Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@evaki_ @iwanna24 @aspa80 σε 10 μέρες γινόμαστε 5 μηνών εμείς. Τελικά όλες είχαμε τρελή γκρίνια στην 17η και 19η ε; εμένα έχει ηρεμήσει λίγο. Αλλά χθες πάλι δεν μου κοιμήθηκε ενώ γενικά κοιμάται. Όχι σερι όπως στις. @iwanna24 ξυπνάει να θηλάσει 2-3 φορές αλλά κοιμόμαστε μαζί οπότε απλά δίνω στήθος και κοιμάμαι αχαχα. Χθες όμως με ξενυχτησε. Από τις 3.00 στις 6.00 τον έδωσα πακέτο στον πατέρα του γιατί έσπασαν τα νεύρα μου...

Νομίζω ότι θα αδιαθετησω κι εγω... χθες βράδυ είχα πόνους σε κοιλιά και μέση...

Επίσης @evaki_ κι εμείς τη μέρα μισάωρο με 40λεπτσ το πολύ κοιμόμαστε. Αλλά από πριν που δεν κοιμόταν καθόλου κάτι είναι και αυτό. Τώρα ο τρόπος μου είναι απλά να προσπαθώ να τον κοιμισω συγκεκριμένες ώρες. Στη βδομάδα πάνω το κατάφερα. Τώρα από μόνος του θα νυσταξει εκείνες τις ώρες.

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

@iwanna24  ωχ έχεις ξεκινήσει και δουλειά?! εγώ το σκέφτομαι και με πιάνει κρύος ιδρώτας...1η Μαρτίου  πιάνω και μετράω αντίστροφα σαν τους κατάδικους κάθε εβδομάδα...είμαι και 9ωρη και πολύ μακριά..θα πρέπει να λείπω 11 ώρες από το σπίτι..πως τα πήγες με τη μετάβαση εσύ;; 

όσο για τα ουρλιαχτά σε νιώθω..ειδικά σήμερα μου χει τινάξει τα πέταλα με τις τσιρίδες..δε ξέρω κάτι πρεπει να τον ενοχλει δε ξέρω αν κάνει ετσι μονο λογω αλματος..φαντάζομαι θα δείξει απο την αλλη εβδομάδα με το καλό...πονοκέφαλος δε λες τίποτα..σήμερα με το ζόρι έχει κοιμηθεί 2 μισάωρα και ένα τέταρτο..ξυπνάει γιατί του έρχεται ρέψιμο και νευριάζει και δεν μπορεί να ξανακοιμηθεί..αλλά για να τον ξανακοιμήσω εαν ξύπνησε θέλει ένα μισάωρο...δεν κοιμάται αμέσως..τα χω φτύσει..οπότε τον αφήνω να ξυπνήσει και αρχίζει η γκρίνια μέχρι που περνάει μια ώρα και τον νανουρίζω να κοιμηθεί..

ευτυχώς ξεπεράσαμε την απεργία θηλασμού σε μεγάλο βαθμό..μόνο λίγα ναζάκια μου κάνει τώρα..οχι αυτό το πράγμα των πρώτων 2 εβδομάδων όμως του άλματος..

Η δουλειά πάει μια χαρά...δουλεύω κάθε μέρα 4 ώρες...έκτο από Παρασκευή και Τετάρτη που δουλεύω 6.

Σκ δεν δουλεύω καθόλου.

Ξεσκαω και λιγο. Άλλαξε η ψυχολογια μου. Ήρεμα βασικά.

Ευτυχώς τώρα δύο μέρες κοιμάται αρκετές ώρες το βράδυ...10 με 10.

Διότι πριν δεν κοιμόταν κιόλας. Ήθελε στις 4 το πρωί ν κοιμάται μαζί μας...

Έχει και θέμα με τα δόντια...σάλια με το κιλό. Τα πάντα στο στομα. Βάζει χέρια και ουρλιαζει. Κάτω μπροστά ασπρισαν τα ουλα.

Μέχρι ν βγει το παλιοδοντι θα τρελαθούμε. Θα ρωτήσω καμία κρέμα για τα ουλα. 

Γενικά είναι γκρινιαρα. Παλιά δεν ήταν. Τώρα 5 με 10 το απόγευμα βγάζει την Παναγία του μπαμπά της. Εγώ επιστρέφω 9 οπότε την κάνω μπάνιο, την ταιζω και κοιμάται..

Το σκ όμως ήταν εφιαλτικό. 

Τώρα λίγο καλύτερα. 

Εσείς με τι τα απασχολειται γενικά?

Επίσης μπάνιο πως τα κάνετε?

Δεν θέλει πια ξαπλωτη.  Θέλει να κάθεται...έχετε βρει κάνα μπανακι ώστε να κρατάει πλατουλα?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Τι κάνετε!  Εμείς καλά!  4 μηνών πια! Νομίζω είμαστε από τις μικρότερες στην παρέα.  Είχαμε εμβόλιο την δευτερα, με τσάντισε η παιδίατρος και θα την αλλάξω.  Ένα θα σας πω. Μας σημείωνε στις καμπυλες των αγοριών.  Και επίσης ξέχασε να της κάνει το ένα εμβόλιο.  Ότι να ναι.

Εμείς της έχουμε ένα γυμναστήριο που γουστάρει πολύ. Παιρναει κάποια ώρα εκεί.  Την βάζω στο ριλαξ και η μεγάλη της διαβάζει την ανάγνωση του σχολείου. .... Εκεί να την δείτε!  Γουσταρειειειειειεε  και απαντάει κιόλας! 

Μάλλον είμαι πολύ κοντά στο να βρω δουλειά και με προβληματιζει πολύ αυτό το θέμα. Τι κάνω αν πάω πριν το εξάμηνο?  Να δώσω ξένο?  Τράπεζα δεν μπορώ να κάνω,  ίσα που χορταινουμε. Πολλές τυψεις. Μετά λέω θα με θυμάται ή θα με ξεχάσει!  Και τελικά σκέφτομαι ουστ! Κάτσε να υπογράψω πρώτα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια πάλι γκρίνια. Δλδ πιο γκρίνια από τη καθημερινή γκρίνια. Νομίζω έχω τον πιο γκρινιάρη εγώ ε;; χαχααχ και δεν φτάνει η γκρίνια του που την έχω συνηθίσει πλέον δύο μέρες τώρα δεν κοιμάται.. που πάντα κοιμόταν όλο το βράδυ. Τα δύο τελευταία βράδια έχω κοιμηθεί από 2 ωρες. Ειμαι μέσα στα νεύρα αλλά και την κατάθλιψη. Σήμερα δεν ήθελα να βγω ούτε λίγο έξω. Ειμαι κομμάτια. Και σε 2 ώρες έρχεται και η μεγάλη που επίσης έχει γίνει πολύ γκρινιάρα(περνάει και αυτή τα λούκια της με την έλευση του αδερφού της μαλλον) και απλά όλη μέρα κλαίνε και τσιριζουν και τα δύο. Τι να πω;;; ότι περνάω ωραια;;;; κι εγώ θέλω να κλαίω όλη μέρα. Ο άντρας μου μια χαρά. Έρχεται 9 το βράδυ και δεν καταλαβαίνει και πολλά.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

υπομονή Farmakotriftena. Λόγω έλλειψης ύπνου είσαι έτσι. Δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι η κατάσταση. Θα καλυτερεύσει κάποια στιγμή. Μωράκια είναι ακόμα.

Εμείς είμαστε μάλλον λιγότερο γκρινιάρηδες, αλλά γκρινιάρηδες επίσης. Σήμερα όλη μέρα έχει κοιμηθεί 2  μισάωρα και ένα 45λεπτο. Μ έχει πιάσει η πλάτη μου από την αγκαλιά. Μερικές στιγμές τον αφήνω στο ριλάξ  κι ας κλαίει, δεν την παλεύω. Και εκείνες τις στιγμές σκέφτομαι "αχ και να είχα κάποιον να τον πάρει να με ξεκουράσει έστω και μισή ώρα". Ο άντρας μου εκτός ότι γυρίζει αργά, δεν αντέχει με αυτές τις ηλικίες. Δεν έχει λέει υπομονή. Αν τον πιέσω να κρατήσει το μωρό για λίγο (και όχι για να κάτσω, αλλά για να κάνω κάποια δουλεία που θα επείγει), η έννοια του θα είναι πότε θα ξεμπερδέψω για να τον ξαλαφρώσω. Κι εκεί φυσάνε τα νεύρα μου.

Επίσης το μωρό δυσκολεύτηκε να κοιμηθεί τώρα το βράδυ. Τελευταία μου ξυπνάει κάπου 3 ή 4 ξημερώματα και μετά αρχίζει ένας μαραθώνιος μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Ανά τέταρτο με μισάωρο ξυπνάει. Μέχρι να φτάσουμε στις 6 που θα ξυπνήσει να φάει και μέχρι να αλλαχτεί και να ρευτεί, πρέπει να ξυπνήσω τον μεγάλο να ετοιμαστεί για το σχολείο. Κι εκεί που φυσάνε πάλι τα νεύρα μου με όλα αυτά, παρατηρώ το μωρό που παίζει το μάτι του συνέχεια μέσα στο σπίτι, σκανάρει τα πάντα. Και ξελιγώνομαι με αυτά τα ματάκια και το άρχιζω στο γαργαλητό και στα φιλάκια. Η καλύτερή του είναι όταν τον κρατάω με το ένα χέρι και όντας στην κουζίνα κάνω κάποια δουλίτσα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Lia21 εμένα πάντα μισαωσακια κοιμάται. Ένα το πρωί ένα το μεσημέρι και ένα το απόγευμα. Αλλά εδώ και δύο μέρες ούτε αυτά κάνει ούτε το βράδυ κοιμάται. Χαλια... Αν σου πω πως τώρα έχω άγχος για το τι με περιμένει το βράδυ... Οπότε κι εσύ κορίτσι μόνη σου όλη μέρα και χωρίς βοήθεια ε;; κι εγώ έτσι.. ο άντρας μου θα έρθει 9 με 9.30 το βράδυ και 10 πέφτουμε με το μωρο στο κρεβάτι για θηλασμό. Σήμερα τον είδε 10' ... έχω και την μικρή που είναι μέσα στην αταξία και τη γκρίνια... Επίσης κι εμένα με το που τον βάζω κάτω αρχίζει τις τσιριδες. Τι να κανω;; Δεν μπορώ να τον έχω όλη μέρα αγκαλιά. Πρέπει να κάνω και καμία δουλειά.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλή Εβδομάδα να έχουμε και σας εύχομαι να μην περάσετε αυτό που τραβάμε τόσες μέρες που έχω να μπω...

Αρρώστησε ο μικρός από Δευτέρα..βρογχιολιτιδα.. κάνει αγωγή..  κόλλησα και εγώ..  έχω ξεχάσει τι πάει να πει κρεβάτι..  κοιμόμαστε μαζί στον καναπέ τόσες μέρες γιατί του στηρίζει την πλάτη στην ξαπλωτή στάση και θέλει να με μυρίζει για να κοιμηθεί..  έτσι και φύγω από δίπλα του έχει ξυπνήσει στο δευτερόλεπτο..  Το άλλο δε.. ξυπναει κάθε μισή με μια ώρα κάθε βράδυ ΑΝ καταφέρει να κοιμηθεί γιατί είναι μπουκωμενος... έχω κάνει την πολυθρόνα κρεβάτι για το μισό της βραδιάς.. Ευτυχώς με βοηθάει ο άντρας μου .. αισθάνομαι κουρέλι..  πολύ μυξα.. πολύ ταλαιπωρία και για το μωρό και για μας.. μόλις τον αφήνεις κάτω γκρινιάζει και κλαιει στο δευτερολεπτο..  μέσα στο Αλλά, αρρώστια και έσκασε και δόντι..  και μάλλον ετοιμάζεται να σκάσει και το δίπλα..  

Μου πε και η παιδίατρος ότι χρειάζεται πλήρη αφοσίωση και πολύ φροντίδα μέχρι να γίνει Καλά..  έχω αρχίσει να ανησυχώ ότι έχει ξεχάσει την κουνια του και πως να κοιμάται όπως πριν.. νόμιζα πριν ότι ήθελε όλη μου την προσοχή που καθόταν και μόνος του κάνα 15λεπτο με εικσοσαλεπτο η στο καρότσι αν με παρακολουθούσε να κάνω δουλειές.. 

Κάθε μέρα τρέμω πως θα Ναι η επόμενη..  Και να το βλέπεις αβοήθητο να κλαιει.. Και να πρέπει να του βάλεις και τον όρο κι να του ρουφήξεις τις μύξες και να σπαράζει στο κλάμα.. ν του κανεις μασκες με εισπνοες τοσο μικρουλι..έχει μάθει να σπρώχνει κιόλας στο άλμα αυτό και μας σπρώχνει τα χέρια.. πονάει η καρδιά μου...

Είναι τόση η απελπισία και η κούραση που με τον άντρα μου αναρωτιόμαστε ενώ θέλουμε και αλλά παιδιά κατά πόσον αυτό θα είναι σοφη απόφαση..  φανταστείτε..  

ΕΥΤΥΧΏΣ είναι λίγο καλύτερα σημερα.. ελπίζω σε ανάκαμψη μέρα με τη μέρα και περισσότερο.. 

Έχω φτάσει σε σημείο όμως να λέω πως καλύτερα να είναι υγιές και να κουράζομαι ..

 

 

 

  • Λυπημένη/-ος 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Farmakotriftena ναι χωρίς βοήθεια παλεύουμε. 

Κι όχι μόνο αυτό. Άκουσα κι από τον άντρα μου πως όλη μέρα στο σπίτι κάθομαι. Στεναχωρήθηκα. Νομίζει ότι κοιμάμαι τα πρωινά , ότι ξεκουράζομαι και να έχουμε να λέμε. Του είπα βέβαια πως ακόμα και το σουκού που είναι εδώ, αν με βλέπει να κάθομαι. Κι εκεί δεν απάντησε. Τι να κάνω; Να αφήσω τις δουλειές μια βδομάδα μπας και καταλάβει; Είπα να μη φτάσω στο σημείο αυτό. Βέβαια το είπε επειδή του ζήτησα να κρατήσει πέντε λεπτά το μωρό, το οποίο έκλαιγε, για να κάνω τον μεγάλο μπάνιο. Ελπίζω δηλ να ήταν λόγια κούρασης και να μην τα πίστευε. 

Ευάκι μη σκας. Εμείς πριν ένα μήνα είχαμε νοσηλευτεί στο νοσοκομείο για 5 μέρες. Πολλή ταλαιπωρία το μωρό. Το τρυπούσαν συνέχεια, μάσκες ανά 8ωρο, ορούς με τα λίτρα.Γύρισα στο σπίτι μ ένα άλλο μωρό όσον αφορά τη συμπεριφορά του. Μας πήρε αρκετές μέρες για να γίνει το ζουζουνιάρικο μωράκι που ήξερα. Αλλά όλα αυτά ήταν περαστικά! Εν τω μεταξύ μην προβληματίζεστε για δεύτερο μωρό. Θα ξεπεταχτεί το μικρούλι σας, μετά θα είναι πιο ξεκούραστο το μεγάλωμα, απλά θα έχεις άλλου είδους έννοιες! Άσε που λογικά σε λίγα χρόνια θα σου ζητάει το παιδάκι σου αδερφάκι!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

@Lia21 αλήθεια λες; εμένα μου είπε η παιδίατρος 15 μέρες για να γίνει Καλά...Δεν αναγνωρίζω το παιδί μου ..σκέφτομαι ότι είναι περαστικά αλλά νιώθω να μη περνάει ο ρημαδοκαιρος..τι πέρασε το μπεμπακι σου αν επιτρεπεται;;

Για το ότι θα ξεπεταχτει φοβάμαι... Δεν είναι σίγουρο ότι αν έχεις ένα μεγαλύτερο παιδί και μωρό στο σπίτι σίγουρα θα αρρωστησει;;; όσο το σκέφτομαι τώρα που περνάμε αυτά τόσο φρικαρω...Πολύ δύναμη οι μάνες Τελικά...ήξερα ότι θέλει δύναμη αλλά δε φανταζόμουν πόση.. 

 

Όσο για τον άντρα σου μάλλον λόγια κούρασης θα είναι..  κι εμένα με βοηθάει πολύ αλλά η κούραση είναι μεγάλη και μπορεί να που με μια κουβέντα παραπάνω που θα παρεξηγηθεί μέσα στη κούραση και στο χαμό..μην τον ξεσινεριζεσαι!! Βέβαια ν δεις ότι όντως το εννοεί και ξαναειπωθει κανε καμία δουλειά λιγότερο και εκεί θα καταλάβει πως δε γίνονται όλα με μαγικό ραβδί!!! 

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Ευάκι το μπεμπέ ΄σηκωσε δέκατα αρχές Σεπτεμβρίου, το είχα γράψει κι εδώ. Έφτασε μέχρι 38 θερμοκρασία. Την επόμενη μέρα τον πήγα στο νοσοκομείο και μου είπαν ότι είχε ωτίτιδα και επειδή ήταν μικρούλης έπρεπε να κάνει εισαγωγή για να πάρει ενδοφλέβια αντιβίωση. Όντως κάναμε εισαγωγή (αφού επικοινώνησα και με τον παιδίατρό μας ) και στις εξετάσεις ούρων βγήκε ότι είχε και ουρολοίμωξη. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό ΄συνέβη γιατί έπεσε η άμυνα του οργανισμού του λόγω της ωτίτιδας. Θα καθόμασταν στο νοσοκομείο 5 με 10 μέρες, ανάλογα το πώς θ αντιδρούσε ο οργανισμός του. Ευτυχώς από την πρώτη μέρα έπεσε ο πυρετός και ύστερα από 5 μέρες βγήκαν καθαρές οι νέες εξετάσεις και πήραμε εξιτήριο. Πέρασε μέγαλη ταλαιπωρία όμως το μωράκι μου, από την πρώτη μέρα. Λογικό το βρίσκω μετά να θέλει συνέχεια αγκαλίτσες και να γκρινιάζει. Από τότε όμως, αν κι έχει περάσει 1 1/2 μήνας , ακόμα δεν έχει συνέλθει ο οργανισμός όσον αφορά τον βήχα και το μπούκωμα. Ίσως φέρνει κι ο μεγάλος από το νήπιο το κατιτίς του γιατί κι αυτός κρυωμένος είναι.

 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Lia21 σου είπε τι να προσεχετε; σου είπε να του βάζεις αμπουλες κάθε μέρα στη μύτη ακόμα και όταν αναρρωσει;

@evaki_ κι ο δικός μου άρρωστος... κόλλησε από την κόρη μου. Εγώ τα κρατούσα τα παιδιά σε απόσταση και αεριζα το σπίτι. Ώσπου μια Κυριακή έπιασα τον άντρα μου να έχει και τα δύο αγκαλιά και η κόρη μου να αφήνει σαλιωμενα φιλιά στο μωρό. Άρχιζα να λέω στον άντρα μου ποσο απαράδεκτος είναι. Και αν αρρωστήσει το μωρό εκτός ότι θα ταλαιπωρηθεί θα ξαναχτίσουμε. Τελικά βγήκα αληθινή. Και αρρώστησε και έχω να κοιμηθώ εδώ και 8 ημέρες. Μόνο που την πλήρωσα εγώ εκείνος κοιμάται χοχοχο. Με απασχολεί που είναι ακόμα μπουκωμενος... την Παρασκευή που πήγαμε για εμβόλιο όμως δεν μου είπε κάτι ο γιατρός. Ανησύχησα με αυτά που γράφεις. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! 

Περαστικά στα αρρωστουλια. Η αλήθεια είναι ότι κυκλοφορούν ιώσεις οπότε προσοχή.  Εμείς μέχρι στιγμής την έχουμε γλυτώσει και δεν έχει φέρει τίποτα η μεγάλη από το σχολείο. 

Από ορμονες πως πάτε ρε κορίτσια?  Νομίζω ότι έχω τρελαθεί και παρεξηγώ το καθετί.  Άσε που κλαιω κιόλας.  Εσείς? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και περαστικα στα παιδακια σας!Ευτυχως και εμεις δεν εχουμε κολλησει τιποτα μιας και δεν υπαρχει αλλο παιδακι σπιτι αν και ερχομαστε σε επαφη με παιδακια που πανε σχολειο ...τα ραντιζω με αντισηπτικο πρωτου πιασουν το μωρο!Εμεις την Παρασκευη θα κανουμε την πρωτη μας προσπαθεια για φαγητο!Την περιμενα πως και πως αυτη τη στιγμη!Αν τυχον και δεν τα καταφερουμε θαα ξαναπροσπαθησουυμε σε 15 μερες, αλλα πιστευω οτι θα τα παμε καλα...με πατατα και καροτο ξεκιναμε για αρχη και θα αρχισουμε και νερο.Αντε να δουμε εχω αγωνια για το πως θα παει!

Just now, katsif είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Περαστικά στα αρρωστουλια. Η αλήθεια είναι ότι κυκλοφορούν ιώσεις οπότε προσοχή.  Εμείς μέχρι στιγμής την έχουμε γλυτώσει και δεν έχει φέρει τίποτα η μεγάλη από το σχολείο. 

Από ορμονες πως πάτε ρε κορίτσια?  Νομίζω ότι έχω τρελαθεί και παρεξηγώ το καθετί.  Άσε που κλαιω κιόλας.  Εσείς? 

Απο ορμονες καλα ειμαι...νομιζω απο το σαραντισμα και μετα ειμαι κομπλε...με τα κιλα που δεν χανονται εχω φρικαρει (αμα τρως ομως πως να φυγουν,ουφ)!

Link to comment
Share on other sites

@aspa80 ξεκινάτε στερεές ε; Πόσο ειστε; εμείς αργούμε. Περίπου σε έναν   μήνα θα ξεκινήσουμε με ζωμους από κρέας κ μετά από 10 μέρες με φρούτα!

@katsif είπαμε αδιαθετησες ή οχι; παίζει ρόλο κι αυτό. Εμένα τελικά δεν μου ήρθε περίοδος. Πονούσα πολύ για 2 μέρες την προηγούμενη βδομάδα αλλά τελικά δεν ήρθε. Πιστεύω όμως ετοιμάζεται να κάνει την 1η της εμφάνιση...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@aspa80 ξεκινάτε στερεές ε; Πόσο ειστε; εμείς αργούμε. Περίπου σε έναν   μήνα θα ξεκινήσουμε με ζωμους από κρέας κ μετά από 10 μέρες με φρούτα!

@katsif είπαμε αδιαθετησες ή οχι; παίζει ρόλο κι αυτό. Εμένα τελικά δεν μου ήρθε περίοδος. Πονούσα πολύ για 2 μέρες την προηγούμενη βδομάδα αλλά τελικά δεν ήρθε. Πιστεύω όμως ετοιμάζεται να κάνει την 1η της εμφάνιση...

Γιατί θα ξεκινήσεις με ζωμό κρέατος και μετά φρούτα; Ούτε εμείς έχουμε ξεκινήσει ακόμα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...