Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Επιτελους βγηκαν τα αποτελεσματα της παρακεντησης της κοπελας μου..Ηταν αρνητικα για κακοηθεια..Ο ενδοκρινολογος που την παρακολουθει της ειπε πως επειδη εχει χαμηλη tsh (0,94),δεν της δινει ακομα θεραπεια,και σε 6 μηνες θα κανει ξανα υπεερηχο και αιματολογικες..Τι μπορει να σημαινει αυτο?Ακομα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι..Ο πονοκεφαλος μπορει να ειναι συμτωμα παθησης του θυροειδη συμφωνα με την εμπειρια σας?Ο ενδοκρινολογος το αρνειται αλλα αλλοι γιατροι που εχω ρωτησει το επιβεβαιωνουν..Η δικιαα σας εμπειρια τι λεει?

Σας ευχαριστω

ολους και ολες εκ των προτερων,και σας ευχομαι τα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολους.Επιτελους βγηκαν τα αποτελεσματα της παρακεντησης της κοπελας μου..Ηταν αρνητικα για κακοηθεια..Ο ενδοκρινολογος που την παρακολουθει της ειπε πως επειδη εχει χαμηλη tsh (0,94),δεν της δινει ακομα θεραπεια,και σε 6 μηνες θα κανει ξανα υπεερηχο και αιματολογικες..Τι μπορει να σημαινει αυτο?Ακομα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι..Ο πονοκεφαλος μπορει να ειναι συμτωμα παθησης του θυροειδη συμφωνα με την εμπειρια σας?Ο ενδοκρινολογος το αρνειται αλλα αλλοι γιατροι που εχω ρωτησει το επιβεβαιωνουν..Η δικιαα σας εμπειρια τι λεει?

Σας ευχαριστω

ολους και ολες εκ των προτερων,και σας ευχομαι τα καλυτερα..

Συγχαρητηρια για τα αποτελεσματα. Μια χαρα ειναι. Με TSH σ αυτη τη τιμη ο αδενας δε θα κανει αλματα...... να φανταστεις εμεις χαπακωνομαστε για να την κραταμε περιπου σε αυτη τη τιμη. Οσο για το πονοκεφαλο που ρωτας, συχνοτατα ακουω ατομα που εχουν θεμα με τον αδενα, να παραπονιουνται για αδικαιολογητους πονοκεφαλους.Πολυ περισσοτερο δε, σε φαση υποθυροειδισμου (υψηλη TSH).

Περαστικα σε ολα και να της θυμιζεις να μην αμελει τις επαναλληπτικες εξετασεις της.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Ειμαι η Μαρια 38 ετων και παρακολουθω το φορουμ εδω και 4 χρονια. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω κυριως για να σας ευχαριστησω για το κουραγιο που μου δωσατε τις τελευταιες δυο εβδομαδες που ανακαλυψα και εγω ενα θεμα με τον θυρεοειδη μου.Θα σας γραψω την ιστορια μου αναλυτικοτερα αυριο που θα εχω χρονο. φιλια

Link to comment
Share on other sites

Netrinoμπραβο,πολυ χαιρομαι για τα αποτελεσματα!!Οσο για τον πονοκεφαλο,εγω υποφερω 25 χρονια!!Δεν εχω βρει ακρη με αυτο.Εχω καταλαβει ομως οτι οταν κουραζομαι η αγχωνομαι η οταν ο αιματοκριτης η η φεριττινη ειναι χαμηλη,γινονται πιο εντονα τα συμπτωματα.Επισης και η υγρασια με πειραζει πολυ σε αυτο.Οταν επρεπε να βρισκομαι σε βαρυ υπο-θ/σμο,λογω του καρκινου του θυρεοειδη,ημουν καθημερινα με ημικρανια!!Παρα πολυ χαλια!!Ο υπο-θ πιστευω οτι δημιουργει προβληματα.Προσπαθειστε να αποκλεισετε μια-μια απο αυτες τις εκδοχες μηπως κ βγαλετε ακρη!Μsolκαλως ηλθες στη παρεα μας!!Για ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο πονοκεφαλοσ ειναι σιγουρα απο τον θυροειδη.ηταν απο τα πρωτα πραγματα που με ρωτησε ο ενδοκρινολογοσ.να ρωτησω κατι???αυτη η θολουρα,δε μιλαω για θολουρα στα ματια αλλα για θολουρα αντιληψησ πως φευγει???νιωθω σαν να εχω μια κουρτινα μπροστα μου και ειμαι ενα βημα πριν απο ολα.δεν ξερω αν καταλαβαινει κανεισ τι εννοω

Link to comment
Share on other sites

ο πονοκεφαλοσ ειναι σιγουρα απο τον θυροειδη.ηταν απο τα πρωτα πραγματα που με ρωτησε ο ενδοκρινολογοσ.να ρωτησω κατι???αυτη η θολουρα,δε μιλαω για θολουρα στα ματια αλλα για θολουρα αντιληψησ πως φευγει???νιωθω σαν να εχω μια κουρτινα μπροστα μου και ειμαι ενα βημα πριν απο ολα.δεν ξερω αν καταλαβαινει κανεισ τι εννοω

Το δικο μου θεμα με την οραση τακτοποιηθηκε οταν πηρα τη σωστη δοση θυροξινης.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι-είχα πρόβλημα με τον κωδικό μου...

Η τελευταία παρακκέντηση που έκανα δεν ήταν τελείως καλή...γι'αυτό μου είπαν να τον βγάλω 2 διαφορετικοί γιατροί. Αλλιώς σε 6 μήνες να ξανακάνω παρακκέντηση (έχω ήδη κάνει 5 φορές σε 9 χρόνια). Μάλλον κι εγώ θέλω να τον βγάλω για να μην έχω άγχος ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι κακό και μετά να τρέχω και να μη φτάνω.

Όμως μου σύστησαν 2-3 γιατρούς σε ιδιωτικά που είναι πανάκριβοι... Καμιά εμπειρία από χειρουργείο σε δημόσιο?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι-είχα πρόβλημα με τον κωδικό μου...

Η τελευταία παρακκέντηση που έκανα δεν ήταν τελείως καλή...γι'αυτό μου είπαν να τον βγάλω 2 διαφορετικοί γιατροί. Αλλιώς σε 6 μήνες να ξανακάνω παρακκέντηση (έχω ήδη κάνει 5 φορές σε 9 χρόνια). Μάλλον κι εγώ θέλω να τον βγάλω για να μην έχω άγχος ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι κακό και μετά να τρέχω και να μη φτάνω.

Όμως μου σύστησαν 2-3 γιατρούς σε ιδιωτικά που είναι πανάκριβοι... Καμιά εμπειρία από χειρουργείο σε δημόσιο?

Thanks!

Εγώ το εκανα στο Ιπποκράτειο Αθηνών με τον κ.Μανουρά, πολύ καλός γιατρός και καλός άνθρωπος. Με πήρε πολύ σύντομα λόγω ηλικίας και αποτελέσματος παρακέντησης (κακοήθεια). Καλοί είναι και στο Μεταξά και στο Τζάνειο από όσο ξέρω. Βρες το διευθυντή που ασχολείται με αυτά και πήγαινε να τους δεις, θα σου πουν αυτοί. Τα πληρώνει εξ' ολοκλήρου το ταμείο. Καλή επιτυχία!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ το εκανα στο Ιπποκράτειο Αθηνών με τον κ.Μανουρά, πολύ καλός γιατρός και καλός άνθρωπος. Με πήρε πολύ σύντομα λόγω ηλικίας και αποτελέσματος παρακέντησης (κακοήθεια). Καλοί είναι και στο Μεταξά και στο Τζάνειο από όσο ξέρω. Βρες το διευθυντή που ασχολείται με αυτά και πήγαινε να τους δεις, θα σου πουν αυτοί. Τα πληρώνει εξ' ολοκλήρου το ταμείο. Καλή επιτυχία!:)

Σ'ευχαριστώ πολύ! Παίζει και αμοιβή γιατρού στα δημόσια? Αναλόγως θα μου πεις...

Πόσες μέρες έκατσες μέσα? 1 ή 2? Και από φάρμακα τι παίρνεις λόγω εγχείρισης και για πόσο καιρό? Εννοώ εκτός από θυροξίνη που έτσι κι αλλιώς παίρνω και θα παίρνω για πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ! Παίζει και αμοιβή γιατρού στα δημόσια? Αναλόγως θα μου πεις...

Πόσες μέρες έκατσες μέσα? 1 ή 2? Και από φάρμακα τι παίρνεις λόγω εγχείρισης και για πόσο καιρό? Εννοώ εκτός από θυροξίνη που έτσι κι αλλιώς παίρνω και θα παίρνω για πάντα...

Κοίταξε αν θες να δώσεις κάποιο δωράκι του γιατρού είναι δικό σου θέμα. Αλλά γενικά τα πληρώνει όλα το ταμείο.

Μπήκα Κυριακή βράδυ γιατί έπρεπε να πάρω φάρμακα για την αναισθησία, την έκανα Δευτέρα και Τρίτη πρωί έφυγα. Έπαιρνα Τ3 και ασβέστιο, μετά εγώ όμως έκανα και ιώδιο οπότε δε σε αφορά αυτό. Εσύ θα παίρνεις Τ4 κανονικά για πάντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...