Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Κουραγιο Νινετα μου, δεν ειναι και το πιο ευχαριστο να μενεις ακινητη σε ενα κρεβατι αλλα σκεψου οτι το κανεις για τη μπεμπουλα σου, κι αφου αρχισατε τις ενεσουλες θα αναπτυχθουν τα πνευμονακια της πιο γρηγορα και δεν θα εχει προβλημα ακομα κι αν γεννηθει προωρα. Να εχεις πιστη, θεληση κι αισιοδοξια! Ολα θα πανε καλα και οταν πια θα την κρατας στην αγκαλια σου ολα θα μοιαζουν σαν μακρινο ονειρο... Φιλακια!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, nineta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα από το θάλαμο!

Ο πεσσός μια χαρά ήταν, αλλά ο τράχηλος έφτασε τα 7 χιλιοστά από το φτάρνισμα... Τυχερή μέσα στην ατυχία μου ευτυχώς δεν έχει ανοίξει, όμως προληπτικά μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο ώστε αν συμβεί πρόωρος τοκετός να είναι εξασφαλισμένη και η μπέμπα κι εγώ.

Είμαι σε πλήρη ακινησία πλέον, ξεκίνησα και αντιπηκτικές κι έκανα και τις ενέσεις για τους πνεύμονες του μωρού.

Νιώθω χάλια...

Ολα καλα θα πανε!! Το μωρο σου ειναι ηδη βιωσιμο. Ποσα κιλα ειναι σου εχουν πει; 29 εβδομαδων γεννησε μια φιλη μου ενα μπεμπη 800 γραμμαρια. Χθες που εστελνε βιντεο που ελεγε τραγουδακια ο μικρος. Ενας κουκλος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Μα θα ειμαι καλα μετα το χειρουργειο;; δεν με νοιαζει ο τροπος. Σκασιλα μου. Απλα φοβαμαι μην παει κατι στραβα και παθω κατι :(

Και εμενα οι γονεις μου δουλευουν στο νοσοκομειο που θα γεννησω. Ειναι και οι δυο γιατροι... οποτε  μια ειδικη μεταχειριση την εχω! Αλλα γενικα ειναι πολυ καλο το νοσοκομειο. Το προτιμουν πολλες κοπελες!

Θα συμφωνήσω με την katrin και εμενα όλες οι γνωστές μου μετά από καισαρική έκαναν και πάλι καισαρική...και μια συνάδελφος τρία παιδάκια με καισαρική από την στιγμή που έκανε το πρώτο με αυτό τον τρόπο...Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς... και αφού δουλεύουν και οι γονείς σου εκεί θα σε προσέξουν και με το παραπάνω...:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Θα συμφωνήσω με την katrin και εμενα όλες οι γνωστές μου μετά από καισαρική έκαναν και πάλι καισαρική...και μια συνάδελφος τρία παιδάκια με καισαρική από την στιγμή που έκανε το πρώτο με αυτό τον τρόπο...Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς... και αφού δουλεύουν και οι γονείς σου εκεί θα σε προσέξουν και με το παραπάνω...:-D

Το λογικο ειναι αυτο που λετε κοριτσια... αλλα παντα στο πισω μερος του μυαλου υπαρχει και η κακη σκεψη! Θελω μονο να περασει ο καιρος να τελειωνω με ολο αυτο...!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, nineta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα από το θάλαμο!

Ο πεσσός μια χαρά ήταν, αλλά ο τράχηλος έφτασε τα 7 χιλιοστά από το φτάρνισμα... Τυχερή μέσα στην ατυχία μου ευτυχώς δεν έχει ανοίξει, όμως προληπτικά μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο ώστε αν συμβεί πρόωρος τοκετός να είναι εξασφαλισμένη και η μπέμπα κι εγώ.

Είμαι σε πλήρη ακινησία πλέον, ξεκίνησα και αντιπηκτικές κι έκανα και τις ενέσεις για τους πνεύμονες του μωρού.

Νιώθω χάλια...

νινετα μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε, απο εδω και περα τα μωρακια ειναι βιωσημα .....!!! στο νοσοκομειο ξερουν τι πρεπει να κανουν και θα σε κρατησουν οσο ποιο πολυ μπορουν ....εχω και μια φιλη που γενννησε πρωορα και το κοριτσακι της ειναι μια χαρα ...!!!! αν διαβασεις και εδω ιστοριες θα δεις ποσα μωρακια γεννηθηκαν και 26 εβδομαδων και ειναι μια χαρα και ομορφενουν τη ζωη των γονιων τους...!!!! αυτο που θα σου πω εγω τωρα απολαυσε τις στιγμες ξεκουρασεις που μπορεις να εχεις χαλαρωσε γιατι μεταααααα θθα τρεχεις......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σου ευχομαι το καλυτερο και εμεις εδω ειμαστε.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Μα θα ειμαι καλα μετα το χειρουργειο;; δεν με νοιαζει ο τροπος. Σκασιλα μου. Απλα φοβαμαι μην παει κατι στραβα και παθω κατι :(

Και εμενα οι γονεις μου δουλευουν στο νοσοκομειο που θα γεννησω. Ειναι και οι δυο γιατροι... οποτε  μια ειδικη μεταχειριση την εχω! Αλλα γενικα ειναι πολυ καλο το νοσοκομειο. Το προτιμουν πολλες κοπελες!

βανα μου μη το σκεφτεσε αυτο τωρα και στεναχωριεσαι οπως και να γεννησεις θα εισαι μια χαρα ετσι και αλιως οπως καταλαβα θα εισαι σε πολυ πολυ καλα χερια και αυτο ειναι το βασικο....!!!!!!!!!!!!

εγω γιαυτο δεν ηθελα να μπω στη διαδικασια να σκεφτομαι πως θα γεννησω γιατι δεν ηθελα να με παρει απο κατω να ειμαι σε δηλλειμα να μη ξερω τι ειναι το σωστο τι ειναι το λαθος....!!! και  εφοσων το πρωτο μου μωρα ηρθε με καισαρικη ετσι θα ερθει και το δευτερο....! ετσι και αλιως στην ελλαδα εχουμε ακομα μελλον για το vbac ...!! εκει στη κυπρο αποτι καταλαβα ειστε καλυτερα πανω σε αυτο το θεμα και εφοσων ο γιατρος που εχεις διαλλεξει το στηριζει να εισαι συγουρη οτι θα κανει το καλυτερο και για εσενα και για το μωρακι σου......!!! μη τα σκεφτεσε ασε να ξεκινησει ο τοκετος οταν θα ερθει η ωρα βλεπετε πως παει σε συνεργασια με την μαια σου και τον γιατρο σου και αποφασιζεις εκεινη τη στιγμη.....!!!!!! ειμαι συγουρη πως θα αποφασισεις οτι ειναι καλυτερο για εσενα και το μωρακι σου..... και οταν το παρεις αγκαλιτσα θα τα σκεφτεσαι ολα αυτα και θα γελας...!!!!!!!!! σου ευχομαι παντως η γεννα σου να ειναι οπως ακριβως την θες....!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

νινετα μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε, απο εδω και περα τα μωρακια ειναι βιωσημα .....!!! στο νοσοκομειο ξερουν τι πρεπει να κανουν και θα σε κρατησουν οσο ποιο πολυ μπορουν ....εχω και μια φιλη που γενννησε πρωορα και το κοριτσακι της ειναι μια χαρα ...!!!! αν διαβασεις και εδω ιστοριες θα δεις ποσα μωρακια γεννηθηκαν και 26 εβδομαδων και ειναι μια χαρα και ομορφενουν τη ζωη των γονιων τους...!!!! αυτο που θα σου πω εγω τωρα απολαυσε τις στιγμες ξεκουρασεις που μπορεις να εχεις χαλαρωσε γιατι μεταααααα θθα τρεχεις......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σου ευχομαι το καλυτερο και εμεις εδω ειμαστε.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βανα μου μη το σκεφτεσε αυτο τωρα και στεναχωριεσαι οπως και να γεννησεις θα εισαι μια χαρα ετσι και αλιως οπως καταλαβα θα εισαι σε πολυ πολυ καλα χερια και αυτο ειναι το βασικο....!!!!!!!!!!!!

εγω γιαυτο δεν ηθελα να μπω στη διαδικασια να σκεφτομαι πως θα γεννησω γιατι δεν ηθελα να με παρει απο κατω να ειμαι σε δηλλειμα να μη ξερω τι ειναι το σωστο τι ειναι το λαθος....!!! και  εφοσων το πρωτο μου μωρα ηρθε με καισαρικη ετσι θα ερθει και το δευτερο....! ετσι και αλιως στην ελλαδα εχουμε ακομα μελλον για το vbac ...!! εκει στη κυπρο αποτι καταλαβα ειστε καλυτερα πανω σε αυτο το θεμα και εφοσων ο γιατρος που εχεις διαλλεξει το στηριζει να εισαι συγουρη οτι θα κανει το καλυτερο και για εσενα και για το μωρακι σου......!!! μη τα σκεφτεσε ασε να ξεκινησει ο τοκετος οταν θα ερθει η ωρα βλεπετε πως παει σε συνεργασια με την μαια σου και τον γιατρο σου και αποφασιζεις εκεινη τη στιγμη.....!!!!!! ειμαι συγουρη πως θα αποφασισεις οτι ειναι καλυτερο για εσενα και το μωρακι σου..... και οταν το παρεις αγκαλιτσα θα τα σκεφτεσαι ολα αυτα και θα γελας...!!!!!!!!! σου ευχομαι παντως η γεννα σου να ειναι οπως ακριβως την θες....!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ! Ναι σε λιγο καιρο θα το συζηταμε και θα λεμε οτι αγχωνομουν αδικα! Μακαρι να εχουμε ωραιες γεννες χωρις προβληματα! Προγραμματισες ηδη καισαρικη; στις ποσες εβδομαδες θα γεννησεις;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυ! Ναι σε λιγο καιρο θα το συζηταμε και θα λεμε οτι αγχωνομουν αδικα! Μακαρι να εχουμε ωραιες γεννες χωρις προβληματα! Προγραμματισες ηδη καισαρικη; στις ποσες εβδομαδες θα γεννησεις;

ευτηχως ο γιατρος μου ειναι πολυ χαλαρος σαν ανθρωπος και δεν μου εχει πει κατι ακομα..... πιστευω στο επομενο ραντεβου που ειναι στις 22 του μαρτη να μου πει στο περιπου...στην β επιπεδου ο γιατρος μου ειχε πει οτι στης 38 κ2 μπορω να γεννησω.. αρα υπολογιζω γυρω στις 27 του απριλη εγω περιπου οτι θα με βαλει...!!!!! 9 του απριλη μπενω στον μηνα μου..!!!!!  παντως πολυ θα ηθελα να περιμεναμε να ξεκινησει ο τοκετος και μετα να να γεννουσα ...τωρα οτι αποφασισει ο γιατρος....!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

ευτηχως ο γιατρος μου ειναι πολυ χαλαρος σαν ανθρωπος και δεν μου εχει πει κατι ακομα..... πιστευω στο επομενο ραντεβου που ειναι στις 22 του μαρτη να μου πει στο περιπου...στην β επιπεδου ο γιατρος μου ειχε πει οτι στης 38 κ2 μπορω να γεννησω.. αρα υπολογιζω γυρω στις 27 του απριλη εγω περιπου οτι θα με βαλει...!!!!! 9 του απριλη μπενω στον μηνα μου..!!!!!  παντως πολυ θα ηθελα να περιμεναμε να ξεκινησει ο τοκετος και μετα να να γεννουσα ...τωρα οτι αποφασισει ο γιατρος....!!!!!!!

Το εχω σκεφτει και αυτο αλλα ισως ειναι καλυτερη μια προγραμματισμενη καισαρικγ απο υην αποψη οτι θα πας απ το βραδυ δεν θα φας θα κανεις τις αναλυσεις σου... δεν θα τρεχετε.! Αλλα για το μωρο σιγουρα ειναι καλυτερα να ερθει στην ωρα του!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, εγω, αν και ειμαι υπερ του φυσιολογικου τοκετου, σε καθε περιπτωση θα εκανα αυτο που με συμβουλευε ο γιατρος μου. Οι πολλες γνωμες μονο συγχυση φερνουν...εκεινος γνωριζοντας το ιστορικο μας κ τη δικη μας μοναδικη μοναδικη περιπτωση κρινει κ προτεινει το καλυτερο για εμας. Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη!

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ασχετο. Εχω πλυνει ολα τα ρουχαλακια, σεντονακια και λοιπα προικια του μωρου και αυριο θα επιδοθω στο σιδερωμα. Εχετε κανενα tip οι εμπειρες μανουλες? Πρεπει να τα σιδερωνω μεσα εξω???

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2018 at 6:55 ΜΜ, nineta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά με όλες σας :-D
@agapi27 επειδή λόγω του κοντού τραχήλου φοβόμουν μην αρρωστήσω και βήχω και επιβαρύνω την κατάσταση, είχα ρωτήσει τη γιατρό στην αρχή της εγκυμοσύνης και μου είχε πει όχι για το εμβόλιο, αλλά τώρα νομίζω οτι ήρθε η ώρα να την ξαναρωτήσω γιατί η αλήθεια είναι οτι φουρφουρίζω αυτές τις μέρες και αγχώνομαι μην την αρπάξω τελικά. 
Κατά τ' άλλα σήμερα έβαλα πεσσό κι ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί ο τράχηλος έφτασε το 1,5 cm...
Δεν πόνεσε καθόλου, ούτε τον νιώθω, όμως φοβάμαι πολύ... Είναι τόσο μικρούλα ακόμα η μπέμπα που αν συμβεί κάτι απρόοπτο δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει και πραγματικά δεν θέλω καν να το σκέφτομαι...
Επίσης, αν κάποια έχει περάσει κύηση σε ακινησία ποιά στάση τη βόλευε περισσότερο;

ξερω ότι το αριστερό πλευρό είναι το καλύτερο για την αιμάτωση του εμβρύου. Σε ποια εβδομάδα είσαι;

πρίν από 17 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Κοριτσια, εγω, αν και ειμαι υπερ του φυσιολογικου τοκετου, σε καθε περιπτωση θα εκανα αυτο που με συμβουλευε ο γιατρος μου. Οι πολλες γνωμες μονο συγχυση φερνουν...εκεινος γνωριζοντας το ιστορικο μας κ τη δικη μας μοναδικη μοναδικη περιπτωση κρινει κ προτεινει το καλυτερο για εμας. Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη!

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ασχετο. Εχω πλυνει ολα τα ρουχαλακια, σεντονακια και λοιπα προικια του μωρου και αυριο θα επιδοθω στο σιδερωμα. Εχετε κανενα tip οι εμπειρες μανουλες? Πρεπει να τα σιδερωνω μεσα εξω???

Κοίτα....έτσι κάνουν οι περισσότερες.εγω ποτέ δεν το έκανα.τα σιδέρωμα πάντα με ατμό σε φουλ θερμοκρασία από τη μια πλευρά μπρος πίσω,όχι κ μέσα έξω...

  • Μου αρέσει 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια, εγω, αν και ειμαι υπερ του φυσιολογικου τοκετου, σε καθε περιπτωση θα εκανα αυτο που με συμβουλευε ο γιατρος μου. Οι πολλες γνωμες μονο συγχυση φερνουν...εκεινος γνωριζοντας το ιστορικο μας κ τη δικη μας μοναδικη μοναδικη περιπτωση κρινει κ προτεινει το καλυτερο για εμας. Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη!

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ασχετο. Εχω πλυνει ολα τα ρουχαλακια, σεντονακια και λοιπα προικια του μωρου και αυριο θα επιδοθω στο σιδερωμα. Εχετε κανενα tip οι εμπειρες μανουλες? Πρεπει να τα σιδερωνω μεσα εξω???

Καλημέρα!συμφωνώ με το θέμα του γιατρού, αρκεί βέβαια να μην καταλήγουμε σε αχρειαστες καισαρικές....εγώ τουλάχιστον στο ευρύτερο περιβάλλον μου έχω κάποια τέτοια παραδείγματα που εκ των υστέρων άλλαξαν τον γιατρό που είχαν χρόνια και τον εμπιστευοντουσαν γτ εκείνη τη στιγμή του τοκετού βιάστηκε να κάνει καισαρική...τονίζω ότι δεν ισχύει για όλους τους γιατρούς αυτό...

Όσο για τα σεντονακια και λοιπά, πιστεύω ότι αν έχεις ατμοσιδερο δεν χρειάζεται να τα σιδερωσεις και από τις δύο όψεις...η μία είναι αρκετή,ο ατμός πάει παντού...γενικά δεν πρέπει να κάνουμε υπερβολές με τα μικρά μας...ναι αποστείρωση,συμφωνώ, αλλά χρειάζεται να έρχονται και σε κάποια επαφή με τα μικρόβια ώστε να αποκτούν αντισώματα...οπότε αν τα σιδερωσεις από τη μία πλευρά είσαι καλυμμένη πιστεύω! Το ίδιο θα ισχύει και για τη θερμοκρασία του σπιτιού, θα σας το πει ο παιδίατρος...καλά εμεις γενναμε και Μάιο πρώτα ο Θεός και θα έχει ανοίξει ο καιρός αλλά ακόμα και το χειμωνα δεν χρειάζεται η θερμοκρασία του σπιτιού να είναι πάνω από τους 20-22 βαθμούς το πολυ...ούτε τα μωράκια μας να τα ντύνουμε πολύ βαριά...Καλή βδομάδα κορίτσια! @nineta πώς είσαι? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια, εγω, αν και ειμαι υπερ του φυσιολογικου τοκετου, σε καθε περιπτωση θα εκανα αυτο που με συμβουλευε ο γιατρος μου. Οι πολλες γνωμες μονο συγχυση φερνουν...εκεινος γνωριζοντας το ιστορικο μας κ τη δικη μας μοναδικη μοναδικη περιπτωση κρινει κ προτεινει το καλυτερο για εμας. Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη!

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ασχετο. Εχω πλυνει ολα τα ρουχαλακια, σεντονακια και λοιπα προικια του μωρου και αυριο θα επιδοθω στο σιδερωμα. Εχετε κανενα tip οι εμπειρες μανουλες? Πρεπει να τα σιδερωνω μεσα εξω???

και εγω που εχω ατμοσιδερο με μποιλερ μπρος πισω τα κανω...οχι μεσα εξω...αφου ο ατμος περναει και απο μεσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα....!!! οταν γεννηθηκε ο γιος μου και  ειχα ρωτησει την παιδιατρο νεογνολογο για τα ρουχα του μωρου μου ειχε πει πως δε χρειαζετε να τα σιδερωνω μεσα εξω μονο μπρος πισω.. μου ειχε πει κιολας οτι δε καταλαβενει και τη λογικη οτι εαν πχ το σιδερο εχει 90 βαθμους θερμοκρασια θα πιασει μονο τη μια μερια και οχι την αλλη...!!!

και εγω πιστευω πως δε χρειαζονται υπερβολες με την αποστηρωση... παν μετρον αριστον ετσι και αλιως οταν το μωρο ξεκινησει και βαζει στο στομα τα χερακια του σταματαει η αποστειρωση.... αλλα ενταξει ολα αυτα εχουν να κανουν και με τον χαρακτηρα του καθε γονιου που θελει το καλυτερο για το μωρακι του σε συνδιασμο και με την γνωμη του παιδιατρου...!!!!!

οπως και θερμοκρασια το χειμωνα εγω δεν αφηνα να παει πανω απο 20 βαθμους οταν αναβαμε τα καλοριφερ... και τα βραδια την ηθελα γυρω στους 18 με 19... αλλα εμενα ο γιος μου ζεστενεται πολυ κιολας....!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας και απο εμενα....!!! οταν γεννηθηκε ο γιος μου και  ειχα ρωτησει την παιδιατρο νεογνολογο για τα ρουχα του μωρου μου ειχε πει πως δε χρειαζετε να τα σιδερωνω μεσα εξω μονο μπρος πισω.. μου ειχε πει κιολας οτι δε καταλαβενει και τη λογικη οτι εαν πχ το σιδερο εχει 90 βαθμους θερμοκρασια θα πιασει μονο τη μια μερια και οχι την αλλη...!!!

και εγω πιστευω πως δε χρειαζονται υπερβολες με την αποστηρωση... παν μετρον αριστον ετσι και αλιως οταν το μωρο ξεκινησει και βαζει στο στομα τα χερακια του σταματαει η αποστειρωση.... αλλα ενταξει ολα αυτα εχουν να κανουν και με τον χαρακτηρα του καθε γονιου που θελει το καλυτερο για το μωρακι του σε συνδιασμο και με την γνωμη του παιδιατρου...!!!!!

οπως και θερμοκρασια το χειμωνα εγω δεν αφηνα να παει πανω απο 20 βαθμους οταν αναβαμε τα καλοριφερ... και τα βραδια την ηθελα γυρω στους 18 με 19... αλλα εμενα ο γιος μου ζεστενεται πολυ κιολας....!!!!!

Κι εγω με το ατμοσιδερο απ τη μια μερια μονο τα σιδερωνω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@nineta εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν. Είσαι στο μαιευτήριο οπότε μη φοβάσαι τίποτα! Ποσόν εβδομάδων είσαι;  Εγώ είμαι στις μανούλες Ιουνίου οριακά με Μάιου  αλλά λόγω καισαρικής ίσως πάω τέλη Μάιου και μπαίνω κάποιες φορές και σας διαβάζω.  Είδα τώρα την ιστορία σου...

Πώς αντιλήφθηκες το πρόβλημα; τυχαία με υπέρηχο; κάνω συχνές συσπάσεις και είναι φορές που με πιάνουν κι εμένα φοβίες. 

@Vana87 Τι κανεις;; πως είναι η όμορφη Κυπρος; σε λιγότερο από ένα μήνα ερχομαι κι εγώ!!

Ψάχνεσαι ακόμα για φ.τ ή κ.τ ε; εγώ τελικά με καισαρική αποφάσισα... Τώρα σωστό ή λάθος.  Μόνο ο Θεός ξέρει!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...