Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Γεια σας! Χριστος ανεστη σε ολους και ολες! Τα νεα ειναι ευχαριστα οπως λεει ο ενδοκρινολογος μου! Η TSH απο 14.4 επεσε στο 8.8 (επαιρνα Τ4 137 mg) ενω η βιταμινη D ανεβηκε απο 11.1 σε 42.7 (επαιρνα χαπι D3 fix extra των 2000)....Θελω να πιστευω οτι με το χαπι Τ4 των 150 mg που θα παιρνω μεχρι τις επομενες εξετασεις τον Ιουλιο....η TSH θα πεσει επιτελους στα φυσιολογικα επιπεδα! Επιτελους σιγα σιγα αρχιζει να περναει στο παρελθον η ολικη θυροειδεκτομη! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Λαζο. Ναι, η TSH πρεπει να πεσει κι αλλο.Πολυ μαλιστα. να φτασει κοντα στο μηδεν και αυτο επιτυγχανεται μονο με την αυξηση της δοσης θυροξινης.

Προσεξε λιγο τον τροπο ληψης του χαπιου...εχουμε αναφερει καποιες λεπτομερειες που κανουν τη διαφορα. Να ακολουθεις τις οδηγιες του σκευασματος. Εχει σημασια!!1

Αν δεν βρεις τις αναρτησεις μας, θα τις ξαναγραψω.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Τις βρηκα georgiamami...Σε ευχαριστω πολυ....Τι να πω.....ακολουθω πιστα ολες τις οδηγιες....Απλα αρχιζω να πιστευω οτι εκτος αυτων.... ειναι και θεμα οργανισμου π.χ. τα κιλα, ο λογος που εκανες την επεμβαση. Δεν ξερω....ευχομαι παντως να πεσει κι αλλο η TSH....Βασικα πρεπει να πεσει τοσο πολυ π.χ. 0,5 για να εισαι φυσιολογικος? Δηλαδη αν ειναι στο 2 δεν ειναι ενταξει? Ειναι λιγο ψυχοφθορο αλλα οκ....

Link to comment
Share on other sites

Θα πεσει Λαζο. Με μεγαλυτερη δοση θυροξινης θα πεσει σιγουρα. Σιγουρα παιζουν ρολο πολλα γιατι ξερω κι εγω ατομα που εχουν λιγοτερα κιλα απο μενα αλλα παιρνουν μεγαλυτερη δοση.

Και, ναι η ιδανικη τιμη για εμας που δεν εχουμε αδενα ειναι το 0,5 ενω για οσους δεν εχουν προβλημα με το θυροειδη τους πρεπει να ειναι κοντα στο 2-2,5. Το περσσοτερο ή λιγοτερο αφηνει τον αδενα σε τετοια κατασταση που αργα ή γρηγορα θα παρουσιασι καποιο προβλημα εστω και μικρο.

Ενημερωτικα να σου πω πως εγω ρυθμισα τη δοση μετα απο 2 χρονια ενω καποια αλλα ατομα ρυθμιστηκαν απο τον πρωτο μηνα.

Υπομονη και ολα θα στρωσουν.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους

Αυριο κανω την ενεση ,την Δευτερα παιρνω το ιωδιο και την τεταρτη σπινθηρογραφημα,είμαι πολύ αγχωμενη.Θα ηθελα οσες εχετε χρονο να μου γραψετε αν όλα πηγαν καλα μετα τον ετησιο ελεγχο που κανατε τελευταια ,τι σας ειπε ο γιατρος ?

Ποσες μερες ήσασταν σε αποσταση από τους δικους σας με την μικρη δοση ιωδιου που παιρνεις στον ετησιο ελεγχο?

Ελπιζω όλα να μου πανε καλα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

liveloula, την προηγουμενη εβδομαδα ξεμπέρδεψα...3 μερες μακρια απο παιδια αλλα καμια σχέση με τη μεγαλη δόση.....προσωπικα είχα παρενέργειες απο την ενεση , αλλά πάλ καμια σχεση με τη διακοπη χαπιου και τη διαιτα ιωδιου....οποτε μην ανησυχεις...ειναι ευκολοτερη αυτη η διαδικασια...καλα αποτελεσματα!!!! φιλακια!!!! γραψε μας οταν ξεμπερδέψεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Liveloula και elleg καλά τελειώματα!!

Liveloula μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά! Μην αγχώνεσαι, σκέψου ότι ξεμπερδεύεις όπου να 'ναι!!

Εlleg όλα καλά μέσα;; Έλα, της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες!!

Νάγια, περαστικά, εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό! Κ εγώ έχω ένα θεματάκι γυναικολογικό, το οποίο όμως είχα και παλαιότερα και θέλει νέο, δεύτερο χειρουργείο.

Πρέπει να το προγραμματίσω κάποια στιγμή, που θα έχω και τα χρήματα.

Lazo θες κι άλλο αλλά σίγουρα είσαι σε καλό δρόμο!! Μπράβο!

Kavalaris kai Xrysa είδατε ο ένας του άλλου τα posts??

Link to comment
Share on other sites

Εlleg μου σου ευχομαι όλα να πανε καλα ,τωρα θα σε κανουν κοσκινο στις εξετασεις δεν θα εχεις ουτε μια αμφιβολια ότι κατι τους ξεφυγε .

Ars μου περαστικα,το τελευταιο να είναι αυτό το χειρουργειο ,το σημαντικοτερο από όλα είναι ότι όλα είναι τελεια με το θυρεοειδή σου.

Σημερα εκανα την ενεση ειχες δικιο τελικα barbie τζουζει η παλιοενεση αλλα υποφερεται ,αν δεν ειχα και την ιωση θα ηταν σαν να μην ειχα τιποτα,αυριο κανω και την άλλη ενεση ...ολο ότι τελειώσαμε λεμε κι ολο κι αλλα εχει :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Barbie φυσικα και θα σας γραψω ότι νεα κι αν εχω καλα ,η ασχημα,θα ξερουμε σε λιγες ημερες ,μηπως ηταν ιωση και δεν ηταν απο την ενεση ?

Εγω πριν την ενεση ειχα ηδη ιωση.

Elleg μου θα σου γραψω e-mail οποτε εχεις χρονο δες το ,καλη δυναμη ..

Link to comment
Share on other sites

ετσι νομιζα και εγω Liveloula οτι ηταν ίωση....μεχρι που διαβασα τις οδηγίες του φαρμακου που εγραφε για τις παρενεργειες... τελος παντον ,καλα αποτελεσματα να εχουμε και ολα τα αλλα περαστικα ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...