Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

το χαπακι εκανε το θαυμα του!!!!ειμαι καλα ξανα!!!αυτη τη φορα ελπιζω να κρατησει για καιρο.ουφ τελος τα συμπτωματα υποθυρεοειδισμου.μια ζαλη εμεινε αλλα με πιανει μια στο τοσο οποτε δε δινω σημασια.πηγα σημερα κυρια εγω στο φαρμακειο να παρω χαπακια γιατι αυτα που ειχα παρει απο Ελλαδα μαζι μου αρχιζουν να τελειωνουν.Τα ζηταω και φυσικα μου λεει οτι δε μπορει να μου τα δωσει χωρις συνταγη γιατρου.χαχαχα α ρε Ελλαδιτσα ωρες ωρες ποσο μου λειπεις!!!τι της εδειξα την τομη,τι την παρακαλεσα με τιποτα,αντε ξανα στο γιατρο να παρω συνταγη και ξανα στο φαρμακειο.αφηστε το αλλο...εδω το euthyrox εχει 8 euro!!οποιος ερχεται απο Ελλαδα θα μου φερνει και μια βαλιτσα χαπια.

marian84 εύγε!!! δε γίνεται να λες στους δικούς σου εδώ να σου στείλουν 3-4 κουτιά να 'χεις για καιρό? με ένα απλό ταχυδρομείο νομίζω δε θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους. Εχω γραψει αλλη μια φορα πριν ενα χρονο απλα για να συστηθω και απο τοτε σας διαβαζω που και που.Ας πω και εγω την ιστορια μου.Με λενε Μαρια ειμαι 39 χρονων και οι παρτιδες μου με τον αδενα αρχισαν πριν 14 μηνες οπου σε υπερηχο στον ενδικρινολογο ανακαλυψαμε εναν οζο υποπτο μεγεθους 1,3εκ.Ετσι καναμε παρακκεντηση που βγηκε καλοηθης.Ενα μηνα μετα μενω εντελως απροσμενα εγκυος στο δευτερο μωρο μου , εχω και ενα μεγαλυτερο παιδακι 10 χρονων.Τα συναισθηματα αναμεικτα μιας και απο πεποιθηση με τον αντρα μου θελαμε μονο ενα παιδι.Προφανως κρατησαμε την εγκυμοσυνη και τωρα εχουμε ενα αγγελουδακι που μας εχει ξετρελλανει μολις 4 μηνων.Μολις ανακαλυψα την εγκυμοσυνη επεικοινωνησα με δυο ενδοκρινολογους οι οποιοι ειπαν κανενα προβλημα μιας και ο αδενας λειτουργει αψογακαι το προβλημα του ειναι καθαρα μορφολογικο.Εξαιτιας της δυσκολιας της εγκυμοσυνης(απο την 23 εβδομαδα μεχρι τελους σε πληρη ακινησια ) δεν ασχοληθηκαμε με τον οζο μεχρι πριν ενα μηνα που ξαναπηγα στον ενδοκρινολογο.Οι ορμονες μια χαρα ισως πολυ ηπιος υποθειρεοειδισμος αλλα ο οζος μεγαλωσε και εγινε 1,6 εκ. οποτε και τον ξαναπαρακκεντησαμε. Το τωρινο αποτελεσμα υποψια οποτε αποφασισα να τον αφαιρεσω και ειμαι σε αναζητηση χειρουργου στην Αθηνα.Σκεφτομαι να το κανω σε δυο μηνες μιας και το μωρο θηλαζει αποκλειστικα οποτε τοτε θα ειναι εξι μηνων και θα εχει μπει στις τροφες.Ο ενδοκρινολογος συμφωνει οποτε προχωραμε και ο Θεος βοηθος.Ελπιζω τουλαχιστον να ειναι απο τις ιασιμες μορφες κακοηθειας.Νιωθω αρκετα απογοητευμενη μιας και μετα απο τοσο δυσκολη εγκυμοσυνη ξαναμπαινω σε λουκι γιατρων φαρμακων κλπ....Σας παρακαλω πειτε μου γνωμες για γιατρους.Σκεφτομαι τον Καπελ..., τον Λιν... και τον Βαμβακιδ... Αν καποιος εχει να μου προτεινει καποιον θα ημουν υποχρεη.Ζω στα Χανια οποτε δεν μου ειναι καθολου ευκολο να πηγαινοερχομαι Αθηνα να τους γνωρισω απο κοντα. Με ενα βρεφακι και ενα στην πεμπτη δημοτικου καταλαβαινετε οτι ευτυχως δεν εχω την πολυτελεια να μιζεριασω και να με παρει απο κατω.Οποτε προχωρω....Περιμενω απαντησεις σας.Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

marian84 εύγε!!! δε γίνεται να λες στους δικούς σου εδώ να σου στείλουν 3-4 κουτιά να 'χεις για καιρό? με ένα απλό ταχυδρομείο νομίζω δε θα έχεις θέμα.

δυστυχως απαγορευεται η μεταφορα φαρμακων μεσω ταχυδρομειου!!Απο την αλλη βδομαδα ξεκινανε να ρχονται φιλοι απο Ελλαδα οποτε οταν ρωτανε τι θελω απο Ελλαδα λεω τα χαπακια μου,χιχι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Πήρα δεύτερη γνώμη, ένας ενδοκρινολογος του 401, πολύ γλυκός κ επεξηγηματικός, είπε να προγραμματίσω χειρουργείο εντός εξαμήνου. Μην μπω στην διαδικασία του σπινθηρογραφηματος ή της παρακεντησης, η βρογχοκηλη θα γίνει τοξική κάποια στιγμή κ τότε θα είναι χειρότερα τα πραγματα. Σύστησε τρεις χειρουργούς του 401 όταν τον ρώτησα.

Έχω κλείσει ραντεβού σε ενδοκρινολογο του Αγίου Σάββα για τρίτη γνώμη κ μετά σε έναν ακόμα για τελευταία, έχω απογοητευτεί λίγο, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω κ σοβαρό πρόβλημα με την μέση που με καθηλώνει στο κρεβάτι συχνά πυκνά, προς το παρόν αποφεύγω κ αυτό το χειρουργείο...

Τι να κάνω; Να προγραμματίζω χειρουργείο ή να ψάξω για τον ενδοκρινολογο που θα συστήσειφαρμακευτική αγωγή; Έχω πελαγωσει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Πήρα δεύτερη γνώμη, ένας ενδοκρινολογος του 401, πολύ γλυκός κ επεξηγηματικός, είπε να προγραμματίσω χειρουργείο εντός εξαμήνου. Μην μπω στην διαδικασία του σπινθηρογραφηματος ή της παρακεντησης, η βρογχοκηλη θα γίνει τοξική κάποια στιγμή κ τότε θα είναι χειρότερα τα πραγματα. Σύστησε τρεις χειρουργούς του 401 όταν τον ρώτησα.

Έχω κλείσει ραντεβού σε ενδοκρινολογο του Αγίου Σάββα για τρίτη γνώμη κ μετά σε έναν ακόμα για τελευταία, έχω απογοητευτεί λίγο, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω κ σοβαρό πρόβλημα με την μέση που με καθηλώνει στο κρεβάτι συχνά πυκνά, προς το παρόν αποφεύγω κ αυτό το χειρουργείο...

Τι να κάνω; Να προγραμματίζω χειρουργείο ή να ψάξω για τον ενδοκρινολογο που θα συστήσειφαρμακευτική αγωγή; Έχω πελαγωσει...

eleni_k έχεις ακόμα το ραντεβού στον Καλοβιδούρη, και παρακέντηση να μην κάνεις θα σου πει αν πρέπει να πας για χειρουργείο τρέχοντας ή όχι. Δεν ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα έχεις, αν όμως οι γιατροί σου λένε χειρουργείο λογικά δεν θα παίρνει φαρκακευτική αγωγή. Σε κάθε περίπτωση καλό θα είναι κατά τη γνώμη μου να μαζέψεις όλα τα δεδομένα στα χέρια σου πριν πάρεις την απόφαση. Κατανοώ το φόβο σου για το χειρουργείο, αλλά πίστεψέ με, ούτε τόσο τραγικό είναι ούτε τόσο επώδυνο. Σε κάποιους από εμάς έσωσε τη ζωή. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

msol εμενα η ενδοκρινολογος μου ειχε συστησει τρεις χειρουργους ολους σε ιδιωτικα νοσοκομεια κατι που απο οικονομικης αποψης δεν ειχα και αφου γυρισα αλλους τρεις ακομα γιατρους σε δημοσια κατεληξα στον τσιπρα που ειναι στο γεννηματα και μπορω να σου πω οτι ειμαι ευχαριστημενη.ουτε λεφτα μου ζητησε,ημουν σε δικλινο μια χαρα,δεν ειχα κανενα παραπονο και απο το αποτελεσμα του σπινθηρογραφηματος μετα μου ειπαν πως μου ειχε κανει και καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα, το ραντεβού του καλοβιδουρη δεν το έχω ακυρώσει, είναι τέλος του μήνα! Ελπίζω να έχω τελειώσει ως τότε με τους ενδοκρινολογους κ να έχω πάρει απόφαση τι θα κάνω. Αν συμφωνούν όλοι στο να γίνει το χειρουργείο κ το αποφασίσω, ποιος ο λόγος να κάνω παρακεντηση; Δλδ θα μπορούσα να πάω στον καλοβιδουρη κ να μην κάνω παρακεντηση αλλά να μου πει την γνώμη του κάνοντας μου πχ μόνο υπέρηχο; Για πες λεπτομέρειες γιατί με ενδιαφέρει!

Το κακό είναι ότι μέσα μου νιώθω ότι τελικά θα χειρουργηθω κ ακόμα κ αν παρακεντησω τον ένα οζο κ βγει αρνητική η βιοψία, εγώ δεν θα είμαι ήσυχη! Απλά επειδή δεν είναι μόνο ο θυρεοειδής που με πονοκεφαλιαζει, έχω καθημερινούς πόνους κ μουδιασματα στα πόδια λόγω κηλων στην μέση (άλλο κεφάλαιο αυτό, πριν λίγο καιρό έκανα τουρ στους νευροχειρουργούς για να ζυγισω υπέρ κ κατά επέμβασης) που μου δημιουργούν φοβερές ανασφάλειες για το αν είμαι όρθια την επόμενη ημέρα... Έτσι, περισσότερο από όλα στην υπόθεση του θυρεοειδή με τρομάζει το να γίνει βλακεία με τους παραθυρεοδεις κ να έχω πρόβλημα με το ασβέστιο, ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ! Συν της όλης διαδικασίας μέχρι να βρεις την σωστή δόση!

Μέχρι το τέλος του μήνα λοιπον θα έχω τελειώσει με ενδοκρινολογους κ πιθανότατα να αρχίσω με χειρουργούς! Έχω απορρίψει τους τοπ του ευγενιδειου κ του Υγεία λόγω κόστους, θα δω σίγουρα τον κεκη στο Ιατρικό που έχει χειρουργηθει φίλη μου κ έχει μόνο τα καλύτερα να πει, κ εννοείται ότι θα βόλευε απίστευτα δημόσιο νοσοκομείο! Έφη, οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Τι καλά που υπάρχετε!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν έχω αναφέρει το πρόβλημά μου!

Λοιπον, το 2007 ανακάλυψα ότι έχω οζους, πολλούς, δλδ 6 με 8, οι περισσότεροι 3 με 6 χιλ, ένας 8 χιλ, κ ο.μεγαλύτερος 1 εκ. Αιματολογικα, tsh πολύ χαμηλή (σε κάποιες εξετάσεις σχεδόν μηδενική) κ όλα τα υπόλοιπα απολύτως φυσιολογικά. Με τον πρώτο γιατρό, έναν απίστευτο άνθρωπο απλά το παρακολουθουσαμε, δυστυχώς εκείνος πέθανε πολύ ξαφνικά από πολύ επιθετικό καρκίνο, η δεύτερη γιατρός με πέτυχε στην φάση που η tsh ήταν εντός ορίων (0,27 ήταν τότε ακριβώς στο όριο του συγκεκριμένου εργαστηρίου), έμεινα έγκυος στον γιο μου, μου είπε τότε ότι όταν γεννήσω να το ξαναδουμε κ να πάρω ιώδιο για να καταστρέψω τον θυρεοειδή, με φρικαρε λίγο, δεν ξαναπηγα όμως έκανα κάθε χρόνο υπέρηχο κ αιματολογικές, τα τσέκαρα μόνη μου (φοβερή ε;;;;;), όλα ήταν σταθερά κ έτσι αποφασιζα ότι όλα καλά κ συνέχιζα! Κ φέτος, μετά από πέντε σχεδόν χρόνια είπα να μοιραστώ τις εξέτασεθες μου κ με άλλον κόσμο κ έχω πάθει σοκ!

Το θέμα λοιπον είναι ο συνδυασμός των παραπάνω με το ότι ο αδένας είναι πολύ διογκωμένο, ο πρώτος που είδα μου μίλησε για κλινικό υπερθυρεοδεισμο κ ο δεύτερος για υποτοξικη βρογχοκηλη, ωρολογιακή βόμβα όπως την χαρακτήρισε που καλό είναι να βγει... Ααααα, συν του ότι ο ενός εκατοστου οζος έχει αποτιτανωσεις κ αιματωνεται...

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν έχω αναφέρει το πρόβλημά μου!

Λοιπον, το 2007 ανακάλυψα ότι έχω οζους, πολλούς, δλδ 6 με 8, οι περισσότεροι 3 με 6 χιλ, ένας 8 χιλ, κ ο.μεγαλύτερος 1 εκ. Αιματολογικα, tsh πολύ χαμηλή (σε κάποιες εξετάσεις σχεδόν μηδενική) κ όλα τα υπόλοιπα απολύτως φυσιολογικά. Με τον πρώτο γιατρό, έναν απίστευτο άνθρωπο απλά το παρακολουθουσαμε, δυστυχώς εκείνος πέθανε πολύ ξαφνικά από πολύ επιθετικό καρκίνο, η δεύτερη γιατρός με πέτυχε στην φάση που η tsh ήταν εντός ορίων (0,27 ήταν τότε ακριβώς στο όριο του συγκεκριμένου εργαστηρίου), έμεινα έγκυος στον γιο μου, μου είπε τότε ότι όταν γεννήσω να το ξαναδουμε κ να πάρω ιώδιο για να καταστρέψω τον θυρεοειδή, με φρικαρε λίγο, δεν ξαναπηγα όμως έκανα κάθε χρόνο υπέρηχο κ αιματολογικές, τα τσέκαρα μόνη μου (φοβερή ε;;;;;), όλα ήταν σταθερά κ έτσι αποφασιζα ότι όλα καλά κ συνέχιζα! Κ φέτος, μετά από πέντε σχεδόν χρόνια είπα να μοιραστώ τις εξέτασεθες μου κ με άλλον κόσμο κ έχω πάθει σοκ!

Το θέμα λοιπον είναι ο συνδυασμός των παραπάνω με το ότι ο αδένας είναι πολύ διογκωμένο, ο πρώτος που είδα μου μίλησε για κλινικό υπερθυρεοδεισμο κ ο δεύτερος για υποτοξικη βρογχοκηλη, ωρολογιακή βόμβα όπως την χαρακτήρισε που καλό είναι να βγει... Ααααα, συν του ότι ο ενός εκατοστου οζος έχει αποτιτανωσεις κ αιματωνεται...

Αυτά!

Elenh_k!!! Άντε κοπέλα μου κάντο το ρημάδι να ηρεμήσεις... Με ή χωρίς παρακέντηση. Και οκ, υπάρχει μια στο εκατομμύριο να μην πετύχει η βελόνα σωστά και να σε παραπλανήσει η παρακέντηση, αλλά είναι μια στο εκατομμύριο, μη βγάζουμε άχρηστους κι όλους τους γιατρούς. Η πιο ενδεδειγμένη μέθοδος είναι η παρακέντηση να γίνεται ταυτόχρονα με υπέρηχο, για να βλέπει ο γιατρός από που να πάρει δείγμα. Φαντάζομαι κι ο Καλοβιδούρης το ίδιο θα κάνει. Όσο για γιατρούς... επειδή μου βαράει την πόρτα το Alzheimer... σου έδωσα τηλ της Μαλακτάρη στο Ιπποκράτειο?? Η Μαλακτάρη είναι ενδοκρινολόγος, με παρακολουθεί από τότε που έκανα το χειρουργείο, κι ο Χρυσοβέργης επίσης στο Ιπποκράτειο είναι αυτός που με χειρούργησε. Αν θες πες μου να σου δώσω τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Efi84 για την απαντηση σου.Εγω ομως θα το κανω ιδιωτικα οχι βεβαια γιατι μου περισσευουν τα χρηματα αλλα γιατι λογω θηλασμπυ και μεγαλυτερου παιδιου θελω να επιλεξω ακριβως το ποτε θα χειτουργηθω.Καποια αλλη γνωμη παιδια για χειρουργους ....?Περιμενω εναγωνιως απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θελω τη βοηθεια σας ακομα μια φορα γιατι κατι δεν μου κολλαει. Εχω υποθυροειδισμο, το νοεμβριο ειχα tsh 1.8 και κοβουμε το χαπι. Κανω επαναληπτική τον Δεκέμβριο κι εχω 4 και ξαναρχιζω χαπι, μισο των 75 και παω σημερα χωρις να μου πει η γιατρος κι εχω tsh 0,5. Πολλα και περιεργα δεν ειναι τα σκαμπανεβάσματα? Πινω χαπι και παει προς τον υπερ και δεν πινω και παβ στον υπο? Τι γινεται, γιατι δεν ρυθμιζεται?

Link to comment
Share on other sites

Msol, επειδή κ εγώ είμαι στην φάση που ψάχνομαι, αυτόν που σίγουρα θα δω σε ιδιωτικό νοσοκομείο είναι ο Κεκης Παναγιώτης στο Ιατρικό. Βρήκα κ άλλα δύο άτομα εκτός της φίλης μου που χειρουργηθηκε από αυτόν κ όλοι δηλώνουν γοητευμενοι από την δουλειά του κ τον ίδιο σαν άνθρωπο. Ήρεμος, ανθρώπινος, επεξηγηματικός κ πολύ κατατοπιστικός. Κοντά τους κ πολύ καιρό μετά το χειρουργείο, πήρε ο ίδιος τηλέφωνο μετά τα αποτελέσματα της βιοψιας κ στην μία περίπτωση που υπήρχε κακοήθεια την βοήθησε σε όλα όσα ακολούθησαν...

Λοιπον, την άλλην εβδομάδα έχω ραντεβού στο Αττικό με την Πεππα κ Χρύσα έχεις δίκιο, πρέπει να δω κ την μαλακταρη! Πώς είναι σαν άνθρωπος;

Link to comment
Share on other sites

Msol, επειδή κ εγώ είμαι στην φάση που ψάχνομαι, αυτόν που σίγουρα θα δω σε ιδιωτικό νοσοκομείο είναι ο Κεκης Παναγιώτης στο Ιατρικό. Βρήκα κ άλλα δύο άτομα εκτός της φίλης μου που χειρουργηθηκε από αυτόν κ όλοι δηλώνουν γοητευμενοι από την δουλειά του κ τον ίδιο σαν άνθρωπο. Ήρεμος, ανθρώπινος, επεξηγηματικός κ πολύ κατατοπιστικός. Κοντά τους κ πολύ καιρό μετά το χειρουργείο, πήρε ο ίδιος τηλέφωνο μετά τα αποτελέσματα της βιοψιας κ στην μία περίπτωση που υπήρχε κακοήθεια την βοήθησε σε όλα όσα ακολούθησαν...

Λοιπον, την άλλην εβδομάδα έχω ραντεβού στο Αττικό με την Πεππα κ Χρύσα έχεις δίκιο, πρέπει να δω κ την μαλακταρη! Πώς είναι σαν άνθρωπος;

eleni_k Κοίτα, είναι γιατρός που δε χαϊδεύει αυτιά, θα σε δει και θα σου πει αυτό έχεις κι αυτό θα κάνεις, είναι πανέξυπνη και το πρόβλημά μας το ξέρει πολύ καλά. Εκείνη με έστειλε και στον Καλοβιδούρη και στον Βολιοτόπουλο για το ιώδιο και απ' ότι κατάλαβα η εμπιστοσύνη είναι αμοιβαία. Σου θυμίζω ότι είναι ενδοκρινολόγος, δεν χειρουργεί.

msol στα έχω στείλει σε προσωπικό μήνυμα κι εσένα, αλλά είδα που είπες ότι θες ιδιωτικό νοσοκομείο.

Μary78 που είσαι? Πιάσε ένα diuren να το πιούμε παρέα... η επανάληψη της εξέτασης έδειξε τα ίδια, ξεκίνησα diuren και σ' ένα μήνα πάλι ούρα 24ωρου. Αυτό το πράγμα που πρέπει να κουβαλάω και το μπετόνι μαζί κάθε φορά δε μπορώ να το χωνέψω με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας ακομα μια φορα γιατι κατι δεν μου κολλαει. Εχω υποθυροειδισμο, το νοεμβριο ειχα tsh 1.8 και κοβουμε το χαπι. Κανω επαναληπτική τον Δεκέμβριο κι εχω 4 και ξαναρχιζω χαπι, μισο των 75 και παω σημερα χωρις να μου πει η γιατρος κι εχω tsh 0,5. Πολλα και περιεργα δεν ειναι τα σκαμπανεβάσματα? Πινω χαπι και παει προς τον υπερ και δεν πινω και παβ στον υπο? Τι γινεται, γιατι δεν ρυθμιζεται?

ξερει καμμια κοπελα κατι? Μιλησα και με την γιατρο μου και ειπε ετσι να το συνεχισω το χαπι εκτος Κυριακης. Γινεται αυτο το πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

ξερει καμμια κοπελα κατι? Μιλησα και με την γιατρο μου και ειπε ετσι να το συνεχισω το χαπι εκτος Κυριακης. Γινεται αυτο το πραγμα?

Θεωρώ πως έχει να κάνει με το να βρείτε τη σωστή δοσολογία στο φάρμακο Ιωάννα. Κι εγώ δεν παίρνω χάπι την Κυριακή. Τις υπόλοιπες μέρες όμως παίρνω 150mg Medithyrox.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...