Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια.... εε ναι μετα το πρωτο τριμηνο φτιαχνουν λιγο τα πραγματα να απολαυσουμε τις εγκυμοσυνες μας.. εγω θελω να μου φυγει αυτη η νυστα και η κουραση που με κανει να νιωθω σαν αρρωστη ...να ασχοληθω λιγο και με τον γιο μου που τον εχω παραμελησει λιγο το τελευταιο καιρο...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 12/10/2017 at 2:54 ΜΜ, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια.... εε ναι μετα το πρωτο τριμηνο φτιαχνουν λιγο τα πραγματα να απολαυσουμε τις εγκυμοσυνες μας.. εγω θελω να μου φυγει αυτη η νυστα και η κουραση που με κανει να νιωθω σαν αρρωστη ...να ασχοληθω λιγο και με τον γιο μου που τον εχω παραμελησει λιγο το τελευταιο καιρο...!!!!

Κι εγώ το ίδιο νιώθω. Ότι παραμελω  το παιδι μου. Αλλά αυτή η αίσθηση ότι είμαι συνεχεια άρρωστη δεν με αφήνει να χαρώ τπτ.  Θέλω να είμαι μονίμως ξάπλα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ το ίδιο νιώθω. Ότι παραμελω  το παιδι μου. Αλλά αυτή η αίσθηση ότι είμαι συνεχεια άρρωστη δεν με αφήνει να χαρώ τπτ.  Θέλω να είμαι μονίμως ξάπλα...

και εγω μετα που θα σχολασω απο την δουλεια θελω να ειμαι συνεχεια ξαπλα και ερχετε ο μικρος δυπλα μου και μου λεει μαμα μαμα.. πλεον εχει βαρεθει να με βλεπει και συνεχεια ξαπλα και εχει αρχισει λιγο την επιθεση .... πιστευω σε μια με δυο εβδομαδες να ανακτησω της δυναμεις μου..!!!!αν και λογο των ορμονων που αλλαζουν δεν εχω την υπομονη που ειχα και ποιο πριν αλλα πιστευω θα την βρω και αυτην σιγα σιγα σιγα..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

και εγω μετα που θα σχολασω απο την δουλεια θελω να ειμαι συνεχεια ξαπλα και ερχετε ο μικρος δυπλα μου και μου λεει μαμα μαμα.. πλεον εχει βαρεθει να με βλεπει και συνεχεια ξαπλα και εχει αρχισει λιγο την επιθεση .... πιστευω σε μια με δυο εβδομαδες να ανακτησω της δυναμεις μου..!!!!αν και λογο των ορμονων που αλλαζουν δεν εχω την υπομονη που ειχα και ποιο πριν αλλα πιστευω θα την βρω και αυτην σιγα σιγα σιγα..!!!

Κι εμένα το ίδιο.. . Αχαχα και της λέω χθες "μωρο.μου είμαι άρρωστη και θέλω να ξαπλώσω . Θα εισαι φρόνιμη  σημερα; θα παίξεις με τα.παιχνιδια σου;: Και μου λέει 'ναι". Με το που ξάπλωσα έφερε οοοολα  τα παιχνίδια της στο δωματιο και άρχισε "μαμα μαμα μαμα μαμα" αχαχα πόσο εισαι; εγώ σήμερα έγινα 6w


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Κι εμένα το ίδιο.. . Αχαχα και της λέω χθες "μωρο.μου είμαι άρρωστη και θέλω να ξαπλώσω . Θα εισαι φρόνιμη  σημερα; θα παίξεις με τα.παιχνιδια σου;: Και μου λέει 'ναι". Με το που ξάπλωσα έφερε οοοολα  τα παιχνίδια της στο δωματιο και άρχισε "μαμα μαμα μαμα μαμα" αχαχα πόσο εισαι; εγώ σήμερα έγινα 6w

εγω ειμαι 10εβδομαδων και 2 ημερων..!!! με το καλο λογικα καρδουλα δεν εχετε ακουσει ακομα ετσι;; ποτε εχεις υπερυχο;;


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

εγω ειμαι 10εβδομαδων και 2 ημερων..!!! με το καλο λογικα καρδουλα δεν εχετε ακουσει ακομα ετσι;; ποτε εχεις υπερυχο;;

Καλημερα!!!!! 25/10... ααααργεί ακόμα.. . Ο πρώτος που έκανα ήταν 5w 3d. Οπότε δεν ακούσαμε καρδούλα... Εσύ κοντεύεις για αυχενική!! Ανυπομονώ να έρθει και σε μένα αυτή η μέρα γιατί νιώθω ότι θα χαλαρώσω λιγάκι.  Πφφφ!

Που θα την κάνεις την αυχενικη; !

Αθήνα εισαι;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημερα!!!!! 25/10... ααααργεί ακόμα.. . Ο πρώτος που έκανα ήταν 5w 3d. Οπότε δεν ακούσαμε καρδούλα... Εσύ κοντεύεις για αυχενική!! Ανυπομονώ να έρθει και σε μένα αυτή η μέρα γιατί νιώθω ότι θα χαλαρώσω λιγάκι.  Πφφφ!

Που θα την κάνεις την αυχενικη; !

Αθήνα εισαι;

Στις 12 εβδομαδες ακριβως γινεται η αυχενικη; εγω που ειμαι τωρα 8 ποτε θα κανω. Ο γιατρος μου ειπε θα μου πει στο επομενο ραντεβου. Την αλλη τριτη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Στις 12 εβδομαδες ακριβως γινεται η αυχενικη; εγω που ειμαι τωρα 8 ποτε θα κανω. Ο γιατρος μου ειπε θα μου πει στο επομενο ραντεβου. Την αλλη τριτη.

Βάνα μου νομίζω μεταξύ 11ης με 13ης βδομάδας.   Θα την κάνεις σε εμβρυολογο;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Βάνα μου νομίζω μεταξύ 11ης με 13ης βδομάδας.   Θα την κάνεις σε εμβρυολογο;

Ακτινολογο θα την κανω οπως και στον γιο μου.

22 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

και εγω μετα που θα σχολασω απο την δουλεια θελω να ειμαι συνεχεια ξαπλα και ερχετε ο μικρος δυπλα μου και μου λεει μαμα μαμα.. πλεον εχει βαρεθει να με βλεπει και συνεχεια ξαπλα και εχει αρχισει λιγο την επιθεση .... πιστευω σε μια με δυο εβδομαδες να ανακτησω της δυναμεις μου..!!!!αν και λογο των ορμονων που αλλαζουν δεν εχω την υπομονη που ειχα και ποιο πριν αλλα πιστευω θα την βρω και αυτην σιγα σιγα σιγα..!!!

Εσεις τουλαχιστον μπορειτε να ξαπλωνετε. Εγω δεν εχω αυτη τη πολυτελεια και ειμαι συνεχεια μες τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Ακτινολογο θα την κανω οπως και στον γιο μου.

Εσεις τουλαχιστον μπορειτε να ξαπλωνετε. Εγω δεν εχω αυτη τη πολυτελεια και ειμαι συνεχεια μες τα νευρα...

Χαχαχ  βρε Βάνα ακόμα τσιτωμενη είσαι ε;; αχ αυτές οι ορμόνες. 

Κάνουν ακτινολογοι τέτοιους υπερηχους; μαιευτηρες  γυναικολόγοι ξέρω ότι κάνουν  αλλά το σωστό είναι να γίνονται από εμβρυολογους..

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Χαχαχ  βρε Βάνα ακόμα τσιτωμενη είσαι ε;; αχ αυτές οι ορμόνες. 

Κάνουν ακτινολογοι τέτοιους υπερηχους; μαιευτηρες  γυναικολόγοι ξέρω ότι κάνουν  αλλά το σωστό είναι να γίνονται από εμβρυολογους..

Εδω που ζω πανε ολοι σε μια συγκεκριμενη ακτινολογο. Προφανως καποια ειδικευση εχει κανει. Οχι σε οποιοδηποτε ακτινολογο. Ασε ρε χαλια ειμαι.. οσο σκεφτομαι την εργασια που εχω να κανω για το μαστερ ανακατευομαι περισσοτερο. Δεν θελω να κανω τιποτα. Εντομεταξυ αν δεις την κοιλια μου θα πεις το λιγοτερο ειμαι 5 μηνων. Δεν κρυβεται. Σε σημειο που με ρωτησαν ποσων μηνων ειμαι. Και φυσικα δεν ειπα οσων ειμαι. Χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vana87 είπε:

Εδω που ζω πανε ολοι σε μια συγκεκριμενη ακτινολογο. Προφανως καποια ειδικευση εχει κανει. Οχι σε οποιοδηποτε ακτινολογο. Ασε ρε χαλια ειμαι.. οσο σκεφτομαι την εργασια που εχω να κανω για το μαστερ ανακατευομαι περισσοτερο. Δεν θελω να κανω τιποτα. Εντομεταξυ αν δεις την κοιλια μου θα πεις το λιγοτερο ειμαι 5 μηνων. Δεν κρυβεται. Σε σημειο που με ρωτησαν ποσων μηνων ειμαι. Και φυσικα δεν ειπα οσων ειμαι. Χαχαχαχα 

Λογικά η κοιλίτσα θα ξεπρηστει  λίγο είναι οι ορμόνες που μας πρήζουν στην αρχή . Τώρα για το μάστερ σου κουράγιο!!!! Θα'ναι μεγάλο επίτευγμα αν τα καταφέρεις πάντως!  Σε νησί μενεις; ο γιος σου είναι ήρεμο παιδακι; γιατί η δική μου είναι Ταρζάν και οταν ειμαι μόνη μου χωρίς τον άντρα μου ειλικρινά κι εγώ δεν μπορώ... με πιάνουν και αναγούλες έντονες το απόγευμα και ειμαι....


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Λογικά η κοιλίτσα θα ξεπρηστει  λίγο είναι οι ορμόνες που μας πρήζουν στην αρχή . Τώρα για το μάστερ σου κουράγιο!!!! Θα'ναι μεγάλο επίτευγμα αν τα καταφέρεις πάντως!  Σε νησί μενεις; ο γιος σου είναι ήρεμο παιδακι; γιατί η δική μου είναι Ταρζάν και οταν ειμαι μόνη μου χωρίς τον άντρα μου ειλικρινά κι εγώ δεν μπορώ... με πιάνουν και αναγούλες έντονες το απόγευμα και ειμαι....

Απο Κύπρο είμαι. Δεν ειναι φουσκωμα. Οσο περνανε οι μερες μεγαλωνει πιο πολυ. Δεν ξερω να βαλω φωτο. Ο γιος μου δεν φανταζεσαι ποσο ζωηρος ειναι, καλα να ναι... την πιστη μου βγαζει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vana87 είπε:

Απο Κύπρο είμαι. Δεν ειναι φουσκωμα. Οσο περνανε οι μερες μεγαλωνει πιο πολυ. Δεν ξερω να βαλω φωτο. Ο γιος μου δεν φανταζεσαι ποσο ζωηρος ειναι, καλα να ναι... την πιστη μου βγαζει!

Κυπραια  κι εσύ!!!! Έτσι και η κόρη μου παντως... Είναι και η ηλικία. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...