Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν πειραζει, το ξεκιναω εγω μετα χαρας κ αν χρειαστει αλλαζουμε με καποια αλλη αργοτερα!! :) Αλλωστε ελπιζω οτι θα μεγαλωσει κι αλλο η παρεουλα μας εν τω μεταξυ και θα γινουμε ακομη πιο πολλες μανουλες Ιουλιου! Αν θελετε, γραψτε τις τελευταιες περιοδους κ τις ΠΗΤ σας οποιες εχετε, ή οποιες δεν εχετε ακομη ΠΗΤ γραψτε την τελευταια χοριακη σας! :)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila πότε είχες την παλίνδρομη πες μου ότι είχατε ακούσει καρδιά και μετά σταμάτησε;; Εγώ δεν ξέρω πότε είχα ΤΕΡ γιατί ήταν μετά την βιοχημική :( ξέρουμε ΠΗΤ βάσει υπερήχου και ωορρηξίας. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελευταια περιοδο 24/10 και πητ 31 Ιουλίου. Τελευταία κ καταϊδρωμένη ειμαι. 

Μπουκιτσα, ειχα κ εγω μια παλλινδρομη... 2 για την ακριβεια. 2 παλλινδρομες κ μια βιοχημικη. Δεν ακουσα ποτε καρδια ομως.. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@Antila πότε είχες την παλίνδρομη πες μου ότι είχατε ακούσει καρδιά και μετά σταμάτησε;; Εγώ δεν ξέρω πότε είχα ΤΕΡ γιατί ήταν μετά την βιοχημική :( ξέρουμε ΠΗΤ βάσει υπερήχου και ωορρηξίας. 

Πηγαμε 5μιση εβδομαδων και ειδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια. Μετα πηγαμε περιπου 6μιση εβδομαδων και ειδαμε εμβρυακι και παλμο, αλλα δεν τον ακουσαμε, απλως αναβοσβηνε η καρδουλα. Ο γιατρος τοτε μας πεταξε οτι ειναι πιο μικρο απο οσο το θελαμε, και δεν ηταν καθυστερημενη συλληψη γιατι ηξερα ποτε ειχα την επαφη κ ηταν πολυ νωρις η ωορρηξια. Μετα μας ειδε περιπου 7 εβδ (πολυ πολυ συντομα γιατι κατι υποψιαζοταν) και ειχε μολις 45 παλμους, ακουστηκαν δηλαδη αλλα ηταν τοσο αραιοι και αδυναμοι... Ο πιο δυσαρεστος ηχος της ζωης μου :(. Τοτε μας ειπε οτι μαλλον θα το χασουμε, κ το χειροτερο ηταν οτι επρεπε να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει γιατι δεν υπηρχε κατι να κανουμε. Ε, μετα απο 4 μερες κοπηκαν μαχαιρι ολα τα συμπτωματα, πηγα για υπερηχο κ ειχε σταματησει. Μπηκα για αποξεση μετα απο 3 μερες. Ηταν η χειροτερη αναμονη αυτη μετα την χαμηλη καρδια, μακαρι να μην ειχα προλαβει να την ακουσω αλλα δεν πειραζει, αυτο με πεισμωσε, και τωρα εχω καθαρα στα αυτια μου τον ηχο του μωρου μου απο χτες και χαμογελω αισιοδοξα!

Πες μου τοτε την ΠΗΤ που ξερεις για να σε βαλω!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@anastella 3 αποβολές δηλαδή; αν επιτρέπεται οι παλλίνδρομες στις πόσες εβδομάδες σταμάτησαν; καλέ να σου ζήσει η κορούλα σου τώρα το κατάλαβα είσαι μαμά Δεκεμβρίου του 16 δηλαδή ε;; Ο γιος μου είναι Οκτώβριο του 16. Εγώ την βιοχημική άκουσον άκουσον την είχα μετά τα παιδιά όχι πριν πολύ περίεργο μου φάνηκε. Εγώ μέχρι στιγμής έχω ΠΗΤ 29/7

παίζουν ρόλο και οι παλμοί ρε κορίτσια;; για πείτε δεν έχω ιδέα γιατί δεν είχα ρωτήσει στα άλλα 2 παιδιά μου 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Μια παλλινδρομη στην 6η εβδομαδα, οπου ο σακος ηταν απλα αδειος. :( μια παλλινδρομη ακομα στην 5η εβδομαδα, οπου ειχα αιμα αρκετο και τελικα απεβαλλα χωρις καν να κανω αποξεση. Κ μια βιοχημικη, πολυ νωρις. Καναμε και ιστολογικες εξετασεις, καθώς και πολλες αλλες εξετασεις για να δουμε τι φταιει οπου κ δεν βρηκαμε ποτε τιποτα. Απλα εχω ενα αυτοανοσο νοσημα το οποιο επηρεάζει. Ευχομαι απλά να πανε ολα καλα αυτη τη φορα, που ας πουμε το εχουμε ρυθμισει. 

Ναι ειμαι μανουλα Δεκεμβριου 16.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@anastella 3 αποβολές δηλαδή; αν επιτρέπεται οι παλλίνδρομες στις πόσες εβδομάδες σταμάτησαν; καλέ να σου ζήσει η κορούλα σου τώρα το κατάλαβα είσαι μαμά Δεκεμβρίου του 16 δηλαδή ε;; Ο γιος μου είναι Οκτώβριο του 16. Εγώ την βιοχημική άκουσον άκουσον την είχα μετά τα παιδιά όχι πριν πολύ περίεργο μου φάνηκε. Εγώ μέχρι στιγμής έχω ΠΗΤ 29/7

παίζουν ρόλο και οι παλμοί ρε κορίτσια;; για πείτε δεν έχω ιδέα γιατί δεν είχα ρωτήσει στα άλλα 2 παιδιά μου 

Κατω απο καποιους παλμους ανα εβδομαδα θεωρουνται βραδυκαρδια. Εμας πιο τραγικα δεν πηγαινε! Καταλαβαινεις οτι 45 παλμοι δεν ειναι νορμαλ σε μια βδομαδα που πρεπει να εχει 140 και πανω.. Αλλα εσυ μην αγχωνεσαι!! Γιατι το σκεφτεσαι; :)  Ολα θα πανε καλα και δεν κανει να σκεφτομαστε τα ασχημα σεναρια αλλα τα δεδομενα που εχουμε μπροστα μας! Ολα καλα!!!

Βιοχημικες κ παλινδρομες εχω ακουσει παρα πολλες φορες και μετα απο τη γεννα ενος παιδιου, ειναι τυχαιο γεγονος κ δεν εχει να κανει με την πρωτη φορα αλλα με το αν υπαρχει καποια ανωμαλια στο εμβρυο, καποιο χρωμοσωμικο λαθος, που μπορει να συμβει οποτεδηποτε. Μια φιλη μου εκανε ενα παιδι, μετα δυο παλινδρομες και μετα κι αλλο παιδι! Μια αλλη ειχε μια αποβολη, ενα παιδι, μετα δυο αποβολες και μετα κι αλλο παιδι (αλλα με θεματα υγειας η κοπελα, αυτοανοσο). Βεβαια αυτα ειναι τα κακα σεναρια! Τοσες αλλες κοπελες δε βιωνουν καμια απωλεια κ δε θα επρεπε να μας παιρνει απο κατω, ισα ισα πεισμωνουμε και δεν τα παραταμε!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@Antila εντάξει θα σκεφτώ θετικά έμειναν 2 μέρες μέχρι την Δευτέρα :) 

Ετσι μπραβο!! Ποσο θα εισαι τη Δευτερα, θυμισε μου! :) Θα ακουσετε καρδουλα και ολα θα ειναι καλα!!!

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2018!!! ***

Antila                 TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 16/7/2018!!

boukitsa123                                          ΠΗΤ 29/7/2018!!

anastella           TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!

Πως σας φαινεται κοριτσια το πινακακι μας ετσι; Θελετε να αλλαξω καποιο χρωμα; Ή κατι αλλο; :)@boukitsa123 για ΤΕΡ βαζουμε συνηθως την ημερομηνια της βιοχημικης ως τελευταια περιοδο, αν θες τη βαζουμε αλλιως το αφηνουμε ετσι! Περιμενω κ τα υπολοιπα κοριτσια!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κοριτσιά και απο εμένα,

ειμαί μαμά από τεσσερά τρομερά ζουζουνακια και περιμένουμε με πολυ χαρά το νεό μας ζουζουνάκι με το καλό τον Ιούλιο. 

Για τη ακρίβεια ΤΕΡ είχα 25/10 . Καλή μας αρχή σε όλες και φυσικά καλή μας συνέχεια ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Alex_mfpm είπε:

Γειά σας κοριτσιά και απο εμένα,

ειμαί μαμά από τεσσερά τρομερά ζουζουνακια και περιμένουμε με πολυ χαρά το νεό μας ζουζουνάκι με το καλό τον Ιούλιο. 

Για τη ακρίβεια ΤΕΡ είχα 25/10 . Καλή μας αρχή σε όλες και φυσικά καλή μας συνέχεια ....

Καλως την!! Να χαιρεσαι τα 4 (!!!ΟΥΑΟΥ!) ζουζουνακια σου και με το καλο να υποδεχτειτε και το 5ο! Τι ηλικιες εχουν τα παιδακια σου; :) Ωραιες οι μεγαλες οικογενειες! Αν θελεις πες μου και ΠΗΤ να σε βαλω στο πινακακι μας! Εγω ειμαι η Αντιγονη. Καλη μας συνεχεια με τελειομηνα υγιη μωρακια στην αγκαλια!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila θα είμαι 7+1 την δευτέρα σούπερ το πινακάκι 

@Alex_mfpm συγχαρητήρια κοριτσάρα μου καλά φαντάζομαι ο περίγυρος θα έχει πάθει σοκ εγώ τις χαίρομαι τις μεγάλες οικογένειες από Αθήνα κι εσύ; 

Κορίτσια όλες από Αθήνα είμαστε;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2018!!! ***

Antila                 TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 16/7/2018!!!

Mariza83          TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

t1t1n4k1           TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

boukitsa123                                          ΠΗΤ 29/7/2018!!!

anastella           TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

Dinaki94                                                 ΠΗΤ 1/8/2018!!!

Alex_mfpm       TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

Koulouri                                                  ΠΗΤ 6/8/2018!!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Αντιγόνη, ειναί όντως πολύ ωραία που ήμαστε πολυμελή οικογένεια...τουλάχιστον εμείς περνάμε καλά....

ΤΕΠ έχω 01/08 αλλά σίγουρα το περιμένουμε πιο νωρίς με το καλό. Η μεγάλη μου ειναι 8, ο δεύτερος 6, ο τρίτος 3μιση και ο τέταρτος 18 μηνών ...επίσης έχουμε και ενα σκυλάκι και ενα γατάκι όποτε γενικά πανικός στο σπίτι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...