Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

O Paris 1973, σημερα πηρε το ιωδιακι του, και ειναι μια χαρα μεχρι τωρα.

Στο θαλαμο εχει και .....παραθυρο.

Τα υπολοιπα θα σας τα πει ο ιδιος οταν μπορεσει.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. .απο την ανάλυση θυρεοσφαιρινης δεν φαίνεται υποτροπη γιατι πρεπει να κανουμε σπινθηρογραφημα?? Ποτε γίνεται αυτη η ανάλυση? Αρχιζω Τ3 αυριο, πρεπει να το παίρνω κάι αυτο πριν το φαγητο 30'?

Link to comment
Share on other sites

Η θυρεοσφαιρινη νομιζω ότι είναι μονο για τον θυρεοειδή ,το σπινθηρογράφημα είναι για ολο το σωμα !Όπως καταλαβαίνεις ακολουθούμε προτοκολλο καρκινοπαθή .

Θυρεοσφαιρινη κανουμε μια φορα πριν μπουμε για ιωδιο ,μια όταν βγαινουνμε ,μια μερικους μηνες μετα και στο ετησιο που είναι στους 8 μηνες .

Συνεχιζεις κανονικα με το Τ3 όπως με το Τ4 ,μολις ξυπνήσεις το πρωι 30' λεπτα πριν το γευμα .

Link to comment
Share on other sites

Efi για ποιον λογο να παμε μονες ?εγω που δεν εχω αμαξακι τι θα κανω ?και γιατι δυο ωρες ?και μετα γιατι δεν πειραζει αν παμε με συνοδο ?

Βρε παιδια μονο σε εμενα κρατησε 45' λεπτα το παλιοσπηνθηρογραφημα ?το λιγοτερο μιση ωρα να ηταν δεκα λεπτα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Εfi μην αγχωνεσαι για το παιδακι θα ερθει και θα δεις ποσο ομορφα θα είναι,θα ξεχασεις οσα περασες , εισαι μικρουλα ακομα λιγο μωρε εμεινε νομιζω τον γαιδαρο τον φαγαμε ...

Γιατί ακτινοβολείς πάλι!!!! Πρέπει να μείνεις μακριά από έγκυες και παιδιά 3 μέρες, να έχεις απόσταση 2 μέτρα από συγκάτοικους(π.χ τον άντρα σου), και ύπνος σε διαφορετικό κρεβάτι, όπως, αν είναι δυνατόν, να χρησιμοποιείς άλλο μπάνιο....(Για 3 μέρες και αυτό). Γι΄αυτό πρέπει να πας μόνη, δεν κάνει να πας με κάποιον. Αυτές τουλάχιστον είναι οι οδηγίες που μου έδωσαν. Και το σημερινό σπινθιρογράφημα κράτησε γύρω στο μισάωρο.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες διαβαζω στα πεταχτα και επειδη εχω ηδη πολλα ανοιγματα, με πολλα ατομα, δεν καταλαβα οτι θα κανεις τωρα το σπινθηρογραφημμα. Ευχομαι να ειναι σουπερ το αποτελσμα και το ιωδιο να εχει καψει τα παντα. Να τελειωνεις οριστικα με το θεμα καρκινος θυροειδη και να μη σε ξαναβρει τιποτα αλλο που να αρχιζει απο "καΚο".

Να είστε καλά!!!!!! Ευχαριστώ πολύ!!! Την μεγάλη τετάρτη θα πάρω το αποτέλεσμα.... Πάντως η θυρεοσφαιρίνη βγήκε <0,20. Που μου φαίνεται καλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τις ενεσες απο που τις πήρες και που τις έκανες efi?

Δεν σου είπε ο γιατρός σου??? Σου δίνει παραπεμπτικό και παίρνεις τα φιαλίδια με το φάρμακο,( τις ενέσεις και το υγρό τις έχουν στο νοσοκομείο) από το φαρμακείο του ικα. Και τις έκανα στο ΠΑΓΝΗ, με διαφορά 24 ωρών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!! Συγνωμη που χαθηκα αλλα αντιμετωπισα καποιο προβλημα υγειας που με κρατουσε μακρια απο υπολογιστη. Να ευχηθω μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια σε ολους οσους ετοιμαζονται για ιωδιο και πολυ πολυ καλα αποτελεσματα σε οσους περιμενουν οπαντησεις απο οποιεσδηποτε εξετασεις. Ο αδελφος που περυσι αντιμετωπισε κι αυτος προβλημα με τον θυρεοειδη του (θηλωδες ca) ειναι μια χαρα οι εξετασεις του τελειες και ο υπερηχος που εκανε προχθες την Δευτερα στον Καλοβιδουρη αψογος. Τοσο καλα ολα, που του μειωσαν και την δοση της θυροξινης!! Σας ενημερωνω για ολα αυτα προκειμενου να πιστεψετε αυτο που δεν μπορουσα με τιποτα να πιστεψω εγω περυσι: ΟΤΙ Ο ΘΗΛΩΔΕΣ CA ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΙΑΣΙΜΟΣ!!!! Ακολουθηστε πιστα τις οδηγιες των γιατρων σας καντε τις εξετασεις σας και ολα θα πανε καλα για ολους σας! Να στε ολοι καλα ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Moυ εδωσε παραπεμπτικα κτλ αλλα δεν εχω ψάξει ακόμα για το φαρμακείο του ικα...νομιζα οτι ηταν εκτος νοσοκομειου....δεν ειμαι Ηρακλειο, οποτε θα δω τι θα μου πουν απο το νοσοκομειο εδω που ειμαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εfi η tg σου είναι τελειααααα!

Μπραβο όλα θα πανε τελεια με τοσο καλη tg δεν εχεις να φοβάσαι τιποτα

Του χρονου τετοιο καιρο θα πηγαίνεις στον γυναικολογο σου για υπερηχο !

Link to comment
Share on other sites

Εfi η tg σου είναι τελειααααα!

Μπραβο όλα θα πανε τελεια με τοσο καλη tg δεν εχεις να φοβάσαι τιποτα

Του χρονου τετοιο καιρο θα πηγαίνεις στον γυναικολογο σου για υπερηχο !

Λες κοριτσάκι μου????? ΣΕ ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!!! Σου ευχομαι και οι δικές σου εξετάσεις να είναι τέλειες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι πρεπει να γινουν σε νοσοκομειακο χώρο?

Η οδηγία που έχουν οι γιατροί αυτό λέει, έτσι μου είπε η γιατρός μου.... Ο δικός σου μπορεί να σου πει κάτι άλλο, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...