Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου!! 

zooula36 ελα ρε βασίλισσα θα σε εχουν τα αγόρια σου :) με το καλό και η Β-Επιπέδου!! και εμένα κάπου εκει θα με βάλει λογικά. Εγώ έχω ραντεβού στις 29!! 

 

@annour Βολευει πολύ το καλοκαίρι στην εγκυμοσύνη γιατι τα ρούχα ουτως η άλλως ειναι πιο φαρδιά και άερινα! Για μαγιο προτείνω μπικίνι η τανκινι για να εχεις την ευκαιρία να αλλάζεις συχνά να μην μενεις με βρεγμένο μαγιό.. Αυπνίες ε? εγώ το αντιθετο δεν χορταίνω ύπνο!!!! Αλλά μεριά βράδια ξυπνάω και εγώ και σκεφτομαι κατι χαζα και αργεί να με ξαναπάρει ο ύπνος.. Αναπληρώνω όσο μπορώ στη μέρα όμως.. 

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνετε πως είστε? που θα πατε διακοπες φέτος? Εμεις ως συνήθως εσωτερικό τουρισμο, ενοώντας σπίτι με τα παιδιά και άντε να πάμε καμια εκδρομή χιχι!! 

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Κ εμείς linaki εντός σπιτιού κυρίως θα περιφερομαστε! Κάτι γάμοι -υποχρεώσεις που έχουμε  (είναι κ αρκετοί! ) κάτι η ενασχόληση με τη δημιουργία του 2ου παιδικού τα οικονομικά μας δεν θα μας επιτρέψουν για διακοπές. .τουλάχιστον θα προσπαθήσουμε  να περασουμε  όσο περισσότερο χρόνο μπορούμε με τον μικρό μας τώρα που είμαστε ακόμη 3!κατά τα άλλα αυτό που περιμένουμε είναι να δούμε κ στη β το φύλο του μωρού μας για να πέσουν οι ιδέες για το παιδικό! !! :-D:-P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια??τι κάνετε? Εμείς καλά! Εμείς ραντεβού Έχουμε αρχές Ιούλη.. διακοπές Κ εμείς δεν το κόβω ν πηγαίνουμε..Αλλά θ φανεί.. τπτ δεν είναι σίγουρο! Το ζουζουλο κλωτσάει παιδιά Κ εχω τρελαθεί!Όσο Κ να. Το ξαναεχω ζήσει είναι τόσο συΝαρπαστικό!το νιώθω ν κάνει τούμπες!αχ.. 

Link to comment
Share on other sites

Καυτες καλησπέρες κοριτσια χαχα!!Επιασαν για θα τα καλα οι ζεστες και θάλασσα δεν μπορουμε να πάμε!! Να γινει με το καλο η βάπτιση του μικρου τον Αύγουστο και ισως μπορέσουμε να ρίξουμε μια βουτιά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!! ναι @zooula36 συνονοματη μου!! επιασαν ζεστες!! ααα εγω θα σε στενοχωρησω αλλα θα κανω τα μπανακια μου απο την παρασκευη το πρωτο μπανακι..παμε λευκαδα σε ενα γαμο και θα παμε τριημερο ετσι θα χαρει κι η μικρη μας λιγακι..κι εγω αλλα με επιφυλαξη εννοειται..μου πε απλα να ναι καθαρη να μην ειμαι στον ηλιο και αλλαγη μαγιο..τα γνωστα δλδ!!! αχχχχχ ...χτες καναμε β επιπεδου ..ολα τελεια!! επιβεβαιωσαμε αγορακι ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  <3 ειμαι 21 εβδομαδων και ειναι ο μικρος 420 γρ. !!!!!! ολα υπεροχα μου εδωσε τωρα να κανω παλι εξετασεις και αυτη την φορα και κολπικη καλλιεργεια διοτι στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ενα μικρο θεματακι με μυκητες... για να πω την αληθεια μου τωρα δεν εχω καποιο περιεργο συμμπτωμα αλλα για σιγουρια...και επισης μ εβαλε να κανω ενα καρδιογραφημα... γιατι με πιανουν καποιες ταχυκαρδιες... δεν ειχα ποτε θεμα με την καρδια αλλα παλι για σιγουρια!! αυτα απο εμενα κοριτσακια στο περιπου...μπηκα κλεφτα να γραψω γτ ολο στο τρεξιμο ειμαι..και σημερα πρεπει να τρεξω απο εδω κι εκει ...εφτιαξα αν κι αργησα και τα καλοκαιρινα .. και μου εφυγε η ψυχη με την ζεστη...εκανα την τετραπλασια ωρα να τελειωσω απ οτι συνηθως... ειμαι 28 χρονων και νιωθω με την ζεστη 50 χαχχαχαχα :P:P

 

@zooula36 με το καλο κι η βαπτιση σας!! τον αυγουστο ειναι υπεροχη εποχη!! σου μιλαει εδω ενα λιονταρακι γεννημενο αυγουστο χαχαχ :P:D 

@oneira_glyka ΣΕ ΝΙΩΘΩ...εχω φαει κατι κλωτσιες ....αρχισανεεεε...τα οργανα!!!!! και ολο τουμπες κωλοτουμπες!! τον μικρο τον νιωθω πιο πολυ απο οτι ενιωθα την μικρη μου στην πρρωτη εγκυμοσυνη.....   

 

αχχχ κοριτσακια τωρα εχω ραντεβου ξανα 31 ιουλιου και και αρχες αυγουστου θα κανω υπεροχα γενεθλια...παρεα με την εξεταση της καμπυλης σακχαρου... αχ παναγια μου...δεν μ αρεσει καθολου αυτη η εξεταση !!!!!!!!!!!!!!!!! πειτε τα νεακια σας!!!!!!!!!!!!!!!! περιμενω!!φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου!! Τι κανετε;; Κι εμεις ξεκινησαμε δειλα τα μπανακια μας!! Ωραια ειναι!! Εγω εχω Β επιπεδου αρχες του μηνα...φυλο δεν εχει καταφερει να δει ο γιατρος ακομα οποτε θα μαθουμε τοτε!! Κατα τα αλλα ολα καλα!! Κι εμας εχουν αρχισει καιρο τωρα οι κλωτσιτσες κι οι τουμπιτσες!! Χαχα εχουν πολυ πλακα!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε? 

Εγω εχω κολλησει μια ωραιοτατη ουρολοιμωξη κ ξεκιναω αντιβιωση! Καλα να παθω ομως ειπα χιλιες φορες να αποφευγω δημοσιες τουαλετες και το Σ/Κ ειχαμε παει ΙΚΕΑ κ ποσο να αντεξω η εγκυος πηγα και να τα αποτελεσματα! 

Πηγαμε κ εμεις σημερα στο γιατρο και ειδαμε τη κουκλαρα μας σε τρισδιαστατο... ελιωσα.... εβαζε κ το χερακι στη μουριτσα το γλυκακι μου...Μου ειπε επισης πως π τραχηλος μου ειναι λιιιγο κοντος τον ηθελε λιγο μακρυτερο, δεν ανυσηχει ομως ουτε θα κανουμε τιποτα μου προτεινε ξεκκουραση και γελασαμε ολοι μαζι! Πως να ξεκουραστω σε ενα σπιτι με δυο ζιζανια! Κλεισαμε ραντεβου για Β επιπεδου στις 25 Ιουλιου αργω λιγακι ακομη... μεχρι τοτε υπομονη. Απο κλωτσιες ακομη δεν εχω νιωσει τιποτα ιδιαιτερο μονο καποιες στιγμες και ανυπομωνωωωω! Στα αγορια μου πιο γρηγορα τα ακουγα! 

 

Ζωη μου κανατε. Β επιπεδου κιολας! μπραβοο! καλα αποτελεσματα κ με τη καμπυλη ζαχαρου ειναι χαλια διαδικασια αλλα πρεπει μα γινει υπομονη... 

Ζωουλα με το καλο η βαφτιση σας! Αχ του χρονου θα λεμε για βαφτισεις κ παρτυ τετοια εποχη!!! 

Μυρτουλιτα με το καλο η Β επιπεδου αντε να μαθετε κ φυλο! 

 

  • Μου αρέσει 3

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα κορίτσια! Καλέ τι ζέστη είναι αυτηηηηη! !!πραγματικά δεν το μπορώ έχουμε κλειστεί στο σπίτι με air condition κ πονοκεφαλιαζουμε! Linaki Περαστικά σου κορίτσι μου. .δύσκολη φάση η ουρολοιμωξη! Όντως θέλει παααρα πολύ προσοχή στις τουαλέτες. Εμείς 15 Ιουλίου έχουμε τη β επιπέδου κ περιμένω πως κ πως να δω το ζουζούνι μου! Να πάνε όλα καλά πρώτα ο Θεός με την εξέταση  (πάντα έχω άγχος ) κ να δούμε κ εμείς το φύλο γιατί δεν μας το έδειξε ως τώρα. .βέβαια έχω το προαίσθημα ότι θα ναι κορίτσι αυτή τη φορά! Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια που είναι να κάνουν την εξέταση!! Α!  Μια ερώτηση κορίτσια. Τι βάζετε στις κοιλιτσες σας για να μην κάνετε ραγαδες; εγώ αυτή τη φορά δοκιμασα το bio oil κ έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ καλό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!! Με το καλο κι οι δικες σας Β και περαστικα σου Λινακι μου (να ξερεις παντως οτι απ'οτι μου χει πει ο δικος μου ντοκ ειναι προτιμοτερο να πας σε μια δημοσια τουαλετα απο το να κρατιεσαι γιατι κι αυτο μπορει επισης να σου δημιουργησει ουρολοιμοξη) !! Εγω χρησιμοποιω ολη τη σειρα της Frezyderm για εγκυους!! Αντιηλιακο,οδοντοκρεμα,σαπουνι για την ευαισθητη περιοχη και τωρα πια και κρεμα κατα της προληψης των ραγαδων!! Ειναι ολα υπεροχα...εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και τα βρισκω και σε ιντερνετικα φαρμακεια σε πολυ καλες τιμες σε σχεση με την αγορα!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλέον δεν ανησυχώ για ραγαδες γιατι γεμισα παντου απο την πρωτη εγκυμοσύνη παρόλο που εβαζα simulsium  και βαζελίνη.Βαζω ομως λαδακια μετα το μπανιο γιατί μου κανει το δερμα μαλακο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και στην Κύπρο κοριτσια πολύ ζέστη έχουν αναστενάξει τα κλιματιστικά (σε λίγο καιρό θα αναστενάζει και η τσεπη μας) . 

Ραγαδες και εγώ έβγαλα στη πρώτη εγκυμοσυνη στην κοιλιά αφότου γέννησα! κ πλέον τις έχω συνηθίσει.. έβαζα αμυγδαλελαιο και βοηθουσε πολύ και στο αίσθημα της φαγούρα που μεγαλώνει η κοιλίτσα. Πλέον έχω κάνει κοιλίτσα εγκύου και κάθε μέρα τη νιωθω να τραβάει.  Άρχισαν και οι κλωτσίες κανονικά αφότου έγραψα το προηγουμενο μύνημα πλέον την αισθάνομαι παρα πολύ!! Εδικά όταν φαω. 

 

  • Μου αρέσει 3

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικα σου κορτιτσι!! 

ναι πω πω... λιωνουμε... χθες κ σημερα δεν γινοταν..αμπαρωθηκαμε στο σπιτι με κλειστα πατζουρια και κατεβασμενες τεντες κ κλιματιστικο για ν κραταει δροσια γιατι ολη μερα ο ηλιος το βαραει το σπιτι κ βραζει..

απο κλωτσιες κανονικοτατα κοριτσια.. οντως.. ξεκαθαρα χοροπηδαει μεσα.. και το αισθανομαι και πανω απο τη κοιλια.. ειναι ολα τ λεφτα.. αλλα δεν εχω πολυ χρονο ν ασχοληθω μαζι τ μωρε γτ τρεχω με τον αλλον πιτσιρικο μου κ το βραδυ ξεραινομαι..λιγο τον χαιδευω θ του πω κανενα γλυκολογο κ ζζζζ...  

δευτερα εχουμε και ραντεβου..ν δουμε..

ραγαδες ουτε στη πρωτη ειχα ουτε τωρα νομιζω θ κανω... το αποδιδω βεβαια στα κιλα μ που ειναι αρκετα κ το δερμα θεωρω πως ειναι ηδη ξεχειλωμενο οποτε το παιρνει ν ανοιξει κ αλλο... :oops:  αχ αυτα τα κιλα.. τεσπα..ειναι αλλο θεμα αυτο.. τουλαχιστον δεν εβαλα στην εγκυμοσυνη ως τωρα ν πω οτι εχω ξεφυγει.. σταματησα στην αρχη που επαιρνα.. μετα τη γεννα ευχομαι κ ελπιζω ν τα χασω.. γιατι ειμαι γλυκατζου...:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε? παλι ξεκινουν οι καυσωνες...πφφφ!!!! μπηκα στον εκτο μηνα εδω και μια εβδομαδα!!!! μου φαινεται απιστευτο πως περνα παλι ο καιρος ετσι γρηγορα στην δευτερη εγκυμοσυνη!! εχω την μικρη μου γι αυτο :P εσεις πως ειστε? ποτε εχετε ραντεβου ? εμεις εχουμε τωρα 31 ιουλη και θα κανω και καμπυλη σακχαρου... μπλιαχχχ!! :D 


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια κ από μένα! ! Ζέστη ξανά! Δύσκολη κ αυτή η εβδομάδα. ..υπομονή σε όλες μας κορίτσια! ! Λοιπόν που λέτε εγώ έχω ραντεβού για τη β επιπέδου την Παρασκευή. Έχω το άγχος μου να είναι οοολα καλά με το μωράκι μου. .το οποίο παρεπιπτοντως είναι κόρη! !!! Έκανα μια εξέταση τραχήλου την προηγούμενη εβδομάδα κ με την ευκαιρία κάναμε κ έναν υπέρηχο κ τσουπ! Μας τα έδειξε όλα φάτσα κάρτα η δεσποινίδα! ! Οποτε το φτιάξαμε το ζευγάρι! (Μαζί με τον γιο μου! ) κ έχει αρχίσει να ρίχνει κάτι κλωτσιές άλλο πράγμα! Κ ο μπαμπάς της την κατάλαβε! Χαχα. Εσείς κορίτσια πόσο είστε;; εγώ 21 εβδομάδων ακριβώς. Ζωή εσύ προπορευεσαι αρκετά! Αχχ όντως περνάει ο καιρός γρήγορα αυτή τη φορά! !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! και εμεις εδω πολυ ζεστη ολη μερα ειμαι εαν ζομπι... ωωω @annour με το καλο το κοριτσακι σας λοιπον! με το καλο κ η β επιπεδου... εμενα ειναι πολυ ησυχουλα νιωθω καποια ηρεμα χαδακια στη κοιλιτσα μου ελπιζω να ειναι τοσο ηρεμη κ πιο μετα χιχι! ειμαι 20 εβδομαδων. εχουμε φτασει στη μεση ηδη... 

Ζωη μου ετσι με τα μικρακια μας τα ζιζανιακια μας περναει νερακι ο καιρος! αχ κοιτα να απολαυσεις τη μικρουλα σου τωρα γιατι μετα θα μοιραζεται ο χρονος! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...