Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Farmakotriftena μην απελπίζεσαι κορίτσι !!! 6 μήνες γαλα έπινε το έρμο!! θα συνηθίσει..κοίτα να μην το πιέζεις και έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα..!! προσπάθησε να τον ξεγελάσεις με παιχνίδια κλπ και κάνε ότι τρως και εσύ πρώτα!! Επίσης τον βάζεις να φάει κοντά σας το μεσημέρι?? αν τρώτε σαν οικογένεια είναι πιο πιθανό να θελήσει να συμμετέχει!! 

Αχ πόσο σας ζηλεύω όσες ξεκινήσατε... Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε σε μερικές μέρες! 1η ΔΕκέμβρη κλείνουμε τους 6 και ξεκινάμε με ζωμό!!!

Κάτι αλλο που θελω να ρωτήσω, τι ώρα σας κοιμούνται για βράδυ;; διάβασα οτι το peak της αυξητικής ορμόνης είναι στις 9-10 το βράδυ...και αγχώθηκα ολίγον τι γιατί το τελευταίο διάστημα κοιμόταν αργότερα...


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , evaki_ είπε:

@Farmakotriftena μην απελπίζεσαι κορίτσι !!! 6 μήνες γαλα έπινε το έρμο!! θα συνηθίσει..κοίτα να μην το πιέζεις και έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα..!! προσπάθησε να τον ξεγελάσεις με παιχνίδια κλπ και κάνε ότι τρως και εσύ πρώτα!! Επίσης τον βάζεις να φάει κοντά σας το μεσημέρι?? αν τρώτε σαν οικογένεια είναι πιο πιθανό να θελήσει να συμμετέχει!! 

Αχ πόσο σας ζηλεύω όσες ξεκινήσατε... Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε σε μερικές μέρες! 1η ΔΕκέμβρη κλείνουμε τους 6 και ξεκινάμε με ζωμό!!!

Κάτι αλλο που θελω να ρωτήσω, τι ώρα σας κοιμούνται για βράδυ;; διάβασα οτι το peak της αυξητικής ορμόνης είναι στις 9-10 το βράδυ...και αγχώθηκα ολίγον τι γιατί το τελευταίο διάστημα κοιμόταν αργότερα...

Εμενα κοιμόταν κατά τις 11 αλλά εδώ και 10 μέρες κοιμάται μετά τις 12+ και ξυπνάει μετά τις 10+, δύο φορές που την ξύπνησα 9 πάλι αργά κοιμήθηκε :-?


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα...

Εμένα κοιμάται στις 10...

Και εγώ το έχω διαβάσει...νυστάζει και πιο νωρίς αλλά δεν τη βάζω...προτιμώ να ξυπνάει 9 παρά 6 :twisted:

Πως το κατάφερες;;; έκανες κάτι ή από μόνο του; εγώ από σήμερα την ξυπνάω με το ζόρι στις 9 μήπως και το αλλάξει..  

Κορίτσια από πότε σας είπαν οι παιδίατροι να τα βάζετε να κάθονται στον καναπέ με μαξιλάρια; 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α εντάξει όλες νυχτοπούλια έχουμε!! χαχαχ

Εμείς πήγαμε σήμερα για τα εμβόλια μας και επί τη ευκαιρία έκανα και εγώ το αντιγριπικό πάλι φέτος..Μας βρήκε τέλεια η γιατρός, από εβδομάδα ξεκινάμε τα λαχανικά μας..

Μου είπε και για ρυζάλευρο αλλά δε θα το δώσω..Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο, πώς τα απασχολείτε όλη μέρα?? Εγώ τον βάζω μια στο καρεκλάκι μια στο πάρκο μια μπρούμυτα στο κρεβάτι ..αλλά και τα παιχνίδια δεν είναι άπειρα, αφήστε δε που προσπαθεί να τα φάει όλα και πονάει άμα είναι σκληρά.Αλλά έχει αρχίσει να κοπανάει εδώ και καμια βδομάδα πολύ περισσότερο ..τον μπαμ - μπαμ στους Φλινστόουνς τον έχει άνετα..

Εμένα η γιατρός μου είπε οκ για να τον βάζω καθιστό , και τον βάζω στο καρεκλάκι του φαγητού που έχει δίσκο μπροστά και μπορεί και διαλέγει με τι θέλει να παίξει... @KarMar84

On another note που λένε και οι βάρβαροι, τα έχω δει όλα με αυτό το άλμα..έφυγε ο άντρας μου για ελιές και είμαι μόνη μου και το βράδυ δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου...προπάθησα να τον βάλω νωρίτερα για ύπνο και τα κατάφερα στις 9 παρά, αλλά ξύπνησε 12.30 και μετά ξύπναγε κάθε μια ώρα ..ερείπιο σηκώθηκα..ώσπου το πρωί στις 7.30 έκλαιγε που τον έβαλα κοιμισμένο στην κούνια 2 φορές και τον πήρα στο κρεβάτι να τον ταίσω μπας και κοιμηθεί..και κάπως έτσι κοιμηθηκαμε ένα 45 λεπτο παρέα..Ευτυχώς είναι η τελευταία εβδομάδα του άλματος (αν και η πιο δύσκολη) και περιμένω να δω τι καινούριο θα κάνει μόλις τελειώσει γιατί λέει οτι τα περισσότερα παιδάκια αρχίζουν να λένε λεξούλες..Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου βγαίνουν τα άλματα επακριβώς..4-5 μέρες νωρίτερα κάθε φορά αλλάζει χαρακτήρα το παιδί..

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@Farmakotriftena εκφράζω τη συμπαράστασή μου!!τίποτα δεν τρώμε πφφφ...κάποια στιγμή θα το ανοίξουν το στοματάκι τους το ζουμπουρλούδικο :-)

Ωχ κι εσένα ε;; Πόσο καιρο Είναι που εχε7ς εισάγει;

19 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Κάτι αλλο που θελω να ρωτήσω, τι ώρα σας κοιμούνται για βράδυ;; διάβασα οτι το peak της αυξητικής ορμόνης είναι στις 9-10 το βράδυ...και αγχώθηκα ολίγον τι γιατί το τελευταίο διάστημα κοιμόταν αργότερα...

Αχ μακαρι βρε φίλη...

Εμείς έχουμε ρουτίνα που ευτυχώς μέχρι στιγμής την τηρεί. Οπότε 10 παρά το πολύ 10 έχουμε πέσει στο κρεβάτι και μας παίρνει ο "ύπνος" θηλαζοντας. (Ο υπνος σε εισαγωγικά γιατι ξυπναει 294857282948 φορές το βραδυ)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena αχ....εμένα έχει σταματήσει και να κοιμάται στο στήθος...λέω που πήγαν αυτές οι ωραίες μέρες....τι κάνετε στη ρουτίνα σας αν επιτρέπετε;; θέλω να πάρω ιδέες μήπως κάτι μου ξεφεύγει βρε παιδί μου...εν τω μεταξύ κάθε φορά που τον κοιμίζω απο χθες κλάααααααααααααααμα..............


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια είδα πριν που γράφατε με την να απασχολισετε τα μωρά σας πηγαίνετε στη συζητήσει θα γίνουμε γονείς τον Νοέμβριο του 2018 και η  έχει βάλει  νατασα κάτι 

1 ώρα πρίν, evaki_ είπε:

Α εντάξει όλες νυχτοπούλια έχουμε!! χαχαχ

Εμείς πήγαμε σήμερα για τα εμβόλια μας και επί τη ευκαιρία έκανα και εγώ το αντιγριπικό πάλι φέτος..Μας βρήκε τέλεια η γιατρός, από εβδομάδα ξεκινάμε τα λαχανικά μας..

Μου είπε και για ρυζάλευρο αλλά δε θα το δώσω..Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο, πώς τα απασχολείτε όλη μέρα?? Εγώ τον βάζω μια στο καρεκλάκι μια στο πάρκο μια μπρούμυτα στο κρεβάτι ..αλλά και τα παιχνίδια δεν είναι άπειρα, αφήστε δε που προσπαθεί να τα φάει όλα και πονάει άμα είναι σκληρά.Αλλά έχει αρχίσει να κοπανάει εδώ και καμια βδομάδα πολύ περισσότερο ..τον μπαμ - μπαμ στους Φλινστόουνς τον έχει άνετα..

Εμένα η γιατρός μου είπε οκ για να τον βάζω καθιστό , και τον βάζω στο καρεκλάκι του φαγητού που έχει δίσκο μπροστά και μπορεί και διαλέγει με τι θέλει να παίξει... @KarMar84

On another note που λένε και οι βάρβαροι, τα έχω δει όλα με αυτό το άλμα..έφυγε ο άντρας μου για ελιές και είμαι μόνη μου και το βράδυ δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου...προπάθησα να τον βάλω νωρίτερα για ύπνο και τα κατάφερα στις 9 παρά, αλλά ξύπνησε 12.30 και μετά ξύπναγε κάθε μια ώρα ..ερείπιο σηκώθηκα..ώσπου το πρωί στις 7.30 έκλαιγε που τον έβαλα κοιμισμένο στην κούνια 2 φορές και τον πήρα στο κρεβάτι να τον ταίσω μπας και κοιμηθεί..και κάπως έτσι κοιμηθηκαμε ένα 45 λεπτο παρέα..Ευτυχώς είναι η τελευταία εβδομάδα του άλματος (αν και η πιο δύσκολη) και περιμένω να δω τι καινούριο θα κάνει μόλις τελειώσει γιατί λέει οτι τα περισσότερα παιδάκια αρχίζουν να λένε λεξούλες..Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου βγαίνουν τα άλματα επακριβώς..4-5 μέρες νωρίτερα κάθε φορά αλλάζει χαρακτήρα το παιδί..

Κοριτσια είδα πριν που γράφατε με την να απασχολισετε τα μωρά σας πηγαίνετε στη συζητήσει θα γίνουμε γονείς τον Νοέμβριο του 2018 και η  νατασα έχει βάλει κάτι ενδιαφέρον παιχνίδια για κάθε ηλικία που παίζεις με το μωρό σου!!

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Πως το κατάφερες;;; έκανες κάτι ή από μόνο του; εγώ από σήμερα την ξυπνάω με το ζόρι στις 9 μήπως και το αλλάξει..  

Κορίτσια από πότε σας είπαν οι παιδίατροι να τα βάζετε να κάθονται στον καναπέ με μαξιλάρια; 

Άστα...κοιμόταν 1 και 2 το καλοκαίρι και ξυπνούσε μεσημερι.  Μόνη της το άλλαξε.

Εγώ τη βάζω με μαξηλαρι...από όταν έκλεισε τον 5ο

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ωχ κι εσένα ε;; Πόσο καιρο Είναι που εχε7ς εισάγει;

Αχ μακαρι βρε φίλη...

Εμείς έχουμε ρουτίνα που ευτυχώς μέχρι στιγμής την τηρεί. Οπότε 10 παρά το πολύ 10 έχουμε πέσει στο κρεβάτι και μας παίρνει ο "ύπνος" θηλαζοντας. (Ο υπνος σε εισαγωγικά γιατι ξυπναει 294857282948 φορές το βραδυ)

Δύο βδομάδες περίπου...δεν τον πιέζω, κάποια στιγμή θα φάει...πιο πολύ με αγχώνει ο σίδηρος που λένε ότι μετά το εξάμηνο πρέπει να τρώει κρέας...Κ εκείνος δεν τρώει καθόλου...τώρα του δίνω κομμάτια, έχω μέρες να αλεσω...αλλά κ αυτά τα φτύνει εννοείται...

@evaki_ το λένε αυτό για τον νυχτερινό ύπνο ναι ότι το peak ειναι 9-12 το βράδυ...Κ εγω είχα άγχος γτ η κόρη μου κοιμόταν πάντα πολύ αργά (11 11μιση)...αλλά δόξα τω Θεό μια χαρά ανεπτυγμένη είναι...οπότε δν ξέρω κατά πόσο ισχύει...να μου πεις επειδή το λέω εγώ δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει αυτό που λενε...προφανώς θα έχουν γίνει έρευνες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Ξυπνησε η μπεμπα κλαιγοντας στις 4.15 και απο τοτε δεν μπορεσα να κοιμηθω! Στριφογυρνουσα μια ωρα στο κρεβατι και μετα αποφασισα να σηκωθω γιατι χειροτερα γινομουν με ολα αυτα που σκεφτομουν! Εγω θελω να ξαπλωνω να κοιμαμαι! Δεν μπορω στο κρεβατι να μενω ξυπνια ... Πιεζομαι ... Και δεν ειναι η εποχη και η ηλικια μου για να πιεζομαι πια! χαχα! Συμμαζεψα το τραπεζι της κουζινας μου που ειχα αφησει τα παντα ολα επανω που λεει ο λογος και καθισα. Ειναι ο δικος μου χωρος αυτος, το γραφειο μου που λεω και στον αντρα μου. Χρειαζομαι εναν χωρο για να δουλευω αλλα να μην ειναι στο σαλονι γιατι θελω την ησυχια μου, οποτε νομιζω οτι μονο ο χωρος της κουζινας εξυπηρετει ετσι οπως ειναι το σπιτι μας.

Εφτιαξα κι εναν καφε για να ηρεμησω ... Ναι ναι ... με ηρεμει ο καφες παρα την καφεινη του ... Μπορω ανετα να κοιμηθω μετα ... Και ειπα να κατσω λιγο να χαζεψω στο ιντερνετ τωρα που μπορω με την ησυχια μου και να σας γραψω τα νεα μας ...

.. για το φαγητο! Απελπισια η κατασταση! Αφηστε ... στον γιο δεν ηταν ετσι δυσκολα τα πραγματα! Χθες που λετε εδωσα μονο πατατα ... Τζιφος ... μεχρι που εκλεινε το στομα εντελως και αρχισε να κλαιει ... Οποτε και σταματησα ... Ηπιε μετα 240μλ γαλα! Βεβαια 3 ωρες μετα ηπιε μονο 60μλ (απογευματινο) και μετα απο ακομη 3 ωρες μονο 120μλ (βραδυνο). Αυτο με ανησυχησε ... Αντε να μην τρωει ... Θα κοψει και το γαλα; Για το δε νερο ... η αηδια στα μουτρα της δεν περιγραφεται! Τοση αηδια για το φαι δεν ειδα! Ζω αυτα που ακουγα και διαβαζα κοριτσια! 

Σημερα γινομαστε 6 μηνων! Ποσο χρονο να δωσω πριν δωσω φρουτα, ρυζαλευρο ... παρω τηλεφωνο τον γιατρο; Τι εχετε να μου πειτε απο τις εμπειριες τις δικες σας και γνωστων σας; Με ανησυχει οτι μαλλον δεν ειναι ακομη ετοιμη ... αλλα πια αυτο ειναι ... Πρεπει να ετοιμαστει! Πριν γινει 7 μηνων χρειαζεται να εχει μαθει να τρωει! Και δεν μιλαω για ποσοτητες ... Αλλα να μασαει! Οσο και να κανω την κινηση ... Αυτη βγαζει την γλωσσα εξω! Καμια φορα που ανοιγω το στομα ανοιγει και αυτη το δικο της και χωνω μεσα το φαει ... Αλλα δε πιστευω οτι εχει κατεβει κατω πανω απο μια κουταλια! Ποση ωρα να καθισω; Εχω καθισει 15-20 λεπτα χωρις αποτελεσμα που καταληγει σε κλαματα/γκρινια και σταματω ... Αχ και βαχ ... 

Οπως καταλαβαινετε ολα αυτα σκεφτομαι ... Και οτι θα πρεπει να συμμαζεψω και το σπιτι μου μια που θελω να κανω παρτυ για τον μικρο σε 2 βδομαδες! Γινεται 6 ετων! Καθε χρονο καλουμε δικους μας φιλους με παιδια. Στο σχολειο θα στειλω ενα κεικ για να κανουν ενα μικρο παρτυ. Εχω να μαζεψω πρωτα τα ρουχα της μικρης 3-6 μηνων και να βγαλω τα 6-9 ... Στο παιδικο υπαρχουν κουτια και τσαντες χυμα! Στην κρεβατοκαμαρα παλι υπαρχουν κουτια με τα δικα μου χειμωνιατικα ... Που πρεπει να μπουν στην ντουλαπα και να βρω χωρο για τα υπολοιπα καλοκαιρινα ... Κι εχω να πακεταρω και αυτα της εγκυμοσυνης! Αστα να πανε ... Θελω και 2-3 επιπλακια για να συμμαζευτω καπως και να αποθηκευσω! Εχω μεγαλη δυσκολια να αποχωριστω πραγαματα δυστυχως! Το προσπαυθω αλλα δεν το καταφερνω ευκολα!

Να φανταστειτε οτι χαλασε ο σκελετος απο το καροτσι μας. Πηγα να δω καροτσια οικονομικα αλλα δεν μου αρεσε κατι και καταληξαμε στο να παραγγειλουμε τον σκελετο. Οταν εφτασε λοιπον και τον αλλαξα ... σκεφτομουν να κρατησουμε και τον παλιο! Δεν παω καλα! Σαφως και σοβαρευτηκα και τον εστειλα στην ανακλυκλωση με τον αντρα μου. Χαλασε καποιο ελατηριο και δεν μπορουσε να κλεισει. Τελικα ολα καλα με τον καινουριο ... Ηταν οτι δεν μπορουσα να παω και καπου και με τα δυο παιδια μονη μου μια που για να χωρεσω το καροτσι στην θεση του συνοδηγου δεν γινοταν να βαλω τον γιο να καθισει στην θεση απο πισω.

Γενικα ειμαστε νομιζω της αναβολης ... Ο αντρας μου σιγουρα ... Αλλα ετσι ηταν και στο πατρικο μου ... οποτε για αυτο εχω μεγαλες ανοχες ... αλλα εχω κι εγω τα ορια μου ... Οποτε ασχολουμαι στο τελος προσπωπικα! Ή πιεζω τον αλλον που θελω να μου κανει την δουλεια! χαχα! Τις προαλλες ειχα συζητηση με μια φιλη μου που παραπονιοταν οτι ο αντρας της δεν κανει δουλειες .. ή καλυτερα οτι της αναβαλλει .. που στην ουσια ειναι να μην γινονται και να τα κανει ολα αυτη ...  Δυστυχως δεν μπορω να πω οτι δεν ταυτιζομαι και με τον αλλον! Κι εγω θα ηθελα να μην κανω τιποτα και να τα κανει ολα καποιος αλλος! Δεν ειναι πολλοι οι ανθρωποι που πραγματικα θα ηθελαν να τα κανουν ολα οι ιδιοι ... Εκτος βεβαια αν εχουν θεματακια ... Δλδ οτι καποιος αλλος δεν τα κανει καλα ... Ας πουμε δεν θελω να βαζει πλυντηριο ...

ξυπνησε ο μικρος ....  

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Εγώ τον βάζω για ύπνο μεταξύ 8μιση με 9μιση. Αλλά τον κρατώ πριν ξύπνιο ένα 3ωρο, παίζουμε, κάνει βαρελάκια στο κρεβάτι κτλ. Οπότε πέφτει ξερός. Και το καλύτερο είναι ότι μια εβδομάδα τώρα ο βραδινός του ύπνος είναι ένα 6ωρο με 7ωρο σερί.  Δηλ μέσα στη νύχτα θα μου ξυπνήσει μια φορά μεταξύ 3 με 4. Οπότε κι εγώ κάνω κάτι τελευταίες βραδινές δουλειές και μετά ξαπλώνω και την άλλη μέρα  ξυπνάω πιο ξεκούραστη.

Το πρωί ξυπνάει 7 και κάτι με 8. Άλλωστε κι εμείς τότε ξυπνάμε για να ετοιμάσω τον μεγάλο για το σχολείο. 

Μέσα στην ημέρα κοιμάται λίγο το πρωί, λίγο νωρίς το μεσημέρι και λίγο το απόγευμα. Από μισάωρα μέχρι ώρα.

Πριν 2 βδομάδες είχαμε πάει παιδίατρο και μου είπε να τον βάζω να κάθεται μια βδομάδα πριν κλείσει τους 6 μήνες.

Ακόμα στο ριλάξ τον βάζω για να κάνω δουλειές. Όταν ξεκινήσει να κάθεται θα τον βάζω στο καρεκλάκι φαγητού. Τον αφήνω στο ριλάξ μέχρι να κάνω ό,τι προλάβω. όταν αρχίσει να γκρινιάζει θα του δώσω παιχνιδάκι ν ασχοληθεί λίγο. Και συνεχίζω. Κι όταν αρχίσει πάλι να γκρινιάζει του δίνω λίγο πιπίλα μέχρι να τελειώσω αυτό που κάνω. Αν μ αφήσει βέβαια. Πλέον αποφεύγω όταν κοιμάται, να κάνω δουλείες. Αφιερώνω αυτόν τον χρόνο να χαλαρ΄ωσω λίγο.

Τον παίρνω αγκαλιά, τον κάνω βόλτες στο σπίτι, τον πάω στο κρεβάτι , απλώνεται και κάνει τα δικά του, τον βάζω γυμναστήριο. Παίζουμε με τον μεγάλο μου γιο κάποιο επιτραπέζιο κρατώντας το μωρό αγκαλιά, οπότε παρατηρεί το παιχνίδι, τις κινήσεις και τις κουβέντες μας και κάθεται ήσυχος. Έπειτα του μιλάει και ο μεγάλος μου γιος, παίζει με τα παιχνίδια του μπροστά του κι αυτό παρατηρεί. Κάπως έτσι περνάμε τη μέρα μας. Αν έχει καλό καιρό πάμε βόλτα με το καρότσι. ή επστρέφοντας από το σχολείο με τον μεγάλο καθόμαστε λίγο στην παιδική χαρά και χαζεύει βλέποντας τα παιδάκια. Γενικώς εξελίσσεται σε ήσυχο μωρό. Εκτός αν το ενοχλεί κάτι ή αν βαριέται.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, βλέπω οι περισσότερες έχετε καταφέρει να τα κοιμηζετε νωρίς... Εμένα έχει το θετικό ότι κοιμάται πολλές ώρες σερί και το μεσημέρι και το βράδυ αλλά το αρνητικό ότι κοιμάται αργά το βράδυ... Με φαγητό εμείς δεν ξεκινήσαμε ακόμη γτ πριν 3 μέρες κλείσαμε τους 5 μήνες αλλά κάθε φορά που μας βλέπει να τρώμε μας κοιτάει στο στόμα... Για να δούμε... Όταν ξεκινήσατε τις τροφές μειωσατε τους θηλασμούς;;; 


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...

Σήμερα έφαγε και μοσχάρι...τρελενεται για κρέας ..φρουτοκρεμα τρώει πλέον τη μισή...αλλά έχουμε αντικαταστήσει πλήρως το γάλα...πίνει το πρωί 210...μετά φρούτα.. μετά κρέας...μετά γάλα και βράδυ γάλα...ορμάει κυριολεκτικά στο χέρι μου όταν έχει σούπα ..

Και δεν το περίμενα.. θυμάμαι που παρακαλούσα να πιει 30 ml...

Στην αρχή και εμένα το έφτυνε...δεν πίεσα πολύ.  Απλά σιγά σιγά εκεί που χαζεύει βάζω κουταλιές...κύριως με τη φρουτοκρεμα...το άλλο το καταπίνει...ουρλιάζει αν αργήσω...

 

Από τον υπνο καλά πάμε...έχει αρχίσει και κάθεται λίγο πάρκο...σαν να γίνεται παιδάκι.. πήρε μια ανάσα τι χέρι μου!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...