Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Βρε δικαιο εχεις αλλα μπορουσε να κρατα κανα τριμηνο το θαυμα σαν τις γατες χαχαχαχα. Ειναι πολλοι 9 μηνες! 

και εγω σαν εσενα vana ουτε εγω απολαυμβανω τις εγκυμοσυνες μου ουτε την πρωτη ουτε και ιδιαιτερα αυτη νιωθω ξενη πανω στο σωμα μου και ειδικα σε αυτη που κουραζομαι και λιγο ποιο πολυ λογο των περισσοτερων υποχρεωσεων... αλλα στον γιο μου οι ποιο υπεροχες στιγμες στη ζωη μου ηταν οταν τον πηρα στην αγκαλια μου και οι πρωτες μερες γμωριμιας μας στο σπιτι πραγματικα τις θυμαμαι και νιωθω μια τελεια ικανοποιηση... μακαρι και σε αυτο το μωρακι να ειναι το ιδιο... ειμουν κουρασμενη λιγο ξενυχτησμενη και εγω χαμογελουσααα !!!!!! πραγματικα υπεροχες στιγμες..!!!!! εγω θα ηθελα και τριτο αλλα οχι  τοσο κοντα ...!!!!!! τωρα ποτε δε ξερεις πως τα φερνει η ζωη..!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

και εγω σαν εσενα vana ουτε εγω απολαυμβανω τις εγκυμοσυνες μου ουτε την πρωτη ουτε και ιδιαιτερα αυτη νιωθω ξενη πανω στο σωμα μου και ειδικα σε αυτη που κουραζομαι και λιγο ποιο πολυ λογο των περισσοτερων υποχρεωσεων... αλλα στον γιο μου οι ποιο υπεροχες στιγμες στη ζωη μου ηταν οταν τον πηρα στην αγκαλια μου και οι πρωτες μερες γμωριμιας μας στο σπιτι πραγματικα τις θυμαμαι και νιωθω μια τελεια ικανοποιηση... μακαρι και σε αυτο το μωρακι να ειναι το ιδιο... ειμουν κουρασμενη λιγο ξενυχτησμενη και εγω χαμογελουσααα !!!!!! πραγματικα υπεροχες στιγμες..!!!!! εγω θα ηθελα και τριτο αλλα οχι  τοσο κοντα ...!!!!!! τωρα ποτε δε ξερεις πως τα φερνει η ζωη..!!!!!!!!!!!!!

Ακριβως ρε παιδι μοθ κι εγω ετσι. Οταν γεννησα βρηκα τον εαυτο μου.. ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε;; σκεφτομαι να κατσω να γραψω ολα οσα χρειαζεται να φτιαξω και να παρω για να ξεκινησω σιγα σιγα να ετπιμαζομαι. Ομως ειναι βουνο στο μυαλο μου και τελικα δεν κανω τπτ. Τι λετε να βαλουμε μια λιστουλα για το τι θα χρειαστουμε στο μαιευτηριο για μας και τα μωρακια μας; και για το τι θα χρειαστουμε στο σπιτι. Μπας και βρουμε ακρη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν ξέρω για τα μέρη σας αλλά εδώ στο νησί φυσάει πάρα πολύ σήμερα! Έχει ήλιο όμως οπότε είναι ημέρα πλυντηρίων! Αλήθεια από δουλειές κάνετε τα πάντα? Γτ εγώ ναι...γκρινιάζουν βέβαια λίγο οι υπόλοιποι να προσέχω ειδικά με τα βάρη και να μην σκύβω αλλά δεν κάθομαι και σε ησυχία,το ίδιο έκανα και στην πρώτη εγκυμοσύνη... Εγώ κορίτσια περιμένω να δω τι ακόμα θα μου δώσουν από ρουχαλακια και όταν θα έρθω στην Αθήνα τον άλλο μήνα θα εκμεταλλευτώ τις εκπτώσεις  (αν έχει μείνει τπτ) να πάρω 2-3 πραγματάκια στον μικρό...βασικά θέλω να του αγοράσω το φορμακι εξόδου του από το μαιευτήριο για να του το φυλάξω όπως στην κορούλα μου...την κούνια θα την φτιάξει ο άντρας μου μετά τη γέννα...σεντονάκια κ.τ.λ. λέω να τα πλύνω κατά το Πάσχα...πιτζάμες για το μαιευτήριο έχω που βολεύουν με τον θηλασμό...για πείτε και εσείς τπτ να φτιάξουμε τη λίστα μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα! Δεν ξέρω για τα μέρη σας αλλά εδώ στο νησί φυσάει πάρα πολύ σήμερα! Έχει ήλιο όμως οπότε είναι ημέρα πλυντηρίων! Αλήθεια από δουλειές κάνετε τα πάντα? Γτ εγώ ναι...γκρινιάζουν βέβαια λίγο οι υπόλοιποι να προσέχω ειδικά με τα βάρη και να μην σκύβω αλλά δεν κάθομαι και σε ησυχία,το ίδιο έκανα και στην πρώτη εγκυμοσύνη... Εγώ κορίτσια περιμένω να δω τι ακόμα θα μου δώσουν από ρουχαλακια και όταν θα έρθω στην Αθήνα τον άλλο μήνα θα εκμεταλλευτώ τις εκπτώσεις  (αν έχει μείνει τπτ) να πάρω 2-3 πραγματάκια στον μικρό...βασικά θέλω να του αγοράσω το φορμακι εξόδου του από το μαιευτήριο για να του το φυλάξω όπως στην κορούλα μου...την κούνια θα την φτιάξει ο άντρας μου μετά τη γέννα...σεντονάκια κ.τ.λ. λέω να τα πλύνω κατά το Πάσχα...πιτζάμες για το μαιευτήριο έχω που βολεύουν με τον θηλασμό...για πείτε και εσείς τπτ να φτιάξουμε τη λίστα μας!

Εμενα μου εχουν δωσει ρουχα δεν θα παρω αλλα. Μονο 2-3 καινουργια φορμακια θελω για το μαιευτηριο. Νυχτικες θελω να παρω καινουργιες. Και εσωρουχα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια και απο εμενα και εδω φυσαει παρα μα παρα πολυ αλλα εχει και ηλιο στην κληνικη που θα γεννησω εγω αποτι θυμαμαι απο τον γιο μου τους φοραγανε μονο ζυπουνακι κ τα τυλιγουν με τις πανες... οσο κοιμουνται τα εχουν με το σεντονακι και την κουβερτουλα που τους παμε εμεις και οταν μας τα φερνουν τα εχουν τυλιγμενα με την πικε πανουλα που παλι τους παμε .... τωρα θα ξαναπαρω λιστα απο εκει και θα δω αν εχει αλλαξει κατι...!!!! δλδ στη βαλιτσα εγω επρεπε να εχω 15 ζυπουνακια 10 με 15 πανες.... 3 πανες πικε ενα σεντονι και μια κουβερτουλα ..και παμπερς εγω ειχα βαλει εξτρα και μερικα πανακια για τον ωμο και για εμενα τις πιτζαμες μου σερβιετες παντοφλες  και πετρσετα μπανιου και μετα οδοντοκρεμα βουρτσακι βουρτσα για τα μαλλια και οτι αλο μπορει να χρησιμοποιησουμε..!!!! και εγω κανω ολες τις δουλειες του σπιτιου με ποιο αργους ρυθμους και την λεκανη με τα ρουχα σηκωνω και την βγαζω εξω για να απλωσω οταν λειπει ο αντρας μου.... εδω και τον γιο μου ολη μερα σχεδον αγκαλιες θελει  ευτηχως που ειναι αδυνατος ...!!!!! ουφ....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα! Δεν ξέρω για τα μέρη σας αλλά εδώ στο νησί φυσάει πάρα πολύ σήμερα! Έχει ήλιο όμως οπότε είναι ημέρα πλυντηρίων! Αλήθεια από δουλειές κάνετε τα πάντα? Γτ εγώ ναι...γκρινιάζουν βέβαια λίγο οι υπόλοιποι να προσέχω ειδικά με τα βάρη και να μην σκύβω αλλά δεν κάθομαι και σε ησυχία,το ίδιο έκανα και στην πρώτη εγκυμοσύνη... Εγώ κορίτσια περιμένω να δω τι ακόμα θα μου δώσουν από ρουχαλακια και όταν θα έρθω στην Αθήνα τον άλλο μήνα θα εκμεταλλευτώ τις εκπτώσεις  (αν έχει μείνει τπτ) να πάρω 2-3 πραγματάκια στον μικρό...βασικά θέλω να του αγοράσω το φορμακι εξόδου του από το μαιευτήριο για να του το φυλάξω όπως στην κορούλα μου...την κούνια θα την φτιάξει ο άντρας μου μετά τη γέννα...σεντονάκια κ.τ.λ. λέω να τα πλύνω κατά το Πάσχα...πιτζάμες για το μαιευτήριο έχω που βολεύουν με τον θηλασμό...για πείτε και εσείς τπτ να φτιάξουμε τη λίστα μας!

Εμενα μου εχουν δωσει ρουχα δεν θα παρω αλλα. Μονο 2-3 καινουργια φορμακια θελω για το μαιευτηριο. Νυχτικες θελω να παρω καινουργιες. Και εσωρουχα...

Link to comment
Share on other sites

 Για το ΜΩΡΟ :

  • 15 ζυπουνακια
  • 10 με 15 πανες
  • 3 πανες πικε
  • ενα σεντονι 
  • μια κουβερτουλα 
  • μερικα πανακια για τον ωμο

Για τη ΜΑΜΑ :

  • πιτζαμες 
  • παντοφλες
  •  σερβιετες 
  • πετσετα μπανιου
  • οδοντοκρεμα-βουρτσακι

βουρτσα για τα μαλλια 

 

πειτε κι αλλα για να τα συμπληρωσω..

ερωτησεις:η  κουβερτουλα τι υφασμα; πικε;

πολλα δεν ειναι τα 15 ζυπουνακια;δεν εχω ιδεα,

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

 Για το ΜΩΡΟ :

  • 15 ζυπουνακια
  • 10 με 15 πανες
  • 3 πανες πικε
  • ενα σεντονι 
  • μια κουβερτουλα 
  • μερικα πανακια για τον ωμο

Για τη ΜΑΜΑ :

  • πιτζαμες 
  • παντοφλες
  •  σερβιετες 
  • πετσετα μπανιου
  • οδοντοκρεμα-βουρτσακι

βουρτσα για τα μαλλια 

 

πειτε κι αλλα για να τα συμπληρωσω..

ερωτησεις:η  κουβερτουλα τι υφασμα; πικε;

πολλα δεν ειναι τα 15 ζυπουνακια;δεν εχω ιδεα,

Για το μωρο θελουμε παμπερ. Ενα κουτι θα παρω εγω. Για μας μην ξεχνατε βρακια και σουτιεν κοπελες!! Χαχαχχα. Εγω παιρνω και ντετολ σπρει για τη τουαλετα και το μπανιο γιατι συγχαινομαι. Επισης σαμπουαν, σαπουνι, πετσετες μπανιου προσωπου. Και για το μωρο το ιδιο. Εσωτερικα φανελακια για το μωρο;; 

Μολις σχολασα κοριτσια και παλι αρρωστη ειμαι. Εμενα μου λετε ο συζυγος ειναι εποχιακος και τον Απριλιο θα αρχισει παλι δουλεια.  Οποτε τωρα το επαγγελμα του ειναι νοικοκοιρα. Χαχαχαχχα και καθε χειμωνα φυσικα. Και κραταει και το μικρο τα απογευματα που δουλευω. Εγω δεν δουλευω καλοκαιρι. Οποτε γινομαι εγω νοικοκοιρα. Δεν ξερω τι θα γινει τον Απριλιο Και Μαιο που θα δουλευουμε και οι δυο και θα ειμαι με τη κοιλια στο στομα. Δεν θελω ουτε να το σλεφτομαι. Παντως δεν προσεχω ιδιαιτερα. Καθε εβδομαδα κανουμε γενικη μαζι στο σπιτι οποτε κανω κανονικα τις δουλειες μου... λιγο πιο αργα φυσικα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω για ενα αρκετα μεγαλο διαστημα κουραζομουν παρα πολυ και δεν εκανα σχεδον τιποτα...

Ειχα και συσπασεις στην αρχη της εγκυμοσυνης και μου ειχε απαγορευσει κ ο γιατρος καθε κουραση.

Με βοηθουσε η μητερα μ και ο συζυγος μου.2 φορες ηρθε μια κυρια κ με βοηθησε με τις δουλειες.

Το φαγητο το ειχε αναλαβει ο πατερας μου:-D:-D. (ειχε τυχει να αηδιαζω κ μονο στην εικονα του τυλιγμενου με χαρτι κρεατος).

. Πλεον τις βαριες δουλειες τις κανουμε μαζι με το συζυγο. Πιατα,μαγειρεμα,συμμαζεμα,πλυντηριο εγω..

Αλλα οτι κ  αν κανω θα κανω διαλλειμα...χεχε

 

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσια, να ειναι καλα η μανουλα μου...εχει αναλαβει το φαγητο, οποτε μετα τη δουλεια εχουμε ετοιμο ζεστο φαγακι! Λογω εργασιας δεν εχω πολλες δυναμεις για δουλειες, αντε κανενα πλυντηριο οταν ειναι καλος ο καιρος. Οσο για τα υπολοιπα, καθε Σαββατο σιγα σιγα....

Εγω κοριτσια, παρήγγειλα απο το ιντερνετ καμια 10αρια φορμακι...κι επειδη θελω να συγκεντρωνω τα ρουχα του, ζητησα σημερα μια λιστα απο την κλινικη που θα γεννησω η οποια γραφει:

Βαμβακερα ανετα εσωρουχα (5 τεμ.)

Πανες βρακακια τυπου τενα

Σερβιετες λοχείας 

Σουτιεν θηλασμου

Νυχτικα-πυτζάμες 

Πετσετες σωματος κ μαλλιων

Παντοφλες

Αφρολουτρο-σαμπουαν

Καλλυντικα

Επιθεματα στηθους

Κρεμα για θηλες

Ρουχα εξοδου για το νεογεννητο (δηλαδη απ οτι καταλαβα ολα τα υπολοιπα για το μωρο τα παρεχουν εκει, αλλα εγω φυσικα θα παρω να εχει τα δικα του ζιπουνακια, πανες, σεντονι και κουβερτουλα)

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα σε ενα blog αναλυτικα τι χρειαζεται η βαλιτσα... Περισσοτερο για δημοσιο νοσοκομειο-τα ιδιωτικα παρεχουν πολλα περισσοτερα)

Εκατσα εκανα αντιγραφη,αλλα δεν μπορεσα να το δημοσιευσω.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Αχ κοριτσια, να ειναι καλα η μανουλα μου...εχει αναλαβει το φαγητο, οποτε μετα τη δουλεια εχουμε ετοιμο ζεστο φαγακι! Λογω εργασιας δεν εχω πολλες δυναμεις για δουλειες, αντε κανενα πλυντηριο οταν ειναι καλος ο καιρος. Οσο για τα υπολοιπα, καθε Σαββατο σιγα σιγα....

Εγω κοριτσια, παρήγγειλα απο το ιντερνετ καμια 10αρια φορμακι...κι επειδη θελω να συγκεντρωνω τα ρουχα του, ζητησα σημερα μια λιστα απο την κλινικη που θα γεννησω η οποια γραφει:

Βαμβακερα ανετα εσωρουχα (5 τεμ.)

Πανες βρακακια τυπου τενα

Σερβιετες λοχείας 

Σουτιεν θηλασμου

Νυχτικα-πυτζάμες 

Πετσετες σωματος κ μαλλιων

Παντοφλες

Αφρολουτρο-σαμπουαν

Καλλυντικα

Επιθεματα στηθους

Κρεμα για θηλες

Ρουχα εξοδου για το νεογεννητο (δηλαδη απ οτι καταλαβα ολα τα υπολοιπα για το μωρο τα παρεχουν εκει, αλλα εγω φυσικα θα παρω να εχει τα δικα του ζιπουνακια, πανες, σεντονι και κουβερτουλα)

5 εσωρουχα ειναι λιγα. Εμενα θυμαμαι τα πηγε η μαμα μου για πλυσιμο και τα εφερε πισω. Επισης επιθεματα στηθους δεν χρειαζονται θεωρω...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Αχ κοριτσια, να ειναι καλα η μανουλα μου...εχει αναλαβει το φαγητο, οποτε μετα τη δουλεια εχουμε ετοιμο ζεστο φαγακι! Λογω εργασιας δεν εχω πολλες δυναμεις για δουλειες, αντε κανενα πλυντηριο οταν ειναι καλος ο καιρος. Οσο για τα υπολοιπα, καθε Σαββατο σιγα σιγα....

Εγω κοριτσια, παρήγγειλα απο το ιντερνετ καμια 10αρια φορμακι...κι επειδη θελω να συγκεντρωνω τα ρουχα του, ζητησα σημερα μια λιστα απο την κλινικη που θα γεννησω η οποια γραφει:

Βαμβακερα ανετα εσωρουχα (5 τεμ.)

Πανες βρακακια τυπου τενα

Σερβιετες λοχείας 

Σουτιεν θηλασμου

Νυχτικα-πυτζάμες 

Πετσετες σωματος κ μαλλιων

Παντοφλες

Αφρολουτρο-σαμπουαν

Καλλυντικα

Επιθεματα στηθους

Κρεμα για θηλες

Ρουχα εξοδου για το νεογεννητο (δηλαδη απ οτι καταλαβα ολα τα υπολοιπα για το μωρο τα παρεχουν εκει, αλλα εγω φυσικα θα παρω να εχει τα δικα του ζιπουνακια, πανες, σεντονι και κουβερτουλα)

Καλημερα!θα γεννησεις σε ιδιωτικη κλινική απο οτι καταλαβα...στην πρωτη μου κορη δεν μας αφηναμε να χρησιμοποιούμε τιποτα δικο μας για το παιδι...μονο το ζιπουνακι και το φορμακι εξοδου..που θα το ντυσουμε δηλαδη και θα το παρουμε...και την πανα και το κουβερτακι για να το μεταφερουμε στο αυτοκινητο...αυτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...