Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Στην αναμονή! 

Efiefoula....Π.Η.Τ....5/11/2017

ζωη π.....Π.Η.Τ....11/11/2017

Myrtoulita....Π.Η.Τ....13/11/2017

oneira_glyka....Π.Η.Τ....14/11/2017

MissM....Π.Η.Τ....18/11/2017

zooula36...Π.Η.Τ...19/11/2017

@annour....Π.Η.Τ....20/11/2017

Roza85....Π.Η.Τ....21/11/2017

Linaki2012....Π.Η.Τ....26/11/2017

IoannaMas....Π.Η.Τ....28/11/2017

Λια_κο....Π.Η.Τ....28/11/2017

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια! Λοιπόν σήμερα πηγαμε γιατρό κ είδαμε το στερνοπουλι μας! Δόξα τω Θεω όλα πάνε καλά μεγαλώνει σωστά κ νιώθω μεγάλη ανακούφιση κ υπέροχα! Το μικρούλι μωρέ κοιμόταν αρχικά κ το ξυπνήσαμε κ μετά έβαλε το χεράκι στη μουριτσα του κ ξανακοιμηθηκε! Χάχα. .!Μόνο που δεν μας έκανε τη χάρη να μας αποκαλύψει τι είναι. ..χμμμ. ..Οπότε υπομονή μέχρι τη β που θα γίνει 14 /7 .ουφ! oneira_glyka κ εγώ πιστεύω ότι έχει να κάνει με τους συνδέσμους που τραβάνε γιατί μεγαλώνει η μήτρα. Κ μένα με πιάνει αλλά ξέρεις πότε; όταν είναι τεντωμένο το κορμι μου. Οπότε λυγίζω τα πόδια κ γυρίζω πλάι κ σιγά σιγά ηρεμώ.ρώτα κ τον γιατρό σου όμως για να σε καθησυχάσει! .. αχ κορίτσια σε αναμονή για το επόμενο ραντεβού με τα νινακια μας! !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? 

@annour αχου το μωλέ λίωνω με κάτι τέτοια!!! εμένα ο μικρός μου ήταν με το χεράκι στο προσωπάκι όταν το βλέπαμε στους υπέρηχους και ακομη και σήμερα 19 μήνες μετά για να κοιμηθεί βάζει το χεράκι του στα ματάκια του!! Όσο για το φύλο υπομονή, ξέρω οτι είναι μεγάλη αγωνία αλλά έχει και αυτο την αξία του... Φαντάσου ζευγάρια που μένουν να μάθουν στη γέννα.. τέτοια υπομονη δεν θα είχα ποτέ μου χαχα!

oneira_glyka δεν νομίζω να είναι κάτι μάλλον κατι μυικό ίσως χρειάζεσαι μαγνήσιο! Αυτό το είχα πολύ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ασυναίσθητα όταν ξυπνουσα προσπαθούσα να τεντοθώ και πάθαινα σαν κράμπες στη κοιλιά και έμενα πόση ώρα διπλωμένη! Τελικά με λίγο μαγνησιο πέρασε. 

Τα υπόλοιπα κοριτσια τι κάνετε?

Εμείς καλά κάναμε και τα πρώτα μας μπανάκια! 

 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις..ναι κατι σαν κραμπες.. οντως αν τεντωσω το σωμα το παθαινω πιο συχνα.. η οταν πεταγομαι γτ κλαιει ο μικρος.. τεσπα.. θ ρωτησω την γιατρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια?πως είστε?πολλή ησυχία έπεσε.. τι λέει?Εμείς πήγαμε Κ Ενδοκρινολογο για την ορμόνη Π βρήκαμε υψηλή άλλα Όλα οκ..δόξα τω Θεώ.. απλά παρακολουθηση.. Ακόμα τίποτα από κλωτσιές...άντε... ολο τ λέω κλωτσα λίγο βρε...Αλλά χαμπάρι...που θ πάει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! ! Πώς είστε εγκυουλες; ; έχουν αρχίσει οι πολύ ζεστές μέρες κ σκέφτομαι το καλοκαίρι που είναι μπροστά κ λέω ουφ θα ναι ζόρικο για μένα φέτος μιας κ η προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν χειμώνα. ..Τώρα η ζέστη δεν θα παλεύεται! Κατά τα άλλα εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη γιατί ένιωσα τα πρώτα μικρά πεταρισματα του μωρού μου! ! Ναι! Έχω λίγες μέρες που τα νιώθω αλλά όχι κάθε μέρα ούτε συχνά. .συνήθως βράδυ όταν ξαπλώνω κ ηρεμώ! Είναι απαλά πεταρισματα  που με κάνουν να αισθάνομαι υπέροχα αλλά επειδή δεν τα καταλαβαίνω με συχνότητα κάπως αγχώνομαι! Ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμη κ το μωρουλι μου μικρό αλλά θέλω να το καταλαβαίνω! !!! Τώρα είμαι στην 17 & 4. ..αντε κ τον κλείνουμε τον 4ο μήνα! Σας χαιρετιζω όλες μανούλες! !!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! 

Πως είστε ομορφες εγκυούλες? εμείς καλά.. τις τελευταιες μέρες έχω πολύ φαγούρα στα πόδια και έχω διαβάσει διαφορα στο ιντερνετ και ψυλοαγχωθηκα θα κάνω ομως αναλύσεις αιματος και βλέπουμε! 

Αχ και εγώ νιώθω λίγα πεταρίσματα που και που και λιώνω! Νιώθω απαλά χάδια κάτω απο τον αφαλό! Άντε να περάσουν λίγο οι βδομάδες να γίνουν πιο ξεκάθαρα.. νομιζω αυτό το συναισθημα δεν συνηθίζεται ποτέ! 

Ζοουλα με το καλό να δείτε φύλο! 

Αννουρ έχω φάει ήδη 2 εγκυμοσύνες μες το κατακαλοκαιρο και τώρα είμαι στην τρίτη.. δεν θα πω ψέματα.. δεν παλευεται χαχαχα!!! αλλα έχει και τα καλά του, όσο να ναι καλοκαίρι είμαστε πιο χαλαρές.. μπανάκια στη θάλασσα, βόλτες στα βουνά περνάει γρήγορα! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Όντως χαθηκαμε..Πως πάνε τα μωράκια σας; ;εμένα όσο πάει κ το νιώθω περισσοτερο! Αλλά βρε κορίτσια να σας πω κάτι. Τελευταία έχω κάτι αϋπνίες το βράδυ που ούτε ξέρω τι ώρα με παίρνει ο ύπνος τελικά. Σα να μην βολεύομαι. . Ενώ θα ήθελα να κοιμηθώ πολύ δεν μπορώ! Κατά τα άλλα πρέπει να αρχίσω να προμηθευομαι κ κάνα ρουχαλακι τώρα γιατί η κοιλίτσα παραφουσκωσε. Η αλήθεια είναι ότι με βολεύουν καλύτερα τα φορέματα έτσι αέρινα. .. αντε να ζεστάνει κ καλά κ να ξεκινήσουμε κ μπανακια! Πρέπει να πάρω κ μαγιό! Χαχαχα! Τι προτείνετε; ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! Πως πατε;Χθες ειχα γιατρό ολα δειχνουν καλα και φυσικα παλι αγορι χαχαχα.Κλεισαμε και β επιπεδου 26 Ιουλιου. 

@annour αχ κι εμενα εχει αρχισει καθε μερα και πιο πολυ:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...