Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια και απο εμενα... εχθες καναμε μια επεμβαση στον γιο μου περιτομη για λογους υγειας και τρεχαμε λιγο αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα....!!!!! και εγω βανα θα σου ελεγα να μην αγχωνεσε να μη το σκεφτεσε ιδιατερα απολαυσε τις λιγες εβδομαδες που σου εμειναν μεχρι την γεννα και οταν θα ερθει εκεινη η ωρα αναλογα με τις αντοχες σου την ψυχολογια σου και εννοειτε το πως εξελησετε ο τοκετος θα αποφασισεις τι θα κανεις.. εφοσον εχεις βρει γιατρο και σε παρακοκουθει που κανει vbac πιστευω δεν εχεις να φοβασαι κατι........!!!!!τα μωρακια ειναι  ευλογια οπως και να ερθουν στη ζωη....!!!!!!!  ελινα δε μου εχει τυχει κατι τετοιο αλλα ετσι οπως το περιγραφεις και εμενα μου φενεται πως το μωρο ειναι χαμηλα.... και σε πιεζει και γιαυτο νιωθεις τον πονο οταν κουραζεσε ακολουθα της οδηγιες του γιατρου σου και ολα θα πανε καλα....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

@xaroumenh mama περαστικα στο γιο σου, ευτυχώς όλα καλά! Σ ευχαριστώ για την υποστήριξη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια και απο εμενα... εχθες καναμε μια επεμβαση στον γιο μου περιτομη για λογους υγειας και τρεχαμε λιγο αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα....!!!!!

Περαστικα σας xaroumenh mama...

Κι εγω πλεον νιωθω ότι δεν περνάνε οι εβδομαδες...Ανυπομονω να  κρατησω αγκαλια το μωρακι μου...

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια και απο εμενα... εχθες καναμε μια επεμβαση στον γιο μου περιτομη για λογους υγειας και τρεχαμε λιγο αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα....!!!!! και εγω βανα θα σου ελεγα να μην αγχωνεσε να μη το σκεφτεσε ιδιατερα απολαυσε τις λιγες εβδομαδες που σου εμειναν μεχρι την γεννα και οταν θα ερθει εκεινη η ωρα αναλογα με τις αντοχες σου την ψυχολογια σου και εννοειτε το πως εξελησετε ο τοκετος θα αποφασισεις τι θα κανεις.. εφοσον εχεις βρει γιατρο και σε παρακοκουθει που κανει vbac πιστευω δεν εχεις να φοβασαι κατι........!!!!!τα μωρακια ειναι  ευλογια οπως και να ερθουν στη ζωη....!!!!!!!  ελινα δε μου εχει τυχει κατι τετοιο αλλα ετσι οπως το περιγραφεις και εμενα μου φενεται πως το μωρο ειναι χαμηλα.... και σε πιεζει και γιαυτο νιωθεις τον πονο οταν κουραζεσε ακολουθα της οδηγιες του γιατρου σου και ολα θα πανε καλα....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Περαστικά στο παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

καλα και εγω αυτο νιωθω πως δε τελειωνουν αλλα το λεω για παρηγορια εχω ξεκινησει και μετραω αντιστροφα... μου εχουν μεινει περιπου 8 εβδομαδες...

Εμενα 13! Ποσο εισαι;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! έχω καιρό να μπω και να διαβάσω τα νέα σας, χαίρομαι που όλα πάνε καλά!

έκανα κ εγώ την καμπύλη ζαχάρου, όλα καλά! Τις τελευταίες μέρες μου έχει προκύψει κάτι και θα ήθελα να ρωτήσω και εσάς, τις ήδη μανούλες αλλά και τις καινούργιες,αν τους έχει συμβεί ποτέ. Νιώθω απο κάτω στον κόλπο ένα πόνο σαν πιάσιμο, σαν να έχω κάνει ποδήλατο,χωρίς να κάνω.. Ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε ότι έχει κατέβει το κεφάλι του μπέμπη χαμηλά. Μου συνέστησε ξάπλα και μποσκοπάν για χαλάρωση και είπε ότι λογικά δεν είναι ανησυχητικό.  Το έκανα χθες και το πρωί που σηκώθηκα δεν με πόναγε καθόλου και σκέφτηκα ότι μάλλον άλλαξε στάση. Τώρα όμως έχει ξαναρχίσει ο πόνος, σε μικρότερο βαθμό βέβαια.Αύριο θα πάω για υπέρηχο για να δω τι ακριβώς συμβαίνει. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο; Είμαι 27+6..

Καλησπέρα!δεν μου έχει τύχει αλλά αφού ο γιατρός λέει ότι δεν είναι ανησυχητικό όλα καλά!ακόλουθα τις οδηγίες του...πες μας αύριο που θα πας τι σου είπε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια....!!!!! βανα ειμαι 29.4 αλλα στην αντιστροφη μετρηση αφαιρω δυο εβδομαδες λογο του οτι θα παω με προγραμματισμενη καισαρικη λογικα..!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@xaroumenh mama περαστικά στο παιδάκι σου!!σήμερα κορίτσια είμαι 29+5...που σημαίνει ότι κλείνω την 30η βδομάδα σε δύο μέρες...που σημαίνει ότι μου μένει μονός αριθμός εβδομάδων :shock: που σημαίνει ότι πλησιάζουμε :mad:!!!!καλημέρα!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια....!!!!! βανα ειμαι 29.4 αλλα στην αντιστροφη μετρηση αφαιρω δυο εβδομαδες λογο του οτι θα παω με προγραμματισμενη καισαρικη λογικα..!!!!

Πολυ λιγο σου εχει μεινει οντως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι @Vana87 ήταν ένα πολύ μικρό βίντεο με έναν μαιευτήρα τελικά...και εγώ δεν το καλοείδα γτ έπαιζα με τη μικρή αλλά σε γενικές γραμμές είπε ότι γίνονται πολλές αχρειαστες καισαρικές και ότι σε περιπτώσεις διαβήτη κύησης που δεν μπορεί να ρυθμιστεί καθώς και πιεσης της εγκύου δεν επιχειρηται το vbac...λογικά θα το βάλει στο alpha tv αν θες να το δεις πιο αναλυτικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 7 λεπτά , katrin* είπε:

Ναι @Vana87 ήταν ένα πολύ μικρό βίντεο με έναν μαιευτήρα τελικά...και εγώ δεν το καλοείδα γτ έπαιζα με τη μικρή αλλά σε γενικές γραμμές είπε ότι γίνονται πολλές αχρειαστες καισαρικές και ότι σε περιπτώσεις διαβήτη κύησης που δεν μπορεί να ρυθμιστεί καθώς και πιεσης της εγκύου δεν επιχειρηται το vbac...λογικά θα το βάλει στο alpha tv αν θες να το δεις πιο αναλυτικά...

Σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Ερωτηση: ποιες απο εσας εκαναν το εμβολιο κατα της γριπης; και σε ποιες συστησαν και το εμβολιο για τον κοκκυτη;

Ο ιδιωτης γιατρος μ,μου ειχε προτεινει το εμβολιο της γριπης αλλα δεν το ειχα κανει κ δεν επεμενε.Ουτε μου ειχε πει για του κοκκυτη.

Σημερα που πηγα στο νοσοκομειο ο γιατρος ηθελε και τα 2.

Εκανα της γριπης κατευθειαν,αλλα του κοκκυτη βρισκεται σε ελλειψη και αναμενεται να ερθει σε κανα μηνα κ θα το κανω τοτε.

Οι δικοι σας γιατροι τι οδηγιες σας εχουν δωσει;

 

Τα φιλια μου...


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Ερωτηση: ποιες απο εσας εκαναν το εμβολιο κατα της γριπης; και σε ποιες συστησαν και το εμβολιο για τον κοκκυτη;

Ο ιδιωτης γιατρος μ,μου ειχε προτεινει το εμβολιο της γριπης αλλα δεν το ειχα κανει κ δεν επεμενε.Ουτε μου ειχε πει για του κοκκυτη.

Σημερα που πηγα στο νοσοκομειο ο γιατρος ηθελε και τα 2.

Εκανα της γριπης κατευθειαν,αλλα του κοκκυτη βρισκεται σε ελλειψη και αναμενεται να ερθει σε κανα μηνα κ θα το κανω τοτε.

Οι δικοι σας γιατροι τι οδηγιες σας εχουν δωσει;

 

Τα φιλια μου...

Εμενα δεν μου ειπε τιποτα για κανενα εμβολιο. Εντομεταξυ της γριπης απο δω και περα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...