Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Στην αναμονή! 

Efiefoula....Π.Η.Τ....5/11/2017

ζωη π.....Π.Η.Τ....11/11/2017

oneira_glyka....Π.Η.Τ....14/11/2017

MissM....Π.Η.Τ....18/11/2017

zooula36...Π.Η.Τ...19/11/2017

@annour....Π.Η.Τ....20/11/2017

Roza85....Π.Η.Τ....21/11/2017

Linaki2012....Π.Η.Τ....26/11/2017

IoannaMas....Π.Η.Τ....28/11/2017

Λια_κο....Π.Η.Τ....28/11/2017

 

 

  • Μου αρέσει 3

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου γεια σας! Linaki τι ωραία που μας έφτιαξες πινακακι! !! Πωπω κορίτσια κάθε μέρα γεννητούρια θα έχουμε τότε! Τέλεια! Κατά τα άλλα πως είστε; εγώ νιώθω κάτι πονακια δύο μέρες τώρα χαμηλά. .βασικά κάτι σαν σουβλιες μέσα στον κόλπο κ κάπως αναστατωθηκα. Η γιατρόςμου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά περιμένω την Πέμπτη να πάω. Βασικά ρε κορίτσια μου έχει κολλήσει ο φόβος μην είναι ο τραχηλος μικρός κ αισθάνομαι έτσι. .οποτε θέλω να δω τι θα δείξει κ ο υπέρηχος. Ουφ! Άγχος ...             Λία καλωσόρισες κ με το καλό το μωράκι σου καλή μου! 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λίγο χρόνο χθες που πηγαν τα αγορια μου στη γιαγια τους και ειπα να το κανω... ελπιζω να μην ξεχασα καποια αλλά αν ξεχασα διορθώνετε :) 

 

15 ώρες πρίν, @annour είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Linaki τι ωραία που μας έφτιαξες πινακακι! !! Πωπω κορίτσια κάθε μέρα γεννητούρια θα έχουμε τότε! Τέλεια! Κατά τα άλλα πως είστε; εγώ νιώθω κάτι πονακια δύο μέρες τώρα χαμηλά. .βασικά κάτι σαν σουβλιες μέσα στον κόλπο κ κάπως αναστατωθηκα. Η γιατρόςμου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά περιμένω την Πέμπτη να πάω. Βασικά ρε κορίτσια μου έχει κολλήσει ο φόβος μην είναι ο τραχηλος μικρός κ αισθάνομαι έτσι. .οποτε θέλω να δω τι θα δείξει κ ο υπέρηχος. Ουφ! Άγχος ...             Λία καλωσόρισες κ με το καλό το μωράκι σου καλή μου! 

Τα έχω και εγώ σε κάθε εγκυμοσύνη και δεν ήταν ποτέ τίποτα αλλά καλυτερα να το επιβεβαιωσετε και με το γιατρό! Μια χαρά θα είναι να μας ενημερώσεις όταν πας στο γιατρό και μέχρι τότε χαλαρά όσο μπορείς!!! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

geia σαςομορφες μανουλες κι εγκυουλες! χαθηκα λιγακι γιατι ειχα και την μικρη κι ημουν μονη σπιτι ο συζυγος ελειπε!!!!!!!και γυρισε επιτελους απο την δουλεια!!τοσο καιρο!! στρατιωτικος και τραβαγαμε ζορια!!! τι ωραια νεακια βλεπω δεν τα διαβασα ολα..θα κατσω να διαβασω!!!!!καλησπερα και με το καλο σε ολες τις νεες εγκυουλες μας!~ <3 εμεις αυριο εχουμε γυναικολογο ...μαθαμε και το φυλλο!το δευτερο θα ναι αγορακιιιιιιιι!!!!!!!!!!! ποσο χαιρομαι θα χω κι εναν μπεμπακο!! @oneira_glyka εχεις πητ την ημ,ερομηνια που γεννησα την μικρη μου.... τελεια!! με το @Linaki2012 μας ειμασταν μαζι και στις μανουλες νοεμβριου 2015!! χαιρομαι που ειμαστε παλι μαζι <3

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραιο το πινακακι!!! ευχαριστουμεεε!!! σας διαβασα κοριτσια.. τα καλα μ νεα προς το παρον ειναι οτι μπορω να φαω φρουτακια επιχης κερασια ροδακινα φραουλες που περυσι τα στερηθηκα κ μου εμειναν απωθημενα.. ελπιζω να ειναι για πολυ..και οχι για λιγο... για ν προλαβω ν φαω και καρπουζακι.. σας αφηνω γιατι παλευω με το θηριακι μου και τις φρουτοκρεμες..... φιλιααα σε ολες τις κοιλιτσες!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο εμενα!! χαθηκα λιγο με τις δουλειες και δεν προλαβαινω να σας γραψω αλλα σας διαβαζω συχνα!! με το καλο τα μωρακια μας κοριτσια!! εμεις ακομα δεν εχουμε δει φυλο στη Β επιπεδου πρωτα ο Θεος με σιγουρια!!

Λινακι βαλε κι εμενα αν θες στο πινακακι με ΠΗΤ 13/11!!

Φιλια σε ολες!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή! 

Efiefoula....Π.Η.Τ....5/11/2017

ζωη π.....Π.Η.Τ....11/11/2017

Myrtoulita....Π.Η.Τ....13/11/2017

oneira_glyka....Π.Η.Τ....14/11/2017

MissM....Π.Η.Τ....18/11/2017

zooula36...Π.Η.Τ...19/11/2017

@annour....Π.Η.Τ....20/11/2017

Roza85....Π.Η.Τ....21/11/2017

Linaki2012....Π.Η.Τ....26/11/2017

IoannaMas....Π.Η.Τ....28/11/2017

Λια_κο....Π.Η.Τ....28/11/2017

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

geia sas κοριτσακια ...καλως σε βρηκα κι εδω λινακι μου!!!!!! <3 πηγαμε χτες ειδαμε τον μπεμπακο!!!!!!!! ειναι ολα τελεια!!! 200 και γραμμαρια εχει φτασει... ολα μια χαρα!! 27 του μηνα εχουμε την β επιπεδου...την πητ μου την βγαζει 6 η 7 -11 ...αλλα την αφηνω για σιγουρια 11-11!! για να δουμε χχαχα τι κανουνε ολα τα κοριτσια κι ολες οι μανουλες νοεμβριου??? πηγατε γιατρο ..ποτε εχετε β επιπεδου? :)

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι ομορφα Ζωουλα!! Αντε μπραβο κοντευει η Β επιπεδου σου!! Εγω εχω 10/07 εχω ακομα...κι ανυπομονω γιατι δεν εχουμε δει φυλο ακομα!! Κι εμας για νωριτερα μαλλον μας παει αλλα κι εμενα δεν μου την αλλαζει προς το παρον την ΠΗΤ ο γιατρος!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

τελεια μυρτουλιτα!!!! ειμαστε στην αρχη και οι 2 μας :) θα το δειτε τον αλλο μηνα !!λογικα!!!! πρεπε ι να περιμενεις πως και πως!!! κι εγω ετσι περιμενα να δω πως και πως!!! και λεω επειδη στην πρωτη μου δεν ηθελε να βγει μετιποτα ενταξει τα κοριτσια αργουν να βγουν...τα αγορια βιαζονται χαχχα ..με βλεπω για τελος οκτωβρη χαχχαχα :P

 

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας... Τελευταία Μου συμβαίνει το εξής..Ενώ ξαπλώνω ξαφνικά νιώθω ένα τράβηγμα δεξιά στη κοιλιά το οποίο σταδιακά αυξάνει Κ πονάει τόσο που απλά καθηλωνομαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι ανήμπορη να σηκωθώ..Στην καλύτερη Θ περάσει στο πεντάλεπτο..Δεν μπορώ ν κουνηθώ Γιατί σε ίχνος κίνησης πονάω.. λες κ μ περνούν το σημείο Κ μου το στρίβουν είναι...Κάτι παρόμοιο αισθανόμουν καμία φορά στο φτέρνισμα παλια..μαγκωνε κάτι κάτω χαμηλά στη κοιλιά...είτε δεξιά είτε αριστερά...Σας έχει τύχει? Σχεδόν κάθε βράδυ το παθαίνω Κ δεν μπορώ ν κατάλαβω αν επηρεάζεται από κάποια δική μ κίνηση λόγω τ ότι με έχει πιάσει σε διάφορες στάσεις..είτε μπρούμυτα είτε ανάσκελα..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας... Τελευταία Μου συμβαίνει το εξής..Ενώ ξαπλώνω ξαφνικά νιώθω ένα τράβηγμα δεξιά στη κοιλιά το οποίο σταδιακά αυξάνει Κ πονάει τόσο που απλά καθηλωνομαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι ανήμπορη να σηκωθώ..Στην καλύτερη Θ περάσει στο πεντάλεπτο..Δεν μπορώ ν κουνηθώ Γιατί σε ίχνος κίνησης πονάω.. λες κ μ περνούν το σημείο Κ μου το στρίβουν είναι...Κάτι παρόμοιο αισθανόμουν καμία φορά στο φτέρνισμα παλια..μαγκωνε κάτι κάτω χαμηλά στη κοιλιά...είτε δεξιά είτε αριστερά...Σας έχει τύχει? Σχεδόν κάθε βράδυ το παθαίνω Κ δεν μπορώ ν κατάλαβω αν επηρεάζεται από κάποια δική μ κίνηση λόγω τ ότι με έχει πιάσει σε διάφορες στάσεις..είτε μπρούμυτα είτε ανάσκελα..

Κατι σαν κραμπα δηλαδη;Μπορει να ειναι απο την μητρα που μεγαλωνει.Στην προηγουμενη εγκυμοσύνη ειχα πολλα τραβηγματα αλλα οχι αυτο το εντονο που περιγραφεις. Αυτο που λες με το φτερνισμα το παθαινω κι εγω αλλα καποια δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...