Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα έχω αφαιρεσει τον θυροειδη λογω κακοηθειας θηλωδες ca απ το 2010 στον Ευαγγελισμό με τον χειρουργο κ μαυροματη. εκανα σπινθηρογραφημα ολοσωμο κ μου ειχε μεινει 2,7% και μου έδωσαν το ανάλογο ιωδιο πολύ καλό χειρουργειο μου ειπαν.πηγαινα στα πρωινα ραντεβου στον ευαγγελισμο και δεν με εβλεπαν συγκεκριμενοι γιατροι αλλα ειδικευομενοι,και στη αρχη ξεκινησα με 150 τ4 κ μετα στο 3μηνο αλλαγη 137 κ μετα απο 3 μηνες125κι ενω μου ειπαν στο χρονο διακοπη χαπιου κ εκανα thyrogen και ειδαν τιςεξετασεις μου λενε πως δεν χρειάζεται να κάνω ολοσωμο σπινθηρογραφημα.εξετάσεις ανά 3 κ 6 μηνες κ υπερηχοι μέχρι που ειπα να πάω σε άλλη γιατρό την κ.καρπουζου κ μολις ειδε ότι δεν μου έκαναν καθε χρονο σπινθηρογραφημα ολοσωμο τρελαθηκε.γιατι μου ειπε αυτο ειναι απαγορευτικο λογω τέτοιου ιστορικού κ με εβαλε ξανα στη διαδικασια διακοπης χαπιου κ εκανα ολοσωμο σπινθηρογραφημα μετα από 4 χρονια.... εχω αγανακτησει κ δεν ξερω ποιον να ακουσω κ να πιστεψω έχω κουραστει ψυχολογικα μ όλο αυτό ,ένα ενδοκρινολογο που να μου ρυθμισει το θυροειδη σωστα κ να κανει αυτα που πρέπει υπάρχει;;;; γιατι η δικη μας υποθεση ειναι σοβαροτερη απ όλες.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

σημερα πηρα τη κάψουλα για το ετησιο σπινθηρογράφημα που θα κανω την Πεμπτη....εχω αγχωθει λίγο γιατί ειχα εντονα συμπτώματα οταν έκανα τις ενέσεις...πονούσα σε όλο μου το σώμα σα να είναι γρίπη....θα ηθελα και τις δικες σας γνώμες πάνω στο θέμα....ελπίζω να είναι μόνο παρενέργειες της ένεσης και οχι κατι χειρότερο.....ουφφφ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χριστος ανεστη ! και πανω απολα να ειστε ολοι και ολες καλα και χερεσται τις οικογενειες σας.αν και για το θεμα τα γραφομενα ειναι παρα πολα και θα μπορουσαμε να πουμε οτι εχει εξαντληθει θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος πληρ. για εναν συγκεκριμενο χειρουργο ονοματι κουτσουμανης ιπποκρατειο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χριστος ανεστη ! και πανω απολα να ειστε ολοι και ολες καλα και χερεσται τις οικογενειες σας.αν και για το θεμα τα γραφομενα ειναι παρα πολα και θα μπορουσαμε να πουμε οτι εχει εξαντληθει θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος πληρ. για εναν συγκεκριμενο χειρουργο ονοματι κουτσουμανης ιπποκρατειο

Ιπποκράτειο Αθηνας ή Θεσ/νικης??


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι απο εμενα...8 Μαΐου παω για ιωδιο αλλα ειμαι χαλια...ποναω παρα πολυ στην κατάποση και σκέφτομαι διαφορα :-( επισης η TSH μου ειναι μονο 42 δεν πρεπει να παει πανω απο 50 για να κανω ιωδιο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Liveloula μεγάλο σπάσιμο με την αναβολή! Αλλά συμβαίνουν αυτά στο Ελλάντα. Υπομονή....τι να πω!

Για τους υπόλοιπους έχω να πω καλό κουράγιο. Barbie πρώτη φορά ακούω κάποιος να έχει πρόβλημα με τις Thyrogen! Μήπως, ήσουν φοβισμένη και επηρεάστηκες;;; Τίποτα χειρότερο δεν παίζει να 'ναι. Το χειρότερο που μπορεί να πάθει κανείς είναι έμφραγμα και δεν σε κόβω για ηλικιωμένη ή με καρδιοπαθεια. :-)

Kavalari για πληροφορίες στο Ιπποκράτειο μπορεί να σου πει ένα μέλος μας ονόματι xrysa&&

φωτεινή φακίτσα

κάθε νοσοκομείο ακολουθεί δικό του πρωτόκολλο οπότε δεν σημαίνει ότι έκανε λάθος ο τάδε απλώς ότι ακολουθεί άλλες διαδικασίες

επειδή πηγαίνω εδώ και δύο χρόνια μόνο στον Ευαγγελισμό για την ίδια περίπτωση θα σου δώσω κάποιες συμβουλές

1. αν αποφασίσεις να συνεχίσεις στον Ευαγγελισμό, θα διαλέξεις έναν συγκεκριμένο γιατρό που σε είχε δει κάποια στιγμή και σου άρεσε (προτείνω Βασιλόπουλο ή Ιωαννίδη) θα πάρεις τηλ. στη γραμματεία των εξωτερικών και θα ρωτήσεις ποιες μέρες δέχεται ο τάδε γιατρός. Και κάθε φορά που θα θες να κλείσεις ραντεβού στο 1535 θα επιλέγεις ημερομηνία που ναι είναι ο γιατρός εκεί (δλδ αν δέχεται κάποιος κάθε Δευτέρα θα επιλέγεις ημερομηνία που να πέφτει Δευτέρα)

2. Το χάπι που σου αλλάζουν...το παίρνεις σωστά;; Δλδ κάθε μέρα την ίδια ώρα και πίνεις και τρως μισή ώρα αργότερα;; Παίρνεις κάποιο άλλο φάρμακο το οποίο υπάρχει περίπτωση να επηρεάζει το Τ4;; Έστω και παυσίπονα να παίρνεις, καλό θα είναι να μην είναι κοντά με το χάπι στην ώρα γιατί μπορεί να εμποδίζει την απορρόφησή του. Υπάρχει περίπτωση όταν έκανες εξετάσεις, να είχες ξεχάσει εκείνον τον μήνα να πάρεις κάποια δόση;

Γενικά, να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και η αυξομείωση των κιλών σου.

Πάντως, αφού λες ότι είσαι στον 4ο χρόνο δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Ούτε εγώ έκανα ολόσωμο, είδαν ότι πήγαινα καλά και μου μετρούν μόνο θυρεοσφαιρίνη και από εδώ και πέρα μου είπαν μια φορά τον χρόνο μέτρηση θυρεοσφαιρίνης και υπέρηχο, τίποτα άλλο. Μην αγχώνεσαι. Το μόνο που σου προτείνω είναι να μην αλλάζεις γιατρό συνεχώς. Ακολούθησε το σύστημα του ενός. Ιδιώτη δεν έχω να σου προτείνω. Εγώ συνεχίζω στον Ευαγγελισμό. Τέλος, να σου πω ότι κανένας ειδικευόμενος δεν αποφασίζει μόνος του. Ακολουθούν τις οδηγίες των επιμελητών.

Ναγια, elleg, angelstel, Paris όλα καλά;;; Ίσως ξεχνάω κάποιον αλλά είμαι και λίγο χαμένη στο διάστημα. Αν δεν βλέπω κάποια ερώτηση και θέλει κάποιος πληροφορία στείλτε π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Liveloula μεγάλο σπάσιμο με την αναβολή! Αλλά συμβαίνουν αυτά στο Ελλάντα. Υπομονή....τι να πω!

Για τους υπόλοιπους έχω να πω καλό κουράγιο. Barbie πρώτη φορά ακούω κάποιος να έχει πρόβλημα με τις Thyrogen! Μήπως, ήσουν φοβισμένη και επηρεάστηκες;;; Τίποτα χειρότερο δεν παίζει να 'ναι. Το χειρότερο που μπορεί να πάθει κανείς είναι έμφραγμα και δεν σε κόβω για ηλικιωμένη ή με καρδιοπαθεια. :-)

Kavalari για πληροφορίες στο Ιπποκράτειο μπορεί να σου πει ένα μέλος μας ονόματι xrysa&&

φωτεινή φακίτσα

κάθε νοσοκομείο ακολουθεί δικό του πρωτόκολλο οπότε δεν σημαίνει ότι έκανε λάθος ο τάδε απλώς ότι ακολουθεί άλλες διαδικασίες

επειδή πηγαίνω εδώ και δύο χρόνια μόνο στον Ευαγγελισμό για την ίδια περίπτωση θα σου δώσω κάποιες συμβουλές

1. αν αποφασίσεις να συνεχίσεις στον Ευαγγελισμό, θα διαλέξεις έναν συγκεκριμένο γιατρό που σε είχε δει κάποια στιγμή και σου άρεσε (προτείνω Βασιλόπουλο ή Ιωαννίδη) θα πάρεις τηλ. στη γραμματεία των εξωτερικών και θα ρωτήσεις ποιες μέρες δέχεται ο τάδε γιατρός. Και κάθε φορά που θα θες να κλείσεις ραντεβού στο 1535 θα επιλέγεις ημερομηνία που ναι είναι ο γιατρός εκεί (δλδ αν δέχεται κάποιος κάθε Δευτέρα θα επιλέγεις ημερομηνία που να πέφτει Δευτέρα)

2. Το χάπι που σου αλλάζουν...το παίρνεις σωστά;; Δλδ κάθε μέρα την ίδια ώρα και πίνεις και τρως μισή ώρα αργότερα;; Παίρνεις κάποιο άλλο φάρμακο το οποίο υπάρχει περίπτωση να επηρεάζει το Τ4;; Έστω και παυσίπονα να παίρνεις, καλό θα είναι να μην είναι κοντά με το χάπι στην ώρα γιατί μπορεί να εμποδίζει την απορρόφησή του. Υπάρχει περίπτωση όταν έκανες εξετάσεις, να είχες ξεχάσει εκείνον τον μήνα να πάρεις κάποια δόση;

Γενικά, να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και η αυξομείωση των κιλών σου.

Πάντως, αφού λες ότι είσαι στον 4ο χρόνο δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Ούτε εγώ έκανα ολόσωμο, είδαν ότι πήγαινα καλά και μου μετρούν μόνο θυρεοσφαιρίνη και από εδώ και πέρα μου είπαν μια φορά τον χρόνο μέτρηση θυρεοσφαιρίνης και υπέρηχο, τίποτα άλλο. Μην αγχώνεσαι. Το μόνο που σου προτείνω είναι να μην αλλάζεις γιατρό συνεχώς. Ακολούθησε το σύστημα του ενός. Ιδιώτη δεν έχω να σου προτείνω. Εγώ συνεχίζω στον Ευαγγελισμό. Τέλος, να σου πω ότι κανένας ειδικευόμενος δεν αποφασίζει μόνος του. Ακολουθούν τις οδηγίες των επιμελητών.

Ναγια, elleg, angelstel, Paris όλα καλά;;; Ίσως ξεχνάω κάποιον αλλά είμαι και λίγο χαμένη στο διάστημα. Αν δεν βλέπω κάποια ερώτηση και θέλει κάποιος πληροφορία στείλτε π.μ.

ευχαριστω πολυ ! χειρουργειο προ των πυλων οζος 4,5εκατοστα ακτινοβολια σε παιδικη ηλικια ...και η αγωνια στα κοκκινα ! το μελος xrysa&& μπαινει καθολουστο φορουμ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


KAVARARIS 7 καλως ηρθες!! Μπορεις να δεις παλαιοτερα ποστς της Χρυσας, ομως απ οσο θυμαμαι δεν την χειρουργησε αυτος ο γιατρος που αναφερεις. Την Χρυσα την χειρουργησε ΩΡΛ και οχι γενικος χειρουργος. Εγω στο Ιπποκρατειο εχω ακουσει για τον Μανουρα! Ομως ρωτησε και ψαξτο οσο μπορεις γιατι εχει σημασια να ειναι εμπειρος και εξειδικευμενος ο γιατρος που θα σε χειρουργησει. Ars o αδελφος μου ειναι μια χαρα, οι εξετασεις του τελειες, σ΄ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ελπιζω να σαι και συ καλα, συγνωμη απ ολους που εχω χαθει αλλα αντιμετωπιζω εγω καποιο προβλημα τωρα και δεν εχω χρονο να επισκεπτομαι συχνα το φορουμ!! Ευχομαι να στε ολοι καλα και να χετε παντα καλα αποτελεσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

KAVARARIS 7 καλως ηρθες!! Μπορεις να δεις παλαιοτερα ποστς της Χρυσας, ομως απ οσο θυμαμαι δεν την χειρουργησε αυτος ο γιατρος που αναφερεις. Την Χρυσα την χειρουργησε ΩΡΛ και οχι γενικος χειρουργος. Εγω στο Ιπποκρατειο εχω ακουσει για τον Μανουρα! Ομως ρωτησε και ψαξτο οσο μπορεις γιατι εχει σημασια να ειναι εμπειρος και εξειδικευμενος ο γιατρος που θα σε χειρουργησει. Ars o αδελφος μου ειναι μια χαρα, οι εξετασεις του τελειες, σ΄ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ελπιζω να σαι και συ καλα, συγνωμη απ ολους που εχω χαθει αλλα αντιμετωπιζω εγω καποιο προβλημα τωρα και δεν εχω χρονο να επισκεπτομαι συχνα το φορουμ!! Ευχομαι να στε ολοι καλα και να χετε παντα καλα αποτελεσματα!!!!

παιδια επειδη δε τα κανω καλα με το ιντερνετ αποτι βλεπω το φορουμ ααυτο ειναι αυστηρα θηλεων ? κααι περα απο αυτο επειδη ψαχνω ενα πραγματικα καλο νυστερι που ομως να μη μου παρει τρελα γιουρο οπως ακουω κατι 2500+ το κακο ειναι οτι η δικια μου περιπτωση ειναι δυσκολη οπως μου λενε παντα οι γιατροι κααι χρειαζομαι μια καλη θυρεοειδεκτομη αν εχετε καποιο καλο ονομα ακουστα παρακαλω γραψτε ! ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, τα μελη που γραφουν εδω δεν ειναι μονο γυναικες.Εχουμε και αντρες.... αλλα η πλειοψηφια σιγουρα ειναι γυναικες γιατι ως γνωστον ο θυροειδης νοσει πιο συχνα στο γυναικειο φυλο.

Αν εχεις χρονο για διαβασμα, ριξε ματια σε προηγουμενες σελιδες και θα δεις τις αποψεις αλλα και τις προτασεις των μελων απο Αθηνα.

Για τον Κολιβοδουρη εχεις γνωμη???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Δεν σας ξεχνώ, σήμερα κατάφερα μετά από καιρό να μπω να δω νέα σας, εύχομαι να είστε όλες καλά και εύχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας! Τα φιλιά μου σε όλες!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...