Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Οι εγκυούλες μας:

 

  1. nena111 :                 ΠΗΤ 5/5/2018      >  Κοριτσάκι
  2. Stella stellina :         ΠΗΤ 8/5/2018      >  Αγοράκι 
  3. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  4. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Αγοράκι   
  5. Giouly_s  :                ΠΗΤ  10/5/2018    > Αγοράκι 
  6. again mama:         ΠΗΤ  11/5/2018    >  Κοριτσάκι
  7. Afrofiti85:              ΠΗΤ  12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  8. Vasia21:                 ΠΗΤ  12/5/2018    >  Αγοράκι 
  9. Evangeliaa:             ΠΗΤ  13/5/2018    >  Αγοράκι 
  10. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  11. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  12. agapi27:                 ΠΗΤ  21/5/2018    >  Αγοράκι 
  13. nineta :                   ΠΗΤ  22/5/2018     >  Κοριτσάκι
  14. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  15. Anastasakii :          ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 
  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@Vana87 αποφάσισες καισαρική τελικά? Εγώ κορίτσια έχω ραντεβού σε 10 μέρες...για να δούμε πόσο θα έχει φτάσει ο μπόμπιρας!!!εμένα πάντως μια χαρά αυξάνονται τα κιλάκια μου οπότε κάτι θα έχει πάρει και εκείνος :-P

Καλημερα!! Οχι δεν εχω αποφασισει ακομα.. αλλα μου φαινεται πιο safe επιλογη. Ισως κλινω προς τα εκει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Εμενα την τελευταία φορά ήταν περίπου 1200 γρ πρέπει να ήμουν 28 εβδομάδων...τώρα θα παω την Τρίτη και ανυπομονώ!μετά μου είπε θα πηγαίνω ανά 2 εβδομάδες...το ντομπλερ μου το κάνει αυτός...Εγω δεν αγχώνομαι για την γέννα...απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά και εύκολα όπως την πρώτη...λίγο το μετά με αγχώνει εμενα με το θηλασμό...αλλά εχω μιλήσει με μια μαία για να με βοηθήσει...σήμερα εκανα δουλειές και τώρα δεν μπορώ να σηκωθώ από τον καναπέ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Εμενα την τελευταία φορά ήταν περίπου 1200 γρ πρέπει να ήμουν 28 εβδομάδων...τώρα θα παω την Τρίτη και ανυπομονώ!μετά μου είπε θα πηγαίνω ανά 2 εβδομάδες...το ντομπλερ μου το κάνει αυτός...Εγω δεν αγχώνομαι για την γέννα...απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά και εύκολα όπως την πρώτη...λίγο το μετά με αγχώνει εμενα με το θηλασμό...αλλά εχω μιλήσει με μια μαία για να με βοηθήσει...σήμερα εκανα δουλειές και τώρα δεν μπορώ να σηκωθώ από τον καναπέ...

Μακαρι να γεννουσα και εγω το πρωτο φυσιολογικα. Καθολου δεν θα αγχωνομουν τωρα...

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2018 at 9:34 ΜΜ, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα!δεν μου έχει τύχει αλλά αφού ο γιατρός λέει ότι δεν είναι ανησυχητικό όλα καλά!ακόλουθα τις οδηγίες του...πες μας αύριο που θα πας τι σου είπε...

Καλημέρα! ¨Ολα καλά τελικά, δεν ήταν κάτι σχετικό με το μωρό, μου είπε ότι ήταν μυικό και φυσιολογικό από εδώ και πέρα. Μου συνέστησε να αυξήσω το μαγνήσιο και όντως από τότε μειώθηκε, μη σας πω πέρασε!

On 28/2/2018 at 9:25 ΜΜ, Vana87 είπε:

Εγώ κοριτσια γεννησα σε δημοσιο (στην Κυπρο) με 10 ευρω και ειμαι υπερ ευχαριστημενη! Σε δωματιο μονη μου με το μωρο μαζι μου. Στο χειρουργειο ολα υπερσυγχρονα και η συμπεριφορα ολων αψογη. Και τωρα που πηγαινω διαλεγω τον γιατρο που με παρακολουθει... Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να του στειλεις μνμ ρε παιδι μου οτι ωρα σου ερθει για οτιδηποτε.. 

Πολύ καλύτερα από τη Γερμανία που είμαι εγώ, όπου σε ξεγεννάει ο γιατρός που εφημερεύει... Βέβαια έχεις την ευκαιρία να πας μερικές φορές πριν, να δεις του χώρους, τους γιατρούς και τις μαίες οπότε δε σου είναι εντελώς άγνωστοι. Θα γεννήσω στο νοσοκομείο που δουλεύει ο άντρας μου οπότε είναι κάπως καλύτερα. Αλλά εννοείται ότι ούτε εδώ στέλνεις στο γιατρό όποτε θέλεις, γι αυτό και έχω πρήξει τον γιατρό μου στην Ελλάδα, να είναι καλά ο άνθρωπος..:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια σημερα επλυνα τα πρωτα ρουχαλακια κ σεντονακια του μωρου...γεμισε η απλωστρα μικρουτσικα πραγματακια. Αυριο τα υπολοιπα κ τη Δευτερα σιδερωμα διπλωμα στα ντουλαπακια του!

Εχουμε 2 μηνακια ακομα κοριτσιαααα

  • Μου αρέσει 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα! ¨Ολα καλά τελικά, δεν ήταν κάτι σχετικό με το μωρό, μου είπε ότι ήταν μυικό και φυσιολογικό από εδώ και πέρα. Μου συνέστησε να αυξήσω το μαγνήσιο και όντως από τότε μειώθηκε, μη σας πω πέρασε!

Πολύ καλύτερα από τη Γερμανία που είμαι εγώ, όπου σε ξεγεννάει ο γιατρός που εφημερεύει... Βέβαια έχεις την ευκαιρία να πας μερικές φορές πριν, να δεις του χώρους, τους γιατρούς και τις μαίες οπότε δε σου είναι εντελώς άγνωστοι. Θα γεννήσω στο νοσοκομείο που δουλεύει ο άντρας μου οπότε είναι κάπως καλύτερα. Αλλά εννοείται ότι ούτε εδώ στέλνεις στο γιατρό όποτε θέλεις, γι αυτό και έχω πρήξει τον γιατρό μου στην Ελλάδα, να είναι καλά ο άνθρωπος..:-P

Μια χαρά τότε!αφού δουλεύει και ο άντρας  σου εκεί θα είναι σίγουρα καλύτερα τα πράγματα!και θα σε προσέξουν περισσότερο!

6 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Μακαρι να γεννουσα και εγω το πρωτο φυσιολογικα. Καθολου δεν θα αγχωνομουν τωρα...

Μην αγχώνεσαι με οποίο τρόπο και να γεννήσεις σημασία έχει το αποτέλεσμα!να είσαι εσύ καλά και το μωράκι σου!όλα καλά θα πάνε! να σκέφτεσαι θετικά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Μια χαρά τότε!αφού δουλεύει και ο άντρας  σου εκεί θα είναι σίγουρα καλύτερα τα πράγματα!και θα σε προσέξουν περισσότερο!

Μην αγχώνεσαι με οποίο τρόπο και να γεννήσεις σημασία έχει το αποτέλεσμα!να είσαι εσύ καλά και το μωράκι σου!όλα καλά θα πάνε! να σκέφτεσαι θετικά!

Μα θα ειμαι καλα μετα το χειρουργειο;; δεν με νοιαζει ο τροπος. Σκασιλα μου. Απλα φοβαμαι μην παει κατι στραβα και παθω κατι :(

6 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Καλημέρα! ¨Ολα καλά τελικά, δεν ήταν κάτι σχετικό με το μωρό, μου είπε ότι ήταν μυικό και φυσιολογικό από εδώ και πέρα. Μου συνέστησε να αυξήσω το μαγνήσιο και όντως από τότε μειώθηκε, μη σας πω πέρασε!

Πολύ καλύτερα από τη Γερμανία που είμαι εγώ, όπου σε ξεγεννάει ο γιατρός που εφημερεύει... Βέβαια έχεις την ευκαιρία να πας μερικές φορές πριν, να δεις του χώρους, τους γιατρούς και τις μαίες οπότε δε σου είναι εντελώς άγνωστοι. Θα γεννήσω στο νοσοκομείο που δουλεύει ο άντρας μου οπότε είναι κάπως καλύτερα. Αλλά εννοείται ότι ούτε εδώ στέλνεις στο γιατρό όποτε θέλεις, γι αυτό και έχω πρήξει τον γιατρό μου στην Ελλάδα, να είναι καλά ο άνθρωπος..:-P

Και εμενα οι γονεις μου δουλευουν στο νοσοκομειο που θα γεννησω. Ειναι και οι δυο γιατροι... οποτε  μια ειδικη μεταχειριση την εχω! Αλλα γενικα ειναι πολυ καλο το νοσοκομειο. Το προτιμουν πολλες κοπελες!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vana87 είπε:

Μα θα ειμαι καλα μετα το χειρουργειο;; δεν με νοιαζει ο τροπος. Σκασιλα μου. Απλα φοβαμαι μην παει κατι στραβα και παθω κατι :(

Και εμενα οι γονεις μου δουλευουν στο νοσοκομειο που θα γεννησω. Ειναι και οι δυο γιατροι... οποτε  μια ειδικη μεταχειριση την εχω! Αλλα γενικα ειναι πολυ καλο το νοσοκομειο. Το προτιμουν πολλες κοπελες!

Βάνα μου μια χαρά θα πάνε όλα!μην αγχώνεσαι!το ποσοστό vbac στην Ελλάδα τουλαχιστον είναι πολύ μικρό...που σημαίνει ότι οι περισσότερες κάνουν καισαρική μετά από καισαρική...που σημαίνει ότι αν ήταν επικίνδυνο σαφώς και δεν θα το προτιμούσαν οι γιατροί...

1 ώρα πρίν, Evangeliaa είπε:

Αχ κοριτσια σημερα επλυνα τα πρωτα ρουχαλακια κ σεντονακια του μωρου...γεμισε η απλωστρα μικρουτσικα πραγματακια. Αυριο τα υπολοιπα κ τη Δευτερα σιδερωμα διπλωμα στα ντουλαπακια του!

Εχουμε 2 μηνακια ακομα κοριτσιαααα

Μια χαρά οργανωτική σε βρίσκω!εγώ τα έχω τακτοποιησει ανά ηλικίες αλλά λέω να κάνω τα πλυσίματα κοντά στο Πάσχα...επειδή τη μικρή την γεννησα αφού είχα μπει στον 10ο έχω λίγο επαναπαυτει ότι θα τον πάρω όλο τον 9ο...ελπίζω να μν έρθει ο μικρός νωρίτερα κ με φέρει εκτός απροόπτου...ή τουλάχιστον να μην έρθει αρκετά νωρίτερα να προλάβω να έχω πάει και στην Αθήνα που θα πάω μετά το Πάσχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα από το θάλαμο!

Ο πεσσός μια χαρά ήταν, αλλά ο τράχηλος έφτασε τα 7 χιλιοστά από το φτάρνισμα... Τυχερή μέσα στην ατυχία μου ευτυχώς δεν έχει ανοίξει, όμως προληπτικά μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο ώστε αν συμβεί πρόωρος τοκετός να είναι εξασφαλισμένη και η μπέμπα κι εγώ.

Είμαι σε πλήρη ακινησία πλέον, ξεκίνησα και αντιπηκτικές κι έκανα και τις ενέσεις για τους πνεύμονες του μωρού.

Νιώθω χάλια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , nineta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα από το θάλαμο!

Ο πεσσός μια χαρά ήταν, αλλά ο τράχηλος έφτασε τα 7 χιλιοστά από το φτάρνισμα... Τυχερή μέσα στην ατυχία μου ευτυχώς δεν έχει ανοίξει, όμως προληπτικά μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο ώστε αν συμβεί πρόωρος τοκετός να είναι εξασφαλισμένη και η μπέμπα κι εγώ.

Είμαι σε πλήρη ακινησία πλέον, ξεκίνησα και αντιπηκτικές κι έκανα και τις ενέσεις για τους πνεύμονες του μωρού.

Νιώθω χάλια...

Αχ , @nineta μου.Ελπιζω ολα να πανε κατ'ευχην.

  Σε καταλαβαινω οτι στεναχωριεσαι,αλλα προσπαθησε να μεινεις ηρεμη και να κανεις ομορφες κ θετικες σκεψεις.

Δεδομενης της καταστασης εισαι στο καταλληλο περιβαλλον και δεν πρεπει να φοβασαι. Σου στελνω τα φιλια μου κ την αγαπη μου μαζι με τις ευχες μου...


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , nineta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα από το θάλαμο!

Ο πεσσός μια χαρά ήταν, αλλά ο τράχηλος έφτασε τα 7 χιλιοστά από το φτάρνισμα... Τυχερή μέσα στην ατυχία μου ευτυχώς δεν έχει ανοίξει, όμως προληπτικά μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο ώστε αν συμβεί πρόωρος τοκετός να είναι εξασφαλισμένη και η μπέμπα κι εγώ.

Είμαι σε πλήρη ακινησία πλέον, ξεκίνησα και αντιπηκτικές κι έκανα και τις ενέσεις για τους πνεύμονες του μωρού.

Νιώθω χάλια...

Νινετα ψυχραιμία όσο μπορείς...η μπεμπουλα πλέον είναι βιώσιμη, αλλά να δεις που θα αντέξει πολλές πολλές μέρες ακόμα μέσα στην κοιλίτσα σου!!προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Βάνα μου μια χαρά θα πάνε όλα!μην αγχώνεσαι!το ποσοστό vbac στην Ελλάδα τουλαχιστον είναι πολύ μικρό...που σημαίνει ότι οι περισσότερες κάνουν καισαρική μετά από καισαρική...που σημαίνει ότι αν ήταν επικίνδυνο σαφώς και δεν θα το προτιμούσαν οι γιατροί...

Μια χαρά οργανωτική σε βρίσκω!εγώ τα έχω τακτοποιησει ανά ηλικίες αλλά λέω να κάνω τα πλυσίματα κοντά στο Πάσχα...επειδή τη μικρή την γεννησα αφού είχα μπει στον 10ο έχω λίγο επαναπαυτει ότι θα τον πάρω όλο τον 9ο...ελπίζω να μν έρθει ο μικρός νωρίτερα κ με φέρει εκτός απροόπτου...ή τουλάχιστον να μην έρθει αρκετά νωρίτερα να προλάβω να έχω πάει και στην Αθήνα που θα πάω μετά το Πάσχα...

Εχεις δικαιο οντως!! Το εχω σκεφτει και ετσι... εχω 2 μηνες να το χωνεψω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nineta είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας. Νιώθω πιο ασφαλής για να είμαι ειλικρινής, αλλά δεν παύω να φοβάμαι πολύ...

Να είστε όλες καλά κι ευχαριστώ για την υποστήριξη :)

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!να προσπαθεις να κάνεις θετικές σκέψεις!και αφού είσαι στο νοσοκομείο όλα καλά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι!και να ξέρεις τα κοριτσάκια είναι πολύ δυνατά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...