Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια!!!!!!τι κάνετε? Μου λείψατε πολύ!τώρα με τα μωρά η αλήθεια είναι ότι δεν προλαβαίνω κ πολλά πάμε κ τον μεγάλο (4χρονων) κολυμβητήριο κ έχουμε φουλ πρόγραμμα είχαμε κ την βάφτιση (πάει  κ αυτό).Με τον μικρούλη μου όλα καλά μεγαλώνουμε κ απολαμβάνω τις τελευταίες ημέρες αποκλειστικου θηλασμού από Δευτέρα ξεκινάμε μαμ!ελπίζω να μου βγει φαγανος σαν τον αδερφό του (που κόντευε να φάει κ μένα τοτε).με τον ύπνο μου τα χαλάει λίγο τελευταία κατά τις 4 με 5 το πρωί με ψάχνει για βυζί!!!πάλι όμως μη με πείτε μαζοχα αλλά δεν μπορώ ούτε να νευριάζω μαζί του είναι γλυκύτατο μωράκι πάρα πολύ ήσυχο μέσ' την ημέρα δεν κλαιει σχεδόν καθόλου πολύ ήρεμο μωρό παιδιά...τώρα κάθεται κι όλας  κ παίζει σιγά βγάζει κάτι φωνουλες ώρες ώρες πολύ ωραίες σαν να τραγουδάει κ με τα χέρια κάνει κουπεπε την ώρα που του το κάνω με κοιτάει κ προσπαθεί να με μιμηθεί.περιοδο δεν εχω ακομα...κ θα σας πω γιατί γράφω κ όλας σήμερα!είδα στον ύπνο μου ότι η ήμουν πάλι έγκυος κ ότι καθόμουν στον καναπέ άρρωστη (όπως ήμουν σε όλη την εγκυμοσύνη)κ έγραφα στο κινητό σε σας..καλό ε???κορίτσια δεν ξέρω για σας αλλά μου έλλειψε η εγκυμοσύνη όσο τραγική κ να ήταν η δική μου τουλαχιστον... εσάς σας λείπει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κορίτσια!

καλά ε! χθες το βράδυ το μωρό κοιμήθηκε σερί όλο το βράδυ! ξύπνησε 7 το πρωί! ξεκουράστηκα πολύ! κοιμήθηκε και σήμερα το μεσημέρι μιάμιση ώρα και είμαι υπερκομπλέ! Για να δούμε απόψε τι θα γίνει!

Κι εμένα εξελίσσεται σε ήσυχο μωράκι, φτου να μην το ματιάσω!

όχι μελοντυ, δε μου λείπει η εγκυμοσύνη! αν εξαιρέσεις το αυτονόητο (δηλ τη χαρά πως θα έφερνα στον κόσμο τις υπέρτατες αγάπες μου) αυτή η περίοδος ήταν δύσκολη. Κυρίως γιατ΄΄ι δεν υπήρχε βοήθεια. Έκανα αμάν να γεννήσω!

Τώρα έχω άλλο στο κεφάλι μου. Το μωρακι μου κοκκινίζει στο πωπουδάκι του αμέσως. Τώρα έχει γίνει κατακόκκινος πάλι γιατί χθες δεν τον πήρα χαμπάρι για μια ώρα που είχε λερωθεί. Ο παιδίατρος μου είπε να βάλω παχύ στρώμα σουντοκρεμ.

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2018 at 10:02 ΜΜ, Lia21 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

καλά ε! χθες το βράδυ το μωρό κοιμήθηκε σερί όλο το βράδυ! ξύπνησε 7 το πρωί! ξεκουράστηκα πολύ! κοιμήθηκε και σήμερα το μεσημέρι μιάμιση ώρα και είμαι υπερκομπλέ! Για να δούμε απόψε τι θα γίνει!

Κι εμένα εξελίσσεται σε ήσυχο μωράκι, φτου να μην το ματιάσω!

όχι μελοντυ, δε μου λείπει η εγκυμοσύνη! αν εξαιρέσεις το αυτονόητο (δηλ τη χαρά πως θα έφερνα στον κόσμο τις υπέρτατες αγάπες μου) αυτή η περίοδος ήταν δύσκολη. Κυρίως γιατ΄΄ι δεν υπήρχε βοήθεια. Έκανα αμάν να γεννήσω!

Τώρα έχω άλλο στο κεφάλι μου. Το μωρακι μου κοκκινίζει στο πωπουδάκι του αμέσως. Τώρα έχει γίνει κατακόκκινος πάλι γιατί χθες δεν τον πήρα χαμπάρι για μια ώρα που είχε λερωθεί. Ο παιδίατρος μου είπε να βάλω παχύ στρώμα σουντοκρεμ.

Άσε άμα πω τον άντρα μου για τρίτο θα φρικαρει!κ εμείς καθόλου βοήθεια ρε συ...ποπό τι δύσκολο κ αυτό αλλά παρολο που ήταν κ ο τοκετός μου μια ταλαιπωρία κ μισή κ ψιλοπροωρο το μωρό θα μου λείψει... ποιος ξέρει σε καμία 3 -5 χρόνια....κ εμείς με τον ποπο έχουμε λίγο θέμα κοκκινίζει στο λεπτό χωρίς υπερβολές.εχω δοκιμάσει 4 για μένα καλύτερη φρεζυντρερμ κ μετά συντοκρεμ.κ όπως είπες παχιά στρώση!!!!πόσο είναι το μωράκι σου τώρα? παίζει ρόλο η οξύτητα από τα κακά του (εμένα είναι κ πολύ άσπρο το δέρματακι του δλδ ευαίσθητο)εγώ όταν τρώω ντομάτα πορτοκάλι γίνεται.... γαρίφαλο ....γιατί θηλάζω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααααα!

Κι εγώ μέλοντυ παρά την κούραση θα ήθελα πολύ τρίτο παιδάκι! Πάντα 3 παιδάκια ήθελα! Και ας είναι πάλι αγόρι, δεν το σκέφτομαι δηλ, ας πάω για τρίτο μήπως και βγάλω το κορίτσι! Αλλά κι εμένα ο άντρας δε θέλει. Μου το έχει ξεκόψει βασικά για οικονομικούς λόγους.  Αλλιώς θα τρελαινόταν για ένα ακόμα ζιζάνιο!!! Τ αγαπάει πολύ τα παιδιά, από μικρός ήθελε οικογένεια! Ελπίζω σε 4 χρόνια να έχει αλλάξει γνώμη. Αφήνουμε ανάμεσα στις γέννες 3, 4 χρόνια διαφορά για να μπορεί να αυτοεξυπηρετείται το μεγαλύτερο αφού βοήθεια γιοκ. Βέβαια τώρα οι αντοχές έχουν ελαττωθεί, άραγε πώς θα είμαι σε 4 χρόνια; χαχαχ

Το μωράκι μου είναι 5μιση με αποκλειστικό θηλασμό. Παλιά δεν κοκκίνιζε τόσο κι έμενε περισσότερη ώρα λερωμένος. Τώρα ελέγχω συνέχεια κι ας μην ακούσω τον σχετικό θόρυβο αφόδευσης. Μήπως επειδή ξεκίνησα να τρώω πορτοκάλια και μανταρίνια λες; Φρεζυντερμ; Χμμμμ έχω κάποια δειγματάκια κρέμας αυτής της εταιρείας! Θα τα δοκιμάσω.

Σας έγραφα κορίτσια ότι προχθές το βράδυ το πήρε σερί. Μάλλον τυχαίο ήταν. Ξυπνάει πάλι 2 φορές μέσα στο βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καλημέρααααα!

Κι εγώ μέλοντυ παρά την κούραση θα ήθελα πολύ τρίτο παιδάκι! Πάντα 3 παιδάκια ήθελα! Και ας είναι πάλι αγόρι, δεν το σκέφτομαι δηλ, ας πάω για τρίτο μήπως και βγάλω το κορίτσι! Αλλά κι εμένα ο άντρας δε θέλει. Μου το έχει ξεκόψει βασικά για οικονομικούς λόγους.  Αλλιώς θα τρελαινόταν για ένα ακόμα ζιζάνιο!!! Τ αγαπάει πολύ τα παιδιά, από μικρός ήθελε οικογένεια! Ελπίζω σε 4 χρόνια να έχει αλλάξει γνώμη. Αφήνουμε ανάμεσα στις γέννες 3, 4 χρόνια διαφορά για να μπορεί να αυτοεξυπηρετείται το μεγαλύτερο αφού βοήθεια γιοκ. Βέβαια τώρα οι αντοχές έχουν ελαττωθεί, άραγε πώς θα είμαι σε 4 χρόνια; χαχαχ

Το μωράκι μου είναι 5μιση με αποκλειστικό θηλασμό. Παλιά δεν κοκκίνιζε τόσο κι έμενε περισσότερη ώρα λερωμένος. Τώρα ελέγχω συνέχεια κι ας μην ακούσω τον σχετικό θόρυβο αφόδευσης. Μήπως επειδή ξεκίνησα να τρώω πορτοκάλια και μανταρίνια λες; Φρεζυντερμ; Χμμμμ έχω κάποια δειγματάκια κρέμας αυτής της εταιρείας! Θα τα δοκιμάσω.

Σας έγραφα κορίτσια ότι προχθές το βράδυ το πήρε σερί. Μάλλον τυχαίο ήταν. Ξυπνάει πάλι 2 φορές μέσα στο βράδυ.

Κόψε μια μέρα τα πορτοκάλια κ τσεκαρε το ποιος ξέρει....ο μικρούλης μου έφαγε σήμερα  πρώτη φορά ριζαλευρο μιλάμε για γέλιο! κόντεψε να μπει μέσα στο πιάτο!κ εγώ Λία μία από τα ίδια !αγορομανα είμαι κ εμένα ο άντρας μου εκεί χτυπάει στο "οικονομικό"άλλα κ ένα κοριτσάκι του λέω που θα σου φέρει κ ένα ποτήρι νερό??? εκεί γελάει αλλά μου κόβει τη φορα πάλι ,είναι κ η βοήθεια Λία μου χρειάζεται πολλές φορές αλλα.....δεν υπάρχει από πουθενά!δεν πειράζει όμως θα γίνουμε πιο δυνατές στη ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!

Ξεκινήσαμε κι εμείς με ζωμούλη!!!! Έγλυφε το κουτάλι και προσπαθούσε να το πιάσει να το βάλει στο στόμα..κυνήγαγε το μπολ με το ζωμό και άπλωνε τα χέρια να το πάρει αυτός!!! χαχα μιλάμε πολύ πλάκα!! Σήμερα ήταν η τρίτη μέρα!!! Του έδωσα μερικές κουταλιές, δεν ξερω πόση ποσότητα συνίσταται.. @Farmakotriftena εσείς που φάγατε ζωμούλη πόσο του έδινες;; ξεκινήσατε κανονικά κρεατάκι και λαχανικά τώρα??

εμένα ακόμα είναι δράμα η κατάσταση με τον ύπνο..ξυπνάει κλαίγοντας όλη την εβδομάδα που πέρασε..και στο μισάωρο ακόμα..το πρωί ξύπνησε στις 1.30, μετά 3 μετά 4.30 μετά 5.30 και εκεί ήταν που χρειάστηκε και νανούρισμα όχι μόνο στήθος...και μετά πάλι στις 7 νανούρισμα,..και κοιμήθηκε μέχρι τις 9.10 που σηκωθήκαμε κιόλας..αλλά αισθάνομαι ένα πτώμα...τώρα κοιμάται εδώ και μια ώρα αλλά πιστεύω θα σηκωθεί οπου να ναι..πρόλαβα να φάω τουλάχιστον..γιατί χθες μαγείρευα, σιδέρωνα και έτρωγα την ίδια ώρα ενώ τον είχα στο καρεκλάκι του...

όσο για το θέμα της εγκυμοσύνης, δε μου έλειψε αυτή καθαυτή!άλλο παιδάκι θα θέλαμε και να ναι κοντά ηλικιακά, αλλά προτού καταφέρω να κοιμηθώ το βράδυ λίγο σερί δεν το ξανασκέφτομαι καν..αισθάνομαι πολύ κούραση..ακούω κάτι γνωστές που έμειναν έγκυες ενώ είχαν το μικρό μόνο μηνών, και φρικάρω! Από το τέλος της επόμενης χρονιάς μπορεί και να το συζητήσω..να χει ξεπεταχτεί λίγο και ο μικρός γιατί και εμείς βοήθεια γιοκ..μόνο μερικά σαββατοκύριακα που μπορεί και έρχεται η μαμά μου γιατί δε δουλεύει, ή πάω εγώ..

@Melody90 το κούπεπε το κάνει και εμένα..όταν είναι σε κατάσταση υπνηλίας, δλδ είτε ενδιάμεσα στο φαγητό, είτε όταν νυστάζει και έχει χαλαρώσει..έχει πολύ γελιο!! και άμα του το κάνουμε εμείς κάνει και αυτός, ή εάν του το τραγουδάμε κουνάει το χεράκι του!! 

Έχει αρχίσει και απλώνει χέρια για αγκαλιά, και να μου τραβάει τα μαλλιά..παρότι έκοψα το μαλλί στο ύψος του ώμου..και γενικά έχει φετίχ με μαλλιά και κότσους..ξεκαρδίζεται ο γλυκούλης μου με τον κότσο μου όταν είναι ξαπλωμένος!ποιος ξέρεις πως του φαίνεται!! 

  • Μου αρέσει 2

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KarMar84 said:

Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα είχε στα κακά της κάτι σαν άμμο, έχετε ιδέα τι μπορεί να είναι; είπα να περιμένω και αν το ξαναδώ να πάρω την παιδίατρο... 

Μαυρα στιγματάκια; Μηπως έδωσες μπανάνα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine84 είπε:

Μαυρα στιγματάκια; Μηπως έδωσες μπανάνα;

Ναι είχε μαύρα στιγματακια, θηλαζει αποκλειστικά ακόμα αλλά είχα φάει εγώ 2 μπανάνες σήμερα και μια χθες... Λες να είναι αυτό; Μακάρι! 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!

Δραμα κοριτσια με το φαγητο της! Εχω απελπιστει! Στον μικρο δεν τα ειχα βρει σκουρα ... αλλα τωρα τα βλεπω πολυ δυσκολα! Μου φαινεται οτι δεν τρωει τιποτα! Ή χρειαζεται ελαχιστη ποσοτητα φαγητου! Τι να πω! Ξεκινησαμε με λαχανικα ... εκει που δεν ετρωγε ειπα να της δωσω μονο καροτο ... δλδ να τα δοκιμαζουμε ενα ενα να δουμε αν της αρεσει καποιο ... γιοκ ... μεχρι που σημερα της εδωσα και μπανανα! Αν δεν ενθουσιαζεται στην μπανανα θεωρω οτι την εχω πατησει! Τωρα που σας διαβασα λιγο λεω να δοκιμασω και ζωμο! Παντως η αληθεια ειναι οτι μια μερα σα να μου φανηκε οτι ειδα στα κακα της κολοκυθι ... ηταν και σφικτα ... οποτε ισως να τρωει αλλα να θελει ακομη ελαχιστη ποσοτητα! Γαλα δεν της δινω πια το μεσημερι. Πινει 4 γευματα γαλα και το ενδιαμεσο ειναι φαι ας πουμε.

Κατα τα αλλα ... κατι την τσιμπισε στο μαγουλο! 4 κοκκινιλες απεκτησε και φαινεται οτι ειναι τσιμπημα ... εβαλα φουσικορτ και περιμενω να δω τι θα γινει αυριο που θα ναι 3η μερα απο την εμφανιση ... μαλλον κουνουπι ... και αν το βρω θα του αλλαξω τα φωτα που λενε! γκρρρρ!

Αγαπημενη της ακομη η αγκαλια ... την βαζω λιγο στο ριλαξ, λιγο στο παρκο, λιγο στο καρεκλακι φαγητο ... την δινω λιγο στον μπαμπα της... Να περνα η ωρα και να μην την εχω και συνεχεια αγκαλια.... Δυσκολευομαι οταν ειναι να κανω καποια δουλεια που επειγει ... 

Θα ηθελα κι εγω ενα 3ο μωρακι ... αλλα δεν ειναι ωρα ακομη για προσπαθειες ... ειτε να πεισω τον μπαμπα των αλλων 2 ειτε και ακομη να το καταφερω αυτο να ξεκινησουμε! Θελω να μεγαλωσει η μπουμπου και να την χαρω και αν ακομη αισθανομαι οτι θελω κι αλλο να προσπαθησω σε 2 χρονια ... βοηθεια ουτε εμεις εχουμε ... αλλα νομιζω οτι καθε οικογενεια ξερει πως να τα καταφερει ... ειναι ολα θεμα οργανωσης και προγραμματισμου και συνεννοησης για μενα.

Στο netflix βλεπω ακομη το designated survivor ... Καμμια αλλη που το προτιμησε;

Τωρα με τις εκπτωσεις τις black και τις cyber ... βρηκατε κατι καλο; Εγω πηρα απο το public την προσφορα που ειχε 10 ευρω 10 βιβλια (απο συγκεκριμενα, κυριως κινουμενων σχεδιων). Και απο την orchestra την καρτα των 2 ετων στην τιμη των 30 ευρω, δλδ την τιμη του ενος ετους. Εχει πολυ ωραια ρουχακια ... ειδικα για κοριτσακια! Κατα καιρους αγορασα και για τον μικρο απο εκει πραγματακια ομορφα ... Αλλα αυτα τα κοριτσιστικα ... σε ολα γενικα τα μαγαζια ... δεν παιζονται! Σκεφτομαι οτι αν ειχα κοριτσακι πρωτο θα ειχα "φαληρησει" οικονομικα και σαφως δεν θα ειχα να φορεσω τιποτα στο δευτερο αν ηταν αγορακι γιατι ολα θα ηταν κοριτσιστικα! Τωρα σαν κατι να εχω καταφερει ... βεβαια μου δανεισαν πολλα ρουχα για την μικρουλα οποτε καταφερνω σχεδον να φοραει κατι πολυ κοριτσιστικο τις περισσοτερες φορες! 

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2018 at 5:41 ΜΜ, evaki_ είπε:

@Farmakotriftena αχ....εμένα έχει σταματήσει και να κοιμάται στο στήθος...λέω που πήγαν αυτές οι ωραίες μέρες....τι κάνετε στη ρουτίνα σας αν επιτρέπετε;; θέλω να πάρω ιδέες μήπως κάτι μου ξεφεύγει βρε παιδί μου...εν τω μεταξύ κάθε φορά που τον κοιμίζω απο χθες κλάααααααααααααααμα..............

Φίλη μου τώρα είδα το μήνυμα... λοιπόν εμείς σαν ρουτίνα έχουμε τα συνηθισμένα. Ζεστό μπανάκι χαλαρωτικό τραγουδακι μετα λιγο μασαζ με λαδι λεβάντα ντυσιμο και μετα μεζα στο δωματιο μου ξαπλωνουμε και θηλάζουμε... ειναι ευκολος σε αυτο ΕΥΤΥΧΩΩΣ!!

Αχ διαβαζα διαβαζα και ενω θελω να σχολιασω σχεδον σε ολες... μεχρι να φτασω στο τελευταιο ξεχασα τα υπολοιπα.

... @mamSof @evaki_ εμένα ακόμα δεν τρώει... οπότε Σοφία συμπάσχω. Ευακι Ναι έχω βάλει και κρέας. Με το κρέας κάτι γίνεται τρώει κάτι. Μοσχαράκι έχω βάλει. Καρότο δεν του αρέσει. Και έχω βάλει κολοκυθακι και μπροκολο. Χθες που του έβαλα κολοκυθακι πρώτη φορά έφαγε αρκετή ποσότητα!! Να δω αν το συνεχίσει...

... @Lia21 βάζει αμυγδαλελαιο καλύτερα και όχι κρέμα..

Επίσης κορίτσια κι εμένα η εγκυμοσύνη δεν μου έχει λείψει ΚΑΘΌΛΟΥ. Παρόλ αυτά θέλουμε κι εμείς 3ο παιδάκι. Και λέμε όταν μου έρθει περίοδος να ξεκινήσουμε προσπάθειες...

Γεια σου φίλη μου @Melody90 πως εισαι;;;

Α Επίσης @evaki_ κι εμείς ακόμα ξενύχτια.. ανά ωρα κάθε βράδυ. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Φίλη μου τώρα είδα το μήνυμα... λοιπόν εμείς σαν ρουτίνα έχουμε τα συνηθισμένα. Ζεστό μπανάκι χαλαρωτικό τραγουδακι μετα λιγο μασαζ με λαδι λεβάντα ντυσιμο και μετα μεζα στο δωματιο μου ξαπλωνουμε και θηλάζουμε... ειναι ευκολος σε αυτο ΕΥΤΥΧΩΩΣ!!

Αχ διαβαζα διαβαζα και ενω θελω να σχολιασω σχεδον σε ολες... μεχρι να φτασω στο τελευταιο ξεχασα τα υπολοιπα.

... @mamSof @evaki_ εμένα ακόμα δεν τρώει... οπότε Σοφία συμπάσχω. Ευακι Ναι έχω βάλει και κρέας. Με το κρέας κάτι γίνεται τρώει κάτι. Μοσχαράκι έχω βάλει. Καρότο δεν του αρέσει. Και έχω βάλει κολοκυθακι και μπροκολο. Χθες που του έβαλα κολοκυθακι πρώτη φορά έφαγε αρκετή ποσότητα!! Να δω αν το συνεχίσει...

... @Lia21 βάζει αμυγδαλελαιο καλύτερα και όχι κρέμα..

Επίσης κορίτσια κι εμένα η εγκυμοσύνη δεν μου έχει λείψει ΚΑΘΌΛΟΥ. Παρόλ αυτά θέλουμε κι εμείς 3ο παιδάκι. Και λέμε όταν μου έρθει περίοδος να ξεκινήσουμε προσπάθειες...

Γεια σου φίλη μου @Melody90 πως εισαι;;;

Α Επίσης @evaki_ κι εμείς ακόμα ξενύχτια.. ανά ωρα κάθε βράδυ. 

Καλα ειμαι εσυ? Βλέπω και εσείς έχετε διαδικασία ύπνο ε? Δεν ξέρω αλλά σε σύγκριση με τον πρώτο μου γιο αυτός βλέπω να μου κάνει προβλήματα θα δυσκολευτούμε να κόψουμε το τσι τσι!!!!Το κακό είναι ότι έχει μάθει να κοιμάται έτσι και τώρα ενώ έχει γίνει ήδη έξι μηνών προσπαθώ να του μάθω την πιπίλα όσο και να μην τη θέλει μπας και κόψουμε λίγο το βυζί μες στη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλα ειμαι εσυ? Βλέπω και εσείς έχετε διαδικασία ύπνο ε? Δεν ξέρω αλλά σε σύγκριση με τον πρώτο μου γιο αυτός βλέπω να μου κάνει προβλήματα θα δυσκολευτούμε να κόψουμε το τσι τσι!!!!Το κακό είναι ότι έχει μάθει να κοιμάται έτσι και τώρα ενώ έχει γίνει ήδη έξι μηνών προσπαθώ να του μάθω την πιπίλα όσο και να μην τη θέλει μπας και κόψουμε λίγο το βυζί μες στη νύχτα.

Αχαχαχαχαχα κι εσύ παλεύεις να του μάθεις πιπίλα ε;;;; κι εγώ... εδώ και 1μιση μήνα. Χθες και σήμερα για πρώτη φορά την κράτησε λίγο. Λες να τη μάθει στο τέλος; πάντως κι εγώ το ίδιο με εσένα έχω. Θέλει όλη μέρα στήθος και όχι πάντα για να φάει αλλά και για να πιπιλησει. Άντε τη μέρα οκ. Αλλά το βράδυ που ξυπνάει συνεχεια για αυτο... Δεν το αντέχω. Άσε που γενικά είναι πολύ γκρινιάρης και πιστεύω ότι η πιπίλα θα με σώσει.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αχαχαχαχαχα κι εσύ παλεύεις να του μάθεις πιπίλα ε;;;; κι εγώ... εδώ και 1μιση μήνα. Χθες και σήμερα για πρώτη φορά την κράτησε λίγο. Λες να τη μάθει στο τέλος; πάντως κι εγώ το ίδιο με εσένα έχω. Θέλει όλη μέρα στήθος και όχι πάντα για να φάει αλλά και για να πιπιλησει. Άντε τη μέρα οκ. Αλλά το βράδυ που ξυπνάει συνεχεια για αυτο... Δεν το αντέχω. Άσε που γενικά είναι πολύ γκρινιάρης και πιστεύω ότι η πιπίλα θα με σώσει.

Εμας παντως μας εσωσε.Θηλαζα αποκλειστικα και μεχρι τον τριτο μηνα δεν εδωσα πιπιλα.Στον τεταρτο ομως αρχισε να χωνει ολο το χερι στο στομα και να βγαζει το γαλα.Το τραβουσα κι αυτος ξανα ολη μερα οποτε του εδωσα πιπιλα .Στην αρχη δεν την ηθελε.Ειχε μαθει και στο στηθος.Αλλο το πλαστικο.Σιγα σιγα ομως συνηθισε.Του την εδινα και τη μερα να κοιμηθει για να ξεκολλησει σπο πανω μου. Οταν κοιμαυαι τη φτυνει.Τωρα 9 μηνων την παιρνει αλλα δεν την πολυψαχνει.Επειδη ομως βαζει τα παντα στο στομα τη δινω.Πιστευω οταν χρειαστει δεν θα δυσκολευτει να την κοψει

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...