Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

Mammy3 με το καλό. Απόλαυσε την μέρα σημερα και κάνε κάτι για τον εαυτό σου.

Λοιπόν εγώ πήγα χτες στον γιατρό. Μέτρησε την μπέμπα 3187 γρ. και μου είπε ότι για τις επόμενες δύο εβδομάδες δεν θα γεννήσουμε διότι το μωρό είναι ψηλά και ο τράχηλος δεν έχει αρχίσει να ανοίγει. Οπότε ο άντρας μου θα προλάβει να γυρίσει. Αν όμως το μωρό συνεχίσει να παίρνει έτσι βάρος θα φτάσει τα 4 κιλά :confused: και σας ρωτώ από πού θα βγεί? Πήρε 700 γραμμάρια σε 2 εβδομάδες.... αφου ο γιατρός την μέτραγε και την ξαναμέτραγε και μου λέει, μήπως πηγαίναμε για άλλη ημερομηνία ? γιατί μου βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερη απ' ότι υπολογίζαμε. Κατά τα άλλα όλα καλά και φυσιολογικά. Ο πλακούντας γερασμένος αλλά οι αρτηρίες πολύ καλές. Αμνιακό υγρό αρκετό. Όλα ρολόι. Μόλις γυρίσει ο άντρας μου θα αρχίσω το περπάτημα και γενικά θα κάνω ότι μπορώ να επισπεύσω την διαδικασία.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λοιπόν, ο γιατρός χθες είπε μετά την εξέταση ότι αν και έχει κατέβει λίγο ακόμη το έμβρυο, δεν βλέπει σημαντικές μεταβολές σε τράχηλο, οι πόνοι και οι συσπάσεις δεν έχουν ακόμη συστηματοποιηθεί. Ωστόσο, ανά πάσα στιγμή όλα μπορεί να συμβούν. Αν δεν γεννήσω μέχρι αύριο Τετάρτη που είναι η ΠΗΤ μου, προτείνει να κάνουμε βιοφυσικό υπέρηχο για εξέταση πλακούντα και αμνιακού υγρού ώστε να περιμένουμε με μεγαλύτερη ασφάλεια άλλη μια βδομάδα. Αν δεν προκύψει κάτι μέχρι την 41η, θα μπω για πρόκληση (κι ο θεός βοηθός, συμπληρώνω εγώ!).

Και μου είπε να ηρεμήσω γιατί αλλιώς δεν βλέπει να γεννάω!!

Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά...τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ ήμουν χάλια εχτές, πολλές συπάσεις και πόνους και μόλις πέρασαν αυτά το βράδυ με έπιασε τρομερή δυσφορία. Κάπως αλλιώς πρέπει α γύρισε ο μπεμπάκος και με πιέζει πολύ ψηλά. Δεν μπορούσα να πάρω ανάσα το βράδυ όπως και να καθόμουν. Τώρα είμαι καλύτερα.

Mammy με το καλό αύριο!!! Πως αισθάνεσαι?

della k Dimista μια χαρά και τα δικά σας νέα! Φροντίστε να μην γεννήσετε ταυτόχρονα και τον κάνετε τον γιατρό σας λάστιχο! :lol:

Tzitzina στην έκανε την πλάκα της η μπεμπούλα την Πρωταπριλιά ε? Πάλι καλά που όλα ήταν καλά!

Tzasmin κορίτσαρο θα βγάλεις!!! Και απ'ότι βλέπω είναι καλό κορίτσι και θα περιμένει και τον μπαμπά της. Με το καλό να επιστρέψει και ο αντρούλης σου!

Klimt ο γιατρός σου πιστεύω πως ακολούθησε την πιο σωστή διαδικασία. Έτσι είχα κάνει κι εγώ στις 39+2 το ντόπλερ αλλά είχα ολιγάμνιο και γερασμένο πλακούντα και ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο είπε να με βάλει για πρόκληση. Ο γιατρός μου με περίμενε 3 μέρες ακόμα και έτσι το 22/5 στις 7 το πρωί θα έμπαινα για πρόκληση και τελικά 21/5 στις 11 το βράδυ με έπιασαν οι πόνοι και γέννησα φυσιολογικά! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και για σένα!

Elzu ελπίζω σήμερα να έχεις τα ευχάριστα!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!

Βασω μια χαρα κοριτσαρο εχεις!!!!!!χαχαχαχαχα Με το καλο κοριτσι μου απο εδω και περα!!!!!!

Klimt και εσυ πρεπει να ηρεμησεις λιγο αν ολα πηγαινουν καλα μπορεις να περιμενεις λιγο παραπανω μεχρι να δωσει το οκ το μωρακι για να ξεκινησει ο τοκετος αλλιως θα πας με προκληση...Αλλα μην σκας μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου και εσενα!!!!!

Εlzu ολα καλα και για σενα και ελπιζω απο μερα σε μερα να εχεις τον θυσαυρο σου αγκαλια!!!!!!

Μαμμυ ξεκουραση σημερα απο αυριο θα εισαι μια χαρουμενη τριτεκνη μανουλα!!!! Με το καλο κοριτσακι μου!!!!!!

Τωρα τα δικα μου νεα πηγα στον γιατρο και παρολο που οι αρτηριες ειναι χαλια και ο πλακουντας τοσο γερασμενος που δεν παει αλλο....η μικρη μεγαλωνει μια χαρα!!!!!Ειναι τωρα 2550γρ και την Τριτη του πασχα γενναω.....Παω να αλλαξω το πινακακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

1.Pola γεννησε αγορακι στο Μητερα στην 1/4

----------------------------------------------

1.KLiMT πητ 6/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

2.ania πητ 6/4 αγορι γενναει στο Αλεξανδρα

3.mammy3 πητ 6/4 κοριτσι γενναει στο Ιασώ

4.della πητ 11/4 αγορι γενναει στο Ρεα

5.Κιττυ πητ 11/4 αγορι γενναει στο Αλεξανδρα

6.Elzu πητ 11/4 ...κοριτσι ..γενναει στο ΓΝ Εδεσσας

7.Tzitzina πητ 13/4 κοριτσι γενναει στο Ιασω

8.Maria-Elena πητ 17/4 αγορι γενναει στη Βεροια

9.dimista πητ 20/4 αγορι γενναει στο Λητω

10.ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ πητ 21/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

11.tommy_vtec πητ 22/4 αγορι

12.Αννα25 πητ 26/4 κοριτσι γενναει στο Γαια

13.Tzaminπητ 29/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

14.armaπητ 5/5 αγορι γενναει στο Ρεα

15.Katval πητ 7/5 αγορι γενναει στην Ροδο

16.julie8 πητ 8/5 κοριτσι γενναει στο Μητερα

17.irene50 πητ 12/5 αγορι γενναει στην Αγγλια

18.Cristinaki πητ 18/5 αγορι γενναει στο Λητω

19.Hλιοδωρα πητ 18/5 κοριτσι γενναει στο Λητω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σε όλες! Πως τα πάτε?

Εγώ σήμερα έχω γενεθλιάκιαα :-P:-P:-P !!!

Λέτε να μου κάνει δώρο η μικρή και να βγει? Μακάρι γιατί δεν αντέχω άλλο..Το πρωί περπάτησα σχεδόν 1.30 ώρα, τα'παιξα, αλλά από την άλλη το ευχαριστήθηκα!!

Mammy, χθες νόμιζα ότι ήταν Τρίτη. Τα μπέρδεψα τελείως. Άυριο να πάνε όλα καλά και να έρθει το μικρό σου κοριτσάκι.

Πάω να κοιμηθώ λίγο γιατί το βράδυ πάλι σβούριζα και σε λίγο θ'αρχίσουν να παίρνουν όλοι τηλέφωνο.

Φιλιάάά!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες! Πως τα πάτε?

Εγώ σήμερα έχω γενεθλιάκιαα :-P:-P:-P !!!

Λέτε να μου κάνει δώρο η μικρή και να βγει? Μακάρι γιατί δεν αντέχω άλλο..Το πρωί περπάτησα σχεδόν 1.30 ώρα, τα'παιξα, αλλά από την άλλη το ευχαριστήθηκα!!

Mammy, χθες νόμιζα ότι ήταν Τρίτη. Τα μπέρδεψα τελείως. Άυριο να πάνε όλα καλά και να έρθει το μικρό σου κοριτσάκι.

Πάω να κοιμηθώ λίγο γιατί το βράδυ πάλι σβούριζα και σε λίγο θ'αρχίσουν να παίρνουν όλοι τηλέφωνο.

Φιλιάάά!!

Πολύχρονη να είσαι!!! Σου εύχομαι κάθε ευτυχία και με το καλό το μπεμπάκι!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

tzitzina μου πολυχρονη να εισαι υπομονη κοριτσακι μου θα ερθει το μωρακι σου οταν νιωσει ετοιμο ξερω οτι ειναι ασχημο καθε μερα να περιμενεις αλλα σου ευχομαι ως το βραδυ να σου κανει την εκπληξη που θελεις τοσο πολυ !

αννα μου τι ωραια τα νεα σου αντε μπραβο 2 εβδομαδες περιπου μεινανε και μετα θα εχεις το κοριτσακι σου

εγω θα παω την παρασκευη στον γιατρο να δουμε τον μικρο ποσο ειναι και τι κανει εκει μεσα δεν σασ κρυβω οτι μετραω και εγω μια μια τισ ημερες να περασει ο καιρος να βγει και οχι γιατι με ενοχλει εκει μεσα απλα για τον δω να τον εχω μαζι μου και να ξαναζησω ολο αυτο !


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια γέννησα!!!!!!!! στις 29 Μαρτιου

ενας παίδαρος 4060 , με παιδεψε αρκετα αλλα όλα καλα.!!

το μωράκι παραμένει για αντιβίωση λόγω στρεπτόκοκκου κ εγω εχω πάρει δωματιο σε ενα ξενοδοχειο εδω κοντα για να μπορω να τον θηλάζω κ έχω πεθανει στην κούραση ...... όλη μέρα πήγαινε - έλα .

μου λειπει κ ο Αγγελάκος μου τρελά ......

αυτα τα λιγα προς το παρον τα νέα μας όταν πάω με το καλό σπιτι κ συνέρθω θα μπω να σας διαβασω κ να γραψω λεπτομέρειες.

φιλακια πολλα


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tzitzina χρόνια πολλά και καλά! Να τα εκατοστήσεις και με το καλό να υποδεχτείς το κοριτσάκι σου!

katval κι εγώ παρόλο που δεν θέλω να γεννήσω νωρίς μετράω μέρες για να δω πως θα είναι και ο μπεμπάκος μου!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

368374hvbaq23d1o.jpg

Ania μου να σου ζησει!!!!!! Να ειναι γερος και δυνατος!!!!Καλο σαραντισμο να εχετε κοριτσακι και με το καλο να πατε στο σπιτακι σας να εχεις και τα δυο σου αγγελουδια αγκαλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1.ania γεννησε αγορακι 4060γρ στο Αλεξανδρα στις 29/3

2.Pola γεννησε αγορακι στο Μητερα στην 1/4

----------------------------------------------

1.KLiMT πητ 6/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

2.mammy3 πητ 6/4 κοριτσι γενναει στο Ιασώ

3.della πητ 11/4 αγορι γενναει στο Ρεα

4.Κιττυ πητ 11/4 αγορι γενναει στο Αλεξανδρα

5.Elzu πητ 11/4 ...κοριτσι ..γενναει στο ΓΝ Εδεσσας

6.Tzitzina πητ 13/4 κοριτσι γενναει στο Ιασω

7.Maria-Elena πητ 17/4 αγορι γενναει στη Βεροια

8.dimista πητ 20/4 αγορι γενναει στο Λητω

9.ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ πητ 21/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

10.tommy_vtec πητ 22/4 αγορι

11.Αννα25 πητ 26/4 κοριτσι γενναει στο Γαια

12.Tzaminπητ 29/4 κοριτσι γενναει στο Ρεα

13.armaπητ 5/5 αγορι γενναει στο Ρεα

14.Katval πητ 7/5 αγορι γενναει στην Ροδο

15.julie8 πητ 8/5 κοριτσι γενναει στο Μητερα

16.irene50 πητ 12/5 αγορι γενναει στην Αγγλια

17.Cristinaki πητ 18/5 αγορι γενναει στο Λητω

18.Hλιοδωρα πητ 18/5 κοριτσι γενναει στο Λητω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...