Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Θεωρώ πως έχει να κάνει με το να βρείτε τη σωστή δοσολογία στο φάρμακο Ιωάννα. Κι εγώ δεν παίρνω χάπι την Κυριακή. Τις υπόλοιπες μέρες όμως παίρνω 150mg Medithyrox.

το θεμα ειναι οτι η δοση που πινω ειναι πολυ μικρη, παιρνω το euthyrox των 75mg αλλα το μισο καθε μερα. Μια τοσο μικρη δοση μου τον ριχνει πολυ και η καθολου μου τον ανεβαζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Αύριο αρχίζω Thyrogen, Πέμπτη παίρνω ιώδιο και Σάββατο κάνω το πρώτο ολόσωμο σπινθηρογράφημα. Όσοι και όσες έχετε περάσει την ίδια διαδικασία, πως είναι; Νιώθεις κάτι με το Thyrogen? Εννοώ επειδή ανεβαίνει στα ύψη η TSH απότομα, μπορείς να λειτουργείς κανονικά κατά τ' άλλα? Θα πάω νωρίς το πρωί για την ένεση κι έλεγα να πάω κανονικά στη δουλειά μου. Επίσης, αυτές τις μέρες που υποτίθεται πέφτεις σε βαρύ υπο-θ μήπως πρέπει να τρώω συγκεκριμένα πράγματα? Χριστέ μου.... να περάσει αυτή η εβδομάδα και να μην ξανάρθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια χρυσα...Ευχομαι να ξεμπερδεψεις με αυτο το ιωδιο.

Εγω τελικα αποφασισα να χειρουργηθω στον Καρβουνη στην euromedica και ο Θεος βοηθος...Μαλλον την πρωτη εβδομαδα του Απριλη. Εμενα που ο οζος εδειξε ατυπια θα μου κανουν και λεμφαδενικο καθαρισμο;Ευτυχως ειμαι τοσο απασχολημενη με τα παιδια και δεν το σκεφτομαι καθολου.

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τα καλυτερα, να παρασει γρηγορα και ανωδυνα αυτη η εβδομαδα και να γυρισεις γρηγορα σπιτακι σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια χρυσα...Ευχομαι να ξεμπερδεψεις με αυτο το ιωδιο.

Εγω τελικα αποφασισα να χειρουργηθω στον Καρβουνη στην euromedica και ο Θεος βοηθος...Μαλλον την πρωτη εβδομαδα του Απριλη. Εμενα που ο οζος εδειξε ατυπια θα μου κανουν και λεμφαδενικο καθαρισμο;Ευτυχως ειμαι τοσο απασχολημενη με τα παιδια και δεν το σκεφτομαι καθολου.

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τα καλυτερα, να παρασει γρηγορα και ανωδυνα αυτη η εβδομαδα και να γυρισεις γρηγορα σπιτακι σου.

msol να 'σαι καλά, θα περάσει που θα πάει, αρκεί να μου πουν ότι δεν άλλαξε κάτι. Είναι φορές που η στασιμότητα είναι ότι καλύτερο μπορεί να σου τύχει. Όσο για το λεμφαδενικό καθαρισμό, νομίζω ότι συνήθως όταν σε ανοίγουν βλέπουν αν χρειάζεται (τουλάχιστον σ' εμένα έτσι έγινε), εκτός αν έχεις κάνει κάποια εξέταση που να το δείχνει ξεκάθαρα, πχ υπέρηχο στον Καλοβιδούρη (σας τα έχω πει σε παλιότερο μήνυμα). Ο Καρβούνης είναι πολύ γνωστό όνομα, σίγουρα θα κάνει ότι καλύτερο για σένα! Κι ως τότε μη φοβάσαι, όλοι εμείς εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε να γίνονται λίγο πιο ανάλαφρα...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους συμπάσχοντες και τις συμπάσχουσες!

Δεν είμαι τακτικό μέλος δυστυχώς, αλλά όποτε χρειάστηκα βοήθεια, την είχα και σας ευχαριστώ πολύ γι' αυτό!

Πριν έναν χρόνο πήρα ιώδιο έπειτα από ολική αφαίρεση θυρεοειδούς αδένα.

Την Δευτέρα θα κάνω Thyrogen για να ακολουθήσει ολόσωμο σπινθηρογράφημα στο τέλος της εβδομάδας.

Ήθελα να μου πείτε όποιος γνωρίζει από ανάλογη εμπειρία:

α) είναι απλή και γρήγορη η διαδικασία? (σε νοσοκομείο θα τα κάνω) Δηλ. αιμοληψία και thyrogen πόσο περίπου χρόνο απαιτούν? γιατί δεν μπορώ να ξέρω αν θα μπορέσω να πάω στη δουλειά μου μετά ή όχι.

β) η ποσότητα του ιωδίου για το ολόσωμο είναι τόσο μικρή που δεν θα έχω πρόβλημα με μικρά παιδιά και εγκύους, ή θα πρέπει πάλι να λάβω κάποια μέτρα προστασίας?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους τους συμπάσχοντες και τις συμπάσχουσες!

Δεν είμαι τακτικό μέλος δυστυχώς, αλλά όποτε χρειάστηκα βοήθεια, την είχα και σας ευχαριστώ πολύ γι' αυτό!

Πριν έναν χρόνο πήρα ιώδιο έπειτα από ολική αφαίρεση θυρεοειδούς αδένα.

Την Δευτέρα θα κάνω Thyrogen για να ακολουθήσει ολόσωμο σπινθηρογράφημα στο τέλος της εβδομάδας.

Ήθελα να μου πείτε όποιος γνωρίζει από ανάλογη εμπειρία:

α) είναι απλή και γρήγορη η διαδικασία? (σε νοσοκομείο θα τα κάνω) Δηλ. αιμοληψία και thyrogen πόσο περίπου χρόνο απαιτούν? γιατί δεν μπορώ να ξέρω αν θα μπορέσω να πάω στη δουλειά μου μετά ή όχι.

β) η ποσότητα του ιωδίου για το ολόσωμο είναι τόσο μικρή που δεν θα έχω πρόβλημα με μικρά παιδιά και εγκύους, ή θα πρέπει πάλι να λάβω κάποια μέτρα προστασίας?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Καλημέρα,

Είμαι ακριβώς σε αυτή τη διαδικασία. Η αιμοληψία διαρκεί όσο μια οποιαδήποτε αιμοληψία και το Thyrogen είναι υπόθεση 2 λεπτών. Κι εγώ πήγα κανονικά στη δουλειά και τις δυο μέρες.

Όσο για το ιώδιο, δυστυχώς ισχύει πάλι ότι και πριν, αυστηρά μακριά από εγκύους και παιδιά για 5 μέρες.

Υπομονή, όλα θα πάνε καλά, πέντε μέρες είναι, θα περάσουνε. Καλά αποτελέσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκλεισα για 1 Απριλη στον Καρβουνη για χειρουργειο.Θα ανεβω Αθηνα απο την παραμονη για προεγχειρητικο ελεγχο και καλως εχοντων των πραγματων θα επιστρεψω την επομενη Χανια στα παιδακια

μου.Ειμαι λιγο προβληματισμενη με τον θηλασμο.Το μωρο μου θηλαζει αποκλειστικα και τοτε θα ειναι 6 μηνων

και λογικα μολις θα μπαινει στις τροφες.Ο ενδοκρινολογος μου λεει να συνεχισω κανονικα τον θηλασμο και μετα το χειρουργειο βλεπουμε.Αν εχω γαλα ακομα και η βιοψια δειξει κακοηθεια θα μπορω λεει να θηλασω μεχρι το ιωδιο.Εγω απο αυτα που διαβαζω εδω καταλαβαινω οτι πριν το ιωδιο δεν θα μπορω ουτε καν να φροντισω το μωρο ποσο μαλλον να το θηλασω.Τεσπα ασ τελειωσω με το χειρουργειο και βλέπουμε. Για τις μερες του χειρουργειου θα κρατω μαζι μου και θηλαστρο για να βγαζω και να πετω το γαλα....Κατα τα αλλα δεν φοβαμαι δεν εχω χρονο να σκεφτω και χαιρομαι τρελλα το μωρο.Πραγματικα ενα μωρο στο σπιτι μετα απο δεκα χρονια μας εχει ανανεωσει φοβερα....Ειμαστε με ενα ηλιθιο χαμογελο ολη τη μερα οτι και να μας συμβαινει...Και αν μου το ελεγες αυτο πριν ενα χρονο που μας ετυχε θα σε σκοτωνα απο τα νευρα λαι τη στενοχωρια.Τοσο απαραδεκτη ημουν....Ευχομαι σε ολους καλα αποτελεσματα .Παιρνω κουραγιο απο σας

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκλεισα για 1 Απριλη στον Καρβουνη για χειρουργειο.Θα ανεβω Αθηνα απο την παραμονη για προεγχειρητικο ελεγχο και καλως εχοντων των πραγματων θα επιστρεψω την επομενη Χανια στα παιδακια

μου.Ειμαι λιγο προβληματισμενη με τον θηλασμο.Το μωρο μου θηλαζει αποκλειστικα και τοτε θα ειναι 6 μηνων

και λογικα μολις θα μπαινει στις τροφες.Ο ενδοκρινολογος μου λεει να συνεχισω κανονικα τον θηλασμο και μετα το χειρουργειο βλεπουμε.Αν εχω γαλα ακομα και η βιοψια δειξει κακοηθεια θα μπορω λεει να θηλασω μεχρι το ιωδιο.Εγω απο αυτα που διαβαζω εδω καταλαβαινω οτι πριν το ιωδιο δεν θα μπορω ουτε καν να φροντισω το μωρο ποσο μαλλον να το θηλασω.Τεσπα ασ τελειωσω με το χειρουργειο και βλέπουμε. Για τις μερες του χειρουργειου θα κρατω μαζι μου και θηλαστρο για να βγαζω και να πετω το γαλα....Κατα τα αλλα δεν φοβαμαι δεν εχω χρονο να σκεφτω και χαιρομαι τρελλα το μωρο.Πραγματικα ενα μωρο στο σπιτι μετα απο δεκα χρονια μας εχει ανανεωσει φοβερα....Ειμαστε με ενα ηλιθιο χαμογελο ολη τη μερα οτι και να μας συμβαινει...Και αν μου το ελεγες αυτο πριν ενα χρονο που μας ετυχε θα σε σκοτωνα απο τα νευρα λαι τη στενοχωρια.Τοσο απαραδεκτη ημουν....Ευχομαι σε ολους καλα αποτελεσματα .Παιρνω κουραγιο απο σας

Msol σου εύχομαι ό,τι καλύτερο. Όλα θα πάνε καλά, αφού το μωράκι σου μόνο θετική ενέργεια μπορεί να σε γεμίσει! Σίγουρα δε θα είναι εύκολη υπόθεση θηλασμός και υποθυρεοειδισμός ταυτόχρονα αλλά προσπάθησε και αν δεις ότι δεν τα καταφέρνεις μη ζοριστείς, η ουσία είναι να είσαι όσο το δυνατό καλύτερα. Άλλωστε 6 μήνες θηλασμού είναι μια χαρά. Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια ή διευκρίνιση μη διστάσεις να μας τη ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!και εγω ανακάλυψα γύρω στο 2008 οτι είχα όζους στον θυρεοειδή μάλιστα ο ένας ήταν στο όριο νομίζω 5 εκατοστά εαν δεν κάνω λάθος.κάναμε παράκεντηση και μετα απο ΔΟΥ μερες ξανάεπανηλθε στην αρχική του διάσταση φυσικά δεν είχε καμια υποψία κακοήθειας απο τα αποτελέσματα αλλα επειδη υπήρχαν και άλλοι μικρότεροι και ηθελα και δευτερο παιδι δυο τρεις γιατροι που είδα μου είπαν να τον βγάλω για να μην εχω ιστορίες αργότερα.οποτε ο καλός μου ο γιατρός κύριος βοντετσιανος ωρυλα στο ιατρικό τωρα εμενα με χειρούργησα στην ευρωκλινικη γύρω στο 2009 ολα πήγαν καλα μετα απο ενάμιση χρόνο έμεινα και εγκυος βέβαια απο ρυθμίστηκαν οι ορμόνες αλλα τις ρύθμισα με πολύ υπομονή.συμβουλεύω όλες τις κοπέλες που εχουν παρόμοιες ιστορίες να μηνδιστασουν να τον αφαιρέσουν τον άδενα και φυσικά ολόκληρο όχι μέρος του διότι εαν αφερεθει μέρος υπαρχει περίπτωση να μείνουν ιστοί απο τους όζους εαν υπήρχαν και στο μέλλον να υπάρξει θέμα.φυσικα πολυ σημαντικό ο γιατρος να ειναι ωρυλα γ τον λόγο του οτι κανεις απλός χειρουργός δεν ξέρεις καλύτερα την ανατομία του λαιμόυ αδένες και φυσικα φωνητικές χορδές πολυ σημαντικές για τόν άνθρωπο.χειρούργο ωρυλα λοιπόν .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι ακριβώς σε αυτή τη διαδικασία. Η αιμοληψία διαρκεί όσο μια οποιαδήποτε αιμοληψία και το Thyrogen είναι υπόθεση 2 λεπτών. Κι εγώ πήγα κανονικά στη δουλειά και τις δυο μέρες.

Όσο για το ιώδιο, δυστυχώς ισχύει πάλι ότι και πριν, αυστηρά μακριά από εγκύους και παιδιά για 5 μέρες.

Υπομονή, όλα θα πάνε καλά, πέντε μέρες είναι, θα περάσουνε. Καλά αποτελέσματα!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, αν και απογοητεύτηκα καθώς περίμενα ότι 1-2 μέρες θα ήταν αρκετές!

Τι να κάνουμε, ας είναι τα αποτελέσματα καλά όπως μου εύχεσαι κι εσύ κι όλα τ'άλλα ξεπερνιούνται και ξεχνιούνται!

Καλά αποτελέσματα και σε εσένα και καλά μας ξεμπερδέματα με αυτή την ιστορία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολους σας κι απο μενα! Ειμαι καινουρια και σας ανακαλυψα ψαχνοντας στο διαδικτυο για τον θηλωδη ca θυρεοειδους, διοτι αυτος ο ατιμος χτυπησε ξαφνικα την πορτα της οικογενειας μου, τρυπωσε μεσα στο σπιτι και τις ψυχες μας και πραγματικα δεν ξερω πως θα βγει απο εκει.

Xrysa&& μπραβο!!! καθε καλο απο δω και περα και μονο τετοια νεα οχι μονο απο σενα αλλα κι απ ολους εδω μεσα! Μακαρι σε λιγο καιρο να μπορω κι εγω να ανακοινωσω τοσο ευχαριστα νεα σαν τα δικα σου. Προκειται για τον αδελφο μου ο οποιος προσφατα χειρουργηθηκε και πριν μια βδομαδα πηραμε τα ''καλα'' νεα της βιοψιας. Αυτο που εχω να πω σε ολους ειναι οτι το χειρουργιο δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ!!! Τα ζορια αρχιζουν μετα. Κρατω απο αυτες τις σελιδες - τις οποιες διαβασα μεσα σε δυο μερες- αυτο που ευχομαι και θελω να ελπιζω, οτι αυτο το ειδος ca ειναι ιασιμο(?)!! Ελπιζω να με ανεχτειτε στο μελλον και να μου λυνετε καμια απορια γιατι πιστευω αυτο που λενε: μη ρωτας μονο γιατρο αλλα ρωτα και παθων. Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας κι απο μενα! Ειμαι καινουρια και σας ανακαλυψα ψαχνοντας στο διαδικτυο για τον θηλωδη ca θυρεοειδους, διοτι αυτος ο ατιμος χτυπησε ξαφνικα την πορτα της οικογενειας μου, τρυπωσε μεσα στο σπιτι και τις ψυχες μας και πραγματικα δεν ξερω πως θα βγει απο εκει.

Xrysa&& μπραβο!!! καθε καλο απο δω και περα και μονο τετοια νεα οχι μονο απο σενα αλλα κι απ ολους εδω μεσα! Μακαρι σε λιγο καιρο να μπορω κι εγω να ανακοινωσω τοσο ευχαριστα νεα σαν τα δικα σου. Προκειται για τον αδελφο μου ο οποιος προσφατα χειρουργηθηκε και πριν μια βδομαδα πηραμε τα ''καλα'' νεα της βιοψιας. Αυτο που εχω να πω σε ολους ειναι οτι το χειρουργιο δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ!!! Τα ζορια αρχιζουν μετα. Κρατω απο αυτες τις σελιδες - τις οποιες διαβασα μεσα σε δυο μερες- αυτο που ευχομαι και θελω να ελπιζω, οτι αυτο το ειδος ca ειναι ιασιμο(?)!! Ελπιζω να με ανεχτειτε στο μελλον και να μου λυνετε καμια απορια γιατι πιστευω αυτο που λενε: μη ρωτας μονο γιατρο αλλα ρωτα και παθων. Ευχαριστω!!

Νάγια σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, καλώς ήρθες και εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον αδερφό σου! Κι εγώ θηλώδες είχα, όπως και οι περισσότεροι εδώ στο φόρουμ απ' ότι διάβασες. Είναι από τις μορφές που είναι ιάσιμες και που θεραπεύονται με ιώδιο χωρίς να χρειάζονται οι γνωστές θεραπείες αντιμετώπισης καρκίνου που όλοι ξέρουμε (χημειοθεραπεία, ακτινοβολίες). Έχει την ταλαιπωρία της απομόνωσης για ένα μήνα περίπου μετά τη χορήγηση του ραδιενεργού ιωδίου, θα πρέπει εφεξής ο αδερφός σου να κάνει συχνά εξετάσεις για να παρακολουθεί την ομαλοποίηση των ορμονών που σχετίζονται με το θυρεοειδή, αλλά πίστεψέ με, όλοι οι γιατροί μου είπαν -και φαντάζομαι και σε αρκετούς εδώ μέσα -ότι είναι η τύχη μέσα στην ατυχία. Ανάμεσα σε όλες τις μορφές καρκίνου που μπορεί δυστυχώς να χτυπήσουν την πόρτα μας, είναι απ' τις λίγες που είναι ιάσιμες και συνήθως μη μεταστατικές. Αν ο γιατρός έχει κάνει καλή δουλειά στο χειρουργείο κι αφήσει όσο το δυνατόν λιγότερο λειτουργικό ιστό μειώνονται σημαντικά οι πιθανότητες να μη χρειαστεί περαιτέρω αντιμετώπιση είτε χειρουργικά είτε με δεύτερο ιώδιο. Ακόμα και σε περιπτώσεις όπως η δική μου και μερικών άλλων εδώ που υπήρχε μετάσταση και σε λεμφαδένες, το ιώδιο καταστρέφει ότι μπορεί να έχει μείνει από το χειρουργείο ακόμα και μετά τον πρώτο μήνα χορήγησης, αφού η δράση του στον οργανισμό συνεχίζεται για περίπου έξι μήνες ακόμα. Κι επειδή αυτός που πραγματικά χρειάζεται στήριξη και κουράγιο είναι ο αδερφός σου, πείσε τον αν θέλεις να μπει να διαβάσει αυτά που λέμε εδώ στο φόρουμ, αφενός για να καθησυχαστεί και αφετέρου για να πάρει και δύναμη και να μη νιώθει ότι είναι μόνος. Αυτό στο λέω από προσωπική εμπειρία, πραγματικά αυτό το φόρουμ με βοήθησε πολύ από τότε που το ανακάλυψα.

Καλή δύναμη και εύχομαι ολόψυχα να περάσει γρήγορα και να το αφήσετε πίσω σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας κι απο μενα! Ειμαι καινουρια και σας ανακαλυψα ψαχνοντας στο διαδικτυο για τον θηλωδη ca θυρεοειδους, διοτι αυτος ο ατιμος χτυπησε ξαφνικα την πορτα της οικογενειας μου, τρυπωσε μεσα στο σπιτι και τις ψυχες μας και πραγματικα δεν ξερω πως θα βγει απο εκει.

Xrysa&& μπραβο!!! καθε καλο απο δω και περα και μονο τετοια νεα οχι μονο απο σενα αλλα κι απ ολους εδω μεσα! Μακαρι σε λιγο καιρο να μπορω κι εγω να ανακοινωσω τοσο ευχαριστα νεα σαν τα δικα σου. Προκειται για τον αδελφο μου ο οποιος προσφατα χειρουργηθηκε και πριν μια βδομαδα πηραμε τα ''καλα'' νεα της βιοψιας. Αυτο που εχω να πω σε ολους ειναι οτι το χειρουργιο δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ!!! Τα ζορια αρχιζουν μετα. Κρατω απο αυτες τις σελιδες - τις οποιες διαβασα μεσα σε δυο μερες- αυτο που ευχομαι και θελω να ελπιζω, οτι αυτο το ειδος ca ειναι ιασιμο(?)!! Ελπιζω να με ανεχτειτε στο μελλον και να μου λυνετε καμια απορια γιατι πιστευω αυτο που λενε: μη ρωτας μονο γιατρο αλλα ρωτα και παθων. Ευχαριστω!!

Ναγια, καλως ηλθες στην παρεα μας και περαστικα στον αδερφο σου.

Βγαλε το ερωτηματικο απο τη φραση του ιασιμου καρκινου γιατι ναι ειναι ιασιμος. Συμφωνω με την τελευταια φραση σου <<μη ρωτας μονο γιατρο αλλα ρωτα και παθων>>.

Εννοειται οτι θα σου λυσουμε οποιαδηποτε απορια αρκει να την καταθεσεις.

Επισης, να σου επιστησω την προσοχη για την κληρονομικοτητα των παθησεων του θυροειδη αρα θα ηταν καλο να κανετε ολοι στην οικογενεια εναν προληπτικο υπερηχο και αιματολογικες ορμονων και αντισωματων θυροειδη. Πολλες παθησεις αν διαγνωσθουν νωρις, δεν φτανουν στο σημειο του καρκινου αρα η θεραπεια τους ειναι απλουστερη.

Ειμαστε στη διαθεση σου!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...