Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Από δικά μας νέα, γενικά ήσυχα. Δουλειά, βόλτες μόνη μου τη μέρα με τη μικρή και με τον άντρα μου κανένα βραδάκι με φίλους για ποτό. Περιμένω να αλλάξει λίγο ο καιρός γιατί μου την έχει δώσει ο χειμώνας. Ευτυχώς μεγάλωσε λίγο η μέρα και είναι καλύτερα.

Η Ειρήνη έχει αρχίσει και λέει λίγες λεξούλες, αλλά τις περισσότερες μισές και όχι καθαρές. Εγώ αγχώνομαι λίγο, η παιδίατρος μου λέει ότι ακόμη είναι νωρίς για να ανησυχώ και αφού είναι ιδιαίτερα επικοινωνιακή δεν υπάρχει λόγος... Θα δούμε..

Μου μπαίνουν ιδέες για δεύτερο μωρό, αλλά το έτερον ήμισυ, θέλει να περιμένουμε λίγο και δεν έχει και άδικο. Οι συνθήκες είναι λίγο δύσκολες. Οχι μόνο οικονομικά, αλλά και επειδή εκείνος λείπει όλη μέρα. Βέβαια σχεδόν σε όλες τις οικογένειες έτσι είναι, αλλά τι να πω.. Θα δείξει..

Αυτά τα "λίγα", θα τα λέμε συχνότερα πια και ελπίζω να κανονίσουμε αυτή τη συνάντηση. Αν και δεν ξέρω πως θα καταφέρουμε να συγχρονίσουμε την υγεία των μικρών μας..Έστω την άνοιξη....Που θα μας πάει....Φιλιά σε όλες και τα πιο γλυκά μου στα ζουζούνια σας!!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tzitzina τι ωραία που μας εγραψες νέα σου!

Θύμησέ μου σε ποια περιοχή μετακομισατε γιατι δε θυμάμαι καθόλου τώρα!

Το βραδυ αφήνεις την Ειρήνη σε κοπέλα;

Κι εσείς γαστρεντεριτιδα ε; Κάνει πολλές φορές διάρροια κι εμετο; Τρώει κι αν ναι τι; Εμένα αδυνατισε ρε γμτ :( ηταν 9 κιλα πριν την πιάσει τώρα αποτελειωθηκε!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω.....αυτό που ζήσαμε σήμερα, δεν υπάρχει.......

Σήμερα λοιπόν είχαμε το πρωί ραντεβού για εμβόλιο!!! Φτάσαμε, μετά από αρκετή κίνηση στο κέντρο μάνας και παιδιού στο Κ. Χαλάνδρι..... μας εξέτασε ο γιατρός, μας έγραψε το εμβόλιο και πάω στο φαρμακείο να το πάρω. Με την Έλενα αγκαλιά και τσάντες, ομπρέλες και απίστευτη βροχή μαζί με χαλάζι, μπαίνω στο φαρμακείο και το εμβόλιο είναι σε έλλειψη. Έχω άλλης εταιρείας μου λέει ο φαρμακοποιός αλλά πρέπει να αλλάξει η συνταγή. Αγκαλιά την Έλενα, τις τσάντες, τις ομπρέλες και πίσω στο Κέντρο. Αφού περίμενα τον γιατρό 20 λεπτά και δεν διέκοπτε την συζήτηση με τον άλλο γιατρό, πάει η άγια νοσοκόμα και του λέει να μας αλλάξει την συνταγή λόγω έλλειψης. Να το ψάξει σε άλλα φαρμακεία....λέει αυτός :evil:. Ευτυχώς η άγια νοσοκόμα, του είπε ότι έχει το μωρό και έξω γίνεται κατακλυσμός, δεν μπορεί η κοπέλα να ψάχνει το εμβόλιο, και με τα πολλά...μας άλλαξε την συνταγή. Αγκαλιά την Έλενα, τις τσάντες, τις ομπρέλες, ο κατακλυσμός συνεχίζεται.... πάμε φαρμακείο και το παίρνουμε. Επιστροφή στην ίδια κατάσταση... είμαι ήδη πτώμα. Κάνουμε το εμβόλιο και ξεκινά ο Γολγοθάς. Το Κ. Χαλάνδρι όπου είναι το Κέντρο, είναι επισήμως κάτω από την επιφάνεια της θάλασσας :tongue:. Βγάλαμε τα κουπιά μας και ξεκινήσαμε. 2 ώρες Κ. Χαλάνδρι-Μαρούσι-Υγείας. Έφτασα στο γραφείο στις 12 με φοβερό πονοκέφαλο, νεύρα τσαταλάκια και κούραση. Απίστευτο....


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα, χάθηκα αλλά όλη την εβδομάδα έτρεχα με την δουλειά, το βράδυ η Λίλα κοιμάται αργά αρά που χρόνος για να γράψω.

Σήμερα έχω άδεια αλλά τι να το κάνω με τέτοιον κατακλυσμό ίσα που έκανα δουλειές στο σπίτι, πάνε οι εξωτερικές, αύριο έχω ένα ραντεβού το μεσημέρι και ευελπιστώ να μην αργήσω!!!!

Νίνα-Νανά, εύχομαι σήμερα να είναι ακόμη καλύτερα η Ελένη, μήπως να αρχίσετε να βγαίνεται σιγά σιγά μήπως και αλλάξει η διάθεση σας, το θέμα είναι να κοιτάξεις και τον εαυτό σου!!! Υπομονή όλα θα φτιάξουν.

Della, ωραία που είχατε παρέα, για να μην του λείψει του Κωνσταντίνου βγάλτον βολτίτσες για να ξεχαστεί!

Τζαμίν να χαίρεσαι τον άντρα σου, πολύ ωραία περάσατε απο τις περιγραφές σου! Όσον αφορά την εξάρτηση, λογικό είναι αφού εσύ είσαι τις περισσότερες ώρες μαζί της, με εσενα αισθάνεται σιγουριά, εμένα έκλαιγε όταν την άφηνα το πρωί στην μητέρα μου αλλά τον τελευταίο μήνα που αρχίζει και καταλαβαίνει περισσότερο, της είπαμε οτι η μαμά πάει στην δουλειά και τώρα τα πρωινά με χαιρετάει και όταν την ρωτάς που πάει η μαμά λεει "ουλειά".

Βιβή, να τα εκατοστήσετε και με το καλό να γεννήσεις, εκμεταλεύσου όποια ευκαιρία έχεις να ξεκουράζεσαι είναι σημαντικό!

Dimista, καλά κάνατε και βγήκατε μόνοι σας, όποτε μπορείτε να το επαναλάβετε!

Τzitzina, καλώς ήρθες ξανά, το σημαντικό είναι που τακτοποιηθήκατε, ένταξει το σπίτι? για το baby swiming λέω να πάω να δω απο κοντά τι λέει, αυτο που βαριέμαι πολύ είναι οτι θα πρέπει να είναι με τον γονιό στην πισίνα, εκτός και εαν πάει με τον άντρα μου!!

Σας εύχομαι καλό απόγευμα!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι έγινε; Ή όλες μαζί θα είμαστε online ή καμία ε; :tongue:

Lila's mom ευχαριστώ για το κουράγιο.. Αναρωτική άδεια λόγω γκρίνιας χρειάζομαι....

Ολα τα παιδάκια όταν ειναι άρρωστα γκρινιάζουν; Μου είπε ή παιδιατρος να της δώσω ένα ομοιοπαθητικο για τη διάθεση αλλα δεν το παίρνει με τίποτα :rolleyes:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νινα νανα κουράγιο. Ελπίζω να είναι εντελώς καλά σήμερα. Δυστυχώς η διάρροια μπορεί να κρατήσει πολλές μέρες. Την Έλενα την ζυγίσαμε 13600 σήμερα :oops:. Μάλλον γκρινιάζει γιατί έχει συνηθίσει και η Ελενίτσα στις βόλτες και βαρέθηκε στο σπίτι. Έχει και το στομαχάκι της που την ενοχλεί, ε δεν θέλει και πολύ. Και η δικιά μου το προηγούμενο ΣΚ που ήμασταν σπίτι από το μεσημέρι του Σαββάτου μέχρι την Δευτέρα το πρωί, μας έβγαλε το λάδι. Από την Κυριακή το μεσημέρι και μετά, άρχισε απίστευτη γκρίνια και απαιτήσεις. Βαρέθηκε...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα βαρέθηκε! Σκέψου οτι βαρέθηκε και το iPad!

Αλλα και όταν βγαίνουμε πχ χτες στο avenue δεν έχει κουράγιο για πολλα πολλα, ειναι αδύναμη... Λογικό βέβαια...


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom ευχαριστώ για τις ευχές.... θέλω να αρχίσω να της λέω ότι φεύγω και θα γυρίσω σε λίγο, γιατί φοβάμαι ότι αν συνεχίσω να φεύγω κρυφά, δεν θα με αφήνει ούτε στο διπλανό δωμάτιο να πηγαίνω γιατί θα φοβάται ότι θα φύγω. Ενώ αν την ενημερώνω κάθε φορά ότι φεύγω, θα είναι ήσυχη ότι δεν θα εξαφανιστώ ξαφνικά. Φοβάμαι όμως ότι αν της πω ότι θα φύγω θα αρχίσει να κλαίει και δεν θα ηρεμήσει μέχρι να γυρίσω. Ποιά η γνώμη σας γι' αυτό το θέμα?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παρεμπιπτόντως, πήγα χτες γυμναστήριο και έκανα ένα ομαδικό που δεν είχα ξανακάνει. Είναι αερόβιο πρόγραμμα εμπνευσμένο από πολεμικές τέχνες... μας πέθανε ο άτιμος. Υποτίθεται ότι καίει 700 θερμίδες... γύρισα μετά σπίτι και χτύπησα λίγο τουρτίτσα μαύρη σοκολάτα :oops:


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lila's mom ευχαριστώ για τις ευχές.... θέλω να αρχίσω να της λέω ότι φεύγω και θα γυρίσω σε λίγο, γιατί φοβάμαι ότι αν συνεχίσω να φεύγω κρυφά, δεν θα με αφήνει ούτε στο διπλανό δωμάτιο να πηγαίνω γιατί θα φοβάται ότι θα φύγω. Ενώ αν την ενημερώνω κάθε φορά ότι φεύγω, θα είναι ήσυχη ότι δεν θα εξαφανιστώ ξαφνικά. Φοβάμαι όμως ότι αν της πω ότι θα φύγω θα αρχίσει να κλαίει και δεν θα ηρεμήσει μέχρι να γυρίσω. Ποιά η γνώμη σας γι' αυτό το θέμα?

Αυτο ειναι κάτι που με είχε προβληματίσει πολυ.. Στη δικια μου που ειναι απίστευτα μαμοθρεφτο της λέω πάντα οτι θα λειπω. Της λέω πχ η μαμα θα παει να κάνει τα μαλλιά της κι η Ελένη θα κάτσει με τη γιαγιά ή θα παει στον Παρη να παίξει (Θεσσαλονίκη γίνεται αυτο). Ψευτογκρινιαζει αλλα το δέχεται σχεδόν αμέσως και δε τη δημιουργεί άγχος η απουσία.

Εδώ έχω προβλημα γιατι τον μπαμπά της μονο δε τον πολυθελει κάποιες μέρες.

Για μένα προτιμότερο να ενημερωνεις. Είχα διαβάσει πολλα σχετικά κι όλα εκεί κατέληγαν. Μπορείς να καθιερωσεις ρουτίνα αποχωρισμού πχ κάποια συγκεκριμένα λόγια και φιλιά ώστε να ξέρει τι περιμένει.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, πήγα χτες γυμναστήριο και έκανα ένα ομαδικό που δεν είχα ξανακάνει. Είναι αερόβιο πρόγραμμα εμπνευσμένο από πολεμικές τέχνες... μας πέθανε ο άτιμος. Υποτίθεται ότι καίει 700 θερμίδες... γύρισα μετά σπίτι και χτύπησα λίγο τουρτίτσα μαύρη σοκολάτα :oops:

Μήπως aikido ή tai chi;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...