Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Καθυστέρηση


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινουρια στο forum! Λοιπόν είμαι παντρεμένη και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε για μωράκι! Έκανε τις εξετάσεις του και είναι όλα καλά! Και εγώ τον προηγούμενο μήνα έκανα σαλπιγγογραφια και όλα καλά :) λόγω του ότι έχω πολυκυστικες έχω άστατο κύκλο με συνήθως καθυστέρηση 4 ημερών! Προηγούμενη περίοδος 9/10 έχω καθυστέρηση 8 ημέρες μέχρι και σήμερα 17/11! Ωστόσο 9/11 είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα από τότε τίποτε! Να πω επίσης ότι από την 4η ημέρα καθυστέρησης έως και την 7η ημέρα ήμουν με γαστρεντερίτιδα ( πολλά χάπια και πολύ νερό)! Την 6η ημέρα έκανα τεστ το μεσημέρι και βγήκε αρνητικό! Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα περιόδου λίγο πρησμένο στήθος τίποτα άλλο! Τι μου προτείνετε να περιμένω και άλλο η να πάω στην γιατρό μου να με εξετάσει μήπως συμβαίνει κάτι άλλο ; Ευχαριστώ ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Panagiwtaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινουρια στο forum! Λοιπόν είμαι παντρεμένη και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε για μωράκι! Έκανε τις εξετάσεις του και είναι όλα καλά! Και εγώ τον προηγούμενο μήνα έκανα σαλπιγγογραφια και όλα καλά :) λόγω του ότι έχω πολυκυστικες έχω άστατο κύκλο με συνήθως καθυστέρηση 4 ημερών! Προηγούμενη περίοδος 9/10 έχω καθυστέρηση 8 ημέρες μέχρι και σήμερα 17/11! Ωστόσο 9/11 είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα από τότε τίποτε! Να πω επίσης ότι από την 4η ημέρα καθυστέρησης έως και την 7η ημέρα ήμουν με γαστρεντερίτιδα ( πολλά χάπια και πολύ νερό)! Την 6η ημέρα έκανα τεστ το μεσημέρι και βγήκε αρνητικό! Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα περιόδου λίγο πρησμένο στήθος τίποτα άλλο! Τι μου προτείνετε να περιμένω και άλλο η να πάω στην γιατρό μου να με εξετάσει μήπως συμβαίνει κάτι άλλο ; Ευχαριστώ ! 

Από την στιγμή που έχετε ελεύθερες επαφές με τον σύζυγό σ εννοείται ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ αφού η περίοδος σ είναι ακανόνιστη κ 6 μέρες που είχες καθυστέρηση κ έκανες το τεστ μπορεί να μην έδειξε ότι είσαι όντως έγκυος. Αν θες περίμενε κανά 2 μέρες ακόμα κ αν πάλι δεν σ έχει έρθει ξανά κάνε μία β χοριακη! Κ αν θες να μείνεις κατευθείαν έγκυος υπάρχουν κάποια τεστ που δείχνουν πότε κάνεις ωορρηξία, οπότε θα μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις. Εγώ πάντως σ εύχομαι να είσαι αλλά ακόμα κ να μην είσαι την επόμενη φορά :)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Από την στιγμή που έχετε ελεύθερες επαφές με τον σύζυγό σ εννοείται ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ αφού η περίοδος σ είναι ακανόνιστη κ 6 μέρες που είχες καθυστέρηση κ έκανες το τεστ μπορεί να μην έδειξε ότι είσαι όντως έγκυος. Αν θες περίμενε κανά 2 μέρες ακόμα κ αν πάλι δεν σ έχει έρθει ξανά κάνε μία β χοριακη! Κ αν θες να μείνεις κατευθείαν έγκυος υπάρχουν κάποια τεστ που δείχνουν πότε κάνεις ωορρηξία, οπότε θα μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις. Εγώ πάντως σ εύχομαι να είσαι αλλά ακόμα κ να μην είσαι την επόμενη φορά :)

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :) και εγώ ίσως θεώρησα λίγο ότι ίσως το έκανα το τεστ λίγο νωρίς αλλά επειδή πέρασε η 5η ημέρα λέω ας το κάνω! Είμαι στην 9η ημέρα δεν ξέρω σκέφτηκα ίσως έχω καμία κύστη και δεν έρχεται αλλά είχα και παλιά και πονούσα ενώ τώρα τίποτα! Χθες το βράδυ πόνεσε η κοιλιά μου σαν να μου έρθει περίοδος αλλά τίποτα σήμερα ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Απο τη στιγμή που ειχατε ελευθερες επαφες,  σίγουρα παίζει το ενδεχόμενο να εισαι εγκυος,  οπως προαναφερθηκε φυσικα!!! Εγω στη θεση σου θα εκανα αλλο ενα τεστ ή κατευθείαν χοριακη,  που ειναι και η πιο καλη λυση μιας και δινει έγκυρο αποτελεσμα!!! 

Ps: οι πονοι "περιοδου"  και το πρησμενο στηθος,  δε λενε κατι... Εγω ειμαι στην 8η εβδομαδα και ακομα εχω πονακια κατα καιρους τα οποια ειναι ανυποφορα.... Και το στηθος δεν ακουμπιεται!!!! 

Σου εύχομαι να εχεις το επιθυμητο αποτέλεσμα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!! Απο τη στιγμή που ειχατε ελευθερες επαφες,  σίγουρα παίζει το ενδεχόμενο να εισαι εγκυος,  οπως προαναφερθηκε φυσικα!!! Εγω στη θεση σου θα εκανα αλλο ενα τεστ ή κατευθείαν χοριακη,  που ειναι και η πιο καλη λυση μιας και δινει έγκυρο αποτελεσμα!!! 

Ps: οι πονοι "περιοδου"  και το πρησμενο στηθος,  δε λενε κατι... Εγω ειμαι στην 8η εβδομαδα και ακομα εχω πονακια κατα καιρους τα οποια ειναι ανυποφορα.... Και το στηθος δεν ακουμπιεται!!!! 

Σου εύχομαι να εχεις το επιθυμητο αποτέλεσμα!!! 

Καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση! Θα περιμένω λίγο ακόμα είμαι στην 9 ημέρα βέβαια αλλά θα περιμένω να κάνω από εβδομάδα χωριακη η τεστ! Και να δούμε αν και τα τεστ συνήθως δεν κάνουν λάθος :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Panagiwtaki είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :) και εγώ ίσως θεώρησα λίγο ότι ίσως το έκανα το τεστ λίγο νωρίς αλλά επειδή πέρασε η 5η ημέρα λέω ας το κάνω! Είμαι στην 9η ημέρα δεν ξέρω σκέφτηκα ίσως έχω καμία κύστη και δεν έρχεται αλλά είχα και παλιά και πονούσα ενώ τώρα τίποτα! Χθες το βράδυ πόνεσε η κοιλιά μου σαν να μου έρθει περίοδος αλλά τίποτα σήμερα ! 

Τα συμπτωματα εγκυμοσύνης πολλές φορές είναι ίδια με αυτά της περιόδου οπότε δύσκολα τα ξεχωρίζουμε. Το ότι είχες δει λίγο ροζ στο σκούπισμα μ κάνει κ για εμφύτευση χωρίς βέβαια να είμαι ειδικός. Σ εύχομαι να είσαι έγκυος.. Πάντως θα σε συμβουλευα αντί για τεστ να κάνεις β χοριακη από βδομάδα γιατί αν τυχόν είσαι θα σ ζητηθεί απ το γιατρό για να δει την τιμή. Καλά αποτελέσματα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είμαι 10 ημέρα καθυστέρησης και ακόμα περίοδος όχι σήμερα μόνο πονο περιόδου  στην κοιλιά! Γενικά  δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης λόγω και του αρνητικού τεστ! Ωστόσο θα περιμένω λίγο ακόμα! Υ.Γ. Να τονίσω πως έχω αρκετά υγρά ! Ευχαριστώ για την απάντηση ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις εγκυμοσυνης με αρνητικο τεστ

Κανε μια χοριακη να εισαι σιγουρη,ετσι κ αλλιως θα τη χρειαστεις πριν πας στο γιατρο

Στη δευτερη εγκυμοσυνη απο την ωορρηξια κ μετα ειχα συνεχεια πολλα υγρα,οπψς κ γενικα σε ολη την κυηση

Καλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , vikib είπε:

Εγω παλι εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις εγκυμοσυνης με αρνητικο τεστ

Κανε μια χοριακη να εισαι σιγουρη,ετσι κ αλλιως θα τη χρειαστεις πριν πας στο γιατρο

Στη δευτερη εγκυμοσυνη απο την ωορρηξια κ μετα ειχα συνεχεια πολλα υγρα,οπψς κ γενικα σε ολη την κυηση

Καλα αποτελεσματα

Καλημέρα σας :) ναι έχω ακούσει και εγώ βασικά για να είμαι ειλικρινής έχω διαβάσει για εγκυμοσύνη με αρνητικό τεστ! Θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη όπως μου είπε η γιατρός μου και θα κάνω χωριακη μετά :) σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Panagiwtaki είπε:

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα με κάτι κοκκινίλες στο στήθος με φαγούρα !! Μήπως είχε τύχει σε καμία κάτι τέτοιο ;;

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω η γιατρός μου είπε ότι λόγω πολυκυστικών δεν μπορώ να υπολογίσω ακριβώς τον κύκλο μου και ότι οι κατάλληλες ημέρες για εμένα γόνιμες δηλαδή είναι 16η-23η ημέρα κύκλου! Τελευταία περίοδο είχα στις 9/10 μπορείτε να με βοηθήσετε;; Εγώ έκανα το τεστ 15/11 πιστεύετε το έκανα νωρίς ;  

:) να σας ρωτήσω η γιατρός μου είπε ότι λόγω πολυκυστικών δεν μπορώ να υπολογίσω ακριβώς τον κύκλο μου και ότι οι κατάλληλες ημέρες για εμένα γόνιμες δηλαδή είναι 16η-23η ημέρα κύκλου! Τελευταία περίοδο είχα στις 9/10 μπορείτε να με βοηθήσετε;; Εγώ έκανα το τεστ 15/11 πιστεύετε το έκανα νωρίς ;  

13 ώρες πρίν, vikib είπε:

Εγω παλι εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις εγκυμοσυνης με αρνητικο τεστ

Κανε μια χοριακη να εισαι σιγουρη,ετσι κ αλλιως θα τη χρειαστεις πριν πας στο γιατρο

Στη δευτερη εγκυμοσυνη απο την ωορρηξια κ μετα ειχα συνεχεια πολλα υγρα,οπψς κ γενικα σε ολη την κυηση

Καλα αποτελεσματα

 να σας ρωτήσω η γιατρός μου είπε ότι λόγω πολυκυστικών δεν μπορώ να υπολογίσω ακριβώς τον κύκλο μου και ότι οι κατάλληλες ημέρες για εμένα γόνιμες δηλαδή είναι 16η-23η ημέρα κύκλου! Τελευταία περίοδο είχα στις 9/10 μπορείτε να με βοηθήσετε;; Εγώ έκανα το τεστ 15/11 πιστεύετε το έκανα νωρίς ;  

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να ειναι οριακα νωρις το τεστ.κ αν δ ειναι πολυ ευαισθητο,να μην εδειξε

Γενικα δ τα εμπιστευομαι οποτε ανεχεις καθυστερηση,χοριακη

Ο μεγαλυτερος κυκλος που ειχες ποτε ever ποσο ηταν;

Εσυ καταλαβαινεις ωορρηξια;υγρα,πονακια;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vikib είπε:

Θα μπορουσε να ειναι οριακα νωρις το τεστ.κ αν δ ειναι πολυ ευαισθητο,να μην εδειξε

Γενικα δ τα εμπιστευομαι οποτε ανεχεις καθυστερηση,χοριακη

Ο μεγαλυτερος κυκλος που ειχες ποτε ever ποσο ηταν;

Εσυ καταλαβαινεις ωορρηξια;υγρα,πονακια;

Καλημέρα! 34 ημέρες είναι ο μεγαλύτερος κύκλος μου! Δεν καταλαβαίνω όχι δυστυχώς σπάνια :/ για αυτό μου είπε η γιατρός 16-23 λόγω μεγάλου κύκλου ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , vikib είπε:

Αρα εχεις 9μερες καθυστερηση; Δ κανεις μια χοριακη;

Οι πολυκυστικες μονο απο τις μερες του κυκλου η γενικα το ειδατε σε υπερηχο η εκανες εξετασεις;

Είχα κάνει Τεστ 15/11 έκανα και βγήκε αρνητικό! Αλλά περίοδος ακόμα! Βέβαια δεν ήμουν σίγουρη αν ήταν νωρίς η όχι! Ναι ναι από υπέρηχο το έχουμε δει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...