικά τα σκορπιουδάκια - εχω 2 ) 

Εγώ απο συμπτώματα έχω πολλούς πονοκεφάλους προσπαθώ να την παλέψω φυσικά χωρίς παυσιπονα αλλα δύσκολο... Σημερα έχω και εγώ γιατρό και ανυπομωνώ! Μετά κανονίσαμε με τον αντρα μου να βγούμε λίγο οι 2 μας. Παίζει να έχουμε 3 χρόνια να βγούμε και είμαι χαρούμενη! Βέβαια μεχρι το βράδυ θα είμαι πτώμα αλλά δεν πειράζει!! 

 

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Linaki2012 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Ρόζα καλωηρθες με το καλό το μωράκι σου! 

Μου φαίνεται πως έχω τελευταία ΠΗΤ εδώ μέσα παίζει να μεταφερθώ και Δεκέμβρη χιχι! Πείτε λίγο τις ΠΗΤ σας και φύλο του μωρού αν ξέρετε για να κάνουμε πινακάκι! 

oneira_glyka με το καλό το αγοράκι σου!! Όντως κοντινές ηλικίες αλλά καλύτερα έτσι θα μεγαλώσουν μαζί, θα παίζουν μαζί και μετά το πρώτο δύσκολο χρόνο του μικρού θα τους απολαμβάνεις περισσοτερο πιστεύω! Είναι τέλεα τα αγοράκια στο λέω ως γνήσια αγορομάνα χαχα!! (και ειδικά τα σκορπιουδάκια - εχω 2 ) 

Εγώ απο συμπτώματα έχω πολλούς πονοκεφάλους προσπαθώ να την παλέψω φυσικά χωρίς παυσιπονα αλλα δύσκολο... Σημερα έχω και εγώ γιατρό και ανυπομωνώ! Μετά κανονίσαμε με τον αντρα μου να βγούμε λίγο οι 2 μας. Παίζει να έχουμε 3 χρόνια να βγούμε και είμαι χαρούμενη! Βέβαια μεχρι το βράδυ θα είμαι πτώμα αλλά δεν πειράζει!! 

 

19 Νοεμβριου εχω πητ αλλα λογω καισαρικης πιο νωρις.Ακομη δεν πρόγραμματισαμε αλλα μαλλον γυρω στις 6 με 7 νοεμβριου. Αν κάνεις πινακακι βαλε με 7 και μετα βλεπουμε.Φυλο ακομη δεν ξέρω, ελπίζω σε ενα κοριτσι ως αγορομανα κι εγω χαχα. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Oneira_glyka τι ωραία που είδατε το φύλο του μωρού σας! Με το καλοοοο! !! Θα έχεις δύο αντρακια μικρά για παρτη σου :-D!!! Ο απόλυτος έρωτας που λένε εις διπλούν! !!   Linaki να περάσεις τέλεια με τον αντρουλη σου κ να το ευχαριστηθείς!  Εγώ κορίτσια μου έχω πητ 20 /11 αλλά πιστεύω ότι θα είναι αρκετά νωρίτερα γιατί τον μικρό μου τον γέννησα στην 36 κ 2 φυσιολογικά. Δεν κρατιοταν! Την άλλη εβδομάδα ευελπιστώ κ εγώ να γνωρίζω φύλο κ θα ενημερώσω! ! :-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@@annour λογικα θα φαινεται το φυλο το θεμα ειναι η θεση του μωρου.. εγω κραταω επιφυλαξεις ακομα...γτ ο λωρος παιζει πολλα παιχνιδια...  οχι οτι ελπιζω σε κατι αλλο..αλιμονο... οτι ειναι να ερθει ας ερθει!! αχ κοριτσια..η γιατρος ειπε θα το νιωσω σε ενα μηνα αλλα εγω αυτα που αισθανομαι τι ειναι?? παραισθησεις?? 

κοριτσια να ρωτησω κατι?? στους υπερηχους στις περιπου 14 με 16 εβδομαδες ποσο ειναι το βαρος εμβρυου?? γιατι διαβασα και επαθα ενα σοκ... εμας ο υπερηχος που ειδα γραφει 221 και το βαρος στην εβδομαδα σε ολα τα σαιτ ειναι μεχρι 100 το ανωτερο... οταν την ρωτησα στον υπερηχο αν ειναι καλα το βαρος μ ειπε μια χαρα ειναι... τι παιζει>?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χμμμ. .. oneira _glyka απ ότι γράφεις πιο πάνω η πητ σου άλλαξε κ είναι μέχρι 14 /11 άρα σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 17η; ε ίσως είναι λίγο πάρα πάνω απ το μέσο όρο τα γραμμαρια αλλά εκτός του ότι μια μικρή απόκλιση μπορεί κ να υπάρχει όλα φυσιολογικά πιστεύω είναι αφού σου το είπε ο γιατρός. Μάλλον θα είναι κ ψηλό το ζουζούνι σου! ! Κ εγώ όλο νομίζω ότι κάτι νιώθω χαμηλά αλλά μετά λέω. ..μπααα το εντερακι θα ναι. Ποιος ξέρει. ..θα την φάμε κ την κλωτσιά μας πού θα πάει! !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε χθες γιατρό, όλα καλά, η πριγκίπισσα μεγαλώνει είχε και λόξυγγα και λίωσαμε με τον μπαμπα της... εμένα 14+5 το βάρος ήταν 125γρ. επομένως νομιζω μια χαρά είστε oneira_glyka μου και εσείς! Και εγώ αισθάνομαι το φτερουγισμα που λένε και θέλω να πιστεύω πως ειναι το νινάκι μου!

Απο συμπληρώματα τι πίνετε? εμενα μου εδωσε πολυβιταμινες και σίδηρο (γιατι εχω και θεμα με αναιμια κύησης). 

Όταν βρω χρονο θα προσπαθησω να φτιαξω το πινακάκι, να γράφουμε ομως την ΠΗΤ που μας έδωσε ο γιατρός απλά για να φαίνεται και πόσες βδομάδες είναι η καθεμια κλπ! 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ονομαζομαι Λια και περιμενουμε κ εμεις το θαυμα με πητ 28/11... δευτερη κυηση μετα απο αποβολη 2ου τριμηνουτον περασμενο Νοέμβρη.... φοβος αγχος πολλα μαζι... και διαβαζω απο την πρωτη εγκυμοσυνη θεματα σας και με βοηθησαν αρκετα... ψυχολογικα νομιζω θα μου κανει καλο να μιλαω και με αλλες μανουλες που περιμενουμε  τον ιδιο καιρο .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, @annour είπε:

Χμμμ. .. oneira _glyka απ ότι γράφεις πιο πάνω η πητ σου άλλαξε κ είναι μέχρι 14 /11 άρα σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 17η; ε ίσως είναι λίγο πάρα πάνω απ το μέσο όρο τα γραμμαρια αλλά εκτός του ότι μια μικρή απόκλιση μπορεί κ να υπάρχει όλα φυσιολογικά πιστεύω είναι αφού σου το είπε ο γιατρός. Μάλλον θα είναι κ ψηλό το ζουζούνι σου! ! Κ εγώ όλο νομίζω ότι κάτι νιώθω χαμηλά αλλά μετά λέω. ..μπααα το εντερακι θα ναι. Ποιος ξέρει. ..θα την φάμε κ την κλωτσιά μας πού θα πάει! !

ναι..γιατι άλλαξε δεν το καταλαβα..και η διαφορα ειναι αρκετη μπορω να πω.. βεβαια και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ξεκινησα με 12/12 και κατεληξε να ειναι 29/11.. ψηλο ε?? απο μενα παντως δεν πηρε στανταρ.. :-P:P

6 ώρες πρίν, Linaki2012 είπε:

Πηγαμε χθες γιατρό, όλα καλά, η πριγκίπισσα μεγαλώνει είχε και λόξυγγα και λίωσαμε με τον μπαμπα της... εμένα 14+5 το βάρος ήταν 125γρ. επομένως νομιζω μια χαρά είστε oneira_glyka μου και εσείς! Και εγώ αισθάνομαι το φτερουγισμα που λένε και θέλω να πιστεύω πως ειναι το νινάκι μου!

Απο συμπληρώματα τι πίνετε? εμενα μου εδωσε πολυβιταμινες και σίδηρο (γιατι εχω και θεμα με αναιμια κύησης). 

Όταν βρω χρονο θα προσπαθησω να φτιαξω το πινακάκι, να γράφουμε ομως την ΠΗΤ που μας έδωσε ο γιατρός απλά για να φαίνεται και πόσες βδομάδες είναι η καθεμια κλπ! 

 

 

 

χαχα ο λοξυγγας ειναι ολα τα λεφτα οντως.. εμενα ο πρωτος ειχε πολυ συχνα.. και ολο χτυπουσε η κοιλια μ.. εγω νομιζω ειναι τα μωρακια.. στο πρωτο κατι τετοιο δεν ενιωσα..αμεσως κλωτσια θυμαμαι...  μονο φολικο και σιδηρο εγω.. ασβεστιο δεν ξερω αν θ με δωσει..στο πρωτο δεν πηρα.. δεν ξερω τι καθοριζει το αν θα μου δωσει ασβεστιο ή μαγνησιο.. 

2 ώρες πρίν, Λια_κο είπε:

Καλημερα ονομαζομαι Λια και περιμενουμε κ εμεις το θαυμα με πητ 28/11... δευτερη κυηση μετα απο αποβολη 2ου τριμηνουτον περασμενο Νοέμβρη.... φοβος αγχος πολλα μαζι... και διαβαζω απο την πρωτη εγκυμοσυνη θεματα σας και με βοηθησαν αρκετα... ψυχολογικα νομιζω θα μου κανει καλο να μιλαω και με αλλες μανουλες που περιμενουμε  τον ιδιο καιρο .... 

Καλως μας ηρθες Λια_κο!! με το καλο!! ολα καλα θα πανε! μην αγχωνεσαι και εχε πιστη! οσο λιγοτερο αγχος τοσο καλυτερη ψυχολογια.. αντε σε λιγο καιρο οπως ειπαμε θα τα νιωθουμε και θα ξεαγχωθουμε.. λιιιγη υπομονη ακομα.. και μη διαβαζεις διαφορες περιπτωσεις απο κοπελες... στο λεω γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη μεχρι να το νιωσω ολα στραβα τα βγαζα..κ ολο στη γιατρο πηγαινα και ελεγε στον αντρα μου ν μου κρυβει το λαπτοπ να μη διαβαζω.. χαχα.. γεμιζα τοσο αγχος.. και δεν κανει καλο στα μωρακια μας.. βεβαια και εγω αγχωνομαι..ετσι? δεν το παιζω δασκαλος.. αλλα οσο το ακουμε και το λεμε πιστευω θα το εμπεδωσουμε καααποια στιγμη.. :D

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Λια_κο είπε:

Καλημερα ονομαζομαι Λια και περιμενουμε κ εμεις το θαυμα με πητ 28/11... δευτερη κυηση μετα απο αποβολη 2ου τριμηνουτον περασμενο Νοέμβρη.... φοβος αγχος πολλα μαζι... και διαβαζω απο την πρωτη εγκυμοσυνη θεματα σας και με βοηθησαν αρκετα... ψυχολογικα νομιζω θα μου κανει καλο να μιλαω και με αλλες μανουλες που περιμενουμε  τον ιδιο καιρο .... 

Καλωσηρθες με το καλό το μωράκι σου!! Απολαυσε την εγκυμοσύνη σου όλα θα πάνε καλά και το μωράκι που θα ρθει θα σβήσει λίγο το πόνο απο την πρώτη απώλεια!! Σε νιωθω απολυτα είχα και εγώ ενα παρόμοιο περιστατικό και όταν ξεκίνησε η επόμενη εγκυμοσύνη είχα τρελό άγχος αλλά μετά χαλάρωσα και απολαυσα το νινάκι μου το οποίο τώρα είναι 19 μηνών θηρίο!! 

 

 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...