Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

17 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Ναι,εχει ιδιωτικη κλινικη και προσφατως ανακαινισμενη.

Βασικα ακομα δεν την παρεδωσαν,αλλα σε ενα 15νθημερο ακουσα θα ειναι ετοιμη...

Εννοειται οτι δεν παω για τη σουιτα και γενικα ο γιατρος μας μας ειπε μια εκπληκτικη τιμη.Αλλα και παλι το σκεφτομαι. :lol::lol:

Καλημέρα! Εγώ νομίζω το έχω ξαναπεί, θεωρώ πεταμένα χρήματα αυτά που ζητάνε οι ιδιωτικές κλινικές....ΑΛΛΆ....Δεν αλλάζω το γιατρό μου οπότε αναγκαστικά θα γεννήσω στο Ιασω πρώτα ο Θεός...όχι ότι έχω κάποιο παράπονο από την πρώτη φορά που γεννησα εκεί αλλά όπως και να το κάνεις 2000 για ένα τρικλινο είναι αρκετά χρήματα...το 2015 στην κορη μου είχαμε δώσει 1500 περίπου για δίκλινο...τώρα αυξήθηκαν οι τιμές αρκετά απ ότι έβλεπα στο διαδίκτυο...οπότε δική μου συμβουλή αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και φυσικά δεν βγαίνεις εκτός προυπολογισμου συνεχίζεις μαζί του...και αυτό το λέω γτ εγώ εκείνη την ώρα θέλω να είμαι με κάποιον που γνωρίζω,γνωρίζει εμένα γτ με παρακολουθεί χρόνια και στις εγκυμοσύνες μου και ξέρω πως λειτουργεί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Εγώ νομίζω το έχω ξαναπεί, θεωρώ πεταμένα χρήματα αυτά που ζητάνε οι ιδιωτικές κλινικές....ΑΛΛΆ....Δεν αλλάζω το γιατρό μου οπότε αναγκαστικά θα γεννήσω στο Ιασω πρώτα ο Θεός...όχι ότι έχω κάποιο παράπονο από την πρώτη φορά που γεννησα εκεί αλλά όπως και να το κάνεις 2000 για ένα τρικλινο είναι αρκετά χρήματα...το 2015 στην κορη μου είχαμε δώσει 1500 περίπου για δίκλινο...τώρα αυξήθηκαν οι τιμές αρκετά απ ότι έβλεπα στο διαδίκτυο...οπότε δική μου συμβουλή αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και φυσικά δεν βγαίνεις εκτός προυπολογισμου συνεχίζεις μαζί του...και αυτό το λέω γτ εγώ εκείνη την ώρα θέλω να είμαι με κάποιον που γνωρίζω,γνωρίζει εμένα γτ με παρακολουθεί χρόνια και στις εγκυμοσύνες μου και ξέρω πως λειτουργεί...

Συμφωνω και εγω για τον ιδιο λογο παω σε κλινικη λογω του γιατρου μου...με αυτον γεννησα την πρωτη μου κορη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη και με αυτον θελω να γεννησω και την δευτερη..πρωτα ο Θεος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα...!!!!! τον γυναικολογο μου και εγω τον εχω παρα πολλα χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτον και ειναι ιδιωτης...... αλλα και παλι μαλλον σε ιδιωτικη κλινικη θα επελεγα να γεννησω γιατι εχω ενα θεμα με τα νοσοκομεια ειναι ψυχολογικο και οποτε παω ακομα και για επισκεψη με πιανει φαγουρα σε ολο το σωμα μου και γεμιζω σποιρια καμια φορα ωστοσο πλεον το νοσοκομειο εδω στα χανια το εχουν αφησει αρκετα στην τυχη του και δε μπορω να παω οτι ειναι και στην καλυτερη κατασταση ουτε μοναδα νεογνων εχει αρα αν συμβει κατι στο μωρο μακρυα απο εμας βεβαια ηρακλειο θα παει παλι...! και μετα ηθελα να ειχα την επιλογη επισκληριδιου αν γεννουσα φυσιολογικα και ολικης ναρκωσης για την καισαρικη που αποτι γνωριζω πολυ δυσκολα στα νοσοκομεια σου κανουν...και για αυτους τους λογους χερομαι που τουλαχιστων εχω τη δυνατοτητα και αυτη την φορα να γεννησω στην κλινηκη..!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας και απο εμενα...!!!!! τον γυναικολογο μου και εγω τον εχω παρα πολλα χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτον και ειναι ιδιωτης...... αλλα και παλι μαλλον σε ιδιωτικη κλινικη θα επελεγα να γεννησω γιατι εχω ενα θεμα με τα νοσοκομεια ειναι ψυχολογικο και οποτε παω ακομα και για επισκεψη με πιανει φαγουρα σε ολο το σωμα μου και γεμιζω σποιρια καμια φορα ωστοσο πλεον το νοσοκομειο εδω στα χανια το εχουν αφησει αρκετα στην τυχη του και δε μπορω να παω οτι ειναι και στην καλυτερη κατασταση ουτε μοναδα νεογνων εχει αρα αν συμβει κατι στο μωρο μακρυα απο εμας βεβαια ηρακλειο θα παει παλι...! και μετα ηθελα να ειχα την επιλογη επισκληριδιου αν γεννουσα φυσιολογικα και ολικης ναρκωσης για την καισαρικη που αποτι γνωριζω πολυ δυσκολα στα νοσοκομεια σου κανουν...και για αυτους τους λογους χερομαι που τουλαχιστων εχω τη δυνατοτητα και αυτη την φορα να γεννησω στην κλινηκη..!!

Χαρούμενη μαμά γιατί να κάνεις ολική νάρκωση στην καισαρική? Με την επισκληριδιο δεν έχεις πιο γρήγορη ανάρρωση ή το ίδιο είναι η ανάρρωση και με τις δύο μεθόδους? Η ξαδέρφη μου που αναγκαστικά στο τρίτο έκανε καισαρική (μιας και η μπουμπού δεν έλεγε να γυρίσει-τα αλλα δύο τα είχε γεννήσει φυσιολογικά) έκανε επισκληριδιο...εξάλλου δεν βλέπεις και τπτ κατά τη διάρκεια του χειρουργειου μου είχε πει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσια γεννησα σε δημοσιο (στην Κυπρο) με 10 ευρω και ειμαι υπερ ευχαριστημενη! Σε δωματιο μονη μου με το μωρο μαζι μου. Στο χειρουργειο ολα υπερσυγχρονα και η συμπεριφορα ολων αψογη. Και τωρα που πηγαινω διαλεγω τον γιατρο που με παρακολουθει... Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να του στειλεις μνμ ρε παιδι μου οτι ωρα σου ερθει για οτιδηποτε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!

Κι εγω σε ιδιωτικη κλινικη θα γεννησω μια και εκει ειναι ο γιατρος που με παρακολουθει τα τελευταια χρονια κ δεν ηθελα να αλλαξω τωρα στην εγκυμοσυνη. 2400 το 5κλινο, που συνηθως ειναι αδειο ή αλλο ενα ατομο, μια και δεν ειμαστε κι Αθήνα....αλλα ειναι ολα μεσα, οι μισθοι ολων των γιατρων, παιδιατρου κτλ...

Εχω μια ερωτηση...Χθες πηρα τα παιδικα επιπλακια, κουνια κ σιφονιερα κ θελω να τα καθαρισω. Με τι καθαριστικο να το κανω? Μια και στα συρταρακια θα ακουμπησουν τα παιδικα ρουχαλακια? Σιγουρα οχι με χλωρινη? Αλλα δν ξερω και τι αλλο? Φοβαμαι τα χημικα. Μπορει σε καποιες να φαινεται χαζη η ερωτηση, αλλα με απασχολουσε ολο το βραδυ...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evangeliaa είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!

Κι εγω σε ιδιωτικη κλινικη θα γεννησω μια και εκει ειναι ο γιατρος που με παρακολουθει τα τελευταια χρονια κ δεν ηθελα να αλλαξω τωρα στην εγκυμοσυνη. 2400 το 5κλινο, που συνηθως ειναι αδειο ή αλλο ενα ατομο, μια και δεν ειμαστε κι Αθήνα....αλλα ειναι ολα μεσα, οι μισθοι ολων των γιατρων, παιδιατρου κτλ...

Εχω μια ερωτηση...Χθες πηρα τα παιδικα επιπλακια, κουνια κ σιφονιερα κ θελω να τα καθαρισω. Με τι καθαριστικο να το κανω? Μια και στα συρταρακια θα ακουμπησουν τα παιδικα ρουχαλακια? Σιγουρα οχι με χλωρινη? Αλλα δν ξερω και τι αλλο? Φοβαμαι τα χημικα. Μπορει σε καποιες να φαινεται χαζη η ερωτηση, αλλα με απασχολουσε ολο το βραδυ...

Ειναι καινουργια; με dettol μπορεις! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Vana87 είπε:

Ειναι καινουργια; με dettol μπορεις! 

 

1 ώρα πρίν, Evangeliaa είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!

Κι εγω σε ιδιωτικη κλινικη θα γεννησω μια και εκει ειναι ο γιατρος που με παρακολουθει τα τελευταια χρονια κ δεν ηθελα να αλλαξω τωρα στην εγκυμοσυνη. 2400 το 5κλινο, που συνηθως ειναι αδειο ή αλλο ενα ατομο, μια και δεν ειμαστε κι Αθήνα....αλλα ειναι ολα μεσα, οι μισθοι ολων των γιατρων, παιδιατρου κτλ...

Εχω μια ερωτηση...Χθες πηρα τα παιδικα επιπλακια, κουνια κ σιφονιερα κ θελω να τα καθαρισω. Με τι καθαριστικο να το κανω? Μια και στα συρταρακια θα ακουμπησουν τα παιδικα ρουχαλακια? Σιγουρα οχι με χλωρινη? Αλλα δν ξερω και τι αλλο? Φοβαμαι τα χημικα. Μπορει σε καποιες να φαινεται χαζη η ερωτηση, αλλα με απασχολουσε ολο το βραδυ...

και εγω θα συμφωνησω ..μπορεις να διαλυσεις σε ενα λεκανακι με νερο λιγο dettol και με ενα βετεξ να τα περασεις στεγνα στεγνα και μετα με ενα καθαρο πανι και να τα αφησεις να στεγνωσουνε καλα...και μετα να τοποθετησεις τα ρουχαλακια...

Καλημερα κοριτσια!Καλο μηνα!!!!εγω 20 του μηνα σταματαω την δουλεια!αντε να δουμε γιατι δεν εχω κανει απολυτως τιποτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα εγώ τα έπιπλα τα καθάρισα με απορρυπαντικό ρούχων κ μετά τα πέρασα με το διάφανο ντεντολ που υπάρχει στο σούπερ μάρκετ που λέει ότι χρησιμοποιείτε για παιδικά έπιπλα αλλαξιερες κτλπ ..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κ από εμένα εγώ τα έπιπλα τα καθάρισα με απορρυπαντικό ρούχων κ μετά τα πέρασα με το διάφανο ντεντολ που υπάρχει στο σούπερ μάρκετ που λέει ότι χρησιμοποιείτε για παιδικά έπιπλα αλλαξιερες κτλπ ..!!

δεν ηξερα οτι υπαρχει ειδικα για παιδικα επιπλα..θα το ψαξω να το χρησιμοποιησω  και για την ντουλαπα!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Afroditi85 είπε:

δεν ηξερα οτι υπαρχει ειδικα για παιδικα επιπλα..θα το ψαξω να το χρησιμοποιησω  και για την ντουλαπα!:-D

Δεν είναι μόνο για έπιπλα αλλά γράφει ότι χρησιμοποιείτε σε αλλαξιερες τραπεζάκια φαγητού για μωρά .! Βασικά είναι άοσμο .!! Είναι ένα διαφανο το μπουκαλάκι κ είναι σπρειτ ..!! 

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Δεν είναι μόνο για έπιπλα αλλά γράφει ότι χρησιμοποιείτε σε αλλαξιερες τραπεζάκια φαγητού για μωρά .! Βασικά είναι άοσμο .!! Είναι ένα διαφανο το μπουκαλάκι κ είναι σπρειτ ..!! 

Ναι το ξέρω εννοεί τα καρεκλάκια φαγητού και τις αλλαξιερες...το εχω πάρει τελικά...εγώ νόμιζα για ξύλινα έπιπλα...και απόρησα πως μου έχει ξεφύγει...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα! Κι επίσημα Άνοιξη :-P
Νομίζω πως όλες επιλέγουμε κλινική λόγω του γιατρού που μας παρακολουθεί και της εμπιστοσύνης που τους έχουμε, αλλιώς σε καμιά δεν περισσεύουν...
Ακούω γιατροσόφια για το φτάρνισμα γιατί υποφέρω και στην περίπτωσή μου δεν κάνει να ζορίζομαι με τον τράχηλο.
Θέλω να τελειώσει όλο αυτό... Δεν αντέχω άλλο άγχος και αγωνία...
Φοβάμαι μήπως και ο πεσσός δεν έχει τοποθετηθεί σωστά. Θέλω να κοιμηθώ και να ξυπνήσω σ' ένα μήνα έστω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

δεν ηξερα οτι υπαρχει ειδικα για παιδικα επιπλα..θα το ψαξω να το χρησιμοποιησω  και για την ντουλαπα!:-D

Το dettol το καφε χρησιμοποιω και στο σφουγγαρισμα εγω και στα πιατα οταν κοψω κρεας η ψαρι. Και απολυμαινονται και εξαφανιζονται και οι μυρωδιες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vana87 είπε:

Το dettol το καφε χρησιμοποιω και στο σφουγγαρισμα εγω και στα πιατα οταν κοψω κρεας η ψαρι. Και απολυμαινονται και εξαφανιζονται και οι μυρωδιες.

εγω εκτος απο το απορυπαντικο πιατων χρησιμοποιώ ξυδι στα πιατα και καποιο σπρει χωρις χλωριο για το νεροχυτη...αναλογα..εχω παρει και ντετολ, κλινεξ κλπ...βλεπω και τις προσφορες...

πρίν από 23 λεπτά , nineta είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα! Κι επίσημα Άνοιξη :-P
Νομίζω πως όλες επιλέγουμε κλινική λόγω του γιατρού που μας παρακολουθεί και της εμπιστοσύνης που τους έχουμε, αλλιώς σε καμιά δεν περισσεύουν...
Ακούω γιατροσόφια για το φτάρνισμα γιατί υποφέρω και στην περίπτωσή μου δεν κάνει να ζορίζομαι με τον τράχηλο.
Θέλω να τελειώσει όλο αυτό... Δεν αντέχω άλλο άγχος και αγωνία...
Φοβάμαι μήπως και ο πεσσός δεν έχει τοποθετηθεί σωστά. Θέλω να κοιμηθώ και να ξυπνήσω σ' ένα μήνα έστω...

Καλο μηνα!μην σκεφτεσαι αρνητικα γιατι να μην εχει μπει καλα?στο μυαλο σου ειναι και αγχωνεσαι χωρις λογο...για το φταρνισμα ρωτησες την γιατρο..ανα μπορεις να παρεις κατι..αλλιως να πινεις ζεστα...καμια καραμελα χωρις φαρμακα...και να προσεχεις για να μην χειροτερεψεις.. και εγω ψηλοκρυωμενη ειμαι..και βηχω...

σε κανανενα δεν περισσευουν σιγουρα αλλα και εμενα ειναι ο γιατρος μου σε κλινικη και βασικος λογος ειναι και η επισκληριδιος που στα νοσοκομεια εδω κανουν μονο σε περιπτωση καισαρικης..αλλιως τιποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...