Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εξωσοματικη και θετική σκέψη.....


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια :-)

σημερα επιβεβαιώσαμε με τον άντρα μου ότι θα προχωρήσω σ αφαίρεση σαλπιγγων και έπειτα σ εξωσοματικη γονιμοποίηση! Έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αφού πρώτα σας πω τα αισθήματα μου, και του άντρα μου, χαρά και αισιοδοξία!!!!! Θα έχουμε την χαρά λογικά πάντα να έχουμε δίδυμα.... γιατί να ντραπούν η να στεναχωρηθούμε;;; Ο άντρας μου όταν του είπα το πρόβλημα μου είπε: παιδιά μπορούμε να κάνουμε η να ιοθετησουμε, γυναίκα σας εσένα δεν θε ξαναβρώ είμαστε μαζί σε αυτό και είμαι περήφανος γτ είσαι δυνατή!!!!! Και τώρα πι απορίες... δεν κατάλαβα τ είναι η επιτροπή!!!! Και ποσο καιρό πέρνει η συνολική διαδικασία;;;;;;;; Κορίτσια ας είμαστε όλες θετικές δεν είναι ντροπή να κάνουμε εξωσοματικη, είναι δύναμη.... και ταυτόχρονα περηφάνια ‘:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή αρχή!Χαίρομαι που τα βλέπεις έτσι τα πράγματα και προσπάθησε όταν θα ξεκινήσει αυτός ο αγώνας να παραμείνεις έτσι. Θετική σκέψη χρειάζεται πάνω από όλα!

Ο γιατρός που θα σε αναλάβει λογικά θα πρέπει και να σε καθοδηγήσει, θα σου ετοιμάσει εξετάσεις που πρέπει να κάνετε εσύ και ο άντρας σου, (αν ψάξεις στο νετ θα βρεις τι εξετάσεις και με τι προυποθέσεις πρέπει να γίνουν) .. θα ετοιμάσεις τον φάκελο με αυτές και θα κλείσεις ραντεβού με την επιτροπή (τα τηλ επίσης μπορείς να τα βρεις στο νετ-εγώ είχα περάσει από επιτροπή τον Μάρτιο του 2014 οπότε δεν έχω κάποιο τηλ να σου δώσω-αν κάποια κοπέλα έχει περάσει πρόσφατα θα μπορεί να σε ενημερώσει σχετικά).

Εφόσον πάρεις έγκριση από την επιτροπή θα πάρεις την απόφαση, με την οποία θα πας στον εξωσωματικό σου, θα σου συνταγογραφίσει τα φάρμακα και έπειτα θας πας στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ να τα πάρεις.

Καλή επιτυχία να έχεις.

  • Ευχαριστώ 1

 
Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις επιτροπή είναι χρονοβόρα διαδικασία; Αυτό με άγχωσε μόνο όταν άκουσα επιτροπή... το να περιμένουμε πολύ με ρι να μας περάσουν η εγκρίνουν....

Link to comment
Share on other sites

Gogoula μου , γεια σου και από μενα, και εγω κανω εξωσωματική, λογο ενός πρόβληματος του άντρα μου με το σπερμα. Και ήθελα να σου γραψω γιατι η ιστορία σου ειναι ακριβώς ίδια με μιας φίλης μου , που αυτή την στιγμή μετα απο εξωσωματικη που εκανε τον Σεπτέμβρη περιμένει το μωράκι της ...και εκεινη εκανε αφαίρεση σαλπιγγων και μάλιστα ειχε και ενα πρόβλημα με πολύποδα , και τελικα τα καταφέρε με την πρώτη.....!!!

Εγω θα παω για την δεύτερη εξωσωματική μου τον Δεκέμβριο και εύχομαι να εχουμε ευχαριστα νεα , παμε για Δυδιμα.    λοιπόν.. .οταν τα ξαναπούμε θα εχεις είμαι σίγουρη να μου πεις ευχαριστα νεα ...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , stallitsa3 είπε:

Gogoula μου , γεια σου και από μενα, και εγω κανω εξωσωματική, λογο ενός πρόβληματος του άντρα μου με το σπερμα. Και ήθελα να σου γραψω γιατι η ιστορία σου ειναι ακριβώς ίδια με μιας φίλης μου , που αυτή την στιγμή μετα απο εξωσωματικη που εκανε τον Σεπτέμβρη περιμένει το μωράκι της ...και εκεινη εκανε αφαίρεση σαλπιγγων και μάλιστα ειχε και ενα πρόβλημα με πολύποδα , και τελικα τα καταφέρε με την πρώτη.....!!!

Εγω θα παω για την δεύτερη εξωσωματική μου τον Δεκέμβριο και εύχομαι να εχουμε ευχαριστα νεα , παμε για Δυδιμα.    λοιπόν.. .οταν τα ξαναπούμε θα εχεις είμαι σίγουρη να μου πεις ευχαριστα νεα ...!!!

Καλή επιτυχία σ όλες μας κορίτσια εύχομαι να έχουμε να λέμε μόνο ευχάριστα νέα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Gogoula2017 είπε:

Να περάσεις επιτροπή είναι χρονοβόρα διαδικασία; Αυτό με άγχωσε μόνο όταν άκουσα επιτροπή... το να περιμένουμε πολύ με ρι να μας περάσουν η εγκρίνουν....

Aπο ότι γνωρίζω (χωρίς όμως να είμαι σίγουρη-κάνε μία έρευνα στο νετ για την επιτροπή εξωσωματικής) πλέον δεν είναι χρονοβόρα. Εφόσον έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις που χρειάζεται τα ραντεβού είναι άμεσα σχετικά.

  • Ευχαριστώ 1

 
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μου, συγνώμη για το θάρρος, ειμαι κάπως άσχετο με το θεμα , εχω ρωτήσει και σε σχετικο θεμα αλλά δεν πηρα απάντηση, εμενα μου ειπε ο γιατρός να κανω υστεροσκοπιση και sraching ξύσίμό της μήτρας  πριν την δεύτερη εξωσωματική, ξέρετε μηπως κατι για το θεμα , το εκανα τελικά μου ειπε οτι πολαπλασιαζει τα ποσοστα επιτυχία πριν την εξωσωματική...τι λέτε να ελπίζω? Θελω τοσο πολύ να εχουμε όλες οι κοπέλες που προσπαθούμε ευχαριστα νεα θα ειναι το καλύτερο Χριστούγεννιατικο δώρο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , stallitsa3 είπε:

Βρε κορίτσια μου, συγνώμη για το θάρρος, ειμαι κάπως άσχετο με το θεμα , εχω ρωτήσει και σε σχετικο θεμα αλλά δεν πηρα απάντηση, εμενα μου ειπε ο γιατρός να κανω υστεροσκοπιση και sraching ξύσίμό της μήτρας  πριν την δεύτερη εξωσωματική, ξέρετε μηπως κατι για το θεμα , το εκανα τελικά μου ειπε οτι πολαπλασιαζει τα ποσοστα επιτυχία πριν την εξωσωματική...τι λέτε να ελπίζω? Θελω τοσο πολύ να εχουμε όλες οι κοπέλες που προσπαθούμε ευχαριστα νεα θα ειναι το καλύτερο Χριστούγεννιατικο δώρο....

Γεια σου κοριτσακι και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου. Το scratching λένε οτι βοηθαει πριν την εξωσωματικη, εμενα ο γιατρος μου, μου το ειχε περιγραψει σαν χωραφι (την μητρα) που το σκάβεις για να φυτρωσουν οι σποροι. Οπότε θεωρω οτι ναι σου δινει καποια ποσοστα προς την επιτυχια. Δεν το εχω κανει ακομα, γιατι θα προχωρησω σε νεα προσπαθεια με το νεος ετος αλλα πιστευω οτι πριν την προσπαθεια θα το επιχειρησω. Υστεροσκοπηση συνηθως την προτεινουν εφοσον ολα ειναι καλα μετα απο καποια αποτυχια, για να δεις αν τυχον υπαρχουν συμφυσεις, πολυποδες και γενικοτερα τα ενδοτερα! Εσυ που εκανες scratching πως ηταν η διαδικασια?

3 ώρες πρίν, Gogoula2017 είπε:

Να περάσεις επιτροπή είναι χρονοβόρα διαδικασία; Αυτό με άγχωσε μόνο όταν άκουσα επιτροπή... το να περιμένουμε πολύ με ρι να μας περάσουν η εγκρίνουν....

Ειχα περασει το 2015 επιτροπη, επιτοπου γινεται η εγκριση, εφοσον ολα τα χαρτια σου ειναι οκ και δεν λειπει κατι, περνεις το χαρτι της εγκρισης και με αυτο πας στον γιατρο σου να σου δωσει τα παραπεμπτικα και με αυτο πας και στο φαρμακειο του ΕΟΠΥΥ για να τα παραλαβεις. Οταν πηρα τηλεφωνο για να κλεισω ραντεβου μου ειχαν κλεισει 1-1μιση μηνα μετα. Εχω ακουσει οτι τωρα κλεινουν πιο αμεσα. Μακαρι να ειναι ετσι!Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Γεια σου κοριτσακι και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου. Το scratching λένε οτι βοηθαει πριν την εξωσωματικη, εμενα ο γιατρος μου, μου το ειχε περιγραψει σαν χωραφι (την μητρα) που το σκάβεις για να φυτρωσουν οι σποροι. Οπότε θεωρω οτι ναι σου δινει καποια ποσοστα προς την επιτυχια. Δεν το εχω κανει ακομα, γιατι θα προχωρησω σε νεα προσπαθεια με το νεος ετος αλλα πιστευω οτι πριν την προσπαθεια θα το επιχειρησω. Υστεροσκοπηση συνηθως την προτεινουν εφοσον ολα ειναι καλα μετα απο καποια αποτυχια, για να δεις αν τυχον υπαρχουν συμφυσεις, πολυποδες και γενικοτερα τα ενδοτερα! Εσυ που εκανες scratching πως ηταν η διαδικασια?

Ειχα περασει το 2015 επιτροπη, επιτοπου γινεται η εγκριση, εφοσον ολα τα χαρτια σου ειναι οκ και δεν λειπει κατι, περνεις το χαρτι της εγκρισης και με αυτο πας στον γιατρο σου να σου δωσει τα παραπεμπτικα και με αυτο πας και στο φαρμακειο του ΕΟΠΥΥ για να τα παραλαβεις. Οταν πηρα τηλεφωνο για να κλεισω ραντεβου μου ειχαν κλεισει 1-1μιση μηνα μετα. Εχω ακουσει οτι τωρα κλεινουν πιο αμεσα. Μακαρι να ειναι ετσι!Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Μακάρι να είναι ποιο άμεσα ,θεωρώ την αναμονή ότι χειρότερο όταν έχεις να περάσεις όλη αυτή τ δοκιμασία! Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα στο εμβρυογενεση, δεν ηταν τίποτα πραγματικα εγω ειμαι και φοβιτσιαρα σε αυτα , πηρα μεθη και κοιμηθηκα και οταν ξύπνησα ηταν όλα καλά δεν ποναγα μονο λιγο αιμορραγία ειχα σαν περίοδο 4 μέρες.....

Η αλήθεια είναι ότι το πιο δύσκολοκομμάτι στην διαδικασία ειναι η αναμονή για να προσπαθήσεις ....και η αναμονή για το αποτέλεσμα. ...απλα στην δεύτερη νοιώθεις και λιγο χαρα ..η πρωτη απλα δεν αντέχετε εγω θα προσπαθήσω παλι τον Δεκέμβριο και πραγματικά μετραω τις μερες σαν φαντάρος...χαχαχαχ αλλά φέτος θα εχω τα καλύτερα Χριστούγεννα τηα ζωή μου ...   το πιστεύω..  .και θα γίνει.. πίστη και δυναμη κορίτσια μου και σύντομα θα κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα.. .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, stallitsa3 είπε:

Εγω εκανα στο εμβρυογενεση, δεν ηταν τίποτα πραγματικα εγω ειμαι και φοβιτσιαρα σε αυτα , πηρα μεθη και κοιμηθηκα και οταν ξύπνησα ηταν όλα καλά δεν ποναγα μονο λιγο αιμορραγία ειχα σαν περίοδο 4 μέρες.....

Η αλήθεια είναι ότι το πιο δύσκολοκομμάτι στην διαδικασία ειναι η αναμονή για να προσπαθήσεις ....και η αναμονή για το αποτέλεσμα. ...απλα στην δεύτερη νοιώθεις και λιγο χαρα ..η πρωτη απλα δεν αντέχετε εγω θα προσπαθήσω παλι τον Δεκέμβριο και πραγματικά μετραω τις μερες σαν φαντάρος...χαχαχαχ αλλά φέτος θα εχω τα καλύτερα Χριστούγεννα τηα ζωή μου ...   το πιστεύω..  .και θα γίνει.. πίστη και δυναμη κορίτσια μου και σύντομα θα κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα.. .

Σταλιτσα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και όντως να είναι τ καλύτερα Χριστούγεννα της ζωής σου.. εγώ προχθές πρώτη φορά μίλησα με τον γιατρό μου φια αυτό το θέμα άρα δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες γιατί προέχει να αφαιρέσω τις σάλπιγγες το μόνο που ξέρω είναι ότι νιώθω ήδη έτοιμη για τον ερχομό δίδυμων άρχισα ήδη και κοιτάω πραγματάκια να φανταστείς.... Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε καταλαβαίνω, και εγω το κανω ...και μάλιστα κοιτάω για δίδυμακια.....θα δεις που θα πετύχουμε το στόχο μας .....θα δεις την επόμενη φορά που θα μιλήσουμε θα λεμε για χοριακη για δίδυμα...χαχα χαχαχ

Εχω πολλές γνωστες με Δυδιμακια και πιστεψεμε ειναι δίπλη ευτυχια ...να σου πω την αλήθεια δεν μπορω να περιμένω μεχρι τοτε ...ελπιζω να τα καταφέρουμε τον Δεκέμβριο .εσυ σε ποιο γιατρο πας?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Gogoula2017 πρέπει να έχεις υπομονή, κάθε τι θέλει τον χρόνο του. Μην βιάζεσαι, καταλαβαίνω την λαχτάρα σου και εγώ έτσι ήμουν, όμως ειλικρινά επειδή η εξωσωματική είναι μεγάλο και περίπλοκο θέμα πρέπει να έχεις υπομονή και να κάνεις ένα βήμα την φορά.

@stallitsa3 αν θυμάμαι καλά (δεν είμαι και σίγουρη βέβαια) σου είχα απαντήσει για την υστεροσκόπηση, εγώ είχα κάνει πριν την τελευταία και επιτυχημένη εξωσωματική. Επίσης να σου πω πως και εγώ χριστούγεννα την είχα κάνει την προσπάθεια, για την ακρίβεια παραμονή χριστουγέννων έκανα εμβρυομεταφορά, εύχομαι να έχεις την ίδια τύχη!


 
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το θυμάμαι και σε ευχαριστώ πολύ, για να πω την αλήθεια ποτε μου δεν ειχα  υπομονή και ενα πράγμα που εχω μάθει μεσα απο αυτην την διαδικασία πια ειναι να περιμένω....βλέπεις 3 χρόνια ειναι αυτα. Μου έδωσες πολυ κουράγιο με την απάντηση σου ...σου εύχομαι οτι καλύτερο....!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stallitsa3 είπε:

Ναι, το θυμάμαι και σε ευχαριστώ πολύ, για να πω την αλήθεια ποτε μου δεν ειχα  υπομονή και ενα πράγμα που εχω μάθει μεσα απο αυτην την διαδικασία πια ειναι να περιμένω....βλέπεις 3 χρόνια ειναι αυτα. Μου έδωσες πολυ κουράγιο με την απάντηση σου ...σου εύχομαι οτι καλύτερο....!!

εγώ υπολόγιζα ότι η κάθε προσπάθεια θέλει περίπου τρεις μήνες.... είμαι εκτός τόπου και χρόνου μάλλον :-/ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...