Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

On 23/10/2018 at 1:59 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Αχ @evaki_ πόσο σε νιώθω. Εμένα μόνο χθες ήταν καλός στον ύπνο. Αλλά ήταν η εξαίρεση μαλλον. Γιατί κάθε μέρα ξυπνάει συνεχεια. Θα εφαρμοσω αυτό που είπε η @Lia21 να του δίνω πιπίλα το βράδυ γιατί κι εμένα πιπιλαει λίγο το στήθος και κοιμάται. Προσπαθώ από την κυριακη να του μάθω την πιπίλα αλλά μάταια. Την πιάνει με το χέρι και βάζει και το πλαστικό στο στομα και την τρίβει στα κάτω ούλα του. Επίσης δεν κοιμάται ποτέ χωρίς το στήθος μου. 

Πάντως @evaki_ τη νύχτα κι εμένα μπρούμυτα κοιμάται αλλά ευτυχώς κοιμάται και στο ρηλαξ ανάσκελα. 

Εμένα κάνει baby steps για να κοιμηθεί όπως παλιά...χθες κοιμήθηκε ενα 3ωρο οπως παλιά..και μετα ενα 2ωρο..αλλα μετα βάρεσα Ανάσταση για να κοιμηθεί...ξυπνια απο τις 4.30 μεχρι τις 7 που ξανακοιμήθηκε το πρωί για ενα δίωρο.. Και εμένα το ιδιο κάνει με την πιπιλα..Ωστόσο μαλλον ανακάλυψα τι τον ενοχλεί..η μαλλον ελπίζω να είναι αυτό... έσκασε το 2ο δόντι το κάτω τώρα το απόγευμα!!!! Για να δούμε πως θα πάει στις επόμενες μέρες ο ύπνος...κλείνουμε τους 5 μήνες την άλλη Πέμπτη..ευελπιστώ να μην έχει χαλάσει ο υπνος του μέχρι να γίνει 2 χρονών δε θα τ αντέξω...(κάτι τέτοια διάβαζα στην ομάδα του Θηλασμου στο Φατσοβιβλίο γι αυτό το λέω)...

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, όσες θηλαζετε έχετε έντονη τριχοπτωση;;; 

NAIIIIIIIIII...ήθελα να σας ρωτήσω τις προάλλες και το ξέχασα...έχω 2 -3 εβδομάδες που χάνω πολύ μαλλί.............μιλάμε φτιάχνεις περούκα...τις τελευταίες μέρες έχει μειωθεί σημαντικά...αλλά ξέρω πως είναι φυσιολογικό επειδή σταματάει η τριχόπτωση στην περίοδο της εγκυμοσύνης οπότε δε φρίκαρα όσο θα είχα φρικάρει αν έβλεπα τέτοιες τούφες στα χέρια μου κάθε φορά που χτενιζόμουν....και εσυ τα ιδια?

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, όσες θηλαζετε έχετε έντονη τριχοπτωση;;; 

Αν πέφτει λέει?  Έχω κάνει δύο κενά αριστερά και δεξιά!  Άστα!  Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να πάρω σιδηρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε κορίτσια μια από τα ίδια... Και εγώ Κατερίνα κενό δεξιά! Μου είχε πει η παιδιατρος να μην πάρω σίδηρο γτ μπορεί να της προκαλέσει κολικους αλλά τώρα που έκλεισε τους 4 μήνες τον ξεκίνησα γτ δεν πάει άλλο! 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγω που δε θηλάζω αποκλειστικά πραγματικά κοντευω να μείνω καραφλή! 

Κοριτσια αυριο θα δω την πρωτη κοπελα για baby sitter! Έχει κάποια εμπειρία ποιος είναι ενας νορμαλ μισθος για 9 ωρες περιπου τη μέρα; Με ενοικια κτλ θα ελιναι καπως ζόρικα αλλά φοβάμαι να στειλω τη μικρη απο τωρα βρεφικο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sunshine84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγω που δε θηλάζω αποκλειστικά πραγματικά κοντευω να μείνω καραφλή! 

Κοριτσια αυριο θα δω την πρωτη κοπελα για baby sitter! Έχει κάποια εμπειρία ποιος είναι ενας νορμαλ μισθος για 9 ωρες περιπου τη μέρα; Με ενοικια κτλ θα ελιναι καπως ζόρικα αλλά φοβάμαι να στειλω τη μικρη απο τωρα βρεφικο!

Εξαρτάται φιλενάδα. Αν έχει πτυχία κλπ θα πρέπει να δώσεις λίγο παραπάνω.  Πάντως αν το πας σταθμό θα δίνει λιγότερα το μήνα. 

Έχω ακούσει 500 έχω ακούσει και 700. Ο Θεός βοηθός! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου η τριχόπτωση είναι εποχιακή. Σε όλες τις γυναίκες πέφτουν. Δεν έχει να κάνει η γέννα ή ο θηλασμός.

@evaki_Πώς πάτε με τον υπνο; εμένα δυστυχώς χάλασε ο ύπνος του. Πάμε 3 βδομάδες πλέον που ξυπνάει ανά μια ώρα όλη νύχτα. Θηλάζει λίγο κ ξανακοιμαται. Με έχει επηρεάσει πολύ. 

@Sunshine84 δύσκολο κομμάτι η νταντά. Μεγάλος φόβος να αφήνεις το μωρό σου σε μια άγνωστη. Κ πλέον θεωρώ πως αν βγάζεις τόσο λεφτά όσα πρέπει να δίνεις σε νταντά για χρόνια καλύτερα να κρατάς εσύ το παιδί. Εκτός κι αν είναι σταθερή κ καλή δουλειά. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου η τριχόπτωση είναι εποχιακή. Σε όλες τις γυναίκες πέφτουν. Δεν έχει να κάνει η γέννα ή ο θηλασμός.

@evaki_Πώς πάτε με τον υπνο; εμένα δυστυχώς χάλασε ο ύπνος του. Πάμε 3 βδομάδες πλέον που ξυπνάει ανά μια ώρα όλη νύχτα. Θηλάζει λίγο κ ξανακοιμαται. Με έχει επηρεάσει πολύ. 

@Sunshine84 δύσκολο κομμάτι η νταντά. Μεγάλος φόβος να αφήνεις το μωρό σου σε μια άγνωστη. Κ πλέον θεωρώ πως αν βγάζεις τόσο λεφτά όσα πρέπει να δίνεις σε νταντά για χρόνια καλύτερα να κρατάς εσύ το παιδί. Εκτός κι αν είναι σταθερή κ καλή δουλειά. 

Έχω απελπιστεί...πέραν του ότι ξυπνάει το βράδυ και δεν λέει να ξανακοιμηθεί εάν δεν τον κάνεις 2-3 λεπτά βόλτα για να αλλάξει παραστάσεις μέχρι να τον βάλεις πάλι στ οβυζί (στην καλύτερη γιατί παίζει να μην κοιμάται καν στο στήθος πια και να θέλει νανούρισμα στις 4 το πρωί) χάλασε και τους ύπνους μέσα στην ημέρα...εχθές μου κοιμήθηκε όλη μέρα μόνο 2 εικοσάλεπτα και σήμερα έχει κοιμηθεί 2 τέταρτα..είμαι έτοιμη να πηδήξω από το παράθυρο..ένα μπάνιο θέλω να κάνω και δεν μπορώ...εχθές μόλις εκατσα να φάω , μολις είχα ζεστάνει το φαγητό, ξύπνησε...εχθές το βράδυ ξύπναγε με κλάμμα...δεν ξέρω έχω την αίσθηση οτι πονάει κιολας..πρέπει να βγάζει και τα πάνω δόντια..

με έχει πιάσει απελπισία..αντί να χαίρομαι στο 100% και να απολαμβάνω τις στιγμές επειδή γρήγορα θα μεγαλώσει, χαίρομαι το 70% και το υπόλοιπο 30% απελπίζομαι...δλδ πότε θα ηρεμήσει?? δε ζητάω να κοιμάται με τις ώρες...απλά όπως κοιμόταν πριν αρρωστήσει ρε παιδιά...έστω ενα 4ωρο σερί το βράδυ και μέσα στην ημέρα ένα συνεχόμενο δύωρο...πολλά ζηταω??????????? ο άντρας μου έχει αρχίσει να με ρωτάει μήπως θέλω να του δώσω ξένο το βράδυ για να κοιμάται περισσότερο.αλλά εγώ σκέφτομαι οτι τόσο αγώνα έχω κάνει 5 μήνες...7 ΄μηνες έμειναν και ξεκινάμε και στέρεες σε λίγο...όλο ελπίζω πως θα φτιάξει...αλλα αντί να φτιάχνει το πράγμα χειροτερεύει συνεχώς...η μόνη ώρα που έχω ελεύθερη πλέον είναι στις 10 που θα κοιμηθεί το βράδυ...κάνει ένα 3ωρο..αν και χθες στο 2ωρο ειχε ξυπνήσει κλαίγοντας...αλλα αν κάθομαι να διαβάζω (οπως θα πρεπε) εκεινη την ωρα που κοιμάται πως θα ανταπεξέλθω μεσα στη μερα;;;

και μετά τον κοιτάω και μου σκαει ενα χαμογελο και αισθάνομαι τυψεις...και λεω ας εχει την υγεία του γιατί τόσα ακούμε...και ας κουράζομαι...πάντως η ψυχολογία μου είναι σκατά..έχουμε και επίσκεψη σήμερα λόγω γιορτής και δεν ξέρω πως θα πάει...γενικα αμα τον βγαλεις βολτα και δει και αλλα ατομα ειναι χαρούμενος..αλλα πως θα τον κοιμίσω και πως θα φάει που κάνουμε αγώνα στο σπίτι δεν το ξέρω...θα σας ενημερώσω...

κάτι αλλο που με εχει ριξει ειναι οτι δεν έχω καμια φιλη με παιδί...τουλάχιστον εδω κοντα μου..να παμε μια βολτα η μια στο σπιτι της αλλης για καφε..μ εχει φαει το σπιτι..αντε και καμια βολτα με το μαρσιπο για να κοιμηθει.. 2 γνωστες εχω με παιδια λιγων μηνων διαφορα και μένουν μακρια και δουλευουν κιολας..δηλαδη αμα δεν είχα χασει 6 κιλα αυτο το μηνα παιζει να μουν στα πρόθυρα επιλοχείου όπως πάμε...

εσύ @Farmakotriftena πως τα πας που έχεις και δύο αν θυμάμαι καλα΄;;;

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

ευάκι συμπάσχω. Όχι σε τετοιο βαθμό  αλλά σε καταλαβαίνω. ίσως είναι η ηλικία τώρα γιατί και ο δικός μου χθες για παράδειγμα κοιμήθηκε 2 μισάωρα (ένα το πρωί κι ένα το μεσημέρι) κι ευτυχώς άλλη μια ώρα το απόγευμα κατά τις έξι. Το β΄ραδυ κι εμένα έχει αρχίσει να ξυπνάει. Εκεί που κοιμόταν 5ωρο τώρα στο 2ωρο, 3ωρο ξυπνάει.  Ξυπνάει τρώει κι όχι μόνο αυτό. Αργεί να κοιμηθεί. Τεντώνεται, γυρίζει στο πλάι , προσπαθεί να γυρίσει μπρούμυτα και όταν γυρίζει, κλαίει γιατί ούτε μπρούμυτα θέλει. Τον γυρίζω ανάσκελα κι άντε πάλι από την αρχή. Κι εκεί με πιάνουν κι εμένα τα νεύρα μου. Γενικά τελευταία λόγω κούρασης έχω πολλά νεύρα. Και φυσικά το πρωί μετά τις 7 δεν έχει ξυπνήσει ποτέ. Να για παράδειγμα τώρα που σας γράφω, είναι 6μιση η ώρα. Και ναι, τώρα επιτέλους έκατσα ρε κορίτσια. όλη μέρα παιδιά και δουλειές χαχαχα.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Έχω απελπιστεί...πέραν του ότι ξυπνάει το βράδυ και δεν λέει να ξανακοιμηθεί εάν δεν τον κάνεις 2-3 λεπτά βόλτα για να αλλάξει παραστάσεις μέχρι να τον βάλεις πάλι στ οβυζί (στην καλύτερη γιατί παίζει να μην κοιμάται καν στο στήθος πια και να θέλει νανούρισμα στις 4 το πρωί) χάλασε και τους ύπνους μέσα στην ημέρα...εχθές μου κοιμήθηκε όλη μέρα μόνο 2 εικοσάλεπτα και σήμερα έχει κοιμηθεί 2 τέταρτα..είμαι έτοιμη να πηδήξω από το παράθυρο..ένα μπάνιο θέλω να κάνω και δεν μπορώ...εχθές μόλις εκατσα να φάω , μολις είχα ζεστάνει το φαγητό, ξύπνησε...εχθές το βράδυ ξύπναγε με κλάμμα...δεν ξέρω έχω την αίσθηση οτι πονάει κιολας..πρέπει να βγάζει και τα πάνω δόντια..

με έχει πιάσει απελπισία..αντί να χαίρομαι στο 100% και να απολαμβάνω τις στιγμές επειδή γρήγορα θα μεγαλώσει, χαίρομαι το 70% και το υπόλοιπο 30% απελπίζομαι...δλδ πότε θα ηρεμήσει?? δε ζητάω να κοιμάται με τις ώρες...απλά όπως κοιμόταν πριν αρρωστήσει ρε παιδιά...έστω ενα 4ωρο σερί το βράδυ και μέσα στην ημέρα ένα συνεχόμενο δύωρο...πολλά ζηταω??????????? ο άντρας μου έχει αρχίσει να με ρωτάει μήπως θέλω να του δώσω ξένο το βράδυ για να κοιμάται περισσότερο.αλλά εγώ σκέφτομαι οτι τόσο αγώνα έχω κάνει 5 μήνες...7 ΄μηνες έμειναν και ξεκινάμε και στέρεες σε λίγο...όλο ελπίζω πως θα φτιάξει...αλλα αντί να φτιάχνει το πράγμα χειροτερεύει συνεχώς...η μόνη ώρα που έχω ελεύθερη πλέον είναι στις 10 που θα κοιμηθεί το βράδυ...κάνει ένα 3ωρο..αν και χθες στο 2ωρο ειχε ξυπνήσει κλαίγοντας...αλλα αν κάθομαι να διαβάζω (οπως θα πρεπε) εκεινη την ωρα που κοιμάται πως θα ανταπεξέλθω μεσα στη μερα;;;

και μετά τον κοιτάω και μου σκαει ενα χαμογελο και αισθάνομαι τυψεις...και λεω ας εχει την υγεία του γιατί τόσα ακούμε...και ας κουράζομαι...πάντως η ψυχολογία μου είναι σκατά..έχουμε και επίσκεψη σήμερα λόγω γιορτής και δεν ξέρω πως θα πάει...γενικα αμα τον βγαλεις βολτα και δει και αλλα ατομα ειναι χαρούμενος..αλλα πως θα τον κοιμίσω και πως θα φάει που κάνουμε αγώνα στο σπίτι δεν το ξέρω...θα σας ενημερώσω...

κάτι αλλο που με εχει ριξει ειναι οτι δεν έχω καμια φιλη με παιδί...τουλάχιστον εδω κοντα μου..να παμε μια βολτα η μια στο σπιτι της αλλης για καφε..μ εχει φαει το σπιτι..αντε και καμια βολτα με το μαρσιπο για να κοιμηθει.. 2 γνωστες εχω με παιδια λιγων μηνων διαφορα και μένουν μακρια και δουλευουν κιολας..δηλαδη αμα δεν είχα χασει 6 κιλα αυτο το μηνα παιζει να μουν στα πρόθυρα επιλοχείου όπως πάμε...

εσύ @Farmakotriftena πως τα πας που έχεις και δύο αν θυμάμαι καλα΄;;;

Μην απελπίζεσαι.  Μόλις μπεις στον έκτο θα δώσει φαγητό και θα στρώσουν τα πράγματα. 

Σκέψου τα χειρότερα όπως δίδυμα χοχοχοχοχο

Εμένα τα νεύρα μου είναι χάλια. Η μεγάλη δεν με ακούει καθόλου,  κάνει τα δικά της. Ο άντρας μου όλο βρίσκει δικαιολογιες και λείπει από τι σπίτι  έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια και τα ίδια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι απο τις μανουλες σεπτεβριοου το μωρο ειναι 45 ημερων κανουμε μικτη διατροφη μου βγαζει καποιες γουλιες μετα το ταισμα ειναι πολυ λαιμαργος  και κλαει συνεχει εδω κ 10 μερε2ς στην αρχη ειπαμε για κολικους κλαεει συνεχεια το πρωι το βραδυ το απογευμα κλαιει ενω τρωει παραλληλα η παιδιατρος μ εδωσε σταγονες αντικολικαλλα τα ιδια επισης ζοριζετε να κανει κακα του μιλησα σημερα ξανα με παιδιατρο κ μοθ ειπε να παμε για υπερυχο για γοπ τι πιστευετε οτι εχει? 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2018 at 2:00 ΜΜ, evaki_ είπε:

Έχω απελπιστεί...πέραν του ότι ξυπνάει το βράδυ και δεν λέει να ξανακοιμηθεί εάν δεν τον κάνεις 2-3 λεπτά βόλτα για να αλλάξει παραστάσεις μέχρι να τον βάλεις πάλι στ οβυζί (στην καλύτερη γιατί παίζει να μην κοιμάται καν στο στήθος πια και να θέλει νανούρισμα στις 4 το πρωί) χάλασε και τους ύπνους μέσα στην ημέρα...εχθές μου κοιμήθηκε όλη μέρα μόνο 2 εικοσάλεπτα και σήμερα έχει κοιμηθεί 2 τέταρτα..είμαι έτοιμη να πηδήξω από το παράθυρο..ένα μπάνιο θέλω να κάνω και δεν μπορώ...εχθές μόλις εκατσα να φάω , μολις είχα ζεστάνει το φαγητό, ξύπνησε...εχθές το βράδυ ξύπναγε με κλάμμα...δεν ξέρω έχω την αίσθηση οτι πονάει κιολας..πρέπει να βγάζει και τα πάνω δόντια..

με έχει πιάσει απελπισία..αντί να χαίρομαι στο 100% και να απολαμβάνω τις στιγμές επειδή γρήγορα θα μεγαλώσει, χαίρομαι το 70% και το υπόλοιπο 30% απελπίζομαι...δλδ πότε θα ηρεμήσει?? δε ζητάω να κοιμάται με τις ώρες...απλά όπως κοιμόταν πριν αρρωστήσει ρε παιδιά...έστω ενα 4ωρο σερί το βράδυ και μέσα στην ημέρα ένα συνεχόμενο δύωρο...πολλά ζηταω??????????? ο άντρας μου έχει αρχίσει να με ρωτάει μήπως θέλω να του δώσω ξένο το βράδυ για να κοιμάται περισσότερο.αλλά εγώ σκέφτομαι οτι τόσο αγώνα έχω κάνει 5 μήνες...7 ΄μηνες έμειναν και ξεκινάμε και στέρεες σε λίγο...όλο ελπίζω πως θα φτιάξει...αλλα αντί να φτιάχνει το πράγμα χειροτερεύει συνεχώς...η μόνη ώρα που έχω ελεύθερη πλέον είναι στις 10 που θα κοιμηθεί το βράδυ...κάνει ένα 3ωρο..αν και χθες στο 2ωρο ειχε ξυπνήσει κλαίγοντας...αλλα αν κάθομαι να διαβάζω (οπως θα πρεπε) εκεινη την ωρα που κοιμάται πως θα ανταπεξέλθω μεσα στη μερα;;;

και μετά τον κοιτάω και μου σκαει ενα χαμογελο και αισθάνομαι τυψεις...και λεω ας εχει την υγεία του γιατί τόσα ακούμε...και ας κουράζομαι...πάντως η ψυχολογία μου είναι σκατά..έχουμε και επίσκεψη σήμερα λόγω γιορτής και δεν ξέρω πως θα πάει...γενικα αμα τον βγαλεις βολτα και δει και αλλα ατομα ειναι χαρούμενος..αλλα πως θα τον κοιμίσω και πως θα φάει που κάνουμε αγώνα στο σπίτι δεν το ξέρω...θα σας ενημερώσω...

κάτι αλλο που με εχει ριξει ειναι οτι δεν έχω καμια φιλη με παιδί...τουλάχιστον εδω κοντα μου..να παμε μια βολτα η μια στο σπιτι της αλλης για καφε..μ εχει φαει το σπιτι..αντε και καμια βολτα με το μαρσιπο για να κοιμηθει.. 2 γνωστες εχω με παιδια λιγων μηνων διαφορα και μένουν μακρια και δουλευουν κιολας..δηλαδη αμα δεν είχα χασει 6 κιλα αυτο το μηνα παιζει να μουν στα πρόθυρα επιλοχείου όπως πάμε...

εσύ @Farmakotriftena πως τα πας που έχεις και δύο αν θυμάμαι καλα΄;;;

Χάλια φίλη μου κι εγώ... πολύ γκρίνια όλη μέρα αλλά από τις 7μμ με τις 10μμ που θα κοιμηθεί η γκρίνια του δεν περιγράφεται. Δεν ηρεμεί πουθενά. Ούτε στήθος ούτε αγκαλιά ούτε κάτω. Μόνο αν πηγαίνω πάνω κάτω στο σπίτι κάτι το οποίο δεν κάνω γιατί δεν θέλω να μάθει έτσι στο τέλος. Όσο για το βραδυ... κοιμάται 10 με 12.30 αντε 01.30 το πολύ. Από κει και πέρα ξυπνάει όλη την ώρα. Ανα μισή με μια ώρα. Ευτυχώς ζητάει στήθος. Πιπιλαει και ξανακοιμαται κάποιες φορές κοπανιεται αρκετά στο στήθος αλλά στο τέλος κοιμάται για λίγο μέχρι να ξαναξυπνησει. Φυσικά δεν ξεκουράζομαι .. πως να ξεκουραστώ όταν ξυπνάω ανά μιση ώρα ....

Ευτυχώς η κόρη μου είναι πολύ καλή στον ύπνο. 

Κι εμένα ο άντρας μου λέει για ξένο για να τον αναλαμβάνει εκείνος τη νύχτα αλλά κι εγώ σαν εσένα σκέφτομαι ότι έριξα αγώνα για να καταφέρω να θηλάσω. Οπότε προς το παρόν δεν το σκέφτομαι για ξένο... ευελπιστώ να στρώσει με τις στερεες. Πότε αρχιζεις; αν και στον 8ο μπαίνουν 3 γεύματα και έχουμε ελπίδες. Με ένα ή δύο γεύματα δεν νομίζω να δούμε καμία διαφορά..

4 ώρες πρίν, katsif είπε:

Μην απελπίζεσαι.  Μόλις μπεις στον έκτο θα δώσει φαγητό και θα στρώσουν τα πράγματα. 

Σκέψου τα χειρότερα όπως δίδυμα χοχοχοχοχο

Εμένα τα νεύρα μου είναι χάλια. Η μεγάλη δεν με ακούει καθόλου,  κάνει τα δικά της. Ο άντρας μου όλο βρίσκει δικαιολογιες και λείπει από τι σπίτι  έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια και τα ίδια...

Βάλε τον άντρα σου κάτω και πες του να βοηθάει λίγο κι αυτός... εμένα λείπει όλη μέρα. Από τις 7 το πρωί ως τις 9 το βράδυ. Είναι δύσκολο...

πρίν από 30 λεπτά , ναντια δε είπε:

καλησπερα ειμαι απο τις μανουλες σεπτεβριοου το μωρο ειναι 45 ημερων κανουμε μικτη διατροφη μου βγαζει καποιες γουλιες μετα το ταισμα ειναι πολυ λαιμαργος  και κλαει συνεχει εδω κ 10 μερε2ς στην αρχη ειπαμε για κολικους κλαεει συνεχεια το πρωι το βραδυ το απογευμα κλαιει ενω τρωει παραλληλα η παιδιατρος μ εδωσε σταγονες αντικολικαλλα τα ιδια επισης ζοριζετε να κανει κακα του μιλησα σημερα ξανα με παιδιατρο κ μοθ ειπε να παμε για υπερυχο για γοπ τι πιστευετε οτι εχει? 

Νάντια μου κι εμείς έτσι ήμασταν και είμαστε ακόμη. ΓΟΠ τα περισσότερα μωράκια έχουν. Οι τρεις πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι. Δεν ξέρεις τι να πρωτοπιστεψεις.. κολικοί ΓΟΠ προσαρμογή του μωρού... πάντως και ο δικός μου το πρώτο 3μηνο εκλαιγε ασταμάτητα χωρις καθολου υπερβολή.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ναντια δε είπε:

και τελικα τι ειχε?

 

να κανετε υπερηχο για γοπ κ αν δυσκολευετε στα κακα να σας δωσει ειδικο γαλα. το πρωτο τριμηνο οντως ειναι το πιο δυσκολο αν κλαιει κ στο φαγητο να κοιταξετε για οισοφαγιτιδα. επισης αν εχει γοπ να αφηνεις το παιδι στην σταση ρεψιματος για πολυ ωρα. εγω τον αφηνα για 1 ωρα χωρις υπερβολη κ αυτο μας εσωσε κυριολεκτικα. μπορει να κουραζομασταν να τον κραταμε αλλα γλιτωσαμε οισοφαγιτιδες κλαματα κ γουλιες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...