Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Και εγώ χρησιμοποιώ ψευδοθηλες γιατί έχω εισεχουσες θηλες κ τον μπέμπη τον βολεψανε ωαπο την πρώτη μέρα παρά πολύ τον μεγάλο μου γιο καθόλου ..!!!

Τώρα για το χρώμα το ματιών συνήθως όλα τα μωράκια έχουν γκριζιμπλε ματάκια ο μεγάλος μου γιος παρότι δε θήλασε καθόλου το ανοιχτό χρώμα στα μάτια του έμεινε μέχρι να χρονισει και έχει κ εγώ την ελπίδα πως πήρε το πράσινο χρώμα το δικό μου .  Μετά έγινε καστανό όμως .. ο μπέμπης πάλι γκριζιμπλε έχει αλλά λίγο ποιο σκούρο για να δούμε τελικά ποιο χρώμα θα υπερισχύσει ....!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Και εγώ χρησιμοποιώ ψευδοθηλες γιατί έχω εισεχουσες θηλες κ τον μπέμπη τον βολεψανε ωαπο την πρώτη μέρα παρά πολύ τον μεγάλο μου γιο καθόλου ..!!!

Τώρα για το χρώμα το ματιών συνήθως όλα τα μωράκια έχουν γκριζιμπλε ματάκια ο μεγάλος μου γιος παρότι δε θήλασε καθόλου το ανοιχτό χρώμα στα μάτια του έμεινε μέχρι να χρονισει και έχει κ εγώ την ελπίδα πως πήρε το πράσινο χρώμα το δικό μου .  Μετά έγινε καστανό όμως .. ο μπέμπης πάλι γκριζιμπλε έχει αλλά λίγο ποιο σκούρο για να δούμε τελικά ποιο χρώμα θα υπερισχύσει ....!!!!!!

Ναι Ε?μήπως να δοκίμαζα και εγω άραγε?

Και εγω το ίδιο ελπίζω και εμενα πράσινα είναι και του άντρα μου κάστανα ανοιχτά..αλλά η κορη μου πήρε από την πεθερα και την κουνιαδα μου σκούρο καφέ...παρολαυτα έχει ωραία και μεγάλα μάτια!με έντονες βλεφαρίδες!αλλά εντάξει αν το μωρό έπαιρνε τα δικά μου δεν θα με χαλούσε!γερά να είναι βέβαια και αυτά είναι λεπτομέρειες αλλά κουβέντα να γίνεται!:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vana87 είπε:

Τι σχεση εχει ο θηλασμος με τα ματια των μωρων;

Λέγανε παλιά ότι όταν σταματουσες το θηλασμό οριστικοποιειται το χρώμα των ματιών...δεν ισχύει βέβαια...

Στην κορη μου γύρω στο χρόνο φάνηκε το ακριβές χρώμα...εξωτικά καφέ όπως τα δικά μου χαχαχα...μέχρι τότε ήταν καστανοπρασινα (ο μπαμπάς της έχει πράσινα πολύ φωτεινά αλλά δεν τα πηρε)...για να δούμε ο μπέμπης...είναι πολύ νωρίς ακόμα βέβαια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Λέγανε παλιά ότι όταν σταματουσες το θηλασμό οριστικοποιειται το χρώμα των ματιών...δεν ισχύει βέβαια...

Στην κορη μου γύρω στο χρόνο φάνηκε το ακριβές χρώμα...εξωτικά καφέ όπως τα δικά μου χαχαχα...μέχρι τότε ήταν καστανοπρασινα (ο μπαμπάς της έχει πράσινα πολύ φωτεινά αλλά δεν τα πηρε)...για να δούμε ο μπέμπης...είναι πολύ νωρίς ακόμα βέβαια...

Μαλιστα καταλαβα!! Χαχαχαχαχαχ μου φαινεται πολυ αστειο! Οπως ελεγαν οτι οταν εχεις καουρες στην εγκυμοσυνη εχει πολλα μαλλια το μωρο. Χαχαχαχαχχαχα εμενα εχει πολλα παντως! Τοτε θα ισχυει.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Μαλιστα καταλαβα!! Χαχαχαχαχαχ μου φαινεται πολυ αστειο! Οπως ελεγαν οτι οταν εχεις καουρες στην εγκυμοσυνη εχει πολλα μαλλια το μωρο. Χαχαχαχαχχαχα εμενα εχει πολλα παντως! Τοτε θα ισχυει.

Ο δικος μου εχει πολλα μαλακια,αλλα δεν ειχα καουρες. 

Μονο οταν ετρωγα κατι βαρυ ή αν ετρωγα κανα πορτοκαλι το απογευμα.Οποτε δεν ισχυει..

  • Χαχα 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , agapi27 είπε:

Ο δικος μου εχει πολλα μαλακια,αλλα δεν ειχα καουρες. 

Μονο οταν ετρωγα κατι βαρυ ή αν ετρωγα κανα πορτοκαλι το απογευμα.Οποτε δεν ισχυει..

Πλάκα έκανε η @Vana87  προφανώς και δεν ισχύει αφού το μωρό είναι μέσα στον σάκο του :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Πλάκα έκανε η @Vana87  προφανώς και δεν ισχύει αφού το μωρό είναι μέσα στον σάκο του :)

Ναι καλε... Και σε μενα οποιος ερχοταν(κλινικη) με ρωτουσε αν ειχα καουρες.Ειδικα οι θειες..:P:P

Επισης ο δικος μου σταυρωνει τα ποδαρακια κ μ λενε οτι θελει αδερφακι...

Και εχει 2 κορυφες στα μαλλακια κ μ λενε οτι θα παρει 2 γυναικες. Κορυφες εννοω π γυριζει το μαλλακι...

Πολλα τετοια λενε.:P:P


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, agapi27 είπε:

Ναι καλε... Και σε μενα οποιος ερχοταν(κλινικη) με ρωτουσε αν ειχα καουρες.Ειδικα οι θειες..:P:P

Επισης ο δικος μου σταυρωνει τα ποδαρακια κ μ λενε οτι θελει αδερφακι...

Και εχει 2 κορυφες στα μαλλακια κ μ λενε οτι θα παρει 2 γυναικες. Κορυφες εννοω π γυριζει το μαλλακι...

Πολλα τετοια λενε.:P:P

Και μενα σταυρωνει τα ποδαρακια. Οσο και να τα σταυρωνει τριτο δεν εχει! Χαχαχα

Αυτο με τις καουρες ποσο δραμα ηταν. Μολις βγηκε το μωρο εξαφανιστηκαν και οι καουρες

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπη, πασάς ο δικος σου...και 2 γυνακες...ποιος στη χαρη του!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια. Πώς καταλαβαινω αν εχει κολικους? Απο το πρωι τσιριζει κ μου φαινεται περιεργο γιατι ως τωρα ηταν παρα πολυ ησυχος

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Αγαπη, πασάς ο δικος σου...και 2 γυνακες...ποιος στη χαρη του!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια. Πώς καταλαβαινω αν εχει κολικους? Απο το πρωι τσιριζει κ μου φαινεται περιεργο γιατι ως τωρα ηταν παρα πολυ ησυχος

κι εμενα απο εχθες γκρινιαζει την ωρα π κοιμαται κ εχει μαζεμενα τα ποδαρακια τ. 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι στιγμής δεν δείχνει δείγματα κολικων...βέβαια είναι νωρίς ακόμα,ας ελπίσουμε ότι θα τους περάσουμε επιφανειακά...την κόρη μου δεν την έκανες καλά ιδίως κάποια απογεύματα...πονούσε η καημενούλα...

Εμένα πάλι βγάζει πολλές γουλιές...προσπαθώ να τον κάνω να ρευτει τις περισσότερες φορές (γτ το βράδυ κουτουλαω, δεν αντέχω για πολύ) αλλά και πάλι βγάζει αρκετες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , katrin* είπε:

Εμένα μέχρι στιγμής δεν δείχνει δείγματα κολικων...βέβαια είναι νωρίς ακόμα,ας ελπίσουμε ότι θα τους περάσουμε επιφανειακά...την κόρη μου δεν την έκανες καλά ιδίως κάποια απογεύματα...πονούσε η καημενούλα...

Εμένα πάλι βγάζει πολλές γουλιές...προσπαθώ να τον κάνω να ρευτει τις περισσότερες φορές (γτ το βράδυ κουτουλαω, δεν αντέχω για πολύ) αλλά και πάλι βγάζει αρκετες...

Και σε μένα πολλές γουλιές και ενώ δείχνει ότι πεινάει πίνει ελάχιστα και μετά τσιρίζει...

Επίσης γενικά τσιρίζει. Και δεν κοιμάται πάνω από 20' με.μιση ώρα. Με τα χίλια ζόρια καταφέρνω να τον ταιζω στην μια ώρα τουλάχιστον (που και πάλι νομίζω ανά μια ώρα είναι λίγο το διαστημα) και σε σας έτσι κανουν;

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Και σε μένα πολλές γουλιές και ενώ δείχνει ότι πεινάει πίνει ελάχιστα και μετά τσιρίζει...

Επίσης γενικά τσιρίζει. Και δεν κοιμάται πάνω από 20' με.μιση ώρα. Με τα χίλια ζόρια καταφέρνω να τον ταιζω στην μια ώρα τουλάχιστον (που και πάλι νομίζω ανά μια ώρα είναι λίγο το διαστημα) και σε σας έτσι κανουν;

 

Εμενα συνήθως τον παίρνει ο ύπνος μετά το θηλασμό...μπορεί να ξυπνήσει βέβαια στο πεντάλεπτο αν τον αφήσω κ δεν τον κρατάω αγκαλιά...ανα μια ώρα περίπου θηλάζει, κάποιες φορές και ανά μισάωρο...σπάνια να ξεπεράσει την ημέρα τη μια ώρα χωρίς να θηλάσει...το βράδυ μου είχε κάνει δύο φορές τριωρα...γενικά σίγουρα μέχρι το δίμηνο έτσι θηλάζουν...στο τρίμηνο μπορεί να έχουν ένα πιο "εύκολο" πρόγραμμα απ ότι θυμάμαι από την κόρη μου,δηλαδή να μένει περισσότερο κενό ανάμεσα στους θηλασμούς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...